Stajnie w Warszawie i okolicach

meander, na wiosnę cross będzie i u nas 🙂
Ruffian, czyli konkretnie gdzie?
meander, Dąbrowica to stajnia użytkownika rider. Ostatnio się nie udzielał, ale po jego wpisach (i innych wpisach w dialogu) można zyskać orientację. Przewijały się minusy, ale plusów była masa.
Koleżanka szuka stajni z crossem prosiła mnie o wypytanie o fc-Dąbrownica 😉 ktoś może tam stoi, bądz wie jak tam wszystko wygląda?


Wygląda tak, że w sierpniu organizujemy zawody wkkw. Przeszkody można skakac choćby dzis.
Zapraszam w odwiedziny, "żeby plusy nie przysłoniły minusów".
Halo, Heartland/Rasztów.
A ja mam pytanie o stajnie o następujących warunkach:
- przepastne łąki (jak już nadejdzie sezon pastwiskowy) oraz jak najdłuższy pobyt na nich (może być wolnowybiegowa stajnia)
- bardzo dobra opieka (stajenny z dobrym podejściem, wysokiej jakości jedzenie)
- sprzątanie przynajmniej 1 raz dziennie
- podawanie dodatkowych pasz, suplementów i jakieś zakładanie/zdejmowanie derek.
- dojazd dla niezmotoryzowanych
- plac do jazdy, tereny.
najlepiej w niedużej do 30 km od Warszawy i lepiej lewy brzeg.
cena do 750.
Może być na PW.

Jaki jest dojazd do Celinowa z Centrum Warszawy? Ile mniej więcej zajmuje dojazd samochodem?
Może mamy tu kogoś kto tam stoi i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań?  :kwiatek:


Pialotta, uderzaj z pytaniami do Dady, stoi tam już od paru lat 🙂 Ja kiedyś jeździłam tam w rekreacji na koniach właścicieli i dobrze wspominam ten czas 🙂 Stajnia czysta, zadbana, duże, zielone padoki, zadaszona karuzela, hala, stajenny mieszkający na terenie stajni.
sonatka dziękuje :kwiatek: a orientujesz się może jak z dojazdem?
Jeżdzę z Gocławia i rano/ wczesne popołudnie zajmuje mi dojazd ok 40 min.
meander, na wiosnę cross będzie i u nas 🙂


A kto go buduje?
w Bajardo nie ma miejsc, za to jest kolejka.
Czy ktoś stoi w Venie?? Mogłabym prosić o pewne informacje? 🙂
Hermes, chyba jednak nie. Ja nie mogę odtworzyć filmu.

19AnEcZkA89, nie wiem na ile okolice Wołomina Cię interesują ale najbliżej kojarzy mi się teraz stajnia Heartland, jest też Humorek i coś jeszcze koło stacji Wołomin Słoneczna.


Stajnia heartland to jak chce ktoś odchudzic konia to jak najbardziej .
Dają malo owsa jak i siana .
Tej stajni nie polecam
Czy ktoś dojeżdża do Golden Horse z okolic Trasy Siekierkowskiej (Gocław na przykład) ? Mieszkam tuż koło Wału,2,5 km od wjazdu na Most Siekierkowski,zaś wynoszę się do GH w kwietniu.Dotychczas jak byłam tam w wakacje czy treningowo jeździłam przez Górę Kalwarię z Falenicy,teraz jednak po przeprowadzce "na swoje" zastanawiam się,jak (i czy się da) dojechać z Trasy Siekierkowskiej i Ursynowa w czasie 45 minut?

Czy lepiej nadrobić te kilometry do Góry Kalwarii,z racji spalonego mostu i ogromnego ruchu na Siekierkowskim?
Seba Trzymasz/trzymałeś tam konia i tam zmarniał? Czy to zarzut "z czapy"?
Seba, coś dziwne te oskarżenia... Obecni dzierżawcy Heartlandu to poprzedni dzierżawcy Mokrego i nigdy złego słowa na ich temat nie usłyszałam. Od razu dodam, że nigdy u nich nie trzymałam swojego konia, ale wśród moich znajomych jest kilka osób, które trzymały lub nadal trzymają u nich swoje konie i są zadowoleni z jakości świadczonych przez nich usług.
Jestem również zdziwiona taką opinią ponieważ trzymałam konia w Mokrym pół roku. Mój koń przyjechał do nich bardzo zabiedzony, poprawił się w tym czasie nie do poznania. Nigdy nie było problemu z sianem. Nawet gdy Malachit pochłaniał 2 kostki. Karmienie w okresie zimowym 3x dziennie.





