wrzody żołądka

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
17 lutego 2015 14:59
Ja poprosze 112 🙂 czekam na informacje jaka kwote przeslac i nr konta. dziekuje  :kwiatek:
Louisa Ja wezmę 60 saszetek, tak jak się umawiałyśmy. 🙂
Znajoma wezmie jeszcze 200 saszetek.
Jaki jest termin waznosci takich saszetek gdzy do nas dotrą?😉
Ja poproszę 50  🙂
Shantowa termin ostatnich jakie zamawiałam był marzec 2016, a to było jakoś w listopadzie, więc te na pewno nie będą miały krótszego

Nr konta podam w przyszły poniedziałek żeby kurs był jak najbardziej świeży

Ze wstępnych obliczeń 600 saszetek (jak nie więcej) będziemy zamawiać
Ja zamawiam 70 saszetek.
Podajecie cos osłonowo na żołądek przy odrobaczaniu?
Ja nic nie podaję i nie wiem jaki wpływ miało by odrobaczanie na żołądek. Natomiast przy przeciwzapalnych (jak już koniecznie trzeba podać) jak najbardziej.
A to ok, cos mi sie musialo pomylic w takim razie ze ma wpływ, ale nie zagłębiałam się w temat  😉
famka   hrabia Monte Kopytko
19 lutego 2015 12:06
ja profilaktycznie daję przed odrobaczaniem spora ilość gluta, tak podpowiada wet 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
19 lutego 2015 13:27
Czy dobrze czytam, że Abprazole nie powinno się podawać z namoczoną paszą?  🤔
Czyli odpada podawanie w zwykłej paszy typu wysłodki, otręby...?
To achieve maximum effectiveness, Abprazole Plus™ is best not heated, mixed, or immersed in a water-based feed to prevent the enteric coating from dissolving prematurely.
Jeżeli ja czegoś nie pokręciło mi się w tłumaczeniu, to chodzi o to, że podgrzewanie, czy podawanie z namoczoną paszą spowoduje, że osłonka rozpuści się za szynko i lek nie wchłonie się w całości. Że jeśli ma skutecznie działać, to nie można go podawać podgrzewaniu lub moczeniu.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
19 lutego 2015 13:41
Hmm...  🙄 w sumie to logiczne jest, dotychczas podawałam po prostu w paszy, a wiadomo, że ona podawana na mokro... Wy jakoś uwzględniacie to nie podawanie na mokro?
xequus mogę się mylić, ale to chyba chodzi o to, żeby nie podawać w paszy z dużą ilością wody. A jeżeli jest chyba tylko namoczona, to nie powinna od razu rozpuścić leku, tylko chyba koń go zdąży zjeść  👀  chyba to o to chodzi
nie chodzi o wchłonięcie tylko o zbyt wczesne rozpuszczenie osłonki leku i w związku z tym nie będzie mógł zadziałać tam gdzie powinien
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
19 lutego 2015 14:20
tak czy siak jak podaję otręby i wysłodki to one są bardzo mokre... trzeba będzie coś wymyślić i podawać z czymś suchym 😉
nie chodzi o wchłonięcie tylko o zbyt wczesne rozpuszczenie osłonki leku i w związku z tym nie będzie mógł zadziałać tam gdzie powinien

Czyli prawie dobrze mówiłam, że chodzi o rozpuszczenie otoczki  😅  Tylko z tym lekiem trochę pochrzaniłam  🙁
Ja podaję na mokro, ale wrzucam lek tuż przed podaniem koniowi. Ta osłonka nie rozpuszcza się bardzo szybko, ale na pewno nie może leżeć i czekać np. 15 minut na konia 😉

Co do terminu ważności- mam partię ze stycznia, i tam był krótki termin. Coś koło lata tego roku chyba, nie pamiętam dokładnie- ale to było Abprazole Plus. I tylko część saszetek z takim krótkim terminem była, reszta na następny rok dopiero.
A ja mam pytanie co do Acid Protect z Nutrilabs. Czy ktoś kto stosował mógłby mi powiedzieć jak dawkował? Chodzi o suplementacje jako przedłużenie leczenia omeprazolem. Bo ja już zgłupiałam, na opakowaniu jest co innego, na stronie z której zamawiałam też co innego. Ile gramów dziennie dajecie?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź 🙂

Z chęcią też zamówię omeprazol, tylko że właściwie jesteśmy przed gastroskopią. Badania krwi i kału, były robione dużo wcześniej ale wszystko wyszło ok. Mimo to od zeszłej wiosny (SZCZEGÓLNIE) koń bez powodu strasznie chudnie w tym przejściowym okresie. Sierść jest matowa, koń apatyczny. Nie powiem bo czasami jest bardzo energiczny. Od zeszłej wiosny BARDZO delikatny na dotyk w okolicy brzucha, zły jak diabli przy zapinaniu popręgu. Jednym słowem nerwusek.

