Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

ElaPe, Dobre! 😁
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 lutego 2015 20:20
TheWunia, też dzielnie lajkuje głównie 😀 Dopisałam swoje, bo podobno w "ilości siła". Z drugiej strony jakbyś się odezwała to by mogło ich skłonić do większej aktywności 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lutego 2015 20:22
chyba już porządki porobili bo pokasowali większość komentarzy w tym i mój 👀
Pytajcie GRZECZNIE! Bez ironii! 😉
Żadnej krytyki, tylko miłe pytania. Sami się krytykują swoimi odpowiedziami. Może da się jeszcze jakiś hicior typu "ustawianie łba w stój" wyciągnąć. 😁
kujka   new better life mode: on
27 lutego 2015 20:32
ElaPe, ja widze Twoj komentarz 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2015 20:33
Poczekajcie aż do dyskusji włączy się Makac i jak zabraknie mu argumentów i zacznie wyciągać wasze zdjęcia jak było w moim przypadku 😂

PS, jak wam znikają komentarze to zerknijcie czy wam się nie zmieniło wyświetlanie z "ostatnia aktywność" na "najpopularniejsze" 😉


Swoją drogą to nie wygląda zbyt przyjemnie dla konia
Ja też widzę wszystkie, które były.
Nie wiem, naradę zorganizowali czy co?  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lutego 2015 20:37
a tak, faktycznie, na razie są: to kwestie ustawienia komentarzy.
Misskiedis tak sobie oglądałam wcześniej to zdjęcie, które podlinkowałaś, i nijak nie mogłam dojść do tego, co właściwie na nim się dzieje. Demonstracja przeciągania wędzidła w pysku? Ale po co?  🤔
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lutego 2015 20:45
Po to mają model głowy konia żeby nie robić tego na żywym zwierzaku 🙄 Osobiście nie byłabym zadowolona gdyby ktoś robił coś takiego mojemu zwierzakowi. Coś w stylu jak kiedyś na stojącym grzecznie koniu instruktor pokazywał mi jak szarpnąć konia żeby się zatrzymał gdyby się spłoszył 🙇
Jak dla mnie, jeśli koń wrażliwszy psychicznie, to parę takich demonstracji "na żywym organizmie" i mamy konia pięknie zniechęconego do wędzidła...
Mam nadzieję, że ktoś robi Print Screeny tego co tam się dzieje...?

Jeszcze kilka osób niech napisze, pliiiis! :kwiatek:

sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 lutego 2015 21:16
nie udzielam się w wątku, ale muszę przyznać, że to mnie zainspirowało  😜
klik, klik
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lutego 2015 21:19
nie udzielam się w wątku, ale muszę przyznać, że to mnie zainspirowało  😜
klik, klik


inspirujące, faktycznie. Na pewno po jednej lekcji na takim czymś Twój koń by chodził "zebrany" 😎
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 lutego 2015 21:26
po jednej "lekcji" na tym, szczególnie założonym wg uznania Guru, mój koń faktycznie robiłby wszystko. tego jestem pewna. wszystko, żeby to się już nie powtórzyło  😎
A wiecie co mnie najbardziej martwi? Wybiera się zdjęcia najlepsze.. To sobie można wyobrazić co się tam działo naprawdę
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lutego 2015 21:42
A wiecie co mnie najbardziej martwi? Wybiera się zdjęcia najlepsze.. To sobie można wyobrazić co się tam działo naprawdę


zależy co dla nich jest najlepszym ujęciem.
Jak normalnie nie komentuję takich rzeczy bo mi nerwów szkoda, tak nie cierpię hipokryzji.. głosić jedno a robić zupełnie co innego (co ewidentnie jest nieodpowiednie) i jeszcze wmawiać innym, że tak ma być to dla mnie za dużo..
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 lutego 2015 22:10
ale za jedno Panu Andrzejowi brawa i ukłony się należą - świetny marketingowiec! zobaczcie co potrafi bez większego trudu ludziom wmówić...  🙇
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
27 lutego 2015 22:44
sei, bo oni po porostu nie mają tajemnic!

Przynajmniej nie ukrywa że, wymusza posłuszeństwo "siłom i godnościom osobistom"  😎
"Najśmieszniejsze" jest w tym, że całość wydarzenia (bo kursem tego nie nazwę) miała dotyczyć TYLKO I WYŁĄCZNIE dopasowania wędzideł. Miały być po 2 konie na hali i 1,5 h na parę na wypróbowanie różnych kiełzn. W praktyce wszystkie konie wylądowały na hali jednocześnie(7 koni, hala 18 x 60).
W opisie albumu wymieniony jest jeździec klasyczny dobrze prowadzący konie... Jeździec ten przez cały "kurs" traktowany był jako wielki dręczyciel zwierząt (po czym tylko te konie nie dostały patentów w pysk), którego konie na pewno nie akceptują wędzideł. Wielkie zdziwienie budziło również to, że konie te chodzą na codzień bez nachrapników...
Na szczęście osobą znającą się na wędzidłach był kto inny niż pan M. i faktycznie te 2 (tak AŻ DWA) modele bez dziwnych patentów zostały w stajni i faktycznie koniom się podobają...

