Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

[quote author=Musti link=topic=52.msg2303791#msg2303791 date=1425125189]
O kurde ale chora cena  😲 😲

Jest lepsza - 2500 zł, też na Allegro.
Na ebay'u nowy - 350 USD + 30 USD wysyłka - podobno z Ukrainy.
[/quote]

na ebay.de nowy po 265Euro 🙂
na Ukrainie teraz ceny strasznie wysokie - 2-3 razy wieksze niz w zeszlym roku - za to u ruskich smieszne 😉 kolege chcial kupic ten sam wiec skontaktowalem go z moimi znajomymi co tam czesto jezdza...z tego co wiem zaplacil w granicach 700-800 PLN  🤣
Też bym chciała mieć znajomych, co tam jeżdżą 😉

Wracając do cen, zwykły Cyclop z noktowizora poszedł kilka dni temu za ponad 700zł... Wariactwo jakieś.
Hehee ludzie sa nie powazni 😀
Juz o wiele bardziej wolalbym kupic Samyanga 85mm 1.4 🙂
Potrzebuję obiektyw do Pentaxa Z1. W zakresie ogniskowych ok. 15-50/70 mm. Przeznaczenie wycieczkowe (krajobraz, architektura, repo). Może dawać beczkę/poduszkę ale chciałabym, żeby dobrze pracował pod światło i był ostry. AF nie wymagam ale nie pogardzę, moze być stałka w okolicach 20 mm.
Jakieś sugestie?
Potrzebuję obiektyw do Pentaxa Z1. W zakresie ogniskowych ok. 15-50/70 mm. Przeznaczenie wycieczkowe (krajobraz, architektura, repo). Może dawać beczkę/poduszkę ale chciałabym, żeby dobrze pracował pod światło i był ostry. AF nie wymagam ale nie pogardzę, moze być stałka w okolicach 20 mm.
Jakieś sugestie?


Moze zadaj pytanie na -> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22217
Pentax nie zmianial nic w bagnecie wiec raczej ze znalezieniem nie powinnas miec problemu,
tu masz tablice ktora moze sie przydac -> link
tu takze znajdziesz troche informacji na stronie Dimitrova -> link
i polska strona z informacjami -> link
Sample znajdziesz na flickr (szybko znajdziesz wpisujac w google "flickr nazwa obiektywu"😉, takze na pentaxforum.com o tu link i review uzytkownikow z samplami link oraz z niektorych na stronie polskiego forum pentaxa -> link
Musti, dziękuję 🙂
Musti, dziękuję 🙂


Prosze - no problem. 😉  i nie dziekuj bo przeze mnie masz nie przespany weekend  😁 😁
Mam Alfe 380 z kitowym obiektywem (18-55) co polecacie na drugi obiektyw (głównie zdjęcia na zawodach, w ruchu, zależy mi na dobrym zoomie, ale żeby obiektyw nie miał też pół metra długości). Szczerze powiem że na obecny zestaw nie narzekam, ale wiadomo chce się też coś lepszego. Fotografią zajmuje się amatorsko, dla własnej przyjemności.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2015 14:04
ChemiK, ciężko, żeby dobry zoom (typu Sigma 70-200/2.8) nie miał pół metra długości... Na Soniakach się nie znam, więc nie doradzę konkretnego modelu, ale na Twoje potrzeby celowałabym w zakres 55-200 lub 70-300, na pewno Sigma i Tamron mają takie pod Sony.
Cierp1enie ma jakiś 70-210/2.8, może coś więcej powie?
42? A co to za Helios?

Mnie się udało akurat trafić w komisie niedaleko. Warto patrzeć też w dziale aparatów analogowych - kilka razy mi się zdarzyło kupić aparat z obiektywem taniej, niż sprzedają same obiektywy 😉
Mój egzemplarz jest z gatunku tych średnich, więc nie proponuję. Poza tym to było moje pierwsze manuale szkło, więc chyba z sentymentu go sobie zostawię 😉


Jakie światło ma ten Helios 44M-4? Bo ja się na Heliosach nie znam, ale...

