siodło ujeżdżeniowe

Tuch wstawiala tu dosc obszerny opis roznic kiedys 🙂
Dzięki, poszukam 🙂
Ramires Różnią się bardzo. To zupełnie 2 różne siodła. Poszukaj w moich postach, wstawiłam też zdjęcia dla porównania.
Ramires, ja mojego Doge upolowałam na r-v za 2700, także IMO spokojnie powinnaś coś znaleźć 😉
Dla mnie Prestige to koszmar dla tyłka, a Ramires ma bardzo podobne preferencje względem siodeł jak ja. Chociaż trzeba by wypróbować  😉 Jest jakiś tańszy odpowiednik Equipów? Obecnie mam Olimpie i Ramires pasowało.
No niestety używanych Equipów prawie nie ma, a ja już to ceny niewiele odbiegają od nówek  🙁
U niemcow mozna dorwac kolo 1000 euro, co nieco da sie pewnie znegocjowac.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 lutego 2015 21:31
Ramires,
może jakaś cobra by Cię usatysfakcjonowała
albo hulsebos
albo coś w takim klimacie:
[url=[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/138633?q=siod%C5%82o[[a]]+uje%C5%BCd%C5%BCeniowe&kategoria=13&rodzaj=18&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=2] klik [/url]
Ramires - a moze popytać Ryszarda Andersza, czy nie uszyłby czegoś na kształt tego equipe? Wiem, że on w bardzo przystępnych cenach te siodełka robi i właśnie czasami na wzór czegoś 😉 I z tego co słyszałam, to pod wymiar konia też robi. Nie wiem tylko jak z jakością. Z tej półki cenowej to może też coś kentaura?
ms_konik Dzięki za tropy, te Hulsebosy tak 'na oko' wyglądają fajnie, a nie słyszałam wcześniej o tej firmie.

keirashara Właśnie nie chcę szyć siodła, bo jeszcze nie wiem co mi pasuje. Jeżdżę w siodle ujeżdzeniowym dopiero od kilku dni, więc myślę, że lepiej najpierw zainwestować w używkę, a jak już będę wiedziała czego chcę, to pomyślę nad czymś szytym pod tyłek i pod konia 😉

faith w sensie że gdzie 'u niemców';p masz na myśli ebay?
Ramires, Hulsebos to taki holenderski Hennig. Na miejscu bardzo dużo zawodników ujeżdżeniowych jeździ w siodłach tej marki. Sama takie miałam - ale akurat ekstremalnie szerokie i poszło w świat. Bardzo fajne siodła, super wygodne i zdecydowanie jedna z moich ulubionych marek.
Trzeba tylko pamiętać, że w standardzie mają b. długie tybinki.
ushia   It's a kind o'magic
25 lutego 2015 16:01
a mogłby mi ktos powiedziec jak wypada długosc siedziska w 17 i 17,5 ale  w starej wersji isabell bo rozumiem ze bez systemu Cair to ta starsza?

obie generacje i starsza i nowsza maja wersje z cair i bez
Ramires na kleinanzeigen.ebay predzej 🙂
Orientuję się ktoś może jak długo trwa dopasowywanie siodel equipe w xhorse? Siodło było zakupione w ich sklepie - nie wiem czy ma to jakiś wpływ na czas realizacji; ) będę wdzięczna za pomoc :kwiatek: muszę się jakoś psychicznie przygotować do odpowiedzi ze sklepu,  że o zgrozo może trwać to  2 miesiące 😉
Moje robiło się 3 miesiące. Dostałam dwa dni przed terminem na fakturze  😉 Skoro kupiłaś u nich to powinni Cię poinformować o czasie realizacji zamówienia - najlepiej zadzwoń  😉
Dzięki, poszukam 🙂

