PSY

kkk, dzięki. Doczytałam jeszcze, że ze sledów pies może "wyleźć". Wolałabym jednak mieć większą kontrolę nad nią, więc chyba wezmę guardy. Dziękuję Wam za pomoc  :kwiatek:
Poniższy Pan bardzo pilnie szuka domu - dowóz na trasie Zielona Góra - Warszawa możliwy (sorry, że tu wrzucam, ale to pilne, bo zaraz traci DT i nie wiadomo co dalej z nim zrobić... :/ )



Adopcja Szamana II może być trudna ze względu na jego przypadłość, ale mamy nadzieję, że poszczęści mu się tak jak jego imiennikowi sprzed dwóch lat. Szaman I znalazł DOM tuż przed gwiazdką 🙂

Szamanka I zabraliśmy we wrześniu z wysypiska śmieci w Kargowej. To taki punkt przetrzymań, z którego bezdomniaki są wywożone do schroniska w Jędrzejowie, tam się psów nie leczy.



Szaman z czyraczycą nie miałby żadnych szans. Leczenie jest kosztowne i długotrwałe. Szaman już był szykowany do wywózki. Przekonałam Pana z Urzędu Gminy w Kargowej, aby przetrzymali go do następnego dnia. Zgodził się, jednak jeszcze tego samego dnia Szamanek dzięki pomocy dwóch fantastycznych dziewczyn z Sulechowa przyjechał do Zielonej Góry i trafił na tymczas, w którym jest do dziś.

Już następnego dnia dowiedzieliśmy się w klinice dlaczego Szamana mógł ktoś się pozbyć mimo jego urody i charakteru. Szaman II choruje na czyraczycę, autoagresywne zapalenie gruczołów okołoodbytowych - chorobę dotykającą głównie owczarki niemieckie.

Od września aplikujemy mu Equoral ( cyklosporyna) z Ketokonazolem.

Czyraczyca jest nieoperacyjna, można korygować chirurgicznie większe zmiany, ale nie jest to metoda trwale lecząca tę przypadłosć. Wspomaga leczenie także kastracja.

Czyraczyca jest zaleczalna farmakologicznie, ale nie uleczalna. Jest też opcja leczenia homeopatycznego, którą rozpoczyna właśnie Szaman jako dodatkową opcję.

Jak łatwo się domyślić potrzebujemy wsparcia finansowego ale najbardziej Domu Stałego, który przejmie opiekę nad Szamanem II.

Szaman został już zaszczepiony na wszystkie choroby, jest odrobaczony, odkleszczony, odpchlony, tylko jeszcze nie wykastrowany – będzie kastrowany w tym tygodniu.

Teraz kilka słów o jego charakterze.

Wspaniały, piękny, zrównoważony, bardzo mądry i posłuszny DON-ek.

Uwielbia swojego człowieka i jego przyjaciół, na resztę nie zwraca uwagi. Świetnie funkcjonuje z suczkami.

Samce zwłaszcza duże atakuje, zachowanie to powinno zostać wyeliminowane sukcesywną pracą behawioralną, której jest poddawany oraz kastracją.

Wyprowadzamy go tylko na smyczy, a jeśli luzem to w kagańcu fizjologicznym.


Szaman potrzebuje odpowiedzialnego Domu, gotowego kontynuować leczenie.


Kontakt w sprawie adopcji 533610461





Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 lutego 2015 18:23
Jaram się

Taki fajny sport, szkoda, że u nas praktycznie niedostepny.
Ciekawa jestem jak się z takim ringowym psem funkcjonuje na codzień? Czy upatruje we wszystkim zagrożenia? No bo IPO to jednak schemat.
Tet, Blow?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 lutego 2015 18:46
Myślę, że podobnie jak w IPO. Nacisk na panowanie nad psem, skojarzeniem, że pewne rzeczy robi się na płycie, a nie w salonie. Różnisię od IPO głównie rozproszeniami, scenami "z zycia" i dowolnością chwytu. Dla mnie to nadal trochę teatr 🙂 Przy złym prowadzeniu psa i IPO wski tez bedzie niebiezpieczny. Ale ja nie jestem specjalistą od obrony.
Potrzebuję rady

Mam prawie 3 miesięcznego  szczeniaka w domu. Czy naprawdę konieczne jest moczenie mu suchego żarcia jak dobrze gryzie suche?

