Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja dla klaczy źrebnej bardzo polecam MARE CARE dla mlodziakow LEVEL GROW MIX z firmy Saracen .
no pewnie z puchna bardziej/ mocniej jak ma mniej ruchu.
i tak , zeby sie przyczepic 😉- pod pęcinami masz piętki i kopyto 😉, a nad peciną staw pęcinowy 😉  😎
lovesunrise, tak jak napisała Ci OBIBOK, może to być spowodowane brakiem ruchu lub też kłopotami z krążeniem, czy złą gospodarką elektrolitową. Ja spróbowałabym wdrożyć więcej umiarkowanej pracy i poobserwować 🙂
OBIBOK, mój błąd 😉
On tak czy siak lekko chodził w okresie zimowym, teraz się bierzemy do roboty bo podłoże odmarzlo 😉 no nic, będziemy obserwować.
Coś bez owsa dla grubasa? Teraz je sianokiszonkę i marchew a nie chce już do owsa wracać.
Coś muszę dać jak kiszonka się skończy.  🤔
Coś bez owsa dla grubasa? Teraz je sianokiszonkę i marchew a nie chce już do owsa wracać.
Coś