M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Mając w pamięci Twoją historę też rozważałam taki scenariusz 😉
Bogdan, tam niemal nie będzie drewna. Tam będą rigipsy.
halo fakt będę bardzo rzadko,ale za każdym razem jak już będę chcę tam nocować żeby nie siedzieć rodzicom na głowie.Tym bardziej że mamy swoje.
Bogdan to co się dało jest już zeszlifowane,został jeszcze kawalek ściany  kominowej(ma być widoczna cegła,a jak na razie jest pomalowana).Co do mebli chce minimalizm.W samej sypialni ma się znajdować duże łóżko,2 stoliki nocne,jakaś leżanka,tv bo lubimy z mężem wieczorem poleżeć w łóżku i oglądać jakiś film(tak wiem w sypialni nie za bardzo,ale wiadomo kto co lubi)i stolik z dwoma krzesłami,ostatecznie jeszcze lampa stojąca.Co do koloru to właśnie mam problem,obstawiałabym cos w odcieniach bieli,ale halo pisze ,że nie za bardzo.A niestety nie potrafię sobie tak do końca wyobrazić akcentów w intensywnych  kolorach.
salto piccolo czekam na zdjęcia 😀
buyaka również myślę o naturalnych materiałach.
maleństwo, ja się nie dziwię, że Cię kamienica rajcuje 😍 Pewnie mamy podobne obawy co do takiego budynku. Ale fakt, że fajne te mieszkanie. Łazienka koszmarkowata i pewnie byłaby trudna do aranżacji, ale ogólnie fajneee... I nawet byłaby chyba szansa na wydzielenie garderoby na końcu korytarza?
Szkoda, że parter. Zwłaszcza jeśli to faktycznie ruchliwa ulica (wysoko chociaż ten parter tam wypada?)

Pozostałe mieszkania też podobają mi się bardziej niż te z poprzedniego posta. Te 44 trochę klitkowate, ale układ lepszy.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 lutego 2015 08:54
Dworcika, niestety, te łazienki to jakaś plaga. Obejrzałam, również na żywo, kilka mieszkań w tym stylu, i wszędzie te wąskie, długie łazienki... I nie bardzo opcja przebudowy, ze względu na układ ścian.
Parter chyba standardowy. Aż tak nie sprawdzałam, bo nie biorę tek opcji pod uwagę. Podglądam tylko.

44 oczywiście, że klitka. Docelowo będziemy pewnie szukać 50-55m2, a może się trafi i większe?

Ach, mieć kasę. można kupić zarąbiste mieszkanie, np. w odrestaurowanym browarze:

http://otodom.pl/loft-mieszkanie-wyjatkowe-sprzedam-id34083973.html
iga07, popatrz na link do loftu wrzucony przez maleństwo. Zauważ, że na ścianach nie ma bieli(!) a posadzka jest intensywną, ciepłą plamą barwną.
Akcenty barwne mogą być... akcentami. Zasłona, dywanik, wazon, bukiet kwiatów, obraz.
Mnie by pasowało coś takiego, jak w linku. Jasno szara tapicerka, drewno ciut ciemniejsze lub ciut jaśniejsze od posadzki, wielobarwny obraz, wielobarwny bukiet dużych kwiatów w matowym, półprzejrzystym wazonie, zwiewne, typu "dymek z papierosa" zasłonki, metale mosiądz albo właśnie miedź...
A co się tobie podoba - tylko ty możesz ustalić.
kujka   new better life mode: on
25 lutego 2015 13:36
maleństwo, ojej, kompletnie do mnie nie gada to mieszkanie. loft mozna wykonczyc fantastycznie, a to jest jakies takie... no nie.
kujka, ten loft doskonale obrazuje trudności, jakie napotka iga07 w swoim lokum.
Loft można wykończyć fantastycznie. Ale nie Każdy loft, i nie każdy pod wszystkie gusta.
ech, rozmarzyłam się. Jeśli chodzi o lofty, to do tego mogłabym wejść i mieszkać
http://delos.com/project/13th-street-loft/
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 lutego 2015 18:36
Haha, mówicie, ze fuj? Ja się nie znam, ja nawet nie lubię loftów :P Ale u nas się tym rajcują, to myślałam, że to coś fajnego jest 😉 Tak czy inaczej, za pół melona, to można mieć hacjendę, a za 200 000, to nieco mniejszy wybór 😉
Hej dawno nnie tu nie było, muszę nadrobić temat🙂
Tylko zdam relacje ze w końcu biorę sie za jakaś aranżacje naszych wnętrz i z chęcią podpatrze jakieś pomysły 🙂 mieszkamy juz 4 miesiące ale zawsze coś . W poprzednim tygodniu udało mi sie pomalować w jadalni i w pokoju dla dzieci. Oto efekty

I dziecięca bawialnia



Trochę odważnie ale zrobiłam jedna ścianę z farba do tablic na kredę... Dzieciaki chciały ahh! 🙂

A ma ktoś z Was grzejniki kanałowe?
A ma ktoś z Was grzejniki kanałowe?