Raczej nie chodzi o gryzienie a późniejsze pęcznienie w żołądku
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 lutego 2015 19:29
Pochwal się, co masz za nowego zwierza?
Wojenka, Basset Hound

Wilma z Polany Klapouchego


edit- pierwszy raz mam styczność z tą rasą. Zawsze byłam wierna ONkom.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.348712985315216.1073741830.337949213058260&type=1
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lutego 2015 19:52
Mnie ciekawi jak pies wpada pozorantowi miedzy nogi i go przewraca i czy kiedyś zamiast za noge czy reke nie zlapie za twarz?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 lutego 2015 20:05
właśnie dlatego myslę, że to bardziej teatr, bo w twarz złapią pewnie przez przypadek, generalnie widać, że unikaja łapania za twarz i dłonie 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 lutego 2015 20:25
Złota, a skąd pomysł na basseta?  🙂

Wypadki zapewne się zdarzają.
Może i teatr, ale jakie obciążenia!
Patrząc na ten filmik od razu wyobraziłam sobie, jak ktoś klepie właściciela psa w ramię, a pupil odgryza mu pół poślada.  💃
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 lutego 2015 20:39
Tam brakuje dzwieku, i nie slychac komend !

A, Złota, ja bym się nie przejmowała jeżeli gryzie bez problemu suchą.
Generalnie w Polsce jest chyba znacznie mniej ogólnodostępnych psich sportów niż w Europie - w Norwegii na przykład można psa wystawić w biegu na czas (sprint po prostej), strasznie mi się to spodobało, ale jak szukałam czegokolwiek w Polsce, to znajdowałam tylko oficjalne wyścigi chartów.
To samo ze skokami do wody, chyba nie można po prostu towarzysko sobie pojechać na takie zawody - jak już coś jest, to mega profi przy okazji większej imprezy. Czy może się mylę?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 lutego 2015 21:15
Jest Top speed dog od zeszłego roku
Yay!!!  Jak zwykle r-v niezawodna 🙂 To co, kto się wybiera do Tarnowa w czerwcu? 😉
Do Tarnowa mi za daleko, ale pojadę do Olsztyna i Gdańska, o ile nie zejdzie mi się to z zawodami agilitowymi, które mają pierwszeństwo  🙂

Ale fajna sprawa, taka...dla każdego i dla "funu"  😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 lutego 2015 09:40
Ha, a mnie właśnie wczoraj zaczepił strażnik miejski z pytaniem, czy do Top Speeda trenujemy  🤣
Pytanie bardziej do Waszych zwierzaków, a nie do Was bezpośrednio :P Smakowo lepsza dla psiaków Acana czy Orijen? Kończy mi się Acana Puppy Large Breed no i super się sprawdza tyle, że Małej średnio smakuje. No dobra, wcale jej nie smakuje...  😵 Zastanawiam się czy wziąć na próbę Orijena czy zostać już przy tej Acanie
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2015 11:07
Acana, Orijen i Purizon to jedna i tam sama karma 😉
Acana i Orijen to różne karmy robione przez tego samego producenta, nie mają przecież identycznych składów...
Heroinx, Szardi Orijen (puppy) bardziej smakował niż Acana (też puppy), ale nie przekonasz się, dopóki sama nie spróbujesz.
Jaram się

Taki fajny sport, szkoda, że u nas praktycznie niedostepny.
Ciekawa jestem jak się z takim ringowym psem funkcjonuje na codzień? Czy upatruje we wszystkim zagrożenia? No bo IPO to jednak schemat.
Tet, Blow?


