Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Przypomniało mi się, że dziewczyny będące tam na praktykach wspomniały że Atomik rogi pokazuje pod siodłem - na ile to prawda nie wiem , zabrakło mi czasu by na niego wsiąść 🙂 
Może ktoś jeszcze wie dokładniej jaka była kariera hodowlana Atomika i jak potomstwo po nim. Bo on sam rodowodowo  to bardzo ciekawie wygląda bo syn Largisa czyli pół brat Lokana!!
Coś o Atomiku więcej??
Klaudia777 widziałam już tego wałaszka.  😉
mam jeszcze jedno pytanie czy wasze kluski ślaskie nosza kantary eskadrona? chodzi mi konkretnie czy mieszczą się w coby? Czy juz musza byc fulle?
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
19 stycznia 2015 11:44
Stanowczo full 🙂
Będę wdzięczna za informacje czym karmicie swoje smoki i smoczyce oczywiście wraz z info w jakich ilościach ?
Mam wrażenie, że jest to rasa mało ekonomiczna chyba, że tylko moje mają żołądki bez dna.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
19 stycznia 2015 13:44
Jak mało ekonomiczna? Moje na miotle by były okrągłe 😉 Ale fakt, że żreć by mogły cały czas  😁
Nie znam bardziej ekonomicznych koni 🙂 Sianko wiadomo, wszystkie wszamią, bo nie jest az tak wartosciowe jak owies 🙂 Owsa sypie tyle,ze zostawiają  🙂
Nie znam bardziej ekonomicznych koni 🙂 Sianko wiadomo, wszystkie wszamią, bo nie jest az tak wartosciowe jak owies 🙂 Owsa sypie tyle,ze zostawiają  🙂


To koń może zostawić owies ??!  😲 chyba nie mój  😀 a to nie ślązak :p
Potwornie ekonomiczne, ja cały czas krzycze "mniej siana, mniej siana, bo się w drzwiach boksu zaklinuje w końcu"  😂
Jak mam oba smoki lat kilka to nontoper walcze o zmniejszenie brzucha, one z powietrza tyją. Alut nawet jak naprawde dużo chodził w treningu ujeżdżeniowym to tylko pasze dostawał, około pół miarki, ale to tak zapobiegawczo, żeby żadnych braków witaminek nie było. I ciągle byl okrągły, brzuch wciągniety, ale zdecydowanie niczego mu nie brakowało.

Co nie zmienia faktu, że jeść oj lubią. Jak siano rzucili na padok, do dokramienia "chudych" sztuk, to oczywiście, że moje kulkdi wszystkie popędziły i same zżerały. W końcu duże są, ja też bym im z drogi zeszła 😉
Partynice zdominowane przez ślązaki 🙂
Mam nadzieję,że to jeszcze nie wszystkie ślązaki🙂
Lista klaczy zakwalifikowanych do ZT Książ 2015

http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ZT_2015_klacze-Ksiaz_1-kwalifikacje.pdf
A będą jakieś foteczki 🙂?
Może ktoś pamięta mój śląski wybryk natury maści kasztanowatej ? 🙂
Niebawem kończy 7 lat, wstawiam Wam zdjęcie

Przy okazji czy ktoś z Was krył Oldenburgiem nowego typu?
Znalazłam super ogiera Ron William, własność "Konie Parkitny"
Zastanawiam się nad stanówką, ponieważ chciałabym mieć drugiego konia o większych możliwościach ujeżdżeniowych jednak nadal mocnym korpusie
Ta kasztanka to klacz? To ją chcesz kryć?
Ron William to nie ślązak - może lepiej o ogiera zapytaj w wątku :
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5087.0.html
Ta kasztanka to klacz? To ją chcesz kryć?
Ron William to nie ślązak - może lepiej o ogiera zapytaj w wątku :
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5087.0.html


Tak ale krycie Oldenburgiem i xx jest dopuszczalne przy ślązakach,więc myślę, że w odpowiednim wątku zapytałam.
Oldenburgiem w starym typie czyli ciężkim gorącokrwistym (schweres warmblut), a nie nowoczesnym oldenburgiem sportowym. A ta kasztanka jest rasy śląskiej???
roczna klaczka Revolta (Palermo - Rumba po Brawo)







Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2015 06:58
Miałam wczoraj okazję poznać tego pana klik I przepadłam, jakie to jest wielkie, piękne i kochane konisko to szok.  💘

Był ktoś na pokazie ogierów na Partynicach? Jakie wrażenia? Może jakieś zdjęcia? 😀
Witam 🙂 Bardzo serdecznie o to mój pierwszy zakup nasz kochany ślązak pierwszy w naszej stajni Pozdrawiamy z Ekwadorem
Fajny chłop ! 🙂 Pochwal sie jakie ma pochodzenie? ile ma lat? Chodzi też w siodle? 🙂😉
Pokaz ogierów na Partynicach świetna impreza kto nie był niech żałuje. Można było zobaczyć najlepsze ogiery śląskie i nie tylko. Pokaz profesjonalnie przygotowany niczym nie ustępował standartom europejskim. Wystawcy bardzo dobrze przygotowali konie i profesjonalnie je pokazali. Jak ktoś szukał tatusia dla swoich źrebaczków to uważam że tam by znalazł
Impreza była świetna! Jest już na fb Marty Nowakowskiej galeria z tego dnia :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.597597057043337.1073741875.115891018547279&type=3
Potwierdzam , impreza całkowicie udana. Ja akurat ślązaka nie jechałam szukać , raczej przyszłego tatusia z tych smuklejszych wariatów :P ale oczywiście jak to zwykle u nas bywa ślązaki zdominowały wszystko, było ich chyba z 70 %. Piękne,  naprawdę piękne i każdy świetnie przygotowany , zaprezentowany. Tylko więcej takich imprez ! 🙂
mam pytanko małe czym różni się ogłowie okularowe z całymi okularami a ogłowiem też z okularami ale pół okularami nie mogę tego pojąć ? I jeszcze jedno gdzie można kupić dobre ogłowie zaprzęgowe zdobione ? 🙂
Akatash o to jego pochodzenie :
Ojciec Rokwor od Rataj i Rybka I
Matka Elipsa od Enklon i Estonka
🙂
Po Rokworze!!!  💘  A czyjej hodowli???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się