Zdjęcia Naszych Koni cz. VIII (2015)

Vendettka, popieram korysindex4, w krótkiej grzywie wygląda o wiele szlachetniej!
kitty, boskie!
korysindex4 anai no niby macie racje, ale ja mam taka dużą słabość do długich grzyw  🙄, teraz przez to że ma taka prosta mi się nie podoba ale nie modeluje jej bo chce aby jak na razie rosła  😡
Vandettka Twój koń, Twoja grzywa  😉 Nie osobiście się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje  😉


Dzisiejsze zabawy  😉







Vendettka Siwy przesliczny, ale ja bym ciela te grzywe 😉 sama ubolewam, ze nie moge uciac swojej babie, no ale mus to mus 😀
kitty ahahahhahahahhahahahha  😂 umarlam, ale poza 😀😀😀
srokate a tam, nie taka zla ta grzywka!
Korys ale super te twoje dziewczyny 😀😀😀

To sie chwale siweczka w obiektywie Flygirl 🙂😉











Vandettka,  ja tam bym pozwoliła tej grzywie rosnąć  😜  Ładnej mu będzie :P  A co do preparatów to raczej działaj od 'środka', te wszytskie 'psikacze' wzmacniające nic nie dają, sprawdzałam na swojej  😤

kitty genialnego masz konia! Takiego cuda dawno nie widziałam :P

Junona też pozdrawia, wspominamy lato  💘
noneczka98 A tego brzydala i diabła wcielonego to ja chyba znam 😉  😀iabeł:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2015 20:04
korysindex4, chcemy Twoje zdjęcia! 😁
Gret proszę mi tu nie wysnuwać swoich teorii na temat mojego konia  😀   Nie jej wina, że nie lubi ludzi  🙂  Najważniejsze że mnie toleruje  😀  Koń Hodowli Lycyfera, co ? 😀 
faith, ale macie piękne otoczenie i stajnie  💘, no i siwa w tej ance wygląda obłędnie.
kitty,  😂 kobyłka jest świetna
Non Owszem właściciel najważniejszy, mimo, że ciągnie się za nim ogon a na głowie ma szpiczaste rogi 😀

Coby nie było moja ostatnio postanowiła zmienić się na świnkę, chyba o wiele bardziej jej przypasowała taka rola, bo codziennie wyjdzie na padok i codziennie tak wraca 😂
Dzisiaj Dzidziula opanowała otwieranie boksu... Ona normalnie zaczyna mnie przerażać, ale zdziwienie po wejściu do stajni bezcenne  🤔
A jak z jej zachowaniem - już się uspokoiła i zaaklimatyzowała ?
Kitty, Ulalala dzięki wielkie na pewno coś wypróbuję! :kwiatek:
faith może i nie taka całkiem łysa, ale jak patrzę na inne konie .... to jej grzywka pozostawia wiele do życzenia. 🙄 Teraz to i tak jest nieźle, jak zaczęłam do niej przyjeżdżać to ja nie wiem co w niej widziałam - łysa grzywka, długa grzywa, ogon jak miotła, chude to niemiłosiernie. 😁 PS: Manti wygląda cudownie! 😉

O... tak wyglądała jak zaczęłam do niej przyjeżdżać, a zaraz po tym kupiłam. Źrebak z niej ciągnął, a że właściciel nie dbał to i wyglądała żałośnie.

Zaczęłyśmy lekko jeździć na spacerki w teren/lonże i masz ... tydzień po kupnie zapoprężyła się. 😎 Poszła w odstawę na łąki, akurat wypadał też czas na odstawienie źrebaka ... i wrócił taki koń! 💘



Mam jeszcze małe pytanko, zaczęłam tuczyć paskudę m.in. wysłodkami. Otóż to - ostatnio przeczytałam, że po wysłodkach włosy stają się gęstsze, szybciej rosną i w ogóle wszystko co dla włosa najlepsze. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z tym? :kwiatek:
doorka43 różnie to bywa... czasem mi się zdaje, że to dwa konie, a nie jeden. Czasami się zachowuje jak normalny dzieciak, a czasem coś przeskoczy w głowie i jest problem. Niestety robi sobie krzywdę przy tym wszystkim, ale nie za bardzo wiem co bym mogła zrobić żeby ją ochronić przed samą sobą....
srokate na wysłodkach najpierw Ci brzucha przybyje  😂    A co do grzywy to ja uważam że tak szybki wzrost zawdzięczam właśnie wysłodkom :P  Na pierwszym zdjęciu jest kobyła  w maju, a na drugim kobyła w marcu przez rok niecały taki przyrost grzywy 🙂  Co prawda to zstraszna cienizna jest bo długie ale objętości zero  😤
Na ostatnim aktualny stan nadal na wysłodkach, po przerywaniu w sumie szybko można sobie wychodować taką grzywę jaką się chce.

