Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Boruska ale mu krzywdy nie rzobią tym, że sobie postoi z siodłem na grzbiecie. Niech się uczy.
Gorzej z tym lonżowaniem  🙁 
E. wlaśnie chodzi mi o tempo tej nauki, siodło, lonza, to za pol roku wsadza jezdzca...bo konik tak szybko sie uczy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2015 12:01
to za pol roku wsadza jezdzca...

Tego akurat nie możesz wiedzieć  🙄
Kucyk, którego wkleiłyście nadaje się IMHO na interwencję... http://olx.pl/oferta/mlody-kucyk-CID103-ID6Sith.html#60b3095b89 kucyki i ich kopyta to w większości temat wołający o pomstę do nieba...  😵
To jest dopiero czad - http://olx.pl/oferta/stanowka-CID103-ID8zL4h.html i na dodatek oferta stanówki.
konikmorski, co w tym ogłoszeniu nietypowego?? 🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 lutego 2015 16:57
Na trzecim zdjęciu jakoś przednie nogi wyglądają dziwnie- o to chodzi?
chyba to ze gruby, na ostatniej focie jest zapasiony. koziniec jak koziniec ogier ma 19 lat. po za tym to całkiem fajny ogr.
Jeśli 19 letni ogier z kozińcem (może pourazowym), lekko zapasiony ślązak w starym typie ma licencję w dodatku na klacze dotacyjne, to nadal nie wiem co w tym dziwnego...?
Również nie widzę nic dziwnego, starszy koń, nie wygląda na zaniedbanego. Ma licencje, cena za stanówkę nie jest kosmiczna
w kucyku tez nie widze nic zlego, ma strome kopyta z przodu i tyle  🤔wirek:
Wszystko w tej ofercie jest nie tak. Co to ma być za oferta stanówki?! Zdjęcia, wada konia - jest dziedziczna i przenosi to na inne potomstwo. Na innym portalu, ktoś pisał że pokrył nim klacz i ma teraz krzywą kobyłę... Ale najbardziej zadziwiają wasze wypowiedzi.  😎 że wszystko jest w normie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2015 18:57
konikmorski, ale koziniec nabyty się nie dziedziczy... A nie znasz podłoża.
Są dwa rodzaje kozińca: nabyty i wrodzony. Po zdjęciu nie idzie określić jaki jest w danym wypadku. Jeśli posiadasz dodatkowe informacje to bulwers jest zrozumiały, ale dla osób które ich nie mają w ogłoszeniu nie ma nic dziwnego.
Wszystko w tej ofercie jest nie tak. Co to ma być za oferta stanówki?! Zdjęcia, wada konia - jest dziedziczna i przenosi to na inne potomstwo. Na innym portalu, ktoś pisał że pokrył nim klacz i ma teraz krzywą kobyłę... Ale najbardziej zadziwiają wasze wypowiedzi.  😎 że wszystko jest w normie.


ooo, to nowość, koziniec jest zaraźliwy?  🤔 👀

poszperaj, poszukaj, popytaj - może znajdziesz zdjęcia konia sprzed 10-15 lat
był zdrowy! a koziniec wynika z kontuzji!
dea   primum non nocere
21 lutego 2015 19:38
w kucyku tez nie widze nic zlego, ma strome kopyta z przodu i tyle  🤔wirek:


To jest ironia, prawda?... Tak się tylko upewniam 😉
Na innym portalu, ktoś pisał że pokrył nim klacz i ma teraz krzywą kobyłę...

Bo to z reguły tak jest, że jak ktoś pokryje kobyłę i coś nie wyjdzie to winą obarcza ogiera 😉 Bo przecież kobyłę to on ma idealną a i sposób chowu źrebaka też zapewne był bardzo dobry 😉

Też się zastanawiam czy OBIBOK o tym kucyku napisała z ironią...
koziniec wrodzony jest na 2 nogi, nabyty jest zazwyczaj na jedną ,. ten wrodzony może być w genach wtedy sie dziedziczy, ale istnieje też możliwość że źrebak jeszcze w brzuchu klaczy miał "zawinięte "nogi  przez długi czas i wtedy nogi się zniekształciły,  jakoś tak mi to wet tłumaczył, miałam klacz z kozińcem (nabytym)  znam też konia z kozincem wrodzonym i ten ze zdjęcia wygląda na koziniec wrodzony, ale nie znam konia, więc nie można tego powiedzieć na 100 procent,  do licencji miał robione badania, więc nikt nie dopuścił by do krycia ogiera który dziedziczy taką wade 🙂
poszperałam trochę i proszę : [url=https://zoomia.pl/archiwum/konie/konie-slaskie/ogier-slaski-kameron-l17786.html#!prettyPhoto]https://zoomia.pl/archiwum/konie/konie-slaskie/ogier-slaski-kameron-l17786.html#!prettyPhoto[/url] to jest 15 letni syn Portosa (swoją drogą tez uznany ogier) zdjęcia do du.. ale jednak widać że nadgarstki do przodu. Więc zgadzam się z wami że to wrodzone i genetyczne. Pytanie tylko czemu zwiazek dopuszcza do krycia takie ogiery skoro widać że koziniec przekazuje ?
[url=http://olx.pl/i2/oferta/sprzedam-ochraniacze-i-czaprak-CID767-ID92sHZ.html#:eb12407815]olx.pl/i2/oferta/sprzedam-ochraniacze-i-czaprak-CID767-ID92sHZ.html#:eb12407815[/url] epicki model  🤣
czemu z ironia mam pisac o kucyku? ma z przodu przykurcze, co za tym idzie kopyta takie jakie są, ale nie są przerosniete.
nie uwazam zeby wymagal interwencji TOZu. i nie jest to dla mnie cos co jest zadziwiające i nietypowe....  🥂
W opisie widnieje zdrowy i zadbany, a raczej jakby taki był nikt by nie dopuścił do przykurczu. Sprzedawanie takiego konia jakiego konia jako zdrowego i zadbanego jest paranoją  🤔
Tak, zdrowy z takimi nogami i zadbany z tym brzuchem. Też sprzedaję zwierzęta i to się nazywa świadome wprowadzanie kupującego w błąd.
dea   primum non nocere
22 lutego 2015 18:35
To nie są po prostu sztorcowe kopyta - przykurcz ma solidny, na jednym zdjęciu pozycja zdecydowanie niekońska. Pewnie jakby był filmik z ruchu, to by oczy bolały. Brzuch wygląda na robaczy ... ani zdrowy, ani zadbany.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2015 20:20
A co jest nie tak z pierwszym ogłoszeniem? Bo w drugim rozumiem błędy ortograficzne i dziwna składnia?
Chyba chodzi o to "coś" co ma na głowie
na głowie i w pysku  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się