Ja będę miała. Jeden.
Nie miałam wyjścia. Doglebńie temat przerobiłam. Co chcesz wiedzieć??
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2015 22:21
iga07, a coś w tym stylu?



Mnie się lofty bardzo podobają (idea, a reszta zależy od urządzenia), ale nie wyobrażam sobie ogrzewania takich powierzchni
Dodofon większość opinii w necie jest negatywna.Chciałam się dowiedzieć czy rzeczywiście dają mało ciepła,osadza się w nich kurz,jak z ich montażem,czy łatwiejszy od zwykłych grzejników.
safie bardzo mi się podoba,ale niestety moja powierzchnia jest dużo mniejsza i nie mam żadnych skosów.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2015 08:09
Jeśli miałabym się kiedyś wpakować w kredyt to tylko po to żeby kupić właśnie loft 😍 bez różnicy czy hardloft czy softloft  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lutego 2015 09:36

safie bardzo mi się podoba,ale niestety moja powierzchnia jest dużo mniejsza i nie mam żadnych skosów.


ale przecież chodzi o inspiracje, a nie przekopiowanie tego co na obrazku  🤔
a sufit jaki jest, prosty?  😁
Moze po prostu zrobcie stan "deweloperski" i wynajmijcie projektanta 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
26 lutego 2015 11:38
Dziewczyny, macie jakieś strony z inspiracjami dekoracji domów? Coś oprócz pinterest'a, homebook.pl i strony Ikei możecie jeszcze polecić?
maleństwo ja mam bardzo podobne mieszkanie w kamienicy, jeśli chodzi o układ (różnica tylko w układzie tych 2 pokoi w głębi, które u mnie stykają się ścianami i drzwi są pod kątem) i taką samą łazienkę i nie uważam żeby łazienka była jakaś mega trudna do zaaranżowania. Ja mam akurat ciemne kafle na ścianach, na podłodze jasne i lustra po przeciwnych stronach i efekt jest super, a jak dasz tylko jasne kafle plus lustra to łazienka w ogóle powiększy sie optycznie.
U mnie wygląda to tak:

maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2015 12:08
Bardzo fajnie wygląda!
Raczej jest to marzenie niż plan z tą kamienicą, ale fajnie u kogoś podejrzeć 🙂
Ja nie namawiam, ale polecam zastanowić się nad tą opcją, bo mieszkania w kamienicy nie dość że mają swój urok to jeszcze są bardzo wygodne. Uwielbiam wysokie stropy, solidne budownictwo i przestrzeń jaką dają te mieszkania. Co do ogrzewania to jest gazowe i jest ok, płacisz tylko za tyle ile zużyjesz, więc jest to dość racjonalne.
a tak wygląda układ pokoi w głębi
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2015 12:14
adriena, ależ ja bym się bardzo chętnie dała namówić, tylko raz, ze mąż jest na nie, dwa, że w moim mieście takie kamienice są w bardzo nieciekawych rewirach 😉 A trzy, że w moim przedziale cenowym, to są totalne rudery i nie stać mnie na wyłożenie jeszcze wielokrotności ceny na remont 🙁 Więc raczej stanie na czymś nowszym. Kiedyś tam.
[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2302020#msg2302020 date=1424952881]
adriena, ależ ja bym się bardzo chętnie dała namówić, tylko raz, ze mąż jest na nie, dwa, że w moim mieście takie kamienice są w bardzo nieciekawych rewirach 😉 A trzy, że w moim przedziale cenowym, to są totalne rudery i nie stać mnie na wyłożenie jeszcze wielokrotności ceny na remont 🙁 Więc raczej stanie na czymś nowszym. Kiedyś tam.
[/quote] No to są racjonalne argumenty na nie.
narechta niestety nie znalazłam żadnego sensownego projektanta u mnie w mieście.A na takiego z większego miasta nie stać mnie.
To może i ja poproszę Was o kilka rad 🙂 Chciałabym w końcu małymi kroczkami zacząć remont naszego małego mieszkania.Plan jest na początek taki,aby ze strychu powstała sypialnia.Jakiś obraz w głowie już mam,ale może mi doradzicie coś fajniejszego.Oto kilka zdjęć
Może znajdzie się ktoś chętny i zrobi mi jakąś wizualizację?
Pierwsze zdjęcia przedstawia strych od strony wejściowej.Plan jest aby wszystkie belki co są(oprócz sufitu)ładnie oszlifować i polakierować.Kawałek ściany kominowej widocznej na 3 zdjęciu również oszlifować,aby odkryć cegły.Czwarte zdjęcie przedstawia wejście,po lewej stronie była wędzarnia,która jest już rozebrana,w planie mamy zamiar zrobić tam garderobę,Może Wy podeślecie mi jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania?Na co zwracać uwagę przy takich przeróbkach.

