Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Cyśka   Załoga G :D
28 lutego 2015 10:11
Jest jeszcze Obelisk, ale nie wiem jak ze wzrostem. Cenowo się mieści 🙂
Talent o którym była mowa na 120 stronia, ale nie sprawdzony w sporcie (może w tym roku)
Il de Tot w Gnieźnie ale podobno niski
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 lutego 2015 10:45
I są jeszcze mrożone selfransy w Łącku, w zupełnie eleganckich cenach.
O własnie, dzięki  :kwiatek:. Zapomniałam o Łącku, skontaktuję się z nimi.
Byłam dzisiaj na pokazie ogierów na Partynicach i w związku z faktem, że było to niejako przygotowanie do sezonu stanówkowego, a o tym jest ten temat, to postanowiłam podzielić się refleksją :kwiatek:

O samej organizacji powiem tyle, że z pewnością za rok będzie lepiej, choć i tak tragedii nie było, choć skoki luzem wg mnie trochę nieprzemyślane. No i komentarze o ogierach trochę niekonkretne - jeśli koń miał osiągnięcia w sporcie, to czemu się o nich nie mówi? Właściciel konia z pewnością mógłby przygotować kilka faktów o ogierze i podać jakieś konkrety, bo każdy koń był "z dobrym ruchem", "zrównoważony" i "dobrze zbudowany" - no sorki, ale nie, nie był i konie reprezentowały różne typy i nie wiem czemu się o tym nie powie, bo z pewnością dałoby się u każdego ogiera znaleźć jakieś kluczowe CECHY i to właśnie o nich powinno się mówić, a nie ogólniki, które właściwie... nie mają wartości żadnej.

Ogiery śląskie były SU-PER! Były dosłownie z 2, które NIE powodowały opadu szczeny na... 14 prezentowanych! Prezentacja ogierów była bardzo ok, choć był jeden obrazek (zachowanie), które się mogło nie podobać. Z kucyków wyróżniały się PORTO/BARAKO, siwy, z super ruchem (zarówno kłus jak i galop), także jak ktoś ma klacz z grupy A to polecam. Kucyk mega urodziwy, jak zaczął się ruszać to ludzie klaskali i klaskali 🙂 Super był też INDYGO/IRYTEK - również bardzo dobry ruch, z wynikami sportowymi (ujeżdżenie, a teraz powożenie) pod dzieciakami.

Liberatto P/Corofini dobrze skakał, ma potęgę, ale ruchu to raczej nie 😉 Zdziwił mnie wlkp Bankiet/Landos - całkiem przyzwoity ruch, dobry w skoku (nieźle technicznie i siłowo). Believe In Me/Pegasus HB był super zaprezentowany pod siodłem, świetne piruety! Holsztyński Carrick-A-Rede/Corrado I baaardzo dobry w skoku, świetna technika, ruchowo to... no skoczek 😉. Ale za to młody Liegnitz/Lahnstein mi się bardzo spodobał - ma świetny kłus, obszerny, z zawieszeniem, bardzo dobry galop - obszerny i "pod górkę", dobry ruch nie tylko "jak na skoczka". Elegancki, poprawny. I bdb. technicznie skaczący. Definitywnie mój typ 😉 Lou Reed/Louries Crusador xx się dzisiaj fajnie pokazał w kłusie, ale tego ogiera znam, toteż tego szoku poznawczego nie było 😉 Lanvester L/Lansing super się prezentował, ale ruchowo słaby, choć nie wiem czy to nie powód jakiejś dawnej kontuzji (koń na lewym przodzie miał sporą bliznę), choć oczywiście żadnej informacji nie podano i określono go pretendentem do hodowania koni "nie tylko skokowych, ale także ujeżdżeniowych". Da Vinci/Veloce de Favi pokazał dużą potęgę, ale skakał trochę odgięty, choć to może być wina faktu, że konie nie miały czasu na rozgrzanie się, bo po 3-4 skokach stawiano im wagon na koniec szeregu.

