Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

tajnaaa ale kocisko! jak idzie odsmoczkowanie? powiem, że zainspirowałaś mnie i dziś pierwszy dzień Stacha bez smoka. nawet nie było wielkiej tragedii, zobaczymy jak pójdzie usypianie. w obu smoczkach ucięłam końcówki, jeden od razu Staś wyrzucił do śmieci, drugi leży porzucony na podłodze.

Czarownica nie mam dla ciebie żadnej mądrej rady, ale dziękuję, że napisałaś o waszych przebojach z butlą. między innymi dzięki temu podjęłam decyzję że teraz jest dobry czas na pożegnanie ze smokiem, póki Stach jeszcze niekumaty i można wcisnąć kit że smok zepsuty i już 🤣.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
26 lutego 2015 19:19
ash, mój Misio też parę razy się tak posikał, że pielucha była sucha a Misio plecy lub bok mokre, jak to zrobił nie wie nikt  😁 super, że już spacerujcie, u nas wiosna i Misio dzisiaj zaliczył dwa spacery  🙂

deksterowa, ja mam parę bodziaków które zapinają się na boku na zakładkę, są bardzo wygodne do zdejmowania i zakładania, jak Misio był mniejszy to też miał takie zapinane z przodu, w niczym zapięcie nie przeszkadzało  😉 a akcje z kupą na plecach też już były i z body zakładanym przez głowę  😁

tajnaaa, kot super, ale posokowiec  😍 moja Pola jest pół posokowcem po mamie i poszła całkowicie w nią na szczęście, a nie w tatę teriera  😉

zduśka, opowiedz historię o kupie i kotach, bo ja jej nie znam  😉

maleństwo, spóźnione, ale najlepsze buziaki dla Linki na 7 miesięcy  😍

dea, dziękuję za przepis na pozbycie się ciemieniuszki  :kwiatek: na pewno wypróbuję  🙂

A u nas przesunięta kontrola u pediatry i szczepienie, bo jest epidemia grypy i nie przyjmują zdrowych dzieci. Misio wskoczył na kolejny lewel - pieluszki 3 i ubranka na 68  😉 Jak szybko rośnie  😍
Dołączam do kącika przyszłych mam. Jestem w 5 miesiącu i 2 lekarzy potwierdziło wiec czekamy na Jagodke.
Mazia   wolność przede wszystkim
26 lutego 2015 20:12
Macie jakieś sposoby na mycie zębów u takich małych dzieci? Mój drze się i wygina. Daje mu szczoteczkę do ręki, druga myje ale i tak jest krzyk.... zawsze był :-/


Ja mam z moją też problem, na początku dawała sobie myć zęby, teraz już nie. Jak tylko próbuję włożyć szczoteczkę od razu wysuwa język. Muszę troszkę na siłę to robić a nie chcę żeby się zraziła.... Też nie wiem jak to zrobić....

Moje dziecko wypięło się na kaszki (wszystko jedno jakie, mleczne, bezmleczne, z babanem czy jabłuszkiem, wszystkie są beee), kanapek żadnych nie chce jeść. Je trochę obiadku, serek homo i budyń własnej roboty. Nie wiem co jej dawać na śniadanie i kolację..
Jesteśmy w domu  💃 Wyszłyśmy a własne żądanie, po "lekkiej sugestii" p. doktor!  💃
Wspólna witaj i gratulacje 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2015 20:52
agulaj79, ufff! Zdrowia!

wspólna, gratuluję, piękne imię (rozważałam, ale mąż zawetował, a w sumie i tak stanęło na imieniu "roślinnym" :P)

Kasia Konikowa, dzięki! Jaki wielki Misio! Linka od dawna i wciąż w trójkach... Ale Dadach, Pampersy za ciasne w udach.

