Podróże

Cudnie!  😍 Masz więcej zdjęć?

Ja już się szykuję na kolejny wyjazd, tym razem Cypr  💘
Buyaka - Cypr jest piękny!


Jeszcze takie mam


To jest właśnie playa de la arena plaża, piękna wulkaniczna z piaskiem jak mak. To mnie chyba najbardziej ujęło w tej części wyspy gdzie spaliśmy.

i takie na koniec 🙂


edit.

I jeżeli ktoś będzie na Teneryfie, i kocha kawę jak ja musi koniecznie spróbować kawy barraquito. Uważam że jest to najpyszniejsza kawa, jaką w życiu piłam.
buyaka dzięki Tobie zakochałam się w tym mieście! Planuję jakiś weekend, tylko jak wrócę z Madrytu  😜

Czy ktoś z forumowiczów był na Kubie? W celach bardziej kulturoznawczych niż rekreacyjnych  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 stycznia 2015 11:25
salto mój tata był w zeszłym roku, jeśli interesuje Cię coś konkretnego to mogę podpytać i poszukać jakichś zdjęć  😉
smarcik proszę!  :kwiatek: Będę bardzo wdzięczna.
Na wiosnę planujemy kilkudniowy wypad do Barcelony, w jakiej okolicy szukać noclegu żeby było"wszędzie blisko"?
Blisko metro 🙂 Byłam dwa razy, mieszkaliśmy w dwóch różnych dzielnicach i za każdym razem bliskość metra bardzo ułatwiała przemieszczanie.
ogurek, ja dwa razy mieszkałam na La Rambla - ceny, o dziwo, bardzo przyjazne 🙂

ogurek - zobacz sobie ten hotel :www.hotelsolvasa-barcelona.com, spaliśmy w nim będąc w Barcelonie i miał super lokalizację. Zresztą metro w mieście jest tak świetnie rozbudowane, że w zasadzie jak masz nocleg gdzieś blisko metra to wszędzie dotrzesz bez najmniejszego problemu 🙂 Taksówki też działają sprawnie w razie w  😁
ogurek wpisz w google, Barcelona Bed&Breakfast a następnie sprawdzaj pozycje w TrpAdvisor (jakie mają oceny itd). W ten sposób można dorwać na prawdę rewelacyjne warunki za nie tak dużą kasę. Mieszkanie przy metrze jest bardzo fajne ale należy pamiętać, że metro w Hiszpanii nie jest zbyt tanie - sprawdź sobie wcześniej taryfy.
W samym centrum też stosunkowo łatwo jest znaleźć B&B za ok. 40 eur od osoby. Czasami bardzo luksusowe, czasami mniej  😉
Z ciekawości sobie zobaczyłam ten hotel mój, to wychodzi w granicach 1200zł za tydzień za dwie osoby, a ma cztery gwiazdki więc cena super jak na takie miasto i to miejsce.
potrzebuje Waszego potwierdzenia, żeby się uspokoić, bo paszport gdzieś posiałam i latam w panice... Szwajcaria jest w strefie Schengen i spokojnie wjadę na podstawie dowodu osobistego, prawda?  :kwiatek:
Tak 🙂 Bez problemu. Tylko uważaj na granicach i nie pyskuj- ja przez głupie żarciki i pyskowanie do straży granicznej mojego ówczesnego chłopaka przeżyłam kilka lat temu rewizję osobistą i kilka godzin w areszcie.  😂 😂
Lecę samolotem, więc tylko jedna kontrola mnie czeka. Ja zawsze jestem grzeczna i nie pyskuje, aczkolwiek pożartować lubię 😉 ale zapamiętam!
rewizja osobista ok, ale czemu od razu areszt?? co mieliście przy sobie? 🙂

