Siodła syntetyczne a skórzane

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2015 15:33
Tak, mam nr 43 i to jest 17stka. Sprawdź czy nie masz naklejki na zamku do puśliska z rozmiarem, powinna tam być, chyba że ktoś ją zdjął  😉 Te 43cm to jest mierzone po siedzisku miękką miarką, a nie w linia prostej.
ps. Brązowe siodło na karym koniu może całkiem fajnie wyglądać 🙂 Nie zleje się przynajmniej 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 lutego 2015 16:05
Starałam się mierzyć dokładnie jak na zdjęciu, używałam metrówki. Na bank to była 16,5 - naklejka na zamku. Z tym, że to był starszy model 2000 - taki jak na poprzednim zdjęciu. Brązowe siodło jest z nowych - ma nieco inny kształt i inny materiał paneli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2015 16:19
Bardzo możliwe, że to kwestia modelu. Może masz ten model 2000 ale bez "pro"? Ja mam siodło jakoś 5-6 letnie nie ma na nim dopisku "pro", ale jest takie samo praktycznie jak te nowe, różni się wyłącznie kształt tylnego łęku.  W nowszych jest taki bardziej kwadratowy, w moim zaokrąglony.

Hmmm... to może, ja powinnam starego szukać, skoro one krótsze są?  👀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2015 17:34
Sorrki za post pod postem, ale zależy mi żeby wątek wyskoczył z przodu  :kwiatek:
Mojej siodłowiej walki ciąg dalszy 😉
Dostałam dziś informację ze sklepu, że siodło jakie bym chciała nie występuje praktycznie w rozmiarze 16  😵  Generalnie zdarza się że Winec wyprodukuje takie siodło, ale nie trafiają one praktycznie na rynek europejski. 16stki są z 500, co mi nie bardzo się widzi, bo chciałabym "zamszowe" siedzisko, gdyż nie lubię pełnych leji w bryczesach i preferuję krótki jej. 16 cali są dostępne też z modelu Wintec lite.
Jakieś opinie o tym siodle, użytkuje ktoś? Cokolwiek, ktokolwiek  👀
edit. A może ktoś widział w jakimś sklepie jakąś zbłąkaną 16stke wintec pro?
zembria, spróbuj na ebayu? Ja mam 500 z Anglii i ponoć zupełnie inne (lepsze) materiały niż te z polskiego rynku. I jeżdżę w nim i w pełnym leju i w żadnym. Trzyma tyłek tak samo :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2015 18:20
Budyń Szukałam na ebayu wielokrotnie, nie zdarzyła się jeszcze 16 pro wszechstronne, a zależy mi na tym modelu :/
Czyli prawdopodobnie mam jednak 17 🙁 Odległość od samego początku do samego końca siodła po siedzisku, miekką miarką to jest jakieś 43 cm. (Chociaż jak szukałam w internecie, to podobno są dwa sposoby mierzenia ile siodło ma cali - tak jak na obrazku i od tego "guziczka" z boku do tylniego łęku, a tym drugim sposobem wychodzi też prawie 43). Nie jestem pierwszą właścicielką, kupiłam jako używane parę miesięcy. Naklejka jest na tyle przetarta, że nie widać co na niej jest napisane. Niewiem no, też przecież mam inny model i nie wiem jak u Was, ale w moim siodle ten tylni łęk jest bardzo wysoki (w porównaniu do siodeł, w których jeździłam wcześniej) (dlatego też mam wątpliwości, że mierzy się to po siedzisku). Ale skoro 16 są prawie niedostępne, wnioskuję, że poprzedni właściciel, może celowo sprzedał jako 16...  😤

Na razie nie wiem co z tym zrobić, albo poczekam aż koń dorośnie, może przynajmniej mąż też się w siodle zmieści a mi rozmiar nie będzie przeszkadzać, bo nigdy nie miałam idealnie dopasowanego siodła do siebie i dawałam radę ( zarówno w bardzo dużych siodłach, jak w siodle Wintec Kid 😉 ) albo będę się starała sprzedać, pewnie ze stratą (szkoda, bo nie zdążyłam użyć).
Siesiepy   Ponczek bez rączek
20 lutego 2015 21:01
Czy jeśli dobrze mi się siedziało w Wintecu Isabell o rozmiarze siedziska 17(nie było za małe, przynajmniej według mnie), to czy w 17,5 mogą być diametralnie inne odczucia i czy może to siodło stać się za duże na mój tyłek? Dodam, że z reguły jeżdżę w 17 passierze a moja wcześniejsza ujeżdżeniówka(sommer) miała 17,5 cala i mam spore biodra. Gdzieś tu chyba wyczytałam, że te izabelki to duże są w siedziskach, stąd moje pytanie, ponieważ Polski rynek obfituje aktualnie w większości w rozmiary 17,5. Czy różni się długość tybinki w tych rozmiarach?
Szukałam tych informacji na re-volcie, ale chyba mi coś nie wyszło.  🙁
zembria, miałam pod tyłkiem Winteca Lite i byłam baaaardzo mile zaskoczona. Bardzo mięciutkie, i dla mnie wygodne siodełko. Ogromnym plusem była też waga - to siodło jest mega lekkie!
Pytanie tylko czego oczekujesz - Lite to świetne siodło takie typowo wszechstronne - do jazdy rekreacyjnej, skoków na niższych przeszkodach, świetne na dłuuuugie tereny 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lutego 2015 10:35
do jazdy rekreacyjnej, skoków na niższych przeszkodach, świetne na dłuuuugie tereny 🙂

