NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

DODAJE nieuczciwa osobe ,która chciała wyłudzić i sprzedać moje kucyki !!! Uzytkownik monia
Zagrzmiało ,zachuczało i okazało się,kto jest szczery a komu należy nie mówić juz "czesc",bo fałszywych znajomych nawet tutaj na fb to ja niepotrzebuje.
Całkiem niedawno powierzyłam swojej "kolezance" 5 swoich koników,jedną hucułkę i 3 małe kucyki i jednego mini Ciucia.Miała je utrzymac za bukmanke,która dostała ode mnie jak i za dług, którego nie mogła oddac mi od dwóch lat oraz torbe z 20 parami bryczesów,które kochani kupujecie od niej po 50 zł jak i więcej...w styczniu stweirdziła,ze to mało wiec ja,znając sytuację tej osoby jak i wieczny brak pieniędzy zgodziłam się na dopłate,która miała opiewac na 750 zł,jedna dodałam "górke",poniewaz wiedziała,ze koniki moge zabrac dwa,do trzech dni po dniu,do ,którego konie sa zapłacone.,tak więc gotówka zapłaciłam 1100 zł w dobrej wierze..( co dało nam rachunek za kucyki od 27 listopada do 22 lutego 3800).miałam uwagi ,bo po pojeniu raz dziennie lodowata wodą moj koń dostawał drgawek,z czego szanowna pani się zasmiała i powiedziała,ze okrywa go derka a czesciej jej sie poic nie chce!!! W umówiony dzień odbioru zadzwoniłam,zeby potwierdzic jej obecnośc w domu,usłyszałąm: spoko,jestem cały dzień! A jak przyjechałąm po konie okazało sie,ze jej nie było,beszczelnie zostawiła syna,który mi przekazał,ze chca więcej pieniedzy a jak nie zapłace to on mi koni nie wyda i mam sobie czekac na ulicy ,przed bramka!!! W ten o to sposób doszło do odebrania koni z policją,reszta skończy sie tam gdzie sie ma skończyc,tym bardziej,ze owa pani miała juz kupców na moje konie!!!
Wiekszość z Was,zanim zaczniecie laikowac zastanówcie się troche.
mam juz gdzies opinie "życzliwych" i tak ciagle za plecami obrabiacie mi d...ę jak byscie własnej nie mieli.
Z tego miejsca zaznaczam,że nikomu nie pozwolę skrzywdzić żadnego z moich koni ,a kto reke na nie podniesie bedzie miał ze mną do czynienia!!!
Reszte rozstrzygnie sąd skoro pani tak lubi sie procesowac.
Pozdrawiam
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 lutego 2015 18:06
monia w nieuczciwych?   ale jak to  😀iabeł: .... policja? przywłaszczone konie?  no proszę ( no nie- mo-żli- we) , widzę się dzieje w tym moim regionie .... 😎
ale jazda  🤔
Jeju, a wydawałoby się, że "starym" revoltowiczom można zaufać, nieźle..
Trzeba by poczekać na ustosunkowanie sie Moni do zarzutów..
Gillian   four letter word
24 lutego 2015 18:21
z tego co czytam na fotoblogu to Monia ma inną wersję, ale to raczej do przewidzenia.
Monia już chyba wpisywała tutaj Koniferek za nieopłacanie hotelu dla 5. koni, czy jakoś tak.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2015 18:41
Wpis Moni z jej fejsa z dnia 22.02.2015r