Eeee tam, kupa gigant to najlepsza jest, jak pójdzie i górą, i dołem. Raz Kalina walnęła taką rzadziochę przy ataku zębów, to aż w skarpetkę jej poszło, myłyśmy z mamą pod prysznicem już, co się młodej wcale nie podobało.
Jak dobrze, ze dziewczynki nie mają siusiaków, jeden problem mniej 😉
[quote author=TUŚKA link=topic=74.msg2302350#msg2302350 date=1424969075]
Tajnaa sory za  🚫 Ale czy na zdjęciu jest kot?? 😍
[/quote]
taaa, Wasyl nas na krok nie odstępuje 🙂
Sorry za  🚫

E: Przegrałam z odsmoczkowaniem. Budził się z krzykiem co 15 minut i dałam mu w końcu. Chłop wstawał o 3, więc nie chciałam go męczyć jeszcze krzykiem. Jak będze miał wolne to zacznę akcję znów.
Jakie boskie zdjęcie kota!!! 😍

A ja zaprezentuję Gabrysia, w pierwszym w życiu publicznym tańcu towarzyskim, z dziewczynkami 3-4-letnimi.


Szkoda, że nie ubrałam go dziś w jedną z moich ulubionych, czarnych bluz, typu Slayerek, The Ramones, albo Born To Rock.  😀iabeł:
To tak a'propos tego o czym ostatnio pisała sznurka - hitach tego typu w przedszkolach i na salach zabaw. Nie unikniesz.  😵
Dla mnie to była tragikomedia.  😁
Wykrakałyście! Po kąpieli po zasikaniu była przed chwilą kąpiel po kupie na plecach i było gimnastykowanie się z body zakładanym przez głowę. Bravo! Nie czytam Was więcej dziewczyny  😲
Coś mi przerwało post 😉
Pytałam was o poradę co do wózka (narazie tylko sobie podpytuje znajomych )
Jakie polecacie? Cena nie gra roli,wielofunkcyjny,bardzo lekki.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
27 lutego 2015 06:32
wspólna, witamy  😀 moja kuzynka ma Jagódkę, śliczne imię  🙂 co do wózka, ja mam Riko Nano plus i jestem bardzo zadowolona  😉

maleństwo, jeszcze nosi ubranka niektóre na 62, ale już i na 68, nowe kupuję na 74 już, bo tak szybko wyrasta i nie "wynosi" wszystkiego  😉
Misio raz zrobił taką kupę, że miał na pięcie  😂 Pieluchy co firma to inaczej, Dady 2 już za małe (pół dupki Misiowi wystawało), Pampersy 2 dobre, dostaliśmy wielką pakę Pampersów 3, są ok, ale dzisiaj kupię Dady 3 i zobaczę jak wypadnie rozmiar  😉

Julie, boski Gabryś  😍 pracuję w przedszkolu, więc wiem jak to jest z hitami  😵 ja bym nie chciała żeby moje Dziecię tego słuchało, ale cóż, takie czasy  🤔

tajnaa, kot mega  😀

Misio jeszcze dosypia. Zasnął po 19-tej, obudził się o 3.30, zjadł i się śmiał aż zasnął znowu    😍 Tak się śmieje, że wymiękam, przesłodki jest  😍

Julie Gabik tańczy cudnie, a ta "muzyka"...  😵 opad cycków.

my dzisiaj mieliśmy pobudeczkę o 5. Stach tak ryczał, że teraz jest zachrypnięty. no ale cóż, kilka dni przetrwamy i będzie spokój, ja jestem twarda sztuka, smoczka nie ma i koniec.
a Maciek od 21 do po 3 🙂 potem po 5 i po 7. Teraz zagaduje ojca, który marzy o śnie- ja poszłam spać po 22 więc jestem wyspana i mogłabym z Maćkiem posiedzieć, ale najczęściej teraz wstaję rano, robię sobie śniadanie i przy śniadaniu wchodzę na forum 🙂

nada taka kupa w tak młodym wieku dziecka? Ładniee 🙂 to ciekawe, co będzie za kilka miesięcy, będziecie zapinali 2 pampersy na raz 😀 hihi...  😂
kupa na plecach mi się nie trafiła. Mam wrażenie, że za słabo dopinacie pampka. No bo kurcze, co?

