PSY

Piaffalop z tego co czytam na fb to dalej ludzie piszą, że trutki znajdują🙁 ale nie śledzę aż tak tego tematu bo w Krakowie teraz mało przebywam. Wiem co czujesz - ja też odliczam dni do momentu, gdy 'nasz' będzie juz gotowy do adopcji🙂

A ja aż się boję cokolwiek pisać żeby nie zapeszyć ale wygląda na to, że do nas również niebawem zawita  psiak w typie sznaucera, póki co czekamy aż dojdzie do siebie po chorobie i będzie zaszczepiony żeby mógł nadawać się do adopcji. Więcej napiszę jak już będzie na to pora, mam nadzieje, żę za ok 2 tygodnie będzie już u nas.
Magdzior odstąpiłaś od pomysłu wzięcia charta?
Jamaika, a co chcesz wiedzieć?
Wszysyko 😉 ogolnie jak przebiegalo leczenie, jak pies to znosil, jak dlugo zyl. Moj sucz ma 8,5 roku jest rasy Tosa Inu. Poza powiekszonymi wezlami nie ma na razie innych objawow. Wyniki morfologii w normie, w biochemi nieznacznie obnizone bialko calkowite i albuminy. Wyniki biopsji beda w poniedzialek. Jestesmy pod opieka onkologa.
Magdzior jakaś specjalna grupa jest na FB o tych trucicielach? znajdę tam info jakich miejsc unikać? (jak co może być na PW 😉 )

Właśnie też stanęłam na momencie, że myślałaś o charcie 🙂 ale pamiętam, że miałaś świetnego sznaucera, to pewnie pozostał sentyment do tej rasy i adoptujesz coś podobnego. Z jakiejś fundacji bierzesz/domów tymczasowych?  😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 lutego 2015 22:19
Ja bym się poważnie zastanawiała nad wzięciem sznaucera z hodowli.  A co dopiero psa w typie do adopcji.
Nie wiem czy to najlepszy pomysł.
Jamaika, to zależy jaki wariant leczenia wybierzesz, a jest ich kilka. Ja osobiście takiego psa nie miałam, ale w lecznicy w której praktykuję jeden z lekarzy zajmuje się onkologią i widzę trochę pacjentów z chłoniakami. Czas remisji choroby jest baaardzo różny, niby średnio wynosi ok roku ale często trwa też i dłużej i z tego co zauważyłam psy w trakcie chemioterapii naprawdę czują się lepiej! komfort życia na pewno mają zachowany, właściciele mówią, że 'odzyskują' dawnego psa. Niestety, wiadomo, że choroby nie da się wyleczyć, jedynie zatrzymać, ale myślę, że warto.
Jeśli mogę zapytać, jaki onkolog się wami zajmuje? Na pewno przedstawi schematy leczenia i opowie o nich wszystko co trzeba. Bądź dobrej myśli!
Piaffalo jest grupa na FB Pies w Krakowie i tam często ludzie pisza gdzie widzieli jakieś podejrzane rzeczy, informują o psach, które miały objawy zatrucia itd.

cervus Niee, whipet jest nadal w planach🙂 I coraz bardziej się w tym przekonaniu utwierdzam, ale to będzie typowo mój pies i będziemy sobie mieszkać i studiować w Lublinie (plan na charta to przyszły rok najprawdopodobniej), a 'sznaucer' zamieszka z rodzicami, gdzie ja jestem weekendowo. Bo dom bez psa pusty, rodzice też już przyzwyczaic się zdążyli do spacerów i czworonoga w domu więc taką decyzję podjęliśmy. Póki mam czas wracać na weekendy a swojego czworonoga nie mam to przy okazji pomogę im malucha wychować i nauczyć dobrych manier🙂

Wojenka A dlaczegóż to?  Wiem, że rasa niełatwa i jak każda ma plusy i minusy, ale akurat ze sznaucerem mieszkaliśmy 11 lat, z wieloma się spotykałam i akurat tą rasę znam, mam do niej ogromny sentyment. I uważam, że na warunki jakie mamy w domu jak najbardziej taki pies się nada (inna sytuacja jeśli chodzi o mnie, tutaj specjalnie rozglądam się za inną rasą), tymbardziej, że ten, którego planujemy adoptować jest młodziutki bez traumatycznych przeżyć i wszystko jeszcze przed nim.
Magdzior pytam, bo w podobnym czasie podobne charcie rozważania przeprowadzałam. Ostatecznie jednak porzuciłam ten pomysł na nieznaną przyszłość i zdecydowałam się na smooth collie 🙂
cervus oo smooth collie też ciekawy i chyba na forum jeszcze nie mamy, kiedy takowego planujesz?

