Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Strzyga No hucuł jak nic  😁
aniandr Fajnie wyglądacie, opowiesz coś o Was? 🙂
brzezinka Po raz kolejny podziwiam za dobór wszystkich końskich i niekońskich szmatek  😜

Strzyga hauhhhauahheuahuheha, Hucul jak w mordke strzelil przeciez :P moze opisujacy mial wieksza wade wzroku niz ja?😉
Atea o prosze jaki wesoly rudziszon! Kara tez bardzo dobrze wyglada, na relaksie 😀
Precelek ja pikole jaka on ma mimike  😂 bombka 😀
dairoxroxi najlepszego! oby wiecej takich rocznic i jeszcze wiecej radosci z postepow 🙂😉

No, a my po pierwszej porzadnej jezdzie z trenejro! 🙂😉)

Zzebraly sie wszystkie okolicznosci przyrody zeby utrudnic nam robote :P

* wichura
* deszcz
* a mloda sie grzeje jak szalona :P

Ale i tak bylo super 😀
W klusie fajnie odpuscila, dobrze sie pracowalo 🙂 w galopie byla kaszana na maksa, leb do gory, nakrecona jak duren, w dodatku krzyzowac zaczela... no ale tez byla poprawa na koncu, przynajmniej samo zagalopowanie sie zrobilo miekkie i ladne w dole a nie BRYK BRYK KWIK! 😉

A POZA TYM! Mija nam wlasnie 1,5 roku razem z Manti <3 😀
Atea coś o nas...
Oktjabrina na dniach kończy 6 lat, u mnie jest od roku i od tego czasu zaczęła pracować.
Zajeździłyśmy się i teraz śmigamy sobie głównie po płaskim, czasami zdarza nam się coś hopsnąć. czyli rekreacja jak na razie (chociaż chodzą mi po głowie ambitne plany jakiś startów w tym roku  🤣 ).
Dziewczyna, jak na swój wiek i trakeńską krew przystało jest energiczna, fajnie współpracuje, chociaż miewa własne zdanie czasami nieco inne niż moje  😉
aniandr O, a skąd trakenka? My mamy głównie wielkopolaki o poch. trk.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2015 08:37
Atea, faith, taka była moja reakcja jak usłyszałam, ze to hucuł. Nie jestem najlepsza w rozpoznawaniu ras koni, ale to mnie pokonało 😀
Nie ma co sie smiac, slepi ludzie maja ciezko w zyciu  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2015 08:41
faith, ja czasem dochodzę do wniosku, ze o koniarstwie wiem jeszcze tak niewiele 😀
Zedytowałam ostatnią wiadomość, a w tym czasie się postów namnożyło więc dodaję tutaj 😉 :

faith Dzięki  :kwiatek: To trening miałaś wesoły  😁 A jak okoliczności przyrody sprzyjają to dobrze się Wam już galopuje? Mi chyba udało się na stałe poskładać z Cayenne tfu tfu tfu  😜 Oczywiście roboty nad galopem jeszcze masa, przede wszystkim nad przenoszeniem ciężaru na tył. Z resztą, po zdjęciach widzę, że ja też muszę pracować nad dosiadem w galopie.



Jest jednak dużo lepiej. Nawet mogliśmy wprowadzić szeregi i pracę na drążkach w galopie, co dotąd było nieosiągalne bo na drugim członie włączała turbo napęd.
Strzyga Aaaaa to ja tez! Ale dla przykladu mam taka zyczliwa inaczej znajoma ktora mnie 'uswiadamia'! W ciagu 1,5 roku mojej dzierzawy Manti dowiedzialam sie ze:
* kon sie nie rozwija bo nie chodzi w tereny
* kon moze i juz chodzi w tereny ale ja ja  tlamsze poprzez jazde na kontakcie
* kon ma problemy z zagalopowaniem wiec trzeba zagalopowywac z trawersu
* kon nie ma problemow z zaglopowaniem, ale i tak trzeba z trawersu
* siedze na koniu tylko i wylacznie dlatego ze kupuje sobie mega ortopedyczne siodla z ktorych nie da sie wypasc

I co ja bym zrobila bez porad  😀iabeł:

