Pensjonaty we Wrocławiu

Zairka musimy je złapać pierwsze!!
Koło Zbytowej jest stajnia, gdzie konie ciągle uciekają. Kiedyś mi omal pod auto nie wybiegły. Ale to dośc duża odległość by była... choć mogę spytać dziewczyn co też mają tam stajnie czy temu gospodarzowi coś nie uciekło..
a Borowa?
branka, ostatnio tu nie biegały. Poza tym koło nas są dwa duże konie i to by było z 15km do przejścia, więc chyba to nie te.
No właśnie tak mi się zdawało, że duże. Ale co to 15 km dla konia jak trawy jeszcze nie ma 😉 
A nam dzisiaj pan Pokrzycki dostarczył ogromnej rozrywki w stajni. Przyjechał pasować dziewczynce siodło. Zaczęło się od tego, że założył koniowi siodło na szyję. Skończyło się na tym, że razem z Sonkową śmiałyśmy się w głos z mądrości, które prawił na temat siodłania koni (otóż najistotniejszym wyznacznikiem jest to jak leży popręg, a za wąskie siodło należy dopchać na panelach, żeby odzyskało równowagę) i wyprowadziłyśmy swoje fatalnie osiodłane konie na jazdę.
Dla mnie skandalem jest to, że ktoś za taki brak kompetencji śmie brać pieniądze. Oprócz rozbawienia, czuję zwykły niesmak.
katija ty lepiej uważaj, bo następnym razem zjedziesz z siodłem przez zad jak będziesz tak daleko siodłała tego konia!  😂

Akurat się tak trafiło, że miałam identyczne siodło jak to, z którym ten pan przyjechał. Pokazałam mu jak powinno ono leżeć na swoim koniu. Co do góry siodła w sumie się w końcu zgodzić, ale później stwierdził, że jednak za daleko bo popręg jest nie w tym miejscu, w którym być powinien.  👀
Nie mówiąc już o tym, że siodła miały ten sam rozstaw łęku. Na mojego drobnego folbluta jest w sam raz bez podkładek. On chciał na prawie dwa razy szerszego konia, na którego było EWIDENTNIE za wąskie jeszcze dopychać..  😵
Ale my się nie znamy, nasze konie są biedne i zjedziemy z siodłami przez zady.  😂
haa a co powiecie na tybinkę kończącą się w okolicach kostki? Bo takie też widziałam, dobrane przez Pana Pokrzyckiego. Dziecko jakieś 166cm a tybinka z 43-45 😀
Dla czternastoletniej małej, drobnej dziewczynki przywiózł 18 cali i nawet chciał żeby je wypróbowała.  🤣
kitty, jeśli myślimy o tym samym dziecku, to jest ono dość sporo mniejsze od mnie a ja mam 166/167 😉

Kiedyś nie wierzyłam, jak ktoś mi mówił o właśnie takim dopasowaniu. Potem miałam okazję być przy dwóch pasowaniach i mimo, że moja wiedza w tamtym czasie była spoooro mniejsza niż teraz to i tak mi włosy dęba stawały 😉.

Zresztą ten pan ma swoje zdanie na każdy możliwy temat. Kiedyś zamawiałam cylinder prosząc o 53cm - nie, bo to jest dziecięcy rozmiar i niemożliwe, żebym taki miała. Ponieważ się upierałam, to poszedł po centymetr, po zmierzeniu wyszło 52.5cm - więc poprosiłam o zamówienie 53cm, zapłaciłam z góry (bo dziecięcy rozmiar i on nie sprzeda jak się rozmyślę). Ok. Po 2 miesiącach przyszedł cylinder. Ponieważ nie miałam jak odebrać podesłałam męża. I co przywiózł mój mąż? Cylinder w rozmiarze 54cm. Zadzwoniłam z awanturą i co usłyszałam? Że on nie będzie zamawiał 53 bo to dziecięcy rozmiar i dorośli w takich nie jeżdżą i w ogóle to on by nie sprzedał jakbym nie wzięła. Na moją sugestię, że ja jednak JUŻ ZAPŁACIŁAM za niego zaczął krzyczeć, że się nie znam i on nie przyjmuje zwrotu. Od tamtego czasu nie kupuję tam, nie zamawiam i nie polegam na zdaniu tego pana.