PS mam identyczny albo podobny kantar  😜  😀
srokate yyy... to na pewno ten sam koń? nie pomyliłaś zdjęć? różnica jest ogromna.
srokate na wysłodkach najpierw Ci brzucha przybyje  😂 


Właśnie o to mi chodzi, bo koń ma duże problemy z przybieraniem. Bardzo dobrze wygląda w okresie pastwiskowym, potem dużo zrzuca. Oczywiście dostaje pasze, wysłodki itp (to już wszystko opisywałam w wątku o żywieniu). Zdradzę teraz tylko, że już zaczęła fajnie wyglądać, ale nic nie wstawiam z obecnych zdjęć i nie zapeszam... No i czekam na efekt wow, jak na wyżej wstawionych zdjęciach (no lub podobny efekt).

RatiNa zdjęć nie pomyliłam (zobacz na odmiany na przodach). Pierwsze robione w maju 2012, drugie na przełomie czerwiec/lipiec 2012. Dodaję więcej fotek dla Ciebie. :kwiatek:

zdj koniec maja (już trochę utuczona - m.in. nie było widać tak żeber, ale i tak wygląd średni)

*przerwa ok. msc na łąki*
zdj połowa lipca (regularny trening)




zdj początek sierpnia


przepraszam za jakość zdj, ale wygrzebywałam je z fbl 🙄

Na początku maja lekka jazda, lonże, tuczenie paszami (koń nie był mój więc decydował ex właściciel i nie znam nazwy pasz). Pod koniec maja wyglądała w miarę i wracała powoli do skoków. Wtedy wylazło zapoprężenie i kobyła spędziła prawie miesiąc na łąkach 24/24 i zero jazd. A w lipcu wyglądała na moje oko laika cudownie. 🙂
a ja dostałam ładne zdjęcia mojej siwej , to się pochwalę  😀



Swietne  😍
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
28 lutego 2015 08:20
Jak zwykle przypominajka z Siwcem 🙂😉

Jak to Siwe zimą, chodzący Picasso błotnisty  😁  😁  😁





srokate jestem zachwycona zmianą tego konia 🙂  😍 dobrze że trafiła w Twoje ręce 🙂
blucha, mbalicka śliczne te Wasze siwości! 😍
RatiNa dziękuję, miło słyszeć takie słowa. 😉

W końcu dostałam wszystkie fotki z zawodów, wybrałam kilka .... ale wszystkie mam od d*** strony! 😤






edit: ten łysy placek na nodze to pozostałość po grudzie - włosy w fazie ponownego rośnięcia 😁
srokate, Niezły "tor przeszkód" , wiadomo przynajmniej , że koń nie ma jak wyłamać hahaha🙂  Bardzo fajne zdjęcia😉
właśnie chciałem pisać, że przeszkód jak "mrówków"  😉

Faithe, Manti jest boska
Jara przecież wstawiłem  😀
srokate fajnie, że dbasz o koninę ! Dobrze trafiła.
Blucha, siwe jabłkowite są mega

blucha, jabłuszka ma piękne 🙂
blucha siwe zwariowane 🙂 piekny koń
nie moja, ale dzierżawiona przeze mnie pseudonim "smoczyca"
korysindex4 Fajna ta twoja kobyłka
srokate O kurczę ale parkur 😀 kawał dobrej roboty !
faith, mbalicka, blucha wspaniałe siwe koniska 🙂

Już się 'chwaliłam' w wątku rekreantów ale jako że zrobiłam zlepek zdjęć to tu też wrzucę, razem z El Dorado mamy roczek! Łatwo nie było ale się udało  🏇

Ulalala ja mam to szczęście, że Blood do wyłamań chętna nie jest. Widziałam kilka przejazdów i zdarzały się konkretne zatrzymania. Na szczęście mało osób pospadało. Na początku lutego byłam pooglądać zawody w innej pobliskiej stajni, parkur tragedia, ciasno i ogólnie trudny - do tego mała hala. W juniorach (70cm) spadło ... 15 osób? Czyli w sumie lecieli co drugi przejazd ...
korysindex4 staram się dbać jak mogę, miło słyszeć tak ciepłe słowa :kwiatek:
dairoxroxi nawet fajny ten parkur - najazdy przyjemne. 😉 Super ta fotorelacja! Ja się zabieram zawsze do takiego kolażu i jak na złość już 2 razy zepsuł mi się komputer i wszystkie foty poszły ... 😤

Podrzucam Wam filmik, nasze drugie zawody wspólne. 🙂 Nie jest do końca tak jakbym chciała, ale jestem zadowolona i z siebie i z konia. Trochę zżarł mnie stres, przyczaiłam się do skoków na widownie, bo większość tam miała wyłamania - jak innym nie wyszło to czemu mi ma wyjść. Ot co, głupie myślenie. 😁 Macie, pośmiejcie się! (muzyczka najlepsza) 😜

blucha kocham takie siwki <3 Twój konio jest przecudny <3
Ja wkleję się z "moimi".
Kasztan-Traf
ciemnogniada- Malta
gniady -Makbet- "moje" niecałe 4ro letnie dziecko ukochane 🙂



jeśli zdjęcia za duże to wytłumaczcie mi jak je zmniejszyć 🙂
asds   Life goes on...
02 marca 2015 10:34
U mnie skromniutko bo dwa zdjęcia laski z wywalenia na padok po robocie.






Koń idzie się relaksować, a właścicielka z widłami i taczką idzie szaleć 😉.

martinaa

A jak tam z hamowaniem pom tych padokowych galopadach? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się