Derki

długa przerwa, dlatego nowy post. No to Jarpol 🙂
darolga   L'amore è cieco
01 marca 2015 13:02
Czy ktoś może polecić mi jakąś derkę padokową 200g z podwyższoną szyją?
Niestety Horze takowych nie posiada, widziałam HKM i Waldhausen ale jakoś mnie nie przekonują.
Coś jeszcze się znajdzie w jakiejś nie powalającej cenie?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 marca 2015 16:12
Ja mogę polecić Caball Comfort, ja mam co prawda wypełnienie 300g, ale możesz zamówić 200g. Podwyższana szyja, super wykonanie i cena rewelacyjna.



Caball i Jarpol znam - jedną z nich mam ale szukam z innej firmy 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 marca 2015 16:25
xequus, Akatash. hkm i AWA znam, ale Harry's Horse mi jakoś umknęła.
Zaczynam się zastanawiać czy nie za dużo wymagam hehe wybredna jestem 😉
Pomocy! Mój koń notorycznie rozbiera się z derek (wszelkiego rodzaju). Robi to tylko na padoku. Początkowo była to niewinna zabawa z łapanie przednich zapięć i "wyciąganie" derki do przodu. Od kilku tygodnii ta zabawa to już istne piekło dla mnie. Codziennie derki są całe w strzępach nie do odratowania lub leżakują sobie w błocie, które jest tylko w jednym rogu dużego padoku, a koń stoi goły i wesoły. Wcześniej nie miałam z nim tego problemu. Stajnia ta sama, koledzy ci sami, padoki te same. Dodam, że koledzy nie są współwinni, bo żaden z nich nie gryzie derek.
Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy stosował ktoś te mazidła przeciw obgryzaniu? Działają? Może ma ktoś jakieś inne sprawdzone metody na tego typu problemy?
Już nie nadążam z kupowaniem nowych padokówek, które 1-2 dni i nadają się tylko do kosza.

edit. koń nie jest przegrzewany, nie jest mu za gorąco ani nic z tych rzeczy. Jak się już rozbierze to marznie.
klaudusza, mój tak robił póki go nie ogoliłam - szybko doszedł do wniosku, że derka=ciepełko. Przedtem widać  uważał, że futro jest dość ciepłe - może mu za gorąco? ostatnio temperatury są znośne 😉
Cobrinha- jest ogolony😉 Tak jak napisałam wyżej w edycie- nie jest mu za gorąco. Temperaturę pod derką ma idealną. W stajni nie ma problemu z rozbieraniem się (w stajni stoi w polarze, a na dwór wychodzi w przejściówce na polarze).
Ja stosuję obecnie preparat przeciw obgryzaniu z Gold Label. Mój koń chodzi z łykającym na klapie na ogon kolegą i po psikaniu nie widzę wiekszych strat niż te co juz były. Psikam zapobiegawczo raz na tydzień/dwa i zawsze po deszczu.
klaudusza ja stosowałam mazidła, co prawda nie przeciwko zdejmowaniu derek z siebie, ale przeciw rozbieraniu przez wałacha jego ukochanej  😍 ale... nie działały. Widac uczucie silniejsze 😉 Koleżanka zakładała taki połówkowy kaganiec swojemu rozbieraczowi i to owszem zdawało egzamin.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 marca 2015 17:32
Akatash ukatrupię Cię  😲 200g, promocja taka... i jeszcze nasz rozmiar 165 ...  🤬  muszę zerknąć czy mój portfel to ogarnie  🤣



Edit: Zamówiłam rozmiar 165 a tu mi gnl.pl napisało, że już nie ma... jak ja tego nie cierpię! Coś jest na stronie, ale nie ma fizycznie w sklepie...
Do mnie dotarła pierwsza derka od firmy Caball  🏇 Jestem zachwycona wykonaniem  😍
Jednak mam małe pytanie do osób które takowe derki zamawiały. Otóż z przodu gdzie jest zapięcie derki w paseczkach nie ma porobionych dziurek 🤔 Zastanawiam się teraz czy to we wszystkich modelach tak jest czy tylko ja taką dostałam  🤔
klaudusza Pomyśl o derce Caballa Freestyle - ma 3 punktowe zapięcie na brzuchu - koń jest jakby opatulony derką - po prostu nie da się tej derki zdjąć bez odczepienia tych pasów.
deborah   koń by się uśmiał...
05 marca 2015 13:48
klusek, napisz albo zadzwoń do Caball zamiast pisać na forum 😉 Na pewno wyjaśnią i poprawią jeśli będzie trzeba. Brak dziurek nie jest normalny.
asds   Life goes on...
05 marca 2015 14:59
Kurier przywiózł moją derke Equiline! 🏇

