siodło ujeżdżeniowe

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2015 15:00
xequus i nie prowokowało Cię do fotelowego dosiadu?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 lutego 2015 17:03
Nie 🙂 tez mi sie wydawalo - patrzac z boku, ze leci na tyl, ale ono jest po prostu tak wyprofilowane jesli chodzi o tybinke i troche to robi pozorne wrazenie, ale samo siodlo lezalo w rownowadze. Dodatkowo klocki kolanowe sa na rzepy i mozna je idealnie dopasowac do nogi jezdzca. Macalam je pozniej juz bez konia i bylam zachwycona tym w jaki sposob ta "terlica" sie porusza. Nie ma mowy, zeby gdzies uciskalo, po prostu dopasowuje sie do konia i zapewnia maksiumum swobody, bo "porusza" sie z miesniami konia.
Jakie siodło potraficie mi polecić na konia o długim, prostym grzbiecie?
Szukam niedrogiego siodła (ok2tys), najlepiej nie tak bardzo głębokiego, a co najważniejsze pasującego do konia. Przymierzałam ostatnio Euroridinga Diamanta, ale niestety poduszki z tyłu są tak wyprofilowane, że odstają od grzbietu i siodło się giba. Dużo lepiej leżał na nim któryś z nowszych Equipów, ale niestety to nie moja półka cenowa, mimo że siodełko miodzio...
Wrzucam zdjęcie konia (w słabej kondycji wtedy był, ale widać dokładnie ten nieszczęsny grzbiet)
[img][[a]]https://lh4.googleusercontent.com/-Y1-4X64YBMc/U_L9eKeUafI/AAAAAAAACrE/CRM0srQrHuI/w775-h519-no/duk%2B-%2B5[[a]][/img]

Wiem że nikt mi tu konkretnie nie doradzi, ale może macie podobne grzbiety i wiecie co na nich leży..?
Ramires, na moim, który ma właściwie identyczny grzbiet jak Twój, fajnie leży Prestige Doge.
Ramires - szukaj prostych, płaskich paneli, takich do bólu płaskich, nie zakrzywionych. Na moim, który jednak aż tak prostego grzbietu nie ma dobrze leży wintec isabel, ale nie wiem czy by pasował na twojego stwora, poza tym siodło jest mocno głębokie. Wydaje mi się, że wintec 500 jest bardziej płaski i płytszy. Z prestige super leżał nam lucky, lepiej niż isabell, ale ja się czułam kalustrofobicznie nieco jednak. Modena prestige też była ok.
Delikatnie mozesz sobie pomóc poduszką podnoszącą tył. Ciesz się, że grzbiet długi, gorzej mają Ci z krótkim. Albo super-kulko szerokim jak u mojego  😁



A tak propo dyskusji o siodłach seryjnych z kryształkami sprzed dwóch stron, to takie siodła ma od kilku lat Albion w lini revelation :P
właśnie dotarła moja izabelka na młodego. Tak sobie na nią patrzę i odnoszę wrażenie, że z tego siodła nie da się wypaść  👀
Livia   ...z innego świata
23 lutego 2015 19:52
kasiakliczkowska, miałam Isabelkę i naprawdę to było najlepiej trzymające siodło, jakie miałam 🙂
kasiakliczkowska i Livia macie zdjęcia ? 😉
ja własnie sie zastanawiam nad kupnem i nie moge sie zdecydowac... moj kon jest bardzo wyklebiony i ciezko znalesc cos pasujacego a tu jednak sa wymienne łeki .  do tego siodło głebokie i mozna kupic ogormne klocki ;d i z takimi parametrami skorzane siodła są dla mnie popropstu za drogie , ja jeszcze z typu krótkonoznych i tak sie bujam pol roku i szukam siodła i nic ,, cały czas odpycha mnie ten materiał zamszo podobny , skóre syntetyczna jeszcze bym przezyła...
ushia   It's a kind o'magic
23 lutego 2015 20:04
zamszyk jest bardzo przyjemny 🙂
gdyby nie smutny fakt, ze na moim okraglym koniu IW nie trzyma rownowagi w zyciu bym sie nie przesiadla w nic innego

w dodatku kon mowi ze cair jest dobry dla pleckow 🙂

No właśnie ja nie bardzo lubię trzymające, uważam, że człowiek powinien uczyć się siedzieć w równowadze i dopiero jak robi jakieś porządne dodania, bardziej zaawansowane elementy (czyli C+) lub jeździ młodziaki to można się wspomagać siodłem. U mnie jest to siodło na czas zmian grzbietu konia, czyli (mam nadzieję, że wytrzymam 😉 ) rok, dwa lata.
zdjęcie mam na razie tylko domowe:

Siedzisko 16,5, tybinka długa bo ok 43 cm.

ushia Twój koń dobrze reagował na Cair? to mnie bardzo cieszy bo usłyszałam ostatnio 2 b negatywne opinie już po fakcie keidy siodło było w drodze...
ushia   It's a kind o'magic
23 lutego 2015 20:12
to jest nowa IW?

musze taka sprobowac, moze lepiej podejdzie?

