Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

la scala, ojej! Chcesz komuś zaszkodzić? Przecież powinniśmy się wspierać!
Tak z innej beczki. Ktos coś się wypowie na temat stajni w lądku? Bo to chyba okolice łodzi? I na temat ów pana właściciela ktory kuupuje konie zsuper papierami I co rusz kktoś pisze na formach na temat jego przekrętów.
Nie mam czasu śmigać po forach.wystarczy ze jedna osoba cos zmysli I juz bedziecie ja jechać na cale forum I nie działają żadne wyjaśnienia.  Nie niebronie.
Przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedź to spostrzeżesz ze jest neutralna 🙂 po prostu wiem jak ciężko jest wyżyć z koni a czasami jedna osoba potrafi zepsuć renome budowana przez lata. Powinniśmy sie wspierac I cieszyc ze mlodzi ludzie otwidraja stajnie ze bd gdzie przyjechac choćby na zawody. I zazdroszczę ze wy macie tego wiecej bo u nas sa zawody w odleglosci 80km idemnie moze z 5 w ciagu roku I to tylko lipiec/sierpien I to tylko do 100 cm. Takze ogarnijcie sie I pomyslcie ile durnym pisaniem mozecie komus nie winnemu szkód narobić.  Pozdro :kwiatek:

I czas na śmiganie po forach sie znalazł  🏇
No nie? Ja tu czasem zajrzę w trakcie śniadania spozywanego w samotności. Przerwa w "robocie", mogę szamać.
I uaktualniam moje ogłoszenie
kochani gdzie ostrzycie noże do golarek ?
I daj znać czy się udało 🙂
bylam dzisiaj w jednej firmie juz i mi odmówili
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 lutego 2015 21:34
A na Jaracza koło Magdy już nie ostrzą? Nie pamiętam dokładnie numeru, ale tam też nożyczki, noże i inne rzeczy ostrzyli.
powiem wam ,że jest ciężko..
Na Jaracza ostrzą, z tego co pamiętam chyba za 40zł za "końskie" ostrza.
Nie mogę sobie przypomnieć kto z forumowiczów jest związany z SK Malutkie. Podpowiecie? 🙂
W ogóle nie wiem, czy we właściwym wątku pytam. Jest jakiś bardziej odpowiedni dla okolic Radomska?
Julie,  to jedyny łódzki wątek kochanie. Ale miejsce daleko, więc mało popularne  oswśród stricte łodzian.

Mam "ogłoszenie".

mogę 5 osób zabrać na wstępy do Skaryszewa, ktoś chętny?
Czy znacie miejsce w naszym województwie gdzie mogłabym córkę wraz z koniem na wakacje wysłać ? Coś w sytulu obozu jeździeckiego, natomiast z uczciwymi zajęciami, fachowcami z prawdziwego zdarzenia, itp ? Pobyt powiedzmy do miesiąca. Będę wdzięczna za pomoc.

edit. dopisek
jagoda1966, spróbuj może podpytać tu --> http://www.hippoland-pl.com/Stajnia_Eufeminow.html
Kiedyś organizowali obozy jeździeckie, być może i w tym roku będą gdzieś wyjeżdżać. Nie wiem, czy jest opcja dołączenia z własnym koniem. Jazdy nie polegają na kręceniu się w kółko lub błądzeniu po ujeżdżalni samopas.
Lub ośrodek w Ślądkowicach - o ile maja miejsca --> http://www.hippoland-pl.com/stajnia_Sladkowice.html

Ja swoje dziecko posłałabym w jedno lub drugie miejsce bez obaw. Tyle, ze mój z krwi i kości lubi konie - oglądać z daleka 🙂
Na obu stronach informacje - jak widać są dość nieaktualne.
Kto w łódzkim zajmuje się tworzeniem profesjonalnych filmików/sesji fotograficznych z końmi? Może być na PW. Z góry dziękuję
Hajduczek,  Klaudia Nalepa bardziej sportowo, Sonia Szczęsna jest ekstra (forumowa Sei), Krzysztof Jarczewski. Każdy fotograf inny. Każdy ma swój styl. Jeden jest bardziej rzeczowy a drugi bardziej artystyczny. Jeden lepiej się sprawdza w fotografii sportowej inny w portretach.