Jakoś mi się seba nie chce wierzyć że właścicielki po zmianie stajni całkowicie zmieniły praktyki dotyczące karmienia.

[hr]

Edit. Doszły mnie słuchy z pewnych źródeł, ze rzeczywiście sporo się ostatnio pozmieniało.
Możne pokaż zdjęcia swojego konia seba.
Czy ktoś się orientuje co się dzieje w stajni Wilanów? wiem że od jakiegoś czasu jest tam nowa osoba zarządzająca, ciekawa jestem czy cos się poprawiło jeśli chodzi o pensjonat


🚫 tuch Twój koń jest przecudny !
Oj Seba coś kolorujesz, chcesz narobić szumu i tyle 😉 dla zaiteresowanych moge podesłać zdjęcia swojego "suchego" folbluta 😉
Czy ktoś dojeżdża do Golden Horse z okolic Trasy Siekierkowskiej (Gocław na przykład) ? Mieszkam tuż koło Wału,2,5 km od wjazdu na Most Siekierkowski,zaś wynoszę się do GH w kwietniu.Dotychczas jak byłam tam w wakacje czy treningowo jeździłam przez Górę Kalwarię z Falenicy,teraz jednak po przeprowadzce "na swoje" zastanawiam się,jak (i czy się da) dojechać z Trasy Siekierkowskiej i Ursynowa w czasie 45 minut?

Czy lepiej nadrobić te kilometry do Góry Kalwarii,z racji spalonego mostu i ogromnego ruchu na Siekierkowskim?



Dało się, przez Konstancin, tylko teraz przez Wisłę ciężko (zresztą wiadomo) więc nie wiem czy dalej się udaje.
Najwidoczniej w okolicach Warszawy jest zapotrzebowanie na stajnie w których głodzi się konie  😀 Aktualnie w Heartlandzie wszystkie boksy są zajęte i jest kolejka 😉 W ostatnim miesiącu do pensjonatu doszły kolejne nowe.

a tak już na serio to system karmienia nie zmienił się po przeprowadzce i jest tak jak było w Mokrym 😉 konie dostają siano 2x dziennie, 3x dziennie w zimę + na pastwisku tez mają stały dostęp do siana 🙂 Te co stoją cały dzień w boksie mają dokładane cały czas. Nie ma ograniczenia jeśli chodzi o ilości owsa i siana, dostają tyle ile sobie właściciel zażyczy.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kawę, bardzo chętnie pokażę te chude konie w szczególności klacz z Posadowa na której bardzo ładnie widać efekty zmiany diety (jak wyglądała większość koni z Posadowa chyba każdy wie 😉 ) Myślę, że nasi pensjonariusze też chętnie porozmawiają na temat ich zabiedzonych koni 🙂

Faktycznie w Heartlandzie cały czas zachodzą duże zmiany, między innymi robimy oddzielny czworobok i od maja zaczynamy z budową toru krosowego 🙂 Na początku przyszłego tygodnia zabieramy się za odnawianie boksów angielskich z padokiem 24/7.

Seba nie ma co pokazywać, bo u nas konia nie trzyma.
Seba, to bardzo ciekawe co piszesz, biorąc pod uwagę fakt, że mój koń stoi tam od października i jest żywym przykładem, że go karmią(bardzo dobrze) i nie oszczędzają. Przytyło mu się dużo, siano ma zawsze dużo w boksie i kilkakrotnie załapałam się na karmienie koniu na obiad i na pewno tego nazwać "mało" nie można.  🙂 Chętnie zobaczę te chude konie stamtąd 😉

a tak już na serio to system karmienia nie zmienił się po przeprowadzce i jest tak jak było w Mokrym 😉 konie dostają siano 2x dziennie, 3x dziennie w zimę + na pastwisku tez mają stały dostęp do siana 🙂 Te co stoją cały dzień w boksie mają dokładane cały czas. Nie ma ograniczenia jeśli chodzi o ilości owsa i siana, dostają tyle ile sobie właściciel zażyczy