Przerażają mnie koszty zabiegu i samego leczenia. Gastroskopia mnie na miejscu, u siebie ma kosztować 800zł...
Zamówiłam już ziółka w skomponowanej mieszance i bentonit, wydaję mi się może taką lżejszą wersją zamienną do kredy a przy tym ma jeszcze inne fajne właściwości.

Czy ktoś z was stosował CZYSTEK? Ja sama zaczęłam pić, ale ogólnie chwali się jego lecznicze działanie. Ciekawe czy jakiś napar z czystka do paszy miałby wpływ na wrzodowca.

Czy zamówienie robicie już w tym tygodniu? Myślę, że tak czy siak jest to lek który można stosować na każdy rodzaj wrzodów, czy tak? Nie stać mnie na leczenie takie jakie proponują weterynarze. O jakim czytałam w tym wątku i słyszałam od znajomej. Dlatego myślałam o zabezpieczeniu się tym omeprazolem bo jednak chyba wychodzi najtaniej przy czym naprawdę pomaga.


KTOŚ stosował produkty CAVALOR GASTRO>>??
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 lutego 2015 13:47
A jakie Twoim zdaniem jest to leczennie proponowane przez weterynarzy, bo nie rozumiem? 🙂 Przewaznie weterynarze proponuja leczenie Omeprazolem tylko u weta zaplacisz za saszetke nawet 12zl, a zamawiajac z usa wychodzi ok 5,5zl... tak czy siak nie chce Cie martwic, ale leczenie wrzodow jest kosztowne i musisz byc na to przygotowana. Nie przeskoczysz gastroskopii i leczennia ranitydyna/omeprazolem jakimis ziolkami i suplementami. Moim zdaniem nie ma czegos takiego jak zamienniki, leczy sie ranitydyna lub omeprazolem, cenowo u mnie wyszlo tak samo. Wszelkie suplementy na wrzody, o ktore pytasz to sa wspomagacze po leczeniu, zeby caly czas lagodzic objawy wrzodow.



A jesli chodzi o omeprazol to pisz do louisy, bo w tym tygodniu juz zamawiamy i nie wiem, czy zdarzysz.
Przeglądam sobie dzisiaj dział z paszami w ogłoszeniach, i widzę coś takiego:
"Mięta zwiększa wydzielanie soku żołądkowego(...)"

Ja podawałam miętę na brzuchol wrzodowcowi teraz, jak to jest z tym zwiększaniem wydzielania soków?
Tutaj ogłoszenie z którego wzięłam cytat: http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/166866?kategoria=11
Źle się zrozumiałyśmy. Wiem, że jest kosztowna w pełni zdaję sobie z tego sprawę i że nie ominę tego. Dlatego zdecydowałam się na zakup tych 100 saszetek. Dobrze, że odkładałam kasę na crossa... Bo tak to nie mam pojęcia skąd bym miała teraz kasę na to wszystko...  Gastroskopię mamy w niedziele rano, a dalej zobaczymy.

Ziółka już przyszły dziś. Myślę, że nie zaszkodzą, a mogą jakoś konia wspomóc. I tak kurczę pewnie będę czekała na ten omeprazol z usa. Ewentualnie jakby było źle tfu! to może miałby ktoś na szybko na odsprzedanie. Bo cena 12zł to jakieś szaleństwo. Jeszcze zależy jakie zaleci dawkowanie...

Gillian   four letter word
26 lutego 2015 13:12
skąd się wzięło to 12zł? ja kupowałam na cito od Przewoźnego Abprazole Plus za 10zł. Ze Stanów jest połowę taniej.
Jak będzie źle na gastroskopii to poproś o przepisanie Ulgastranu póki co.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 lutego 2015 13:51
Gil ja pisalam kolezance odpowiedz powyzej, ze nawet 12zl za saszetke omeprazolu mozna zaplacic w PL od weta(bo i taka cene raz uslyszalam), a z USA wychodzi ok. 5,5zl.