U nas mondio od jakiegoś czasu JEST dostępne, trzeba tylko wiedzieć gdzie  😉 Jasne, że w powijakach ale jest już możliwość szkolenia psa i przede wszystkim SIEBIE w tym egzotycznym u nas wciąż kierunku. Przykładowo regularnie przyjeżdża do PL z Francji ze swoimi psami czynny zawodnik, uczy teorii i praktyki, uczy gryzienia na swoich psach, uczy pozorowania itp. ale to obecnie nie jedyna opcja w kraju.
Ring to niby też schemat tylko inny i - dla mnie - jednak nie ma zbyt wiele wspólnego z teatrem. Dlatego, że występujące w nim schematy jednak zbyt mocno symulują codzienne sytuacje, w teorii to jest sport. W praktyce wymaga się od psów wykonywania zadań mocno analogicznych do pracy użytkowej (obrony na serio). Równie dobrze można powiedzieć, że psy policyjne robią teatr bo też mają schematy, no bo mają  😉 Faktycznie pies powinien odróżniać sytuację na płycie od tej na ulicy. Tylko nie trenuje się wyłącznie na płycie, to raz. Dwa - takich psów nie trzyma też raczej Kowalski a człowiek, który wie jak to to się prowadzi na co dzień. Trzy - psy do sportów ringowych z tego co wiem  są inne od psów IPOwskich. Podejrzewam, że większość tych psów chowa się kojcowo i nie hasają na piłeczkowanie do parku w centrum miasta  😀iabeł: A mój np. może  💘 i robi to codziennie bo jest miłym pieskiem, lubi ludzi i psy. Dziunia jest mocno umiarkowana pod względem agresji i podobno  zrównoważona w skali rasy. A jednak jak idzie na mnie facet(niegroźny 😉 ) z siekierą czy innym atrybutem, piesek na niego ruszy - być może sam nie wie po co ale ruszy. Tylko, że nie wiem do końca czy reakcja wynika z faktu konkretnego treningu czy raczej może naturalnych wrodzonych cech psa obronnego, które dałyby o sobie znać i bez znajomości rękawa. Za to na pewno posłuszeństwo robione na placu zwiększa kontrolę. Ostatnio wchodzimy na posłuszeństwo na boisko, po którym biega Pan W Wielkim Szarym Dresie - no pozorant w kombinezonie jak się patrzy, wtedy by wiedziała po co rusza  😅 Ale to są sytuacje, które idzie przewidzieć. Sytuacji ringowej nie przewidzisz na ulicy.
Generalnie w Polsce jest chyba znacznie mniej ogólnodostępnych psich sportów niż w Europie - w Norwegii na przykład można psa wystawić w biegu na czas (sprint po prostej), strasznie mi się to spodobało, ale jak szukałam czegokolwiek w Polsce, to znajdowałam tylko oficjalne wyścigi chartów.
To samo ze skokami do wody, chyba nie można po prostu towarzysko sobie pojechać na takie zawody - jak już coś jest, to mega profi przy okazji większej imprezy. Czy może się mylę?


Top Speed Dog mamy przecież!  😀  Gdyby komuś chciało się przebrnąć.... 😉 Nasza subiektywna relacja z DogOlympics, sporo tam o TSD:  http://szado.blog.pl/
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 lutego 2015 15:29
moze ktos pomoc w transporcie do nowego domku 10letniej suczki wyzla niemieckiego z Cieszyna do Warszawy ( najlepiej do Białegostoku) PILNE!!
No właśnie jak mogą tak samo smakować skoro mają zupełnie inny skład? 🤔
Hiacynta dzięki, kupię w takim razie próbkę Orijena. A tak z ciekawości czemu dawałaś zwykłe Puppy a nie Large? Szardi po fotkach kwalifikuje mi się na sporą psinę. Pytam z ciekawości 😉
Szardi jest malutka, koło 20 kg 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 lutego 2015 17:26
Czy możecie polecić jakąś karmę dla psów z rybą, ale bez dodatku kurczaka? Wiem, że dobre są karmy Fish for Dogs, ale cenowo mnie przerastają, a szukam karmy dla 100 kg psa 😵
to każda cię zabije cenowo!  😁
moje lubią Purine pro-plan z łososiem, no ale one nie ważą 100 kg!! 😂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 lutego 2015 17:58
E., dzięki! Fakt, że karmienie tego psa, to jakiś koszmar, ale 165 zł za 14 kg, to już lepiej niż 200 czy 250, a jeść tak czy inaczej musi 😉
Kurczak, wyczaiłam ostatnio karmę na stronie alkeeshop.pl 15 kg za 120zł. Skład całkiem niezły: 47% ryby, 12% warzyw, 3% zbóż. Kurczaka niet. Nie próbowałam jeszcze na psie, ale brzmi nieźle. Jak obecny worek się skończy to kupię na spróbowanie. Trochę małe granulki (1,5 x 2 cm), ale mój kundel i tak ich nie gryzie  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się