A taka ogólna konkluzja dotycząca wątku na podstawie tych wydarzeń →naturalsi budzą tak wiele kontrowersji bo zamiast dialogu od razu obrzucają gównem...
Ja totalnie nie ogarniam jednej rzeczy. Przecież Myler ma mnóstwo wędzideł w ofercie. Wszelakich. Najzwyklejsze podwójnie łamane także. Także kompletnie nie pojmuję, po co ładować tym koniom do pyska te przedziwne ustrojstwa, skoro można wziąć normalne, zwykłe wędzidło. Ale tak sobie teraz przypomniałam, że na tym jednym nieszczęsnym kursie, na którym byłam, oczywiście żadnego dopasowywania wędzideł nie było, ale były pokazywane Mylery i też były to te "z górnej półki", a o takich zwyczajnych tylko zostało powiedziane, że są. W "sklepiku" rozstawionym w jednym z pokojów wędzidła też były, i o ile dobrze kojarzę, to zaczynały się od poziomu 2-3, a tych dla koni początkujących w jeździe na kontakcie nie było. A na logikę powinno być odwrotnie...
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2015 08:50
Bacoma, zapytalam w jednym z pierwszych moich komentarzy o tego klasyczbego pingwina co to mial byc na kursie, bo nie widze na zdjeciach nikogo, kto chocby przypominal sportowca. Oczywiscie odpowiedzi brak 😉
Upomnij się o odpowiedź. 😉
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 11:50
Budyń – fanatyzm godny religii, to prawda. Jestem pod niezmiennym wrażaniem zdolności marketingowo-przywódczych pana Andrzeja. W sumie dobrze, że realizuje się on w jeździectwie, a nie w innych obszarach życia społecznego. Putin, o podobnych zdolnościach, wybrał inną drogę… 😁  🏇
ElaPe – rzadko się z Tobą zgadzam i niejednokrotnie na forum wojowałyśmy, ale cholera – stawiam Ci flaszkę za ten komentarz 😁  🥂
Julie – ja mam screeny i zapisane foty :-)

Wczoraj skapitulowałam, musiałam już się oderwać od telefonu, bo bym wszystkie konie zastępowała na śmierć zamiast pojeździć, ale wróciłam dziś wypoczęta i nawet jakieś dłuższe wypociny naprodukowałam. Ale chyba temat wyczerpałyśmy, bo od dłuższego czasu żadnej odpowiedzi nie uraczysz... chyba, że to cisza przed burzą i zaraz będzie kontratak (albo raczej kontr-makac 😁 )

Gillian   four letter word
28 lutego 2015 11:58
nie czaję. TO jest mina zadowolonego konia?  😲
Retna   nic nie zmieniać
28 lutego 2015 12:14
https://www.facebook.com/KonnaCafe/posts/828317587239408

To widzieliście?
Dla niefejsbukowych:
ten link z youtube'a:


I w skrócie o czym w nim mowa:

"Czy jazda konna jest wegańska?
Streszczenie filmiku: NIE, bo:
1. Jazda służy przyjemności człowieka, nie konia
2. Koń potrzebuje ruchu i urozmaicenia, ale możemy mu to zapewnić bez wsiadania na niego, np. podczas spacerów.
3. Konie nie lubią być dosiadane.
4. Konie są za wcześnie zajeżdżane, dosiadanie ich przed ukończeniem 9 roku życia powoduje ból i urazy
5. Grzbiet to nie miejsce na ludzki tyłek
6. Częste urazy
7. Siodła utrudniają przepływ krwi
8. Jednak nic nie może się równać okrucieństwu, jakim są wędzidła i baty.
9. To ważne by zrozumieć, że nie ma absolutnie możliwości, by używać wędzidła bez wywoływania bólu."

(oczywiście post KonnejCafe jest całkowicie sarkastyczny 😉)

🤣
nie czaję. TO jest mina zadowolonego konia?  😲


Darujcie pytanie, ale co to za artysta na tym koniu?  😵
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 lutego 2015 13:21
Na tym na pierwszym planie? Toż to sam Mistrz! Andrzej Makacewicz, twórca JNBT, jedyny prawdziwy, jedyny słuszny 😂
😂 ale żem sobie nie poznała...  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się