Atea znacznie lepiej 🙂 na te lepsza strone jest naprawde zacnie, no te gorsza bywa roznie, ale jet progres 🙂 Mysle, ze teraz dzieki trenerce bedzie znaczniejszy progres 🙂😉) strasznie fajnie mi sie z nia jezdzi 🙂


faith, A kto Ci takie złote rady daje?😉
Ulalala no mowie, zyczliwi  😀iabeł: rzecz jasna nie widzacy ani mnie ani konia od dlugieeeeego czasu 😉
kujka   new better life mode: on
02 marca 2015 09:10
Mia, mam nadzieje, ze sa jakies szanse na powrot do koni na stale w przyszlosci 🙂

tuch, pfff wiesniacka... mi tam sie bardzo podoba ten odcien brazu, piekny jest.

dairoxroxi, dzieki 🙂 a czemu myslalas nad sprzedaza?

Orzeszkowa, ej, fajny kon z tej Peli! Masz jakies fotki w ruchu?

Atea, wlkp/trak sa najlepsze  :emota200609316:

aniandr czyzby trak zza wschodniej granicy?

faith przyzwyczajaj sie 😉 Im bardziej Ci cos wychodzi tym wiecej takich zyczliwych 😉
faith, Miałam na myśli czy to osoba która teoretycznie zna się na tym co mówi czy lajk ;p
A my jesteśmy z Duszkiem w szkole 🙂
Bardzo dużo przed nami do zrobienia. Ale jestem tak szczęśliwa jak nigdy 🏇

Wreszcie czuję, że jestem w gronie osób, od których mogę się dużo nauczyć i zamierzam ten czas kiedy tu jestem wykorzystać na maxa.
Jest super 😍 😍 😍
Moon   #kulistyzajebisty
02 marca 2015 09:23
faith, jazda na kontakcie moim faworytem... Manti mogłaby Cię oskarżyć o mobbing!  😜
Wstydź się, jeździj na oklep i na kantarku!  😍

amnestria, fooot się domagam! I zazdraszczam aż mnie skręca w środku!  😉
amnestria o jak zazdraszczam 😀 super, chwal sie postepami koniecznie 😀

Ulalala Hm. Moze priv jednak ci zmajstruje ;P

Kujka taaaa, fejm i te sprawy :P

Ej, wlasnie Tuch, sliczne to oglowie, jakie tam wiesniackie!  🤬

Moon nie nie nie, nic sie nie znasz, na luznej wodzy wylacznie, bo dosiadem sie tylko jezdzi  😀iabeł:
Jest czego zazdrościć 😀

Tyle, że my startujemy z poziomu, na którym Wy dziewczyny jesteście od dawna i już pewnie nie pamiętacie "jak to drzewiej bywało"
Ale jak sobie uświadamiam, że rok temu koń był na przedwczesnej emeryturze to... aż chcę się uszczypać.

Chyba wreszcie los się do nas uśmiechnął. I do konia, i do mnie 💃

Moon, a co z Waszą dietą? Ułożona już?
faith Nie przejmuj się 🙂 Ja co chwila słyszę, że mam trupa, albo że trup to trup i lepiej nie będzie. Na to wszystko jeszcze, że jest mordercą (fakt, ma na koncie jeden niemiły wypadek ale mimo wszystko koń to koń i wypadki się zdarzają), nogi za długie, kłoda za krótka, oko ślepe, grzywa krzywa... 😁
I jak pisze kujka im bardziej zaczynasz coś robić i wkręcać się w temat i jeszcze nie daj boże piszesz o tym publicznie na re-volcie czy blogu to tym więcej "życzliwych" biegnie z pomocą.
Atea Chingan jak kuleczka 🙂 Poza sezonem Wasze konie pracują w rekreacji czy raczej bazujecie na obozach?
amnestria Jak nie będzie zdjęć to 🤬
tuch Pracują w rekreacji, choć nietypowej bo jazdy głównie indywidualne. Teraz mamy halę, więc oprócz obozów staram się rozkręcić jazdy "całoroczne".
amnestria Foty, foty  😜
Faith nie żebym była "życzliwa" ale akurat zagalopowanie z trawersu to nie najgorsza rada, jaką w życiu słyszałam 😉 Czy koń ma problemy czy nie, o ile umie zrobić poprawny trawers 😉
Tuch dzieki za otuche  :kwiatek: tak wlasnie myslalam ostatnio, zeby troche przycichnac, ale szkoda mi, bo mam z tego mase radochy i taka jestem, ze lubie sie ta radocha dzielic, nawet jak jeszcze TYLE brakuje do stanu zadowalajacego 🙂 ale! kurde, to chyba dobrze ze sie ciesze i jaram jak swieczka, a jak kogos to boli to jego problem nie?😉