znalazłaś może i poratujesz nr strony? :kwiatek:
faith, wiem, że to nie wątek interpretacyjny, ale jeśli to jest to siodło, w którym wstawiałaś ostatnio zdjęcia do KR, to IMO jest masakrycznie za duże (tybinka) - kolano masz w połowie tybinki. Na konia też jakieś za wielkie. Moim celem nie jest krytyka, tylko próba zrozumienia, po co zmieniłaś siodło ze źle leżącego (bo z jakiegoś powodu je wymieniałaś?) na... tak średnio pasujące 🙂
Na koniu siodlo lezy dobrze.
A co do reszty pytan - z calym szacunkiem, nie czuje sie w obowiazku tlumaczenia moich wydatkow nikomu, tym bardziej publicznie na forum🙂
Na siodlo pasujace i do konia i idealnie do mnie - nie moge sobie pozwolic, trudno, moze kiedys.
I tak, masz racje, to nie jest watek interpretacyjny i ja o nia nie prosze🙂
faith, no i bardzo super, że nie czujesz się w obowiązku, bo takiego nie masz. Ale wiesz - foty wstawiasz publicznie na forum, o jazdach piszesz publicznie na forum, ale już na pytania publicznie na forum odpowiedzieć nie chcesz? 😉 Oczywiście  - Twoja wola. Siodło w miarę dopasowane i do konia i do jeźdźca to nie kwestia finansów, co uporu w poszukiwaniu. Ale of course ja nie mam żadnej presji na kontynuowanie tematu 🙂  :kwiatek:
Zalezy na jakie pytania 🙂
Jednak jakby nie patrzec - podstawa mojego bytowania na forum jest radocha, ktora mi to sprawia. Odpowiadam wiec publicznie na pytania ktore uwazam za stosowne 🙂
Przymierzylam juz tych siodel bardzo duzo, niestety przymiarki kosztuja tez 🙂
Poki co robie pas, nie jest mi niewygodnie, kon nie narzeka, nie jezdze niewiadomo czego, moze sie ogarne w tym siodle, a moze nie, to wedy sie sprzeda, towar rzecz nabyta 🙂
Tulipan dzięki, ale chodziło mi o przeróbki typu: zmiana łęku itd, to też aż tak długo trwa 🙁 ?
Edycja mała - przeróbki trwają ok 3 dni 🙂 - więc szybciutko.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 lutego 2015 18:27
faith,
a co to jest, w czym teraz jeździsz?
Bo ja pozostałam na etapie izabeli 🙁 i że nie pasowały panele na Manti.
No nie pasowaly :/
odstawaly i w ogole jakos dziwnie...
Jezdze w SC Leopoldzie 🙂 Mysle, ze moze mi sie udac jeszcze w nie wpasowac jak zaczne lepiej siedziec, na razie niestety siedze bardzo roznie, glownie ze wzgledu na swoje wlasne sieroctwo 😉 no ale pomoc w drodze 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 lutego 2015 19:00
Aaaa, już sobie przypomniałam leopolda, wizualnie bardzo przyjemne siodełko.

No ja też siedzę jak ostatnia sierota, normalnie płakać się chce,
moje nogi żyją swoim życiem 🙁.
Nic to, trzeba przeżyć tę tragedię, za jakiś miesiąc się ułożę...
Cześć! Już trochę przesiedziałam na zagranicznych ebay-ach, poczytałam trochę na temat siodeł uj ale mam ogromny dylemat...

Zamierzam kupić siodło uj jedyny problem - nie wiem jakie? ponieważ mam ograniczone fundusze siodło najlepiej do 1,500-700 (i tak na 99% będę szukać na niemieckich stronach) gdybym nie miała tych ograniczeń pewnie kupiłabym Lucky Dressage z Prestige no ale... Kobyła mały koń, średnio-krótki grzbiet, ciut wykłębiona ja mała (16-16,5), niska. Zależy mi by nic nie blokowało łopatki kobyły. Chciałabym by siodło było średnio głębokie lub głębokie z odpowiedniej długości tybinkami (naczytałam sie trochę, że długie nie są dobre dla krótko-nożnych), raczej jestem na tym etapie, że chyba dobrze by było gdyby narzucało trochę odpowiedni dosiad (jeśli można tak napisać?), pewnie by było jeżdżone 3-5x w tygodniu i nie wiem czy jest sens kupować np wintec isabell? Bardzo proszę o pomoc i rady 🙂
Ja zawszę będę polecała ,,krótkonożnym" osobom  siodło Lucky dressage - do takiej normalnej pracy ujeżdżeniowej, bez fajerwerków jest świetne (ja też jestem kurdupel, koń także🙂 Pozwala na prawidłowy dosiad, nie zakleszcza i nie uczy głupich nawyków. Dopóki koń mi nie wyrósł z tego siodła i zaczęłam testować inne... i niestety posadziłam tyłek w  equipe 😉 - to Lucek był moim ulubionym siodłem.  Miałam przed nim przeróżne i skracanego na wymiar Diamanta z krótkimi klockami...i to nie było to 🙂 Warto zainwestować w lucka.
atez podłączam się do Twojego pytania, szukam od długiego czasu małego siodła uj. dla niskiej (155 cm) czyli krótkonoznej osoby. i masakra. W. Isabell wcale nie ma takiej krótkiej tybinki, poluję na siodło juniorskie (budżet do 2t.), a takich na rynku wtórnym brak. Może ktoś doradzi jakiś konkretny model z tej półki cenowej?
DiB często widzialam w okolicach 2k. Stubbena Juventusa- jak dla mnie bardzo fajne siodełko. Ja mam passiera a-tempi ale to 17" dla mnie jest ok, dosc krotka tybinka ale ja mam 164
ja mam lucky (156 cm wzrostu) i jest idealne. Ale w niższej cenie porównywalny jest właśnie stubben juventus, niedawno moja koleżanka miała na sprzedaż w okazyjnej cenie. Poza tym mogę polecić kentaury na zamówienie, testowałam elektre 16.5 i było mi w nim bajecznie. Jak koń wyrośnie mi z lucka to zamierzam kupić elektrę 🙂 Myślę, że warto uzbierać na porządne siodło.
Czy ktos mial stycznosc/ jeździł w  ujezdzeniówce Schockemöhle?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się