Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Wiem, wiem pokićkało mi sie strasznie 😀

Kantara nie kupiłabym bo dziwnie wygląda sam, ale na koniu fajnie wygląda 🙂
Ponia   Szefowa forever.
09 kwietnia 2009 22:06
>poniuś - rozumiem ze kantary z oławy to mustangi

No chyba tak, szczerze mówiąc nie mam pojęcia, zawsze kupowałam na targach w poznaniu, na stoisku i góry  co zapamiętałam to napis oława;]

Asior bo pierszy to nie Złocisz, a drugie to staare.
i się nie nabijaj 🤣
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 kwietnia 2009 07:43
Niestety kanterek Precelka jest w rozmiarze pony...
A mój pony, mimo, że jest pony to Eskadrona nosi coby..
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2009 08:09
Rozmiar pony Eskadrona jest raczej na koniki typu shetlandy, na takie prawdziwe "kucyki kucyki".
Natomiast mój pony mimo że naprawdę właśnie był pony to kantarki nosił 3-ki.
Czy moze mi ktos polecić kantar w którym koń nie będzie się obcierał? Jak tylko robi si trochę cieplej Libella momentalnie obciera się od kantara.... Zastanawiam się nad takim z futrem jak ma Eskadron, tylko trochę taki kantar kosztuje i wolałabym mieć pewność, ze mi się konina nie obetrze....
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2009 08:37
a nie lepiej dokupić futra na rzepy takie?
Graba.   je ne sais pas
10 kwietnia 2009 08:50
Albo z mustanga są takie z polarkiem odpinanym.
No wlasnie o futrach tez myslałam. Tylko zastanawiam sie czy takie futra nie pogorszą sytuacji, bo przeciez w lato koń się pod nimi poci..? Polarki zupełnie odpadają, wydaje mi się wlasnie ze ona się obciera jak się poci pod kantarem czy oglowiem (takie furta wtedy zamontowalabym tez na oglowiu.
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2009 09:17
mi latem pod futrem od hakamore koń się nie pocił, ale ono nie przylegało tak bardzo jak kantar czy ogłowie
spróbowac warto z futrem dopinanym bo moze pełnić wiele funkcji w razie czego...
w którym miejscu się obciera?
myślałaś o czymś takim:

Obciera się głównie na potylicy a w skrajnych wypadkach także na ganaszach- na tym zdjęciu to widać:

. Myslałam właśnie nad takim futrem tylko koniecznie naturalnym, ale wlasnie boje się, że to może tylko pogłębić problem :/ stosował ktoś kiedyś w takim przypadku takie futra?
Lib, a myślałaś nad kantarem z podszyciem neoprenowym? mojej koleżanki koń obcierający się właścnie taki nosił na zmiane z futerkowym.
Od neoprenowego się obciera trochę, ale najbardziej obcierają ją Eskadrony z tym zwykłym podszyciem :/
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2009 13:30
Lib te Eskadrony to obtarły już nie jednego konia, ja swojemu Eskadrona nigdy nie kupiłam i nie kupię.
Co prawda mój nigdy się nie obcierał, ale może rzeczywiście spróbuj z tym futerkiem. Ja mam futerka na kantar Mattes'a i spisują się super. Dobrze się piorą, łatwo i szybko się je zakłada/zdejmuje, rzep bardzo mocno trzyma.

A próbowałaś z kantarami Euro-stara ? Mój właśnie ma taki i podszycie jest bardzo mięciutkie i milusie. Jednak on się nie obciera więc nie wiem jaka by była reakcja w waszym przypadku.
naturalne futro powinno pomoc..

losiek ma takie



znalazlam jeszcze takie
Ewentualnie możesz spróbować podkleic kantar w newralgicznych miejscach bandażem silikonowym.

edit: czy tam latexowym
Mój śmiga w Pffifie w koniki od (hmmmm?) 3 lat 😉, na zmianę z jakimś no name.
Przymierzam się natomiast do kupienia takiego ładnego na "lepsze okazje"
http://www.koniesklep.pl/Kantar-ozdobny-VillaHorse-skorzany-z-symilkami-cie(4,1958,1956).aspx
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
12 kwietnia 2009 22:08
Libella my mamy taki, podszyty jest czyms a'la polar ale jest baaardzo mięki, brud nie 'zbija sie',  i nas nie obciera   😉