[quote author=wspólna link=topic=74.msg2302786#msg2302786 date=1424992893]
Coś mi przerwało post 😉
Pytałam was o poradę co do wózka (narazie tylko sobie podpytuje znajomych )
Jakie polecacie? Cena nie gra roli,wielofunkcyjny,bardzo lekki.
[/quote]

W jakim terenie będziesz podróżować wózkiem  ( bardziej chodniki czy las np )
W zestawie chcesz miec juz nosidło 0-13 czy kupujesz oddzielnie
Często będziesz składać wózek np do samochodu??
kupa na plecach mi się nie trafiła. Mam wrażenie, że za słabo dopinacie pampka. No bo kurcze, co?




W przypadku mojego dziecka 3 razy pieluszka po prostu nie wytrzymała ilości 🙂
....ale faktycznie może i słabo dopinam, jak zapne mocno to mam wrażenie, że Maćkowi brzuch gniecie za bardzo..
ale tam jest to dość sprężyste i uciągliwe, nigdy nie było śladów na brzuchu 🙂 a dopinałam długo na zakładkę 🙂

nieodmiennie polecam x-landera-lekki, zwrotny, wygodny, z droższych mura maxi cosi

bardzo lubię funkcję odwracanej spacerówki, uważam ją za b.ważną
Julie, ale super Gabik "tańczy"  🙂 Ale widać, że jeszcze jest trochę "dzidzią" w porównaniu z "dorosłymi" dziewczynkami (takie ruchy jeszcze proste i nieporadne, macha tymi swoimi "skrzydełkami", podczas kiedy dziewuszki już jakieś skomplikowane ewolucje robią) 😉 Uwielbiam, jak mój czasami podejdzie do starszych dzieciaków i chce im dorównać, ale mimo starań, nadal widać jeszcze tą różnicę wieku. Nie umiem tego wyrazić, ale to jest dla mnie takie rozczulające i słodkie 😀
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
27 lutego 2015 07:54
hahaha, też miałyśmy przygody z kupą na plecach jak była rzadsza i dużo. Dziecko wysmarowane od plecków po stopę i gimnastyka jak rozebrać bodziaka  🤣A pampers dobrze założony i falbanki dobrze ułożona. Po prostu ilość i siła robienia kupy zwyciężały. W sumie tęsknie za tym bo teraz z kolei kupka rzadziej i czasem z trudem.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 lutego 2015 07:58
Ja też zapewne za słabo dopinam, Kalina jest szczuplutka w brzuszku, a mimo to mam opory przed ściśnięciem, bo jak siedzi, to dość mocno ta pielucha się wbija... Trudno, mam w większości ciemne bodziaki, nie widać po praniu :p

Jesuuu, jak to dziecko śpi :/ Rzuca się, we śnie zadziera głowę i nią kręci, dziś obudziło mnie przydzwonienie czerepem w zęby, łazi, czołga się, śpi w poprzek, no umęczona jestem, ale nie umiem jej przeprowadzić do łóżeczka, boję sie jeszcze mocniejszego mojego niewyspania :/ Błędne kólko.
Jak Milan miał 2-4 miesiące, co przypadło na okres największego znienacka-zasrywania-od stóp-do kołnierza, to akurat miałam kilka pajacyków zakładanych przez głowę! (zapięcie między nogami). Wyobraźcie sobie zdejmowanie takiego osranego cuda, przez całego dzieciaka, od dołu do góry - najlepiej byłoby wrzucić całość do pralki 😉 Później już odbijałam wszelkie takie wymysły podarowywane przez moją Mamę 😉 Najfajniejsze rzeczywiście takie rozpinane od stopy po szyjkę pajace, tak że można  położyć dziecia, rozpiąć dokładnie ubranko, rozłożyć na płasko, odkleić dziecko od kupy, wytrzeć pajacem (jeśli znajdzie się jakiś czysty fragment) i wziąć do mycia 😀
muffinka czy Wy waszego królika nie kupiliście czasem w kakadu?
Może i za słabo zapinam pampersa, ale tak jak dziewczyny, boję się, że go będzie uciskać. No nic, popracuję nad tym...chociaż nie wiem czy przed tak rzadką i z takim wyrzutem wykonaną kupą by to uchroniło. No nic, wszystko jeszcze przed nami  🙄
kkk nie, w sklepie zoologicznym u nas. Właściwie nie my tylko chrzestny Filipa. Takim małym sklepie, ale nie w Kakadu. A dlaczego pytasz?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 lutego 2015 09:04
Wpadam na chwilę, brakuje mi ostatnio czasu na nadrobienie wątku, ale mam pytanie znowu dotyczące rozszerzenia diety.
Czytam, że gluten należy podać w 6 miesiącu życia, a jeśli nie, to później dopiero w 9. Trochę zgłupiałam, bo cokolwiek poza moim mlekiem chciałam podać dopiero po skończeniu 6. A może po prostu dać dziecku w 6 miesiącu kaszkę z moim mlekiem?
Wiem, że przynudzam z tym rozszerzaniem, ale dla mnie to jakaś czarna magia, a im więcej czytam, tym mniej wiem 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 lutego 2015 09:06
Kurczak, dla mnie też czarna magia. U nas rozszerzanie chwilowo wstrzymane, bo wyszła alergia na coś i cofnęłam wszystko, co podawałam (czyli raptem jabłko, banana i mannę). Ja dawałam mannę na moim mleku.
luzna kupa "mleczna" lubi sobie na plecy wypłynąć. Dzieciak leży, więc  jest to naturalny "tor lotu".