Droga Ewa W. nie odbierasz telefonu, przerywasz rozmowę jak już uda mi się z tobą skontaktować, więc nie mam wyjścia .
Nie podoba mi się, że wchodzisz do mnie do domu i zabierasz rzeczy bez żadnego nadzoru .
Mówiłam, Ci, że masz dać mi znać jak będziesz jechała po kuce. Nie zrobiłaś tego, weszłaś do domu jak mój syn spał a potem wezwałaś policje na mojego nieletniego syna, bo ci nie chciał wydać kucy.
Jesteś bezczelna, wiedziałaś, że kuce nie żyją powietrzem i Ja je karmię . Syn miał zakaz wydania koni do puki nie uregulujesz płatności za ich utrzymanie.
Jeszcze perfidnie straszysz mnie, że zgłosisz mnie do urzędu skarbowego. Jestem jeszcze ciekawa co na mnie wymyślisz, a zapomniałam ! na pewno spowodowałam, że kopyta twoich koni urosły i przez to kulały. Tylko nie zapominaj, że mówiłam ci wiele razy, że potrzebują kowala. Z litości zrobiłam jednemu kucowi kopyta, bo aż serce bolało jak chodził. No ale Ty stwierdziłaś, że muszą wytrzymać .
Nawet kazałaś, jeździć na kalekim koniu co ma ogromną wadę kręgosłupa a policji mówisz, że ja poję konie zimną wodą.
Jeżeli miałaś jakieś ale do mojej opieki nad twoimi końmi, mogłaś je zabrać już dawno a nie trzymać u mnie aż ponad 3 miesiące.
A więc, życzę Ci powodzenia w życiu, no bo w końcu już bardzo dużo się osób od Ciebie odwróciło, oraz powodzenia z końmi. Mam nadzieje, że więcej nikt się nie nabierze na twoje maślane oczy i nie będziesz się wzbogacać na czyjeś krzywdzie.
Powodzenia.
Monia w nieuczciwych? No nie-do-wiary  🤣
Droga Ewo, bardzo szybko rośnie kwota którą rzekomo otrzymałam. To co miałam do Ciebie to napisałam. Tak oczywiście nie mam pieniędzy  😀  Można sprawdzić ile Niemiecki kierowca zarabia w Niemieckiej firmie z wszelkimi dodatkami, rodzinnym itd.
A wierz bardzo dobrze, że pracuje tam dość sporo .
Co do koni, zaproponowałam Ci że mogę sprzedać jakieś kuce, to nie było na tle zarobkowym ale z litości. Byłaś u mnie 2 razy przez ponad 3 miesiące, kopyta nie były robiony wieki, konie kulał a Ty stwierdziłaś, że muszą wytrzymać . Co do kuca to chciałam go kupić dla syna .
Nie będę się wypowiadać na temat twoich pieniędzy, bo to mnie nie interesuje. Resztę zainteresowanych osób może sobie sprawdzić panią E. w big. Można też sobie podzwonić po okolicznych stajniach, wet. itd
Co do mojego długu, to oczywiście Pani Ewie nie oddawałam kwoty 200 zł, ponieważ czekałam na moje rzeczy. Interesuje mnie tylko czemu nie odbierasz od mnie telefonów ?

Tak w skrócie, Ewie pomogłam bo nie miała co zrobić z końmi. Mając swoich 12 koni, 2 sztuki bydła przyjęłam na stajnie jeszcze 5 jej koni.(miało być do końca roku )
Dzwoniłam kilka razy i się wręcz prosiłam, żeby zabrała konie, bo nie dawałam rady . Jej 2 ogiery kuce robiły wiele zamieszania, rozwalały ogrodzenia, gryzły się non stop. Mówiłam, żeby je wycięła bo jest problem albo niech je zabiera . Musiałam wszystko poodgradzać, żeby każdy był osobno.