Oczywiście są to moje wrażenia/spostrzeżenia, pewnie trochę laickie, ale może ktoś się zainteresuje, stwierdzi, że sam chce obejrzeć i się przekona. :kwiatek: Zdjęcia mam, ale słabe, toteż mogę podesłać na prośbę na PW. :kwiatek:

edit: Aha, zdjęcia mam tylko do taranta po Tabasko, bo przez przypadek usunęłam resztę i nie mogę odzyskać... 😵 🤬
Wie ktoś czy ogier Ulco. ( KWPN) ma ofertę stanowki na ten rok? 😉
Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu na Pokaz ogierów we Wrocławiu. Nagrywalam filmy i chyba tylko ja. Zobaczymy co wyjdzie z tych prezentacji. Było dosłownie kilka minut żeby coś nagrać.

Mój faworyt to Bazyli śl i Alger śl.
princess.malpka   Nur Frauen mit Tattoos sind sexy
01 marca 2015 18:45
Mieszkam w kujawsko-pomorskim więc z końmi - ogierami kryjącymi trochę kiepsko. Mam klacz wlkp po Czosie i zastanawiam się nad pokryciem jej ogierem Celebes po Kołbuku. Miał ktoś już do czynienia z potomstwem po tym ogierze? Czy warto kryć, chciałabym uzyskać konia do sportu jak również pozostać w rasie. Miałam już od tej klaczy, klaczkę po Landorze i wyszła bardzo fajna kobyłka. Zamieszczam zdjęcie klaczki po Landorze:


My krylismy 3 klacze Santiago ( od pana Wiesia z Gorzenia) na razie nic nie moge powiedziec zobaczymy jak sie wykluja hihihi
Ale sam Santiago bardzo ostrozny delikatny przy kryciu zwlaszcza mlodych ( mielismy 2 pierwiastki) Jak cos wiecej to na priv 🙂 z tego co wiem to w duzej mierze daje kare konie 🙂  🏇

AHha i znajoma ma po nim walaszka super chlopak bezproblemowy przy zajezdzeniu oby nasze takie byly 🙂
konikmorski, a na której widowni byłaś? Koło mnie ktoś nagrywał, ale nawet nie bardzo się oglądałam kto. 😡 Ja skoki luzem podziwiałam od strony zadu 😉

Mi się podobał ten ślązak najbardziej, który tak odpalił wrotki jak tylko został puszczony - któryś kary, ale który...? Myślałam, że będę pamiętać bez zapisywania, ale nic z tego 🤔 No i absolutnie Porto jest moim nr 1, a zaraz po nim Indygo. Kucyki były absolutnie bezbłędne.
Maea - ja stalam tam gdzie Lokan wjechał na hale. Z tego miejsca filmowalam.

Czy ktoś wie gdzie stoi ten gniady ogier na którym jechała Żaneta?
Czy ktoś z osób będących na pokazie na Partynicach mógłby obiektywnie wypowiedzieć się na temat ogiera śl Dinar? Zastanawiam się nad pokryciem mojej ślązaczki tym ogierem i chciałam podpytać Was czy warto  😉

Czy ktoś wie gdzie stoi ten gniady ogier na którym jechała Żaneta?


To Bastion śl. W Lewadzie stoi.
Witam.
Jak to jest z nadawaniem rasy źrebakom. Kiedy jest sp, a kiedy rasa po jednym z rodziców. Mam klaczkę która dostała rasę wlkp po ojcu mimo że matka to typ szlachetny. Jakby to wyglądało w przypadku klaczy pełnej krwi-rasa po ojcu,matce a może sp?? W jakim przypadku źrebak dostałby rasę po ojcu?? Proszę mnie olśnić, bo w tym temacie jestem całkowicie zielona.
Jakiego ogiera polecacie? Województwo śląskie i okolice.
koni_czynka  Po Bulwarze jest, ja bym kryła. Jestem zakochana w ogierach po Bulwarze, ten ruch!!! Mimo Lapisa w rodowodzie, którego nie cierpię.
Czy ktoś wie gdzie stoi ten gniady ogier na którym jechała Żaneta?