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.833606436713294&type=1
44M-4 ma światło 2 i ogniskową 58. Jak większość Heliosów z tej serii.
Polecicie jakiś obiektyw z jasnym światłem, w zakresie ogniskowych do 70 mm, ze stałym światłem pod FX? Cena do 1500 zł.
Bischa   TAFC Polska :)
05 marca 2015 09:52
Jadę jutro ze znajomym perkusistą, który mnie uczy grać na garach na koncert w roli fotografa.
Wiem tylko, że dostanę do łapki lustrzankę, ale nie znam modelu, firmy ani nic. Mogę spróbować o to się dopytać. Nie wiem też, czy ktoś mi usrtawi go w tryb "koncert", czy będę musiała sama pokombinować. Możecie mi doradzić jaki tryb na pokrętle ustawić, coś z ISO/oświetleniem i wszystkim innym co potrzebne na koncert? Przy jasnym/ciemnym obiektywie (wiem jak to sprawdzić, jaki jest obiektyw), bo tego też nie wiem. Koncert będzie w klubie. Od lat z lustrzanką nie miałam do czynienia i nie pamiętam tego wszystkiego.
abre   tulibudibu
05 marca 2015 13:50
armara, stało czy zmiennoogniskowy?

Bischa, może być ciężko bo fotografia koncertowa jest wymagająca. Podstawy to otwarta przysłona czyli najniższa wartość, wysokie ISO (najlepiej Auto z ograniczeniem najwyższego możliwego) i tryb manualny (M). Czasy w zależności od szkła. Jeśli nie ma redukcji wibracji to czas nie powinien być dłuższy niż odwrotność ogniskowej używanej do zdjęcia (ogniskowa 200 mm - czas nie dłuższy 1/200; ogniskowa 35 mm - nie dłuższy, niż 1/35 sekundy itp.) przy czym pytanie jak stabilne masz ręce i jak dynamiczny koncert... ja nie schodziłabym z czasem poniżej 1/60 tak na wszelki wypadek. Na koniec ważne - tryb pomiaru światła. Najlepiej punktowy z ewentualną korekcją ekspozycji, mierzony na twarzy, ewentualnie centralnie ważony.

Możesz włączyć wspomaganie AF, aparat będzie wysyłał wiązkę światła, która pomoże złapać ostrość jeśli AF będzie się gubił bez tego. Działa przy trybie pojedynczych zdjęć (S jak single). Choć może się okazać, że pozostali fotografujący Cię za to zlinczują 😉
Przed zdjęciami poczytaj instrukcję aparatu.
armara, stało czy zmiennoogniskowy?

Raczej stałka, narazie patrzyłam na N 50 1.4D. Po prostu muszę mieć coś "krótkiego", bo 80-200 nie nadaje się do zdjęć małych przedmiotów.
Bischa   TAFC Polska :)
05 marca 2015 14:40
A jak będzie na aparacie wpisana ogniskowa i wartość? zazwyczaj menu jest w wersji angielskiej, wpisałam w tłumaczu ogniskowa: focal. Focus mi się z aparatem kojarzy, to to? Koncert mały raczej, więc nie wiem czy więcej fotografów będzie, ja robię za "nadwornego" fotografa perkusisty, ale mam focić wszystkich z zespołu w różnych konfiguracjach, zbliżeniach i takich tam. Ręka w miarę stabilna.
abre   tulibudibu
05 marca 2015 14:53
Tamron 17-50mm f/2.8 VC XR Di II LD

17-50 to ogniskowa, 2.8 - wartość najszerzej otwartej przysłony (to mogą być dwie wartości, np. 3.5-6.3 - oznacza to, że dla najszerszej ogniskowej będzie 3.5 a dla najdłuższej 6.3)

Menu w lustrzankach na polskim rynku zazwyczaj jest po polsku 😉

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że Ci się focus z aparatem kojarzy 😉 Za duży skrót myślowy.
Bischa   TAFC Polska :)
05 marca 2015 15:02
Napis odnoszący się do czegoś gdzieś na aparacie, nie pamiętam czego dotyczący 😁
Obrazki też się zdarzają. Gdzie dokładnie, ewentualnie pod jakim obrazkiem znajdę wartość i ogniskową, bo te oznaczenia niewiele mi mówią, nie wiem gdzie tego szukać dokładnie 😡
abre   tulibudibu
05 marca 2015 15:08
http://www.kenrockwell.com/tamron/17-50mm-f28-vc.htm

Spójrz na obiektyw ze zdjęć i porónaj.
Bischa   TAFC Polska :)
05 marca 2015 15:15
Aparat do ręki niestety dopiero jutro dostanę.
Czyli wartość mówi nam o jasności obiektywu, dobrze rozumiem? Jak ją ewentualnie zmienić, bo czasem jest podawana od-do, tak miałam na swoim obiektywie. Ogniskowa to po prostu przybliżanie-oddalanie, tak przynajmniej to rozumiem. W skrócie.
abre   tulibudibu
05 marca 2015 15:21
Przysłonę zmieniasz kółkiem w korpusie, w zależności od aparatu jest jedno pokrętło do przysłony i czasu lub dwa osobne. Zoom jest w obiektywie. Dowiedz się wcześniej jaki to aparat i ściągnij sobie instrukcję. Obsługa nie jest trudna ale ogarnięcie podstaw co gdzie i z czym zajmuje zazwyczaj mniej więcej godzinę.