Mąż pracuje za granicą, więc go nie ma w domu, syn uczęszcza do szkoły i wraca o 15/30 ze szkoły.
Poświęciłam się, sama pracowałam przy takiej ilości zwierząt, od 18.11 a nie jak E. twierdzi że od 27.11 . (nawet zdjęcia dodałam 22.11 na swoje stronie na fc) cena była ustalona, a ja miałam podliczyć wszystko i dać znać w dniu jak będzie odbierać konie. E stwierdziła, że mi nic nie zapłaci . Weszła do mnie do domu, gdy mój syn spał i zaczęła wynosić rzeczy.
Gdy syn się zorientował kazał jej wyjść z domu i czekać aż ktoś z nas wróci.
Taka to jestem nieuczciwa, bo chciałam pieniądze za moje siano,słomę,chleb,owies, marchew, prąd, wodę i chodzenie przy nich.
Znając Ewkę, skłonna jestem wierzyć Moni...
To jest dowód następny, wiedziała, że mnie nie ma w domu bo do niej dzwoniła (sobota). Pojechaliśmy z mężem specjalnie na dwa pojazdy, żeby w razie co wrócić jak E przyjedzie .
W niedziele nie odbiera telefonu.
[quote author=Cień na śniegu link=topic=5367.msg2300833#msg2300833 date=1424811721]
Znając Ewkę, skłonna jestem wierzyć Moni...
[/quote]
znając monie, jestem skłonna wierzyć jednak jej. i dodatkowo- monia jest tu znana- lubiana mniej lub bardziej, ale znana. sporo handluje na forum i nie ma żadnego minusa. i wpada sobie taka, w swoim środowisku uważana za nieźle  🤔wirek: Koniferek, a zaraz za nią zabeczka17, o której ja swoją prywatną opinię zachowam w tym miejscu dla siebie, ale wszyscy wiedzą, że lata za monią po forum żeby jej przysrać.
i sory, ale dla mnie to tak nie działa. nasze forum to społeczność. uważam się za jej członka. i uważam monię również za członka tej społeczności. tak jak resztę "starej gwardii" i nowych wartościowych użytkowników, którzy umieli się zasymilować z naszym specyficznym klimatem.
jako członek re-voltowej społeczności NIE ZGADZAM się na to, żeby wpadały tu jakieś słabo znane, a w swoim środowisku wątpliwie cieszące się fatalną opinią osoby i obrabiały dupę użytkownikom o nieposzlakowanej opinii.
i tak żabeczko- w twojej obronie też bym tak samo stanęła, bo to co o tobie myślę to moja opinia, ale z tego co wiem to nikogo nie okradłaś.
MONIA- nie mam wątpliwości do tego, że jesteś uczciwym człowiekiem!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2015 04:54
Katija powiem ci tyle, uswiadamiac cie nie bede bo sensu to nie ma. Jednak moze bedziesz miala okazje poczuc pewne sprawy na wlasnej skorze( na zywo) i tego Ci z calych sil zycze.
Dwa mozesz po mnie jechac ,jesli tak bardzo ci zalezy na uzewnetrznianiu swoich emocji. Ale moim zdaniem  real rozni sie od wirtualnej rzeczywistosci w ktora ty tak bardzo wierzysz. I wolno Ci, na zdrowie. Juz nie jednej osobie to mowilam. Tylko zycie weryfikuje i tutaj tez zweryfikowalo.jak dla mnie zadna nowosc.


Ps. To kiedy stawiasz pomnik pierwszej meczennicy forum ? 🙂

Aha i co do wyrazenia mojej opini w temacie sytuacji ktora miala miejsce w niedziele ( bo jak widzisz poki co tego nie zrobilam) to Ci powiem jedno. Poczekam do pierwszej sprawy w sadzie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lutego 2015 07:09
O ile w ogóle sprawa trafi do sądu, bo w grożeniu policją i sądem Koniferek jest mistrzynią, gorzej z wprowadzeniem tego w życie 😁 a jest tak, bo ona doskonale zdaje sobie sprawę, że sama nie jest czysta jak łza i miałaby problem, żeby wygrać sprawę. A Monia ma nauczkę na przyszłość - podpisywać umowę. Szkoda, że takim kosztem.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2015 07:22
pożyjemy , zobaczymy jak sie temat dalej rozwinie.
Przepraszam ale o co tu sprawę zakładać, bo nie rozumiem?
Konie są u prawowitej właścicielki, pensjonat nie jest opłacony. Konie są zaniedbane przez właścicielkę (wspominany brak kowala)... czy możesz mnie zabeczka17, uświadomić proszę o co miałaby być ta sprawa założona? 🤔
Konie poi się zimną wodą... w większosci stajni są automatyczne poidła podłączone bezpośrednio do sieci wodociągów / studni... ani wodociagi, ani studnie ani stajnie tejże wody nie podgrzewają...
Co więcej koń jest tak skontruowany, że mu ta zimna woda specjalnie nie przeszkadza.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2015 07:33
Może oczekiwała, że będzie parzyła ziołowe herbatki? 😁
...a po co czekać na cokolwiek? To nie was rzekomo "oszukała", tylko Koniferek i to one powinny być sprawą zainteresowane, a nie jacyś ludzie z internetu 🤔wirek: Jak ktoś w to wierzy, to może od moni nic nie kupować i nie pakować się z popcornem w jej sprawy.
Kurcze, nie rozumiem, może dziwna jestem, ale trochę chore dla mnie takie podążanie za sensacją i plotką.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2015 07:39
_Gaga czy ty sie przypadkiem nie pomylilas co do osoby ktorej kierujesz to pytanie? Ja sie odnioslam do posta napisanego przez Koniferek.  I to ONA stwierdzila ze sprawe tam skieruje. Co ja niby mam tu wyjasniac ? Nie bylo mnie przy tym.
Jesli poczuje opisac wlasna opinie i przemyslenia to dopiero po zakonczeniu calej sytuacji.
zabeczka17, nie oczekuję wyjaśnień, zwyczjanie pytam, bo nie specjalnie ogarniam o co się tu sądzić (sama wspomniałaś o sądzie)... O ile można by niby o nieopłacony pensjonat (przy umowie, działalności gospodarczej itp.) o tyle nie widzę podstaw dla drugiej strony...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2015 07:46
Zapytaj Koniferek na jakiej podstawie. Nie ja rozmawiam z prawnikami.
Ja sie tylko odnioslam do jej ostaniego zdania z postu.
Reszte rozstrzygnie sąd skoro pani tak lubi sie procesowac.
Pozdrawiam


