Dopasowanie siodła

Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
22 lutego 2015 22:51
Zdjecia niżej.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
22 lutego 2015 23:02
Jeszcze takie z jazdy.. powinnam wspomnieć że od monentu zakupu siodła i pierwszych w nim jazdach było 1,5-2 miesiąca przerwy w jeździe z powodu urazu kopyta, zdjęcia poniżej  po tym urazie, no i teraz październik - grudzień u mnie z czasem było krucho i jak jazda była to hura, ale z czasem coraz bardziej się to przesuwało do przodu, teraz po paru minutach kłusa muszę zsiąść i poprawić.. jazda z podogoniem skończyła się na tym, że po łydce do galopu miałam mega rodeo, galop z podskokami co foule a siodło na szyi ;-; nie mam pomysłu..
Sokola, żdne z tych zdjeć nie nadaje sięnawet do próby oceny dopasowania siodła. Poza tym siodło na pierwszym zdjeciu leży praktycznie na końskiej szyi...
emptyline   Big Milk Straciatella
23 lutego 2015 08:39
Sokola, zrób jakieś porządnie zdjęcie, a nie takie "wrzuciłam jakkolwiek" bo to nie ma najmniejszego sensu.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 16:48
Już wrzucam 🙂 Bez popręgu:
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 16:49
bez popręgu z żelem
Sokola czy gdy wsiadasz na siodło nie leży one na kłębie? Bo patrząc na pierwsze zdjęcia tak by to wyglądało.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 16:55
I tu już z popręgiem, bez żelka
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 17:01
olga96 przez to jeżdżę z żelem

to zdj z żelem

Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 17:03
Co myślicie o zmianie łęku na węższy? Żelka mi poleciła instruktorka, tak jak powiedziała podniesie siodło... ale ono od pewnego czasu cały czas leci do przodu, myślałam że przez żel, zdjęłam, posadziłam szczuplejszą koleżankę na Sonię i po kłusie siodło na łopatkach... :<
Siodło juz na zdjęciach leży za wysoko i nachodzi łopatki
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 17:13
olga96 przed dociąganiem popręgu poprawiałam :| może spasłam kobyłke przez zimę .. no brzuszek jej się zrobił okrąglutki
Czy ktoś z Was zamawiał może siodła  z Pleszewa od Pana Ryszarda Andersza? Chodzi mi o sposób mierzenia grzbietu, w sensie czy tylko łęk sprawdza czy może zrobić idealnie pod kształt grzbietu panele i szerokość tunelu ?
Pomiar jest całkowity, panele robi pod konia a nie wzięte z kosmosu 😉
polecam
Sokola, jak dla mnie to te zdjęcia są za ciasne żeby cokolwiek konkretnego powiedzieć. Rób tak, żeby było widać całe siodło i grzbiet, a na zdjęciach z boku grzbiet i brzuch konia. I z dopiętym popręgiem. Jedyne co mogę powiedzieć to, że bez żelu zdecydowanie za blisko kłębu.
Ecik, robi wszystko pod wymiar konia. Również polecam.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 lutego 2015 20:31
No to jutro podejście drugie ze zdjęciami  🙄
wyszukiwarka niczego nie wypuła więc pytanie - kto w Poznaniu zajmuje się dopasowaniem siodła (dopychanie paneli etc z wizytą u konia)
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
28 lutego 2015 18:28
Zdjęcie 1 przed stępowaniem, zdjęcie 2 po stępowaniu (z ziemi), jazda w podogoniu skończyła się otarciami.. brak pomysłu  🙄
Sokola, to siodło jest na tego konia za długie. Albo będzie leżeć na łopatkach albo na odcinku lędźwiowym.
Widzisz jak tylne panele odstają na pierwszej fotce?
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
28 lutego 2015 18:53
siodło ma 16,5 mniejszego na mnie nie bardzo :|
Moona, a nie odstaje na pierwszym też dlatego że koń opuścił grzbiet? Na drugim zdjęciu mam wrażenie że uwypuklił grzbiet i lepiej przylegają.
+ na moje oko, patrząc na podstawie kierunku włosia (wiedza z filmów o dopasowaniu siodeł WOW) to z tyłu jest jeszcze sporo miejsca. Tak jak zaznaczyłam na fotce.
Ulalala, pierwsze foto jest zrobione zza bliska (deformacje) i krzywo, więc można sobie z niego wróżyć jak z fusów.
Popatrz w jaki sposób przebiega linia żeber u konia:



Ty linię zaznaczyłaś tak, jakby biegły do góry na wprost, a zdecydowanie tak nie jest.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
01 marca 2015 07:12
Ohh jak siodło 16.5" może być za duże na hucuła :| wezmę dziś kredę i pozaznaczam tak jak w filmach robią ;P
Tak samo, jak 18" może się nie mieścić na mutancie 174 w kłębie i 700 kg wagi... 😤
A ja w mniejsze- no way....
Przyjdzie konia zmienić.... 👀
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
02 marca 2015 05:49
linie kredą poprawiłam w paincie bo słabo widoczne były :P pierwsza - łopatka, druga łopatka przy wyciągniętej nodze tak +- bo sama sprawdzałam no i linia ostatnich tych żeber

Tak akurat ma to siodło :P
Zabawne, ja też kilka raczy czytałam/widziałam, że jeśli chcesz ustalić ostateczną linię do której może sięgać siodło (dotyczy to właśnie koni bardzo krótkich, kucy) to należy narysować prostą linię w miejscu gdzie sierść kieruje się w dół zaraz przed słabizną. Ten koń ma bardzo krótki grzbiet i jeszcze krótszy odcinek lędźwiowy, może dlatego wydaje się że siodło jest za duże. Jak dla mnie to jest na styk, ale dobrze.
Gniadata   my own true love
04 marca 2015 09:53
Szybkie pytanko: takie suche plamy po obu stronach kłębu mówią nam, że...? Coś kiedyś tu się chyba o to pytałam ale nie jestem pewna to może mnie nie zjecie za powtórkę :kwiatek:

Jeszcze może nakreślę szybko sytuacje: pytam się z ciekawości bo siodło i tak jest na wylocie (a od czasu gdy zobaczyłam te plamy wsiadałam z podkładką i jest nieco lepiej), mam nadzieję że jak najszybciej poleci w świat żeby kupić jakieś lepiej dopasowane :P A kobyła zapocona jak diabli przez futerko (nieocieplany angielski boks zrobił swoje) i brak kondycji po półrocznej kontuzji (nie dlatego że jestem jakąś sadystką i zamęczyłam konia :P).
mila   głęboka rekreacja
04 marca 2015 17:33
Gniadata - tam gdzie suche plamy - w tym miejscu jest za duży ucisk.

Czy to siodło nie jest za ciasne? Wymienić łęk na większy?
Jak ono według was leży?
Siodło naturalnie układa się w tym miejscu, nie za bardzo na łopatce?


z góry dziękuję :kwiatek:




Gniadata   my own true love
04 marca 2015 20:33
mila okej, to raczej dosc logiczne, ale co powoduje taki nacisk w tym miejscu? Tak łopatologicznie. Nie za wąski łęk - jest taki akurat, nawet wydaje sie ze moglby byc delikatnie wezszy. Za szeroki? Czy po prostu slaby ksztalt poduch? Wypelnione są cairem wiec nie wiem na ile to ich wina. Niemniej strasznie mnie to ciekawi 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się