[s][u]Btw, jeszcze jedno pytanie do osób latających Lufthansą- odnośnie bagażu podręcznego zapis na stronie to: "Ponadto dozwolony jest przewóz w kabinie: dodatkowo jednej sztuki bagażu podręcznego (maks. 30 x 40 x 10 cm, np. torebki, torby z laptopem), po jednym nosidełku, foteliku podróżnym czy składanym wózku spacerowym itd". Czyli rozumiem, ze mogę wziąć swoją dużą torebkę jako bagaż podręczny PLUS drugą (mniejszą) torbę z laptopem na pokład, tak? Nie robią z tego powodu żadnych problemów? [/u][/s]

edit. juz niewazne- sprawdzilam, torba z laptopem jest za duza...
  Jechaliśmy kilka lat temu z moim ówczesnym chłopakiem na jakiś długi weekend do Cannes i przy okazji zabieraliśmy ze Szwajcarii samochód dla klienta. Chwilę wcześniej w Niemczech wymieniliśmy gotówkę na zapłacenie za niego. Auto z serii luksusowych więc trochę tego było a my dwójka z wyglądu gówniarzy w megance raczej nie wyglądaliśmy jak ktoś, kto ot tak sobie wozi w schowku blisko 100 000 euro w gotówce 😂 

Kazali nam na granicy zjechać na rutynową kontrolę, wyjść z samochodu, stanąć obok a oni zaczęli przegląd. Oczywiście pada pytanie o pieniądze.

  I  w tym momencie Grzesiek zamiast Grzecznie pokazać dokumenty itp to z miną butnego kozaka mówi "no co? Kieszonkowe na weekend na Lazurowym? A wy myślicie, że kokainę na jachtach to za darmo sypią? Jak będziecie grzeczni to wam przywiozę jak coś zostanie". I się zaczęło...

My w celi bez klamek i z kratami w oknach, rewizja a samochód rozkładany na kawałki. Dobrych kilka godzin nas tam trzymali.

Dzisiaj to zabawna przygoda ale wtedy mi nie było do śmiechu, myślałam , że gnojka umorduję.

Wendetta, często latam Lufthansą i nigdy nie mam problemu z bagażem podręcznym w postaci: walizki mieszczącej się do schowka + torebki damskiej a właściwie "wora" damskiego 😉 oraz do tego zestawu jeszcze torby z laptopem.

mówi "no co? Kieszonkowe na weekend na Lazurowym? A wy myślicie, że kokainę na jachtach to za darmo sypią? Jak będziecie grzeczni to wam przywiozę jak coś zostanie". I się zaczęło...

nie wierzę 😲 humor humorem, ale ... ja bym mu w połowie wypowiedzi chyba przywaliła 😂

McBetka, to teraz mam dylemat... Mam bagaż normalny, rejestrowany i do tego chciałam wziąć na pokład torbę (teoretycznie torebkę, ale wymiary ma prawie jak walizeczka 😉 plus właśnie torbę z laptopem. Z tym, ze długość tej torby z laptopem przekracza o 2 cm dozwolone wymiary. No nic, chyba zaryzykuję, mam nadzieję, że nie będą aż tak skrupulatni.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 lutego 2015 09:03
w Lufthansie zawsze mam za duza walizke podreczna. Moj maz lata z ta sama.
A jak mozna oddac przed wejsciem do samolotu (ja latam najczesciej tymi malymi CRJotami) to w ogole sie smieje, ze przyjma konia jako podreczny  😉
nie wierzę 😲 humor humorem, ale ... ja bym mu w połowie wypowiedzi chyba przywaliła 😂