deborah Wysłałam im wiadomość, pytam tutaj żeby zorientować się czy może komuś też się to trafiło 😉
asds, jaką kupiłaś? mi się strasznie podobają, wyglądają na pancerne ale cena przeraża 😉
asds   Life goes on...
05 marca 2015 15:24
asds, jaką kupiłaś? mi się strasznie podobają, wyglądają na pancerne ale cena przeraża 😉


Detroit na następną zimę, bo nasz na prędko kupiony York Jana to się jeszcze jakoś trzyma, ale że kobyła lubi się kłaść w boksie i biega przez sen to potrzebuje czegoś mocniejszego.
Czy możecie mi doradzić co zrobić z rozdarciem derki przeciwdeszczowej ? Szyć, kleić czy może jeszcze coś innego? Jestem w stanie sama to ogarnąć czy raczej musiała bym udać się do jakiejś krawcowej z tym tematem?  😉
klusek z tego co wiem, to Ivett jest obecnie w zaawansowanej ciąży, więc po pierwsze wszystko trwa dłużej (ja czekam już chyba z 3 tydzień na wymianę sprzączki w derce), po drugie słaby jest z nią kontakt, po 3 może zapomniała o tych dziurkach? Bo to raczej nie jest normalne, żeby derka była bez dziurek 🙂
alnama U mnie wszystko przebiegło w ekspresowym tempie  :kwiatek: Kontakt doskonały, wykonanie świetne  😍 Co do dziurek, tak jak pisałam wyżej jest to mój pierwszy zakup byłam lekko zdezorientowana ich brakiem, jednak zdarza się 😉 10 minut i po krzyku zrobi się nowe😉 Aż się nie mogę doczekać aż przymierze na kobyłe  😅  Z drugiej strony to trochę mi szkoda taka jest piękna  🤔wirek: 🤦 😜
Podglądowo wrzucam zdjęcie derki stajennej Caball Classic z polarowym kołnierzykiem i polarowej derki z Yorka  😉


Przepraszam za post pod postem 🤬 jednak minęło już kilka dni a wątek trochę ucichł  👀
Chciałam Was prosić o radę.
Goliłam zarośniętego Kluska 19 grudnia w low trace clip - z racji, że jutro wyjeżdżam na długo i koniska zostają pod opieką mamy, chciałam się zapytać, czy jeśli przestawię go teraz z derki 200g w której głównie chodzi (chyba że jest wyjątkowo ciepło i jest mu za gorąco) na plandekę na polarze (temperatura waha się ostatnio tak pomiędzy 0-10 stopni, czasem ok 12), to czy nie będzie mu za zimno?
Stajnia angielska, koń od rana do wieczora na padoku - wiem, że mama nie będzie tak wyczulona na zmianę derki jak ja i może się zdarzyć że zapomni sprawdzić w granicznych temperaturach czy oby nie jest mu za ciepło.
Będę wdzięczna za radę.
Czy mógłby ktoś polecić mi jakąś dobrą jakościowo przejściówkę z lekkim wypełnieniem lub bez ale na polarze?  :kwiatek: Chodzi o derkę stajenną.
Cobrinha ja swoja golona w grudniu po całości trzymam już od dawna w plandece na polarze, więc myślę że przy low trace clipie możesz już spokojnie przejść na polar  😉
somebody, wielkie dzięki. Niestety jak widzę, przy koniu nie ogolonym po całości dość ciężko zobaczyć czy jest mu chłodno czy nie (przez futro).
Nawet jak jest ok zera?
Cobrinha ja mojego ogolonego w grudniu w low trace clip też od jakiegoś tygodnia trzymam w plandece na polarze.

edit: Pisałam ostatnio o preparacie Gold Label na obgryzanie...niestety nie działa. Codziennie od 4 dni szyję derkę. Straciłam już cierpliwość i koń od dziś wychodzi z innym na padok. Ciekawe co zastanę jutro..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się