Koniec koszmarnego  🚫
epk no raczej o tej samej  😜 no i  ona też chyba na 17,5 a waży ze 40 kg  😂
ale laski, to już nie jest mowa o takich niuansach, jak rozmiar siedziska, czy długość tybinki. ON NIE UMIE OSIODŁAĆ KONIA! pasuje siodło nie w tym miejscu gdzie ono powinno leżeć. przecież to jest zgroza jakaś.
mało tego. ten pan, za to, że przyjedzie popisać się swoją niekompetencją kasuje kwotę stu złotych polskich. kumacie?
wg mnie to nie jest off topic, ponieważ jako żywo dotyczy wrocławskich pensjonariuszy. trzeba ostrzec ludzi, żeby ktoś nie musiał zapłacić 100zł za wysłuchanie pierdoletów. inna sprawa, że ja na miejscu zamawiającej usługę pogoniłabym go ze stajni na cztery wiatry i nie dała mu złotówki.
żałuję, że nie porobiłyśmy zdjęć 🙁
katija to jest rozmowa o niekompetencji tego pana, a ona szerokie kręgi zatacza... ha ja tam buty zamawiałam... chyba nie muszę mówić o rezultatach? natomiasy, UWAGA! epk kask, hahaha też nie wyszło  🤔 więc ten pan to historia we Wrocławiu, a cofając się wiele lat wstecz, lata temu tłumaczył mi że siodła w zasadzie nie mają rozmiarów, a wędzidła mają trzy, shetty, cob i full... i mając lat kilka nawet mu w to wszystko wierzyłam....
Halo halo 🙂
Czy ktoś zna jakieś najchętniej przydomowe stajnie w niedalekiej odległości od Wrocka? 🙂
Powiem szczerze że odwiedzam te które wpadną mi w oko jak jeżdżę samochodem i chyba MUSZĘ się podzielić opinią na temat stajni Wilczyce- na oko wszystko fajnie ale nie zauważyłam koni na pastwisku, ściółki mało, siana mało.( Instruktor mnie załamał jak widziałam dzieciaki na uczące się jeździć na lonży bez równowagi z batem w ręku i pewnego pana którego pani uczyła zagalopować strzelając mu batem za zadem konia...-ale to odrębna sprawa) Czy to tylko przypadkowa sytuacja czy tam tak jest coś ktoś wie?
Dziewczyny, wy piszecie o A. Pokrzyckim, który prowadzi sklep Oxer na Przyjaźni?
Watrusia tym samym  😉
Hej. Zamiast przywitania, od razu zapytam Was, czy możecie polecić pensjonat na południe Wrocławia (okolice Świdnicy)? Zależy mi na tym, żeby konisko jak najwięcej czasu spędzało poza stajnią i żeby było "zaopiekowane" 🤣 wtedy, kiedy praca nie pozwoli mi za często dojeżdżać.
Druga sprawa, że nie chciałabym zbankrutować na pensjonat, bo wtedy będę mogła rzadziej kopytne odwiedzać 🤣
Czytałam wiele dobrego o Dwóch Stawach, a jakieś jeszcze miejsca możecie polecić? Ile tam kosztuje teraz pensjonat?
Pozdrawiam revoltowiczów😉
No to ja jestem w szoku, tyle lat facet przy koniach, prowadzi do tego sklep i takie kwiatki. Ja co prawda nie korzystałam z jego usług,  ale koleżanka ma od niego siodło, które dopasowywał i kurcze, siodło jest idealnie dopasowane i do konia i do niej. Prawie pół roku szukała siodła, bo konisko bez mięśni, bo miał  prawie 3 letnią przerwa w pracy.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 marca 2015 19:28
Papaja, skąd dokładnie jesteś? Okolice swidnicy to wierzbna, bagieniec i mazurki w pankowie (choć nie wiem czy tam jest klasyczny pensjonat), kietlin z hala, Niemcza, Pieszyce, ostroszowice, kilka przydomowych stajni i westernowa meta ranch w kierunku jaworzyny ( tam 24h na dworze konie stoją )