Niestety ale to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy jego specyficzne "poczucie humoru" przysporzyło nam kłopotów. Co jak co ale nudno to nie było nigdy  😁
Melduje ze wnioslam na poklad i torbe i druga torbe z laptopem i nie bylo zadnego problemu. Zapomnialam, ze potem przesiadam sie do samolotu Swissa i sie odrobine zestresowalam jak to wyglada u nich, ale tez wszystko ok- prawie kazdy mial podwojny podreczny. Btw dziwnie sie czulam w tym malym swissowym samolociku 😉 a sam lot trwal  tyle co przejazd z metrem z jednej dzielnicy wiednia do drugiej 😂
pozdrowienia z zasniezonej szwajcarii 😉 wszystkie loty byly poopoznianie dzisiaj i suma sumarum dotarlam 2 godz pozniej niz planowalam, ale rzeczywiscie zima dzisiaj dala czadu 😉
Wendetta, cieszę się, że nie miałaś problemu z bagażem 🙂 Ja za to wczoraj trafiłam na bardzo restrykcyjną zmianę przy odprawie we Frankfurcie, każdego mocno prześwietlali, prawie co drugi bagaż trafiał na bok i kazali sobie wyjmować po kolei zawartość. Mnie też nie ominęło, niestety pozbyłam się kosmetyku do włosów w 150 ml butelce, zawsze przechodził ale tym razem nie ;/ Widowiskowo trafił do kosza 🙂 W Wawie zaś pytałam o pilnik i pęsetę, powiedzieli, że można przewozić ale nie jestem pewna czy to znów nie będzie zależało od danego pracownika na odprawie.
Na wiosnę planujemy kilkudniowy wypad do Barcelony, w jakiej okolicy szukać noclegu żeby było"wszędzie blisko"?



Proponuję rowery pozyczyć. Raz, że nie czuć tak temperatur, dwa dużo ścieżek rowerowych, tanio i można przy okazji pozwiedzać, podotykać, nakupować, no, chyba że ktoś jest fanem klimatyzacji 😉
Pytanie wszędzie blisko do czego 😎
A ja jestem podekscytowana, bo w czwartek też ruszam w kierunku Szwajcarii i zostaję 1,5 tygodnia. Mam też w planach zahaczyć o Francję i Lichtenstein. Generalnie szykuje się jedna wielka przygoda 😀
Szukam grup np. na Facebooku, na których znajdę osoby chętne na jakiś wspólny wyjazd, możecie coś polecić? Interesuje mnie głównie wschód Europy 🙂.

Właśnie wróciłam z Edynburga i już mi się kolejnego wyjazdu zachciało 🙂.
Potrzebuję namiary na tani i w miarę przyzwoity nocleg w Paryżu. Planuję wylot na 4 dni w kwietniu, znalazłam odpowiadający mi lot tanimi liniami, ale mam ograniczony budżet i jeśli nie znajdę miejsca do spania za małą kasę to cały plan się posypie  😡 Gdzie, oprócz hostelbookers.com warto szukać noclegu?
Wiem, że jest jeszcze sieć F1, ale mają kiepską lokalizację (daleko od metra).
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 marca 2015 08:36
Sisisa a kiedy chcesz jechać? Na wschód to ja zawsze chętnie  😀 a na fejsie masz np grupę "podróżnik /podróżniczka poszukiwani".
smarcik, w lecie, bo teraz studia. Tyle, że mój wyjazd byłby na prawdę low-costowy, budżet mam ograniczony 🙂.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 marca 2015 18:58
Ja preferuję autostop, więc luz  😉
Nie wiedziałam zbytnio gdzie to dodać więc zapytam tutaj bo w sumie to chodzi o hotel itp.
31 marca przylatuje do Warszawy w związku z tym poszukuje hotelu który ma basen, zorganizuje mi kolacje dla dwóch osób i żeby możliwa była opcja szampana schłodzonego z truskawkami w pokoju tuż przed przybyciem do pokoju. Również byłabym wdzięczna za jakieś podpowiedzi, polecenie jakiegoś hotelu z dość romantycznymi rzeczami, możliwościami. Pokój najlepiej typu apartament.

Może któraś z was organizowała coś podobnego ? Albo partner ?
Wszelkie propozycje i doradztwo mile widziane! 🙂  :kwiatek:
Możesz zerknąć które hotele mają najlepsze oceny na tripadvisor.
A całą resztą zajmie się hotelowy konsjerż, to są typowe prośby gości hotelowych  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się