Sierra w zyciu nie umie, ani ona ani ja 😀 ja wiem ze to jest dobre cwiczenie, ale trzeba sie najpierw naumiec😉 plus warto zeby osoba radzaca odrozniala trawers od wypadania zadem na przyklad 😉
Faith haha spoko 😉 ale jak już "ogarniecie" trawersy to zagalopowania z ich udziałem w fazie inicjalnej serdecznie polecam :kwiatek:
Sierra marze o takim poziomie naszej jazdy  😍 mam nadzieje ze bede mogla sie pochwalic kiedys 😀  :kwiatek:
faith Absolutnie się nie zrażaj i nie bierz wszystkiego do serca. Dzięki re-volcie poznałam sporo wartościowych ludzi, w rożnych regionach Polski, z którymi zapewne na co dzień nie miałabym możliwości spotkania. Mimo wielu wad pisania na forum publiczne, ma to jednak mnóstwo plusów.

A ustępowanie, łopatka czy trawers to ćwiczenia, które przy dobrym wyczuciu można próbować wykonywać samemu. Oczywiście trener czy pomoc z ziemi zawsze wskazana, nawet w postaci kamerki.
Tuch Ustepowania i lopatki probuje jak najbardziej, na razie tylko w stepie 🙂 ale trawersu nawet sama nigdy nie probowalam, wiec wole poczekac na pomoc z ziemi, jak przyjdzie pora to mysle ze ogarne 🙂
Na razie czekam az mlodej hormony zluzuja, bo przeciez to sie mozna zakwiczec na amen jak na kazda lydke ogon odstawia i zadek w gore :P
faith, no widzisz jednak coś nie tak z tym siodłem 😉 😉 😉 (liczę na Twoje poczucie humoru 😉 )

No ale trawers to chyba taki element gimnastyki, który można wziąć i spróbować? Nie trzeba do tego nie wiadomo jakiego przygotowania. Próbować, próbować, próbować, wyginać, aż wyjdzie 🙂 A jak nie wyjdzie, to zawsze można robić wpadanie/wypadanie zadem, byle na obie strony i na własny sygnał. I by umieć od-paść tego zada z powrotem 😉

faith, a właśnie - kiedy zaczynacie współpracę?


dziewczyny foty będą, jak koń zacznie wyglądać jak koń, a ja jak jeździec a nie wór ziemniaków 😉
ale zobaczycie, będzie cudnie 😜
Kenna aaaaa nie, bo to o IW bylo 😀 musze sie najpierw doksztalcic chociaz teoretycznie-filmikowo jak to powinno wygladac 😉 bo tak na zielonca to nie lubie 🙂

Amnestria zaczelysmy w niedziele 🙂 poki co raz na 2 tygodnie z racji jeszcze krotkiego dnia, ale mam nadzieje, ze od kwietnia co tydzien 🙂😉))
kujka   new better life mode: on
02 marca 2015 10:33
faith, Gil dobre trawersy zaczal robic dluugo przed dobrymi lopatkami i wczesniej niz ustepowania zrobily sie dobre. Trawersy wlasciwie od razu sie wziely i pojechaly same i od tamtej pory nie rzezbie, bo nie ma co w nich poprawiac. Mozesz sprobowac, a nuz okaze sie ze to dla siwej tak samo proste jak dla Gila 😉

ja ruszam niedlugo do stajni achh jak to dobrze ze juz nie musze zakladac 20 warstw! 😀
Moon   #kulistyzajebisty
02 marca 2015 10:38
amnestria, dieta się ułożyła, została przez nas jeszcze zmodyfikowana i... jaśnie Lucko postanowił sobie rypnąć międzykostny.  😵
Więc z diety zostało siano do oporu + biotyna i marchewka na posiłek.  😉

Ja z kolei mam dziś dzień bez konia i żadnego takowego nie widzę dziś na oczy.  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się