a na cair dobrze reagował KAZDY kon, na ktorego wsadzalam izabele 🙂

jest problematyczny jezeli  chodzi o dopasowanie, bo nie upchasz  tu wiecej tu mniej, ale jezeli chodzi o reakcje konskich plecow - miodzio
Na mojej lezy srednio niestety, tyl ma tendencje do lewitacji.
Livia   ...z innego świata
23 lutego 2015 20:14
Dżulietta, mam takie stare tylko 🙂
http://re-volta.pl/galeria/foto/37314
http://re-volta.pl/galeria/foto/38139
http://re-volta.pl/galeria/foto/45531

kasiakliczkowska, ja też miałam z Cair i koń nie narzekał, plecy miał w dobrym stanie 🙂

ushia, sądząc po tybince to jest nowa IW 🙂
ushia tak, to jest nowa IW 🙂 można ją czasami znalexć dużo taniej- na Allegro jest jeszcze taka za 3300 🙂
Miałam  dziś  po raz pierwszy  w życiu  okazję siedzieć  w  isabelce. A młody  miał  pierwszy  raz ujezdzeniowe na grzbiecie. I potwierdzam,  ciężko  z niej wypaść ( sekundę  po pociągnięciu popregu szarak  się spłoszył, zawinął o 180 stopni  i coś  tam podskoczył, z siodła  nie wypadłam) 😉
Z mojego konia spadałam tylko z isabelki 😉
Isabelka nie trzyma się na okrągłym koniu?  Tu się nie zgodze. Moja śląska kluska, obecnie spasiona do potęgi entej (gronkowiec, kontuzja) nosi isabelke. I siodło grzecznie leży, nie przesuwa się przy wsiadaniu, nie nic 😉 Trochę poskrzypuje ostatnio, ale klusek jest z koni tyjących w bok, nie w dół i naprawde okrąglutka z niego kuleczka. Mi się z resztą też przybrało, więc to chyba nasz wspólna wina 😉
Propo cair i grzbietu - Alut, jako koń o cholernie czułym grzbiecie czuje się w isabelce super. Nawet trenerka mówiła, że nie ten koń po zmianie siodła, otwarty, chętnie się dźwiga, grzbietem pracuje. Zmiana momentalna. W moich odczuciach, koń zupełnie inaczej nosi, siodło dobrze mu robi w plecki.
Materiał... no tu się trzeba przyzwyczaić, sama wole siodła płytsze i mniej trzymające, z początku miałam wrażenie, że ten materiał mnie blokuje, moje reakcje są wolniejsze, wkurzało mnie to trzymanie, ale jak pojeździłam więcej to nie ma już takiego odczucia. Dłużej zajeła mi akceptacja tego, jak to siodło jest koszmarnie szerokie, piersze wsiadanie było straszne, chodziłam okrakiem jeszcze przez pól godziny. Jak ktoś ma wąskie biodra polecam wsiadać delikatnie, bo jest ała  😁 Moja mamusia też lubi zamszyk jak wsiada. Twierdzi, że jak w fotelu, mięciusio i trzyma, sama myśli nad czymś wintecowym, mimo tego, ze też była zwolenniczką naturalnej skóry.

A tu Alut w isabelce z niedopietym popręgiem ok. pół roku temu -> "it isn't his final form"  😁 Obecnie jest go sporo więcej  🙄
Mi się dobrze jeździło w siodle bates caprilli. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie lubiących syntetyków. Siodło również posiadało system cair oraz wymienne łęki. Różniło się tylko i wyłącznie tym, że było wykonane ze skóry naturalnej.
Tylko beats trochę trudniej u nas dorwać niż winteca 😉
Co prawda to prawda, chociaż jak sprzedawałam swoje, to bardzo długo wisiało na ogłoszeniu i nie poszło za drogo.
Bo to u nas wciąż mało rozpoznawalna marka. Ja sama polwałam w międzyczasie na beatsa - jak już się dowiedziałam co to  😁 Ale okazyjnie trafił mi się wintec w fajnym stanie, a za takie pieniądze i z pełnym osprzętem, to grzech byłby nie kupić  😎
No wlasnie, je mozna w dobrej cenie trafic, sama teraz isabellke sprzedaje 🙂 ale stara.
Czy jest różnica w długości tybinki pomiędzy wintec isabell 17 a 17,5 cala ? Mam 176 cm wzrostu, obawiam się, że tybinka będzie za mała. Siodlo wszechstronne mam robione na miarę z przedłużaną tybinką.
Ashura - mogę Ci jutro zmierzyć 17, ja mam 170, całkiem długie nogi i spokojnie kawałek zapasu. Nie mam akurat żadnego zdjęcia ze sobą w siodle niestety.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
24 lutego 2015 09:39
Ashura, dostałam informacje od pewnej sprzedawczyni, że długość tybinki w izabelce(starej, nie wiem jak nowej) 17 cali i 17,5 cali jest taka sama. 😉
nie wiem czy nie jest taka sama we wszystkich rozmiarach skoro w mojej 16,5 jest taka długaśna 😉
a mogłby mi ktos powiedziec jak wypada długosc siedziska w 17 i 17,5 ale  w starej wersji isabell bo rozumiem ze bez systemu Cair to ta starsza?
Siesiepy, dzięki wielkie za info 😉
Dzięki dziewczyny, niestety Prestige chodzą w cenach raczej powyżej 3tys 🙁

Ma ktoś porównanie nowej i starej izabelki? Różnią siętylko wizualnie czy jest duża różnica dla tyłka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się