*edit- o taki- http://www.okser.pl/sklep/80271-waldhausen-kantar-premium-soft-touch-p-2463.html?osCsid=c467e229128e430323eeb96581767989
Libella, mi na delikatnego konia, któremu sierść wycierała się bardzo szybko latem, najlepiej sprawdzały się kantary w ogóle bez podszycia. Takie najcieńsze i najlżejsze jak się da. Tego typu:

konik.com.pl

albo taki:

x-horse
Ten drugi jest wg mnie trochę gorszej jakości (lekko mi rdzewieje), ale chyba lżejszy od pierwszego.

Zdaje się że sznurka też taki polecała na obcierającą się Holdę.
Libella popieram agitę, ten pierwszy kantar dla koni obcierających się jest super choć ja po prostu przestałam Holdę w kantarze puszczać
ktos pytał o moskitiery, ja mam chyba z 5
i chyba najfajniejsza była z hooksa - Holda bedzie ją nosic 3 sezon!, potem z absorbine
jacsona nie polecam bo to badziewie
Pursat   Абсолют чистой крови
15 kwietnia 2009 07:07
Polecam kantar Waldhausena - bardzo miękki, lekki, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału:


http://www.hidalgo.pl/products/70/p/64
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi napisać, czy kantar w rozmiarze pony jest mniejszy, większy, czy identyczny jak w rozmiarze "1"? Potrzebuję kantar większy od "1" ale "cob" (czyli tradycyjna "2"😉  będzie za duży.
Z góry dzięki  :kwiatek:
z zasady przynajmniej u nas jest rowny pony
asds   Life goes on...
15 kwietnia 2009 18:15
Libella a mozę podszycia z filcu i uszyty z miękkiej tasmy?

Np.

[[a]]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=602501129&msg=Tw%C3%B3j[[a]]+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.


Ktos moze ma? Bo mi sie zakupoholizm znów odzywa. Sądze ze  łogrowi by mu było w nim slicznie na padoczku :P
Libella, polecam ten z linku od Młodej, zresztą wrzucałam kilka stron wcześniej Rewirka w tym kantarze [ten mięciutki materiał jest także na ganaszach]. I spieszę napisać, że odkryłam jego kolejną zaletę! Po całodniowym spędzaniu czasu na pastwisku koń się pod nim NIE POCI! Jak zakładałam kantarek taśmowy, to, szczególnie na potylicy, była spocona sierść, pod tym - suchutko 😉
a ja polecam HKM Kantar nylonowy Karo. Mam taki na zawody i jest świetny;]  😍

http://www.okser.pl/sklep/6060-hkm-kantar-nylonowy-karo-p-627.html?osCsid=6451aa3ff47c78ea5085318c7d09bd5f

kiri a może kupić 2 i dorobić dziurki? ja jak potrzebowałam kantara na różne konie, bo jeździłam na różnych, to kupiłam roz. 3 dorobiłam 2 dziurki i pasował na konie z głową roz. 2 a teraz jeżdżę na kucu (który nosi kantar 2 najmocniej spięty) to chodzi w tej trójce też i jest ok 🙂 więc może spróbować pokombinować z dwójeczką? 🙂
Dzięki  :kwiatek:
Chyba skuszę się na tą dwójkę jednak i pokombinuję. W razie "w" będę dorabiać dziury  😉
asds   Life goes on...
15 czerwca 2009 22:23
edit

jak pierzecie kantary z naturalnym baranem?
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 czerwca 2009 22:25
W pralce, tylko na 30 stopni.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
15 czerwca 2009 22:45
Lib, ja też polecam to co Młoda i Rewir, koń mój też należy do 'obcierasów' (nie mówiąc o tym, że od kantara ma zmianę w kości nosowej  🤔 ) i pod tego typu kantarem nic jej nie jest. tyle, że ja mam z hooksa, ale to chyba ten sam rodzaj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się