Właśnie w Świdnicy mieszkam, ale nie jestem tutejsza, i nie wiem, gdzie warto zaglądać 🙄 W sumie hala mi do szczęścia potrzebna nigdy nie była, za to przestrzeń dla koniska, żeby nie stało w boksie, to mus. I żaden ze mnie wyczynowiec, więc chyba wolę miejsca kameralne niż nastawione na wyczyn, bo jeszcze wpadnę w kompleksy 🤣
Macie może namiary do tych miejsc (może być PW), bo w katalogu i ogłoszeniach niewiele tego.
stajnia Arabians w Maniowie zapewne spełnia twoje wymagania 🙂 zapytaj forumową rosek0 jej końie tam stoją
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 marca 2015 22:44
Emirat spełnia wymagania i podesłałam już namiar Papajce 😉
Tylko to stajnia hodowlana, a nie pensjonatowa. Nie ma w niej praktycznie ludzi, konie są od rana do zmierzchu na padokach. Ogólnie warunki dla koni ok, nie ma jedynie luksusów dla właścicieli 😉
Tak a'propos siodeł - czy jest ktoś tutaj, kto posiada siodło DM Ch&W i mógłby mi pożyczyć na niedługą chwilę, żebym zobaczyła czy ewentualnie nadawałoby się dla mojej koniny? Pytam tu, a nie w temacie o siodłach, bo jednak łatwiej pożyczyć od kogoś z tego samego miasta lub okolic 😉
Ja natomiast przetestowałam nową stajnię i chcę się podzielić doświadczeniami  🙂 Stajnia Obergut w miejscowości Stradomia Wierzchnia. Niby daleko, ale fajny dojazd s8. Stajnia prowadzi głównie rekreację, ale mają mały pensjonat. Nigdy w życiu nie spotkałam się z tak indywidualnym podejściem do koni! Moje prośby są realizowane, konie padokowane, jeśli trzeba podać leki czy coś zrobić, to nie ma problemu. O wszystkim jestem informowana telefonicznie. Hali brak, ale jest oświetlony plac z bardzo fajnym podłożem. Mimo rekreacji bardzo rodzinna atmosfera ( czasem nawet ja dostaję obiadek  😍 ) konie papuśne i zadbane, boksy wyrzucane raz w tygodniu, a słoma dorzucana raz, dwa razy dziennie. Jak jest ładna pogoda, to konie dostają obiad na padoku. Generalnie bardzo polecam  😉
Tak, z czystym sumieniem polecam Emirat , W Maniowie,ostatnio nawet nawalili slomy na padoki, by konie nie staly i nie tarzaly sie w blocie 😉
W Ramiszowie "białym piasku" są 2 boksy wolne, w ramiszowie jest przystanek szynobusu (jakoś teraz ma być otwierany)
Stajnia kameralna max 7koni, warunki trochę polowe ale konie wyglądają dobrze i wychodzą codziennie na padok niestety nie trawiasty, ale będą miały dostęp do siana na padoku (z koleżanką robimy paśnik) pod koniec miesiąca poprawią się warunki do jazdy bo zostanie dosypany piach na ujeżdżalnię.
dodatkowo przywiozę do stajni parę stojaków które będą do użytku dla pensjonariuszy(za free tylko trzeba dbać  😉 )
A może jednak nie?
pensjonat.wilkszyn, wow, za 850 zł bez hali oferujecie karmienie owsem 2x dziennie i sianem raz?
co za luksus...
Siesiepy   Ponczek bez rączek
23 marca 2015 18:21
Z halą będzie podwyżka do 950zł.  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 marca 2015 20:32
Ale za to jak będziecie brać treningi to cena boksu spada 😉
Na wyposażeniu stajni jest jeszcze solarium, którego nie ma oraz monitoring, którego jeszcze nie ma. No i droga do lasu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się