Z filmami jest gorzej.
Hajduczek Klaudia Nalepa i Maciek Dudek, tych dwójkę gorąco polecam🙂 zarówno do sportu, handlowych jak i artu (zerknij choćby w portfolio Maćka)
O dziękuję wszystkim za odzew tu i na pw. Muszę po prostu mojemu królewiczowi z bajki ładny filmik nagrać żeby klacze mogły mu się przyjrzeć...
Hej,
znacie jakiegoś trenera który dojeżdża do ucznia ( trzymam konia w okolicach Łasku) ? ewentualnie jakis kontakt ?
Nie ma ktoś może miejsca w przyczepie na najbliższe zawody na niedzielę do Gakewnik? Chętnie byśmy się do kogoś podczepili, konik bezproblemowy w transporcie, stacjonujemy w Skotnikach . 🙂  A co do trenera to ciężko, może Stasiak ( różne o nim opinie , ale z ręką na sercu powiem , że wiele mu zawdzięczam, do pierwszych N-ek mnie trenował i nieźle przygotował) , Marchwicki ma zawalone terminy, na Lemańskiego chyba też nie ma co liczyć. Trochę słabo u nas z dojeżdżającymi trenerami.
Są zawody w Gajewnikach w tę niedzielę ?
Nie wiem, ja chyba szukać nie umiem, ale pacze wszędzie i pacze i nigdzie mi ich nie wyświetla  🙄
zarówno na stronie ŚK jak i na stronie OZJtu masz informacje,ze zawody są. na głównej stronie ŚK masz nawet propozycje do ściągnięcia. 😉
zarówno na stronie ŚK jak i na stronie OZJtu masz informacje,ze zawody są. na głównej stronie ŚK masz nawet propozycje do ściągnięcia. 😉

Przepatrzyłam chyba wszystkie kalendarze tylko nie te  😁
Dziekuje za sprostowanie  :kwiatek:
Super, na pewno się wybiorę
[size=10pt]Dzień dobry ! Może to zbytnio nie tu, ale w Łodzi w technikum nr 21 w tym roku powstał nowy profil Technik hodowca koni. Może ktoś powie coś ogólnie na temat tego zawodu. Czy ktoś chodził ( do innego ) i czy ktoś się wybiera ? 🙂[/size]    🤣
Zdecydowanie nie polecam tej szkoły jako szkoły. Kończyłam je w zawodzie technik architektury krajobrazu i praktycznie wgl nie jestem przygotowana do zawodu, a egzamin techniczny zdałam zwykłym szczęściem. Dyrekcja nie ma za grosz kompetencji, a maturę zdałam tylko dzięki korepetycją (szczególnie z matematyki).
Z czystego zainteresowania pytałam się jak mają wyglądać praktyki z zawodu hodowca gdzie itd. Nic nie jest jeszcze wymyślone, planują je prowadzić w stajniach w okolicy Łodzi, ale jeszcze nawet z nikim nie rozmawiali...

Generalnie szkoły nie polecam ani w zawodzie hodowca koni, ani w żadnym innym. Chyba, że w końcu Pani Dyrektor raczy odejść na emeryturę (o której mówiła już w czasie gdy ja zaczynałam tamtą szkołę) i zarządzaniem zajmie się w końcu ktoś kompetentny.

A zresztą może to tylko moje osobiste zdanie, ale dużo lepiej jest trafić pod skrzydła kompetentnego trenera i koni uczyć się na żywych przykładach w praktyce, niż tracić czas na teorie wykładaną w książkach. Możesz iść do LO i godziny, które zaoszczędzisz spędzać w stajni, bo idąc do technikum musisz brać pod uwagę, że zamiast przykładowo 10 przedmiotów masz jeszcze dodatkowych 5-6 przedmiotów zawodowych. Ja potrafiłam siedzieć w szkole, w klasie MATURALNEJ od 8 do 17...
To nie tak, że nie warto iść do technikum, bo posiadanie zawodu jest fajne, ale zdecydowanie nie polecam szkoły z Żubardzkiej
Heroina W sumie racja lepiej nauczyć się u dobrego trenera. To w sumie jak z nikim nie rozmawiali to po jakiego kija dają nowy profil ?? Ponoć mają być praktyki no ale jeśli nic jeszcze nie uzgodnili ... Dzięki za opinię 😉 A kto był wtedy dyrektorem ?
Caly czas dyrektorka jest ta sama osoba, wbrew pozorom ja technikum konczylam 2 lata temu 😉
ktos się wybiera do GAJewnik w ten weeknd??
kermit   Horses horses everywhere ..
05 marca 2015 12:50
Ja  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się