Poczytaj na Szerokim Kadrze o fotografowaniu. Poniżej to, co nawiązuje do hasła "koncert".
https://www.szerokikadr.pl/wyszukiwarka?q=koncert
Bischa   TAFC Polska :)
05 marca 2015 15:24
Już napisałam do M. z pytaniem o to jaki to aparat, ale on dzisiaj też na planie szaleje, z De Mono nagrywa, więc może późno odpisać, ale spoko koncert jutro wieczorem jest, jeszcze zdążę sprawdzić. Nie mam możliwości niestety sprawdzić wcześniej aparatu też, bo widzę się z nim dopiero na godzinę przed koncertem.
Dzięki za pomoc :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
06 marca 2015 10:37
Ryzykuję ostrzeżenie, bo nie minęła jeszcze doba od poprzedniego posta, ale to dość pilne i chcę podnieść temat.

Mam instrukcje do aparatu, wszystko znalazłam o czym pisałyście, poza zmianą wartości w tej isntrucji. Czy muszę pokrętło przerzucić na A czyli preselekcję przesłony (znalazłam info u wujka google, iż jest to dokonywanie wyboru przesłony)? Czy wartość f może być 62-66,7? Taką mi podaje M. i coś mi nie pasuje...

E: czy na trybie auto da się ustawić przesłonę? Znalazłam info, że przestawienie pokrętła na A, automatycznie ustawi przesłonę, ale czy powrót na tryb auto nie zmieni nic w ustawieniach przesłony?
abre   tulibudibu
06 marca 2015 10:56
Przysłona może wynosić 64 ale baaaaaardzo rzadko. Mało szkieł może ją tak bardzo przymknąć. Raczej coś pokręciłaś.

Co masz na myśli pisząc "poza zmianą wartości w tej isntrucji". Jakiej wartości?
Bischa   TAFC Polska :)
06 marca 2015 11:00
Apartatu nie widzę, taką wartość podaje mi M. mając aparat przed nosem, wytłumaczyłam gdzie może to sprawdzić.
Chodzi o wartość otwartej przesłony.

https://www.youtube.com/results?search_query=we+hate+roses

Taka muzyka będzie, to ich koncert.
abre   tulibudibu
06 marca 2015 11:05
Bischa, przykro mi ale kompletnie nie rozumiem, o czym piszesz.
Bischa   TAFC Polska :)
06 marca 2015 11:07
No ale sama wczoraj, wyżej pisałaś o wartości najszerzej otwartej przesłony 😉
abre   tulibudibu
06 marca 2015 11:15
Bischa, piszesz tak niegramatycznie, że nie rozumiem pytań.

Czyli chcesz zmienić ustawienie przysłony? Aparat powinien być w trybie M (manual) - str. 67 albo A (aperture priority) - str. 65. Masz w instrukcji napisane jak to zrobić.

Choć zaczynam mieć wątpliwości, czy w przypadku tego aparatu nie będzie łatwiej po prostu ustawić na tryb "party".
Bischa   TAFC Polska :)
06 marca 2015 15:29
No nic, będę kombinować, pojadę trochę wcześniej, bo okazuje się, że 3 zespoły mają być, M. z We Hate Roses gra na końcu, więc pokombinuję na poprzednim artyście.
Jeszcze raz dziękuję, idę poszperać jeszcze w instrukcji i sobie spiszę, bo wydrukować nie mam tego jak :kwiatek:
Nie jestem pewna, czy to odpowiedni wątek, ale pozwolę sobie zapytać o dysk zewnętrzny, jako że ma służyć głównie do przechowywania zdjęć 😉
Jestem w temacie dysków totalnie zielona, ale szukam czegoś, na czym mogłabym "składować" zdjęcia, niezbyt drogiego (powiedzmy 300zł max), który nie padnie po 2 miesiącach 😉 Zakres 500GB-1TB wydaje mi się odpowiedni, bo dużo czasu spędzam na zawodach, co wiąże się ze sporą ilością zdjęć. Szukając w pierwszym lepszym sklepie, znalazłam takie: SEAGATE Expansion Portable, SAMSUNG M3 Portable 1TB, WD My Passport Ultra 500GB, SEAGATE Slim Portable Drive 500GB. Możecie coś doradzić? :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się