Chyba o to chodzi? Ale kto tę sprawę ma założyć, to niewiadomo...
zabeczka17 Nie mam pojęcia dlaczego się wtrącasz ? Cieszysz się, że zostałam oszukana ? Tylko pamiętaj pieniądze to nie wszystko i nie zależy mi na tych pieniądzach, tylko o ten fakt, że wiedząc, że mnie nie ma w domu i tak weszła do domu .
Mam ci wysłać skan wiadomości, gdzie dokładnie pisze, że mnie na weekend nie ma i ma dzwonić . A może chcesz filmik z kamery jak E wynosi rzeczy z mojego domu ? 
Jak to pochwalasz to widać jaką jesteś osobą.  Zresztą i tak widać czarno na białym po wpisach tu.



Facella żadnej sprawy nie będzie bo ona nie odbiera wezwań do sądów ani wezwań od prawników. Ona bardzo dobrze wie, że nikt jej nic nie zrobi, to jest mała szkodliwość czynu.  😉  Ona może mnie pozwać  😀 
Żadnej akcji by nie było, jakby raczyła odebrać tel., jak udało mi się z nią skontaktować to się rozłączyła.

Stwierdziłam, że od E nie chce już nic, nie che jej oglądać . Jak to mówią do trzech razy sztuka, więcej się nie dam nabrać .
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2015 08:27
Nie obchodzi mnie twoja opinia w jakimkolwiek tematcie. Ciezko na to zapracowalas. Pod tym wzgledem jestes bardzo rzetelna. Jeszcze sie nie przyzwyczailas?to lepiej zacznij.

Edit. I nie zapominaj. Tu jest forum i skoro pierzesz jako pierwsza brudy prywatne w takim miejscu to sie nie dziw ze inni tezsie beda wypowiadac. Poki co nie napisalam zadnego oficjalnego stanowiska w tym temacie wiec nie tworz bajeczek ok ? Poza tym nie jest mi cie zal. Karma wraca. Delektuj sie.
Nie obchodzi mnie twoja opinia w jakimkolwiek tematcie. Ciezko na to zapracowalas. Pod tym wzgledem jestes bardzo rzetelna. Jeszcze sie nie przyzwyczailas?

Twoja osoba mnie wiele nauczyła, dlatego mam teraz tony dowodów na E.  Dziękuję, jesteś najlepszym nauczycielem jakiego w życiu spotkałam  😀 
LAski dajcie sobie spokójz prywatnymi srpawami na forum, co? Bo brazylijskie telenowele przy tym wymiękają
zabeczka17, co do tego kto pierwszy "rzucił kamieniem" - proponuję jednak prześledzić dokłądniej posty...
monia, ma prawo do obrony.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2015 08:44
Monia Watpliwy twoj entuzjazm, ale pozyjemy zobaczymy. Sama jestem ciekawa
_gaga od facebooka sie zaczelo.
Jednak moze bedziesz miala okazje poczuc pewne sprawy na wlasnej skorze( na zywo) i tego Ci z calych sil zycze.

mogę cię nie lubić, ale źle ci nie życzę. sama napisałaś- karma wraca.

Dwa mozesz po mnie jechac ,jesli tak bardzo ci zalezy na uzewnetrznianiu swoich emocji.

w którym miejscu mojego poprzedniego posta zostałaś pojechana. zacytuj.
[quote author=_Gaga link=topic=5367.msg2300998#msg2300998 date=1424849420]
Konie poi się zimną wodą... w większosci stajni są automatyczne poidła podłączone bezpośrednio do sieci wodociągów / studni... ani wodociagi, ani studnie ani stajnie tejże wody nie podgrzewają...
Co więcej koń jest tak skontruowany, że mu ta zimna woda specjalnie nie przeszkadza.
[/quote]
A ochwat nie bierze się od pojenia zgrzanego konia zimną wodą?  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się