Przede wszystkim b.dobre docieplenie i izolacja - bo inaczej w lecie zdechniecie z upału (zastanowiłabym się nad opcjonalną klimatyzacją, tzn. na wszelki wypadek położyłabym kable przy remoncie), b.dobry montaż okien (będziecie mieć lukarnę?).
Samo wnętrze wg mnie powinno być białe/ecru z małymi detalami kolorowymi bo pomieszczenie jest dość niskie, może jakaś ściana w szare, pionowe pasy, jasna podłoga w zimnym odcieniu (np. bielone drewno lub olejowane, lub jasna wykładzina). Jak się da to tak zrobić garderobę żeby wyeliminować szafy. Łóżko tapicerowane ale klasyczne. Fajny fotel z małym stoliczkiem, na którym może stać lampka. Oświetlenie górne ledy/halogeny w podwieszonym suficie na wypadek potrzeby dużego doświetlenia, na codzienny użytek lampy dolne/boczne tzw. oświetlenie punktowe robiące klimat (można wtedy fajnie aranżować wnętrze).
Generalnie warto siąść tam i zastanowić się gdzie ma stać łóżko, gdzie postawić tv i jak mają być rozmieszczone kontakty (lepiej więcej niż za mało).
Wrzuciłam parę zdjęć http://re-volta.pl/galeria/album/5943
Czy ktoś z was ma doświadczenie w malowaniu kafelek?
Nie ma teraz kasy, żeby skuwać i kłaść nowe szczególnie, że stare są w b. dobrym stanie tyle tylko, że są wstrętnie żółte  🙄
adriena dociepleniem i izolacja zajmuje się specjalista,więc mam nadzieję że wszystko będzie ok.W chwili obecnej są dodatkowe dwa okna dachowe.Niestety mój mąż marudzi na podłogę drewnianą i raczej zostaniemy przy panelach(z czego ubolewam,ale w końcu to nasze mieszkanie i nie chce się kłócić),również obstawiam jasną podłogę oraz jasne meble.Szaf żadnych nie będzie,jedynie garderoba,W samym pokoju ma znajdować się duże łóżko,2 szafki nocne,leżanka i mały stolik z krzesłami,ewentualnie lampa stojąca.Co do ustawienia mebli też już mniej więcej je rozmieszczone.
Jutro może zdążę zrobić jakieś fotki z zamontowanymi oknami dachowymi.Będę się również widziała z panem który będzie robił nam poddasze,więc mam nadzieję że dowiem się cos więcej.
Dodofon większość opinii w necie jest negatywna.Chciałam się dowiedzieć czy rzeczywiście dają mało ciepła,osadza się w nich kurz,jak z ich montażem,czy łatwiejszy od zwykłych grzejników.
safie bardzo mi się podoba,ale niestety moja powierzchnia jest dużo mniejsza i nie mam żadnych skosów.

1) tak osadza sie kurz. Kurz osadza sie tam gdzie cieplej. Czysta fizyka. Ciepło przyciąga kurz. Na ogrzewaniu podłogowe na podłodze tez sie w łazience wiecej brudzi. Nie da sie tego uniknąć.
2) ciepła dają ile trzeba - ale trzeba dokładnie przeliczyć powierzchnie,pomieszczenia, z czego dom, jaka izolacja itd. Zobacz np,  w wielu salonach samochodowych są grzejniki kanalowy, a jest ciepło. U mnie grzejnik bedzie miał 2 metry 80 cm. 45 głęboki. Bardzo duzy, długi i głęboki. Ba dość małe pomieszczenie. Ale przeliczyliśmy ze taki powinien byc. I znowu matematyka. Jak dasz malutki i płytki to nie dogrzeje. Trzeba dokładnie przeliczyć ile trzeba na ogrzanie takiej powierzchni. Jakie straty ciepła, jaki grzejnik wybrać, czy z wentylatorem czy bez, jakiej firmy itd.
3) montaż - jak budujesz od podstaw - ok, ale jak ja mam chatę gotowa trzeba było zrobić dziurę na pól metra (nie zawsze sie da) robic izolacje by grzało nie ziemie ale w gore, - montaż na pewno trudniejszy bo musi byc ta dziura, nie zawsze sie da w zastanym budynku (wykonanie dziury na pól,metra na pietrze odpada, tak samo jak masz piwńice)
Dodofon dziękuję :kwiatek: Więc wiem na czym stoję.Trzeba będzie szukać zwykłych ładnych grzejników.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się