MR36Faktycznie, zle Cie zrozumialam. Trzymam mocno kciuki za wynik Waszej gastroskopii  :kwiatek: I nie martw sie, leczenie drogie, ale zmiana w koniu nie do opisania 🙂
Mam nadzieje 🙁 i dziękuję!
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 marca 2015 09:40
Dziewczyny, wolę zapytać zanim zamówię 😉 polecacie te probiotyki http://www.probiotics.pl/probio-emy/dla-zwierzat/pro-biotyk-em15.html  ? Mogę podawać bez przeszkód wysłodki+otręby, a do tego drożdże i probiotyk, czy już za dużo?
famka   hrabia Monte Kopytko
02 marca 2015 11:14
xequus, dawałam swojemu wrzodowcowi, pierwsze zapodanie miesięczne było dobrze, kolejne nie wnosiły nic do tematu 😉
tylko nie rozumiem dajesz już inny probiotyk ? to po co jeszcze emy ?
Dobre wieści🙂 koń nie ma wrzodów. Jedynie ma niewielkie zmiany w postaci niewielkich zgrubień śluzówki na skutek tego, że jakiś czas temu wcześniej musiała radzić sobie z kwasem, przy braku treści w żołądku. Czyli wyszło to co niestety miało miejsce. Ogólnie rozmawiałam o tym że omeprazol już zamówiłam i będę musiała poczekać aż przyjdzie. Zmiany nie są drastyczne i poważne, ale jeżeli koń dalej miałby złe warunki (pod względem żywienia) mogły by, po dłuższym czasie doprowadzić do powstania wrzodów. Czyli widać jak ważna jest właściwa dieta u konia, dbanie o to by coś w tym żołądku było stale. Szkoda, że nie wszyscy właściciele stajni mają tę świadomość. Dlatego podleczymy się przez 1,5msc 1 saszetką dziennie. Siano ma dostawać z siatki, żeby wolniej jadł. i normalnie owies. Myślę tylko o dokupieniu sieczki żeby owsa też nie wsuwał za szybko. Będę musiała posiedzieć teraz trochę i zbilansować mu sensownie jakąś dawkę. Widocznie mój koń tak ma, że potrzebuję więcej tego żarcia. Ogólnie, nie tylko siana. Dlatego wiem dlaczego u mnie taki się pączek robi.. bo przy codziennej pracy dostaje sporo mieszanki. Więc oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb, miał skąd pobierać energię na tłuszczyk. Przez 4 lata miałam konia u siebie przez cały rok. I mi nigdy nie chudł. A zaczął jak tylko zaczęłam wędrować po stajniach. Chociaż w końcu trafiliśmy do fajnej stajni, i wiem że tam ma dobrze. Dlatego wprowadzimy jeszcze zmiany w żywieniu i zobaczymy jak to będzie.

Pytałam o zmiany w dalszej części układu, ale z tego co zrozumiałam to wychodzi na to, że jakby te zmiany miały być dalej, to już byłyby w żołądku, a że jest ładnie to nie ma co się aż tak stresować.
Podobno jeżeli kał u konia wyjdzie ok to niekoniecznie znaczy że jest ok... Ponieważ badałam krew i kał przed gastroskopią, żeby wykluczyć inne przypadłości to badanie kału nie musi być wiarygodne. Koń niekoniecznie wydali w tej konkretnej kupie którą weźmiemy do badań tego czego tam szukamy.  Dlatego zalecono nam przeprowadzenie odrobaczenia 2 razy w odstępie 2 tygodniowym. A później profilaktyka 4 razy w roku. Gdyż my do tej pory odrobaczamy się 2 razy do roku.
Mam nadzieje, że odrobaczenie i podleczenie omeprazolem przyniesie jakieś rezultaty🙂

Powiem wam, że byłam trochę zawiedziona(?) bo totalnie zgłupiałam. Skoro nie wrzody to co... Tyle kasy zapłaciłam a tu wszystko ok? ale warto, za ten święty spokój że człowiek wie na czym stoi i nie robi czegoś w ciemno i nie myśli o tym co się w tym żołądku dzieje. Cieszę się, że w zasadzie jest ok. i liczę na super efekty terapii.
Widziałam jakie zoo mają konie w żołądku... Masakra. To mój przy nich jest nówka sztuka.

Z tego co się dowiedziałam otręby można podawać koniom ze zmianami.
Pozdrawiamy!! :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 marca 2015 13:59
xequus, dawałam swojemu wrzodowcowi, pierwsze zapodanie miesięczne było dobrze, kolejne nie wnosiły nic do tematu 😉
tylko nie rozumiem dajesz już inny probiotyk ? to po co jeszcze emy ?



Nie właśnie nic nie podaję ani drożdzy ani probiotyku i zastanawiam się co zamówić czy i to i to, czy np tylko drożdże, które w sumie są naturalnym probiotykiem


MR36  dobre wieści!  :kwiatek: trzymajcie się w zdrowiu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się