Jak pampers był suchy wcześniej - to trochę kupy wsiąknie i mniejsze ryzyko, ale jak był już tam sik - no to się kupa nie zmieści.
Poza tym nie zwalałabym na zle zapiętego pampa tylko na... rozmiar kupy. Bo jak wielka to co nam da ciaśniejszy pampers? Gdzieś musi nadmiar wylecieć przecież.

Kurczak gluten wczesniej niż w 9, ale to w formie kaszki. Możesz sprobować dawać kaszki, dlaczego nie? Dzieciak i tak w wieku 6 miesięcy nie będzie bazował na "treściwym", tylko na mleku. Traktuj to jako formę "urozmaicenia" a nie "solidnego posiłku". Mozesz jak bedzie siedział -  do łapy i niech ćmoka, albo możesz zmiksować trochę czegoś i wsio. Słuchaj małego, on C i powie. Ja będzie odmawiał, wypluwał - poczekaj, nie denerwuj się, widocznie to jeszcze nie ten moment.

Ale ja generalnie nie jest jestem zwolenniczką robienia rzeczy "z kalendarzem", tylko wolę słuchać dziecka. spróbować - zobaczyć reakcję. Wierzę, że dzieciak nie da się zagłodzić 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 lutego 2015 09:15
maleństwo, a przed manną podawałaś jakąś inną kaszkę bezglutenową czy od razu mannę? I jak robi się mannę w swoim mleku? Normalnie się je gotuje? I czy manna taka zwykła czy dla niemowląt? I jeszcze jak ją podawałaś, butelką czy łyżeczką? Przepraszam, że tak dużo pytań i część pewnie głupia, ale naprawdę błądzę 😵
Isabelle, no właśnie tylko czytam, że powinno ten gluten wprowadzić się w 6 miesiącu, a jeśli nie, to później dopiero po 9, żeby dziecko lepiej go tolerowało.
Kurczak,  wybierz sobie kaszkę z glutenem. bobovita bodaj ma dawkowanie kaszki "do ekspozycji glutenowej". Ona już mleczna jest. Owszem, słodzona, ale tego się daje ile... łyżkę?  my próbowaliśmy wcześniej kaszek przez ulewanie, ale jeśli zaczniesz od "ekspozycyjnej" to będzie w porządku. Dawaliśmy w okolicach 6 miesiąca o ile dobrze pamiętam. Obserwuj. Jakby coś było w 6 miesiącu nie tak - poczekaj. Bo kazde źródło i każdy artykuł kaze robić to inaczej i tylko powoduje mętlik.
muffinka bo jest jakaś akcja antykakadu, szukają wszystkich poszkodowanych. W sensie ludzi którym sprzedano chore zwierzęta które w rezultacie padły.

ja nie robiłam żadnej ekspozycji na gluten. Gdzie po 7 miesiącu dostał bułkę czy chlebek i tyle. Alergii żadnej nie ma po dziś dzień.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się