Dlaczego i jakie konie stoją u was cały dzień w boksie?
Averis   Czarny charakter
04 marca 2015 06:24
Iza, na przykład chore.
Albo właściciel tak sobie zażyczy. Proste.
Hekate1, Ja dzierżawię konia od prawie 1,5 roku który stoi w stajni Wilanów. Konie karmione są 2x dziennie rano i wieczorem, w dzień są cały czas na padoku (chyba że ktoś zażyczy sobie żeby nie wypuszczać) . W lecie są pastwiska/łąki ? Na przemiennie 3 , aby trawa miała czas odrosnąć. Teoretycznie boksy są czyszczone 1x w tyg (wg strony www), ale ZAWSZE kiedy zdarzy mi się przyjść we wczesnych porach (ok 12 np ) to akurat boksy są czyszczone, także nie wiem czy przypadkiem teraz nie jest wybierane codziennie/ co 2 dni.
Są zakupione nowe przeszkody , do zimy place były bronowane raz na jakiś czas. Na hali w tym roku nie było w ogóle problemu z podłożem ( brak błota itp) aczkolwiek wiadomo, podłożenie nie jest mega, bo to chyba ziemia/piach.
Nie ma już rekreacji po 10 koni , raczej są tylko jazdy indywidualne, więc większego tłoku nie ma. W miarę ciepła siodlarnia , pralka na miejscu.

Słyszałam plany kupnie płotków itp do czworoboku, słyszałam też że chcieliby żeby stajnia była wpisana do rejestru PZJ , ale to już kwestia zależna od właściela stajni, więc nie wiadomo czy będzie.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
04 marca 2015 13:18
jeśli jesteśmy na etapie HeartLandu... Czy wiadomo co będzie z Mokrym? Czy będzie to ktoś dzierżawił bądź już dzierżawi? Podobno przeprowadzono generalny remont  stajni.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 marca 2015 13:35
trzeszczki wieść gminna niesie, że ma być nowy dzierżawca w Mokrem, bo po wyjściu z ekipy stacjonującej teraz w Rasztowie- był już jeden najemca.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
04 marca 2015 13:40
bjooork jak coś będziesz wiedzieć więcej to daj znać - sama infrastruktura w Mokrym jest bardzo sympatyczna więc z racji posuchy w "naszej" części Wawy z niecierpliwością czekam na otworzenie się czegoś nowego 🙂
trzeszczki, jakis tam remint w stajni (widac nawet na zdjeciach w ogloszeniach o dzierzawie), o podlozu (hala + ujezdzalnia odkryta) slyszalam rozne rzeczy (nie ruszone, ze kwarc robia, ze czesc piachu wybrali i jest lipa). Stajnia do dzierzawy wystawiona na swiecie koni. Ciekawa jestem, czy cos sie tam bedzie dzialo i pod czyja reka, bo obiekt sam w sobie jest przyzwoity. Tylko cena chyba mocno zaporowa.

bjooork, ja slyszalam ze byl ktos zdecydowany na to (po remoncie i zrobieniu podloza), ale w koncu do niczego nie doszlo. Wiesz cos wiecej??
Z tym podłożem to krążyła taka urban legend, że potencjalni dzierżawcy (po wyprowadzce Wierzbowego Gaju) mieli robić własny kwarc, który przy wyprowadzce mieli zabrać ze sobą.... Ale czy oni się w końcu wprowadzili  ❓ nie mam pojęcia...

Nawet miałam tam w teren podjechać, żeby zobaczyć....ale wolę do lasu  😁
Też się chętnie dowiem co tam się dzieje. Dobrze wspomniam pobyt w Mokrym. Dobra infrastruktura. Super hala, dobrze odizolowana, w morozy można było jeździć w bluzie, nigdy podłoże nie zamarzło, duże boksy i zwykle i angielskie, miejsce na tarasie na grilla, łazienka, pokój z kominkiem, ogrzewane siodlarnie, paszarnia. Gdyby trafił się dzierzawca z głową na karku mógłby tam powstać bardzo fajny pensjonat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się