Mi na moje potrzeby i wymagania whippet wydaje się idealny ale to za rok, dwa najwcześniej Adoptowany psiak ma po prostu być względnie ułożonym (samo się nie zrobi oczywiście) psem rodzinnym i też mam nadzieję, że w tej roli się sprawdzi.
Chyba faktycznie na forum nie ma żadnego smoothasa. Albo się nie ujawnił 🙂
Jak wszystko dobrze pójdzie to na początku czerwca zawita u mnie szczeniak. A jak pójdzie gorzej, to jesienią. Czas pokaże.



o co chodzi tym ludziom z trutkami 🙁 u mnie na szczęście sprawa ucichła...
A ja sie przyszlam pochwalic zdjeciami z krotkich wakacji w Szkocji 🙂




Cricetidae- dzieki za odpowiedz 🙂 Jestesmy pod opieka dr. Micunia. Jak na razie sucz czuje sie dobrze, moze ma ciut gorszy apetyt. Ale biega i szczeka i rozstawia reszte towarzystwa po katach jak zawsze. Jezeli to tylko bedzie mozliwe jestem zdecydowana chemie. Doktor wszystko nam wyjasnil, opowiedzial. W sumie w gabinecie siedzialysmy prawie godzine. Ale zawsze inny wlasciciel chorego psa moze cos ciekawego podpowiedziec.
U nas smutno. U owsicy wyszła niedomykalność zastawkowa. 3 letni owczarek australijski męczy się na schodach.....  🙁 Nie wiemy jak potoczą się nasze losy, ale podjęłam decyzję o dopsieniu. Mia jest strasznie zafiksowana na inne psy i stwierdziłam, że patrząc na wypadek, długa rehabilitacje a teraz to serce wypadałoby wreszcie umilić jej życie  🤔
Quendi, mój ma to samo, z tym że to już starszy pies, wzięłam go ze schroniska równo 10 lat temu, jako tak mniej więcej rocznego psa. W czerwcu był kastrowany z powodu prostaty i przy okazji przebadany i wyszło mu niedomykalność zastawki. Do końca życia będzie na lekach.
Wszyscy krzyczą za wiosną a ja lubię zimę, m.in. za  nieograniczony dostęp do....


I wszystko to od tego samego jednego wilka  😀iabeł:


Kuzyny dwa


merciful, o rety, nie wierzę, że ktoś zdobył się na skopanie małego psa, podczas pędzlowania mieszkania 🙁 Mam nadzieję, że się z tego wyliże :/
Blow, aaa, maliny są takie pociągające!
Mazia   wolność przede wszystkim
01 marca 2015 11:33
Kochane psiary, psiarze i koniarze. Doradźcie mi. Chciałabym przekazać 1% podatku na jakąś organizację psią lub końską. Uczciwą i wiarygodną. Macie coś godne polecenia?
Jamaika, myślę, że chemia możliwa w waszym przypadku, kiedy wyniki badań są ok i pies czuje się dobrze. Na pewno nie ma co porównywać chemii ludzkiej z psią, bo psy przechodzą takie leczenie o wiele lepiej niż ludzie. Środki ostrożności znasz? Żadnych dzieci w domu?
Opowieści o chłoniaku i jego leczeniu najczesciej trwają właśnie godzinę, mam nadzieje, że nie masz w głowie bałaganu? 🙂
honey - mi psa tak tłuki, że krzesło na nim połamali... To byli dwaj gówniarze. Już złapani. Wchodzili tyłem, a uciekali z przodu domu gdzie mam 3 kamery. Mam nadzieję, że za wszystko odpowiedzą.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 marca 2015 12:57
Magdzior, zrobisz co uważasz, ale przez moje ręce w salonie przewinęły się tabuny sznaucerów i sznauceropodobnych i w życiu bym się nie zdecydowała,tym bardziej z adopcji.

Blow, a kuzyn bez elektryki?  😎 Czy na tej podstawie można wysnuć jakieś daleko idące wnioski?  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 marca 2015 13:19
Jamaika, dwa znajome mi psy, które wychowały się razem zachorowały na chłoniaka. Oba na chemii, niestety dziś oba już nie żyją 🙁 Jeden 2latek, drugi 5 latek 🙁 Oba żyły rok od zdiagnozowania.
Dziecko mam, i raczej sie go nie pozbede 😉 ale jestem w stanie na czas leczenia odseparowac dziewczyny od siebie, choc dla jednej i drugiej bedzie to pewnie przykre 🙁 
Jara, dobry i rok, chociaz wet powiedzial ze powinnismy obchodzic 10 urodziny a to ponad 1,5 roku. Oby sie nie mylil.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
01 marca 2015 14:48
Blow, o tak!
Sopocka plaża z lokalnymi kangurami:


edit:
cervus, ale rozrzut między collie a chartem to przepaść. Mam w domu oba i coraz więcej we mnie przekonania, że jeden pochodzi od wilka, a drugi od kury  😂
Alvika mam tego pełną świadomość 🙂 i z tego względu wybieram na razie prostszego w obsłudze.
Masz rough, czy smooth collie?
Ja miałam rough collie i polecę je każdemu, kto szuka najprostszego psa w obsłudze, jaki istnieje  🙂
Jamaika, przepraszam, nie zwróciłam uwagi na suwaczek 🙂 Jeśli masz szanse jakoś odseparować psa od dziecka to będzie idealne.
Blow, a kuzyn bez elektryki?  😎 Czy na tej podstawie można wysnuć jakieś daleko idące wnioski?  🤣


Tzn jakie?

Ja nie lubię sznupów, sa brzydkie i wstrętne charakterologicznie  😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 marca 2015 18:00
Że np. bardziej zrównoważone, czy coś?  😁 Nie znam ani jednego, powiedz coś o nich?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się