Dworcika no dokładnie takiego siodła szukam. Typowo siodła "dla przyjemności" plus ewentualnie coś ujeżdżeniowo podłubać, ale że tak powiem mało ambitnie 😉 tyle żeby konia pogimnastykować. Za tydzień będę miała możliwość przymiarki Winteca 2000 16" i zobaczę jak będzie leżało. Potem na pewno i tak będę chciała to Lite przymierzyć. Mam nadzieję, że któreś z tych dwóch będzie w końcu leżało tak, że jak położę na grzbiecie to powiem "O! Tak, jest ok."  🙄
zembria, daj znać potem jak ta 16'', czy robi dużą różnicę. Trzymam kciuki, na pewno znajdziesz odpowiednie siodło. 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 lutego 2015 13:52
Nie wiem czy tak jest we wszystkich modelach Wintecka, ale miałam Wintecka 17" i 16". Różnica w wielkości siedziska była spora, ale gigantyczna była w długości tybinki.
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] całkowita edycja posta
Kurczak , a Ty jaki model miałaś?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 lutego 2015 09:36
tashidelek, najpierw 17" Wintec 500 VSD, później 16" Wintec Wide.
Hej czy ktoś/któraś z Was spotkała się z problemem niesymetrycznych paneli w siodle wintec 2000?
Chodzi o to że z lewej strony patrząc od tyłu konia panel wystaje prawie o 1 cm dalej niż ze strony prawej.
Może koń niesymetryczny i dlatego tak się wydaje? Tak się często zdarza. Ciągłe wsiadanie z jednej strony itp...
to nie wina konia, ale siodła, na razie poszło na reklamację, bo to nówka sztuka.
Rok temu sprzedałam Winteca 2000. Dziś jeździłam w pożyczonym daslo koleżanki. I jak dla mnie rewelacja. Sama bym takie chetnie zakupiła. Oglądałam teraz syntetyki w  necie i nie widzę takiego, ma ono czerwony znaczek, napis na szlufkach do puślisk i tyle. co to za model? Można to gdzieś jeszcze dostać?
Rok temu sprzedałam Winteca 2000. Dziś jeździłam w pożyczonym daslo koleżanki. I jak dla mnie rewelacja. Sama bym takie chetnie zakupiła. Oglądałam teraz syntetyki w  necie i nie widzę takiego, ma ono czerwony znaczek, napis na szlufkach do puślisk i tyle. co to za model? Można to gdzieś jeszcze dostać?


może chodzi nie o daslo, a fair play pro light?
taki znaczek masz na myśli?:
nie. To siodło jest daslo.
nie dam sobie ręki uciąć, ale na nim nie ma napisu "pro light" przy siedzisku 🙂
Marysia550 Ja mam daslo,  które nie jest  "pro light", ale też nie ma czerwonego znaczka.
To to jest widac jakas "przejsciowka"
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 marca 2015 19:29
Zdaję relację z przymiarki Winteca 2000 16".
Różnica wielkości między 16,5" a 16" jest ogromna! Przeskok jest taki jakby to były ze 2 rozmiary a nie pół. Generalnie powierzchnia paneli jest już malutka, tybinka sporo krótsza, ładnych parę cm. Niestety siodło nie leżało na koniu tak jak powinno :/ Panele w tylnej części wbijały się końcami w grzbiet, przy kłębie pomimo odpowiedniego łęku miejsca było za mało. Siodło generalnie na kucyka tak 130cm, a nie dla małej osoby na niewielkiego konia (160cm) :/ A szkoda bo w końcu coś pasowało na długość, nie wchodziło na łopatki, zaczynało się i kończyło tam gdzie powinno. Na mój tyłek też ok, ale tybinka za krótka, kolano mi wypadało "za nisko". Nawet zdjęć nie robiłam bo nie było sensu.
Czekam jeszcze na Winteca Lite też 16", ale już nadzieję straciłam że jakiś Wintec będzie nam pasował 🙁 A szkoda bo bardzo je lubię.
Generalnie  😵
mila   głęboka rekreacja
17 marca 2015 20:45
zembria,
a próbowałaś tekna?

Mam krótkiego konia 160 cm, lekko przebudowany zadem. 16,5" Tekna pasuje super, panele się nie wbijają w grzbiet (a w wintecu się wbijały). Tekna ma niektóre modele z wymiennymi łękami.

Jeśli zachcesz to zmierzę moje siodło i podam ci wymiary.
Ja w tym daslo od koleżanki ( mam 16"😉 w siedzisku sie super czuję, może 16,5 też byłoby idealne. A tybinka...kurde, podejrzewam, że około 18" tybinka by mi starczała. Ale jak takie znajdę, to sobie kupię, a zamówię sztylpy pod samo kolano :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 marca 2015 21:28
mila Nie, nie miałam Tekny w rękach nigdy. A mogłabyś mi pomierzyć? Jaki masz model? Jaki rozmiar?
mila   głęboka rekreacja
18 marca 2015 09:20
mila Nie, nie miałam Tekny w rękach nigdy. A mogłabyś mi pomierzyć? Jaki masz model? Jaki rozmiar?


mam Tekna Smooth Dressage (wymienne łęki) 16,5 "
Dzisiaj nie dam rady, ale jutro podam ci wymiary (długość tybinki, długość paneli, rozmiar siedziska)

Na moim koniu (krótki grzbiet, 160 cm) wygląda tak



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się