jak mnie pytałaś co stoi w Lewadzie to Ci mówiłam że ten ogr 😉
pati00004, na pewno matka "typ szlachetny"? A nie SP?
Pełna krew - chodzi ci o xx? Folblut jest folblutem tylko wtedy, gdy oboje rodzice są folblutami. Czyli rasa źrebaka przy kryciu ogierem półkrwi na pewno będzie półkrwi. Jaka konkretnie - to zależy od polityki w danej rasie/księdze. Czyli masz układ: ogier danej rasy, księga dopuszcza matkę xx (procent krwi xx) = źrebię w księdze ojca. Jeśli nie - to źrebię Szlachetne Półkrwi (o ile ogier ma licencję na SP).
drabcio - ten Bastion to prawdziwy kandydat na zajebistą prezentację.  😍 Mam nadzieję że więcej takich koni będzie w Polsce.
Wie ktoś czy ogier Ulco. ( KWPN) ma ofertę stanowki na ten rok? 😉
myślę że tak, tylko że krycie tylko naturalne stosują.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
03 marca 2015 12:05
Szukam nasienia do ściągnięcia na inseminacje w przystępnej cenie ogiera Śląskiego lub innego ale w mocniejszym typie. Coś znacie? 🙂 Wiem, że ze Ślązakiem będzie ciężko bo raczej jest naturalne krycie ale może coś Wam się obiło o uszy 🙂
CeraŁ  - SO Książ planowało wprowadzić ofertę nasienia swoimi ogierami, trzeba do nich zadzwonić i zapytać.  Tak samo SO Sieraków ma już u siebie miejsce do pobierania nasienia, też mają u siebie dwa ogiery tej rasy.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
03 marca 2015 12:39
konikmorski dzięki, napisałam do obu stadnin maila jak nie odpiszą to zadzwonię 🙂 Zobaczymy co da się zrobić 🙂
SK Michałów miało chyba kiedyś oferte nasienia swoich śląskich ogierów?
Byłam na Partynicach żeby zobaczyć przede wszystkim Davinci'ego.  Nie rozczarował mnie i poważnie myślę o kryciu nim mojej małopolanki.  Także uważam kuce walijskie za bardzo udane koniki, chciałbym mieć któregoś z nich 🙂.
Nie należałam do miłośników Ślązakow po wystawie moja opinia się zmieniła. Tak, spodobały mi się bardzo i będę je wychwalac.
Mnie się impreza podobała. Zawsze jest coś co można poprawić ale jak już to kilka drobiazgów.
Pierwsze filmy z Przeglądu Ogierów na Partynicach - 28.02.2015 - śląski ogier Bazyli
- dość trudne warunki do fotografowania i filmowania...
A było coś z kolorowych ogierów na Partynicach? Miałam przyjechać ale nie wyszło.
Witam.
Jak to jest z nadawaniem rasy źrebakom. Kiedy jest sp, a kiedy rasa po jednym z rodziców. Mam klaczkę która dostała rasę wlkp po ojcu mimo że matka to typ szlachetny. Jakby to wyglądało w przypadku klaczy pełnej krwi-rasa po ojcu,matce a może sp?? W jakim przypadku źrebak dostałby rasę po ojcu?? Proszę mnie olśnić, bo w tym temacie jestem całkowicie zielona.
Jakiego ogiera polecacie? Województwo śląskie i okolice.


jeśli matka typ szlachetny to rasa może być po ojcu, jednak źrebak tylko do wstępnej (klaczka, ogierek bez prawa wpisu)

w przypadku xx - rasa po matce TYLKO w przypadku krycia xx
przy kryciu oo lub xo lub młp - rasa małopolska
przy kryciu wlkp - rasa wielkopolska
przy kryciu sp, hol, han, kwpn itd - rasa sp
amazonka* był http://www.bazakoni.pl/malibu-tabasko-maltanka ale niezachwycił
Pierwsze filmy z Przeglądu Ogierów na Partynicach - 28.02.2015 - śląski ogier Bazyli
- dość trudne warunki do fotografowania i filmowania...
ale ciacho..  😍
rox   ogony trzy
05 marca 2015 15:32
Czy ktoś z Was mógłby mi coś powiedzieć na temat ogiera Cardamon?  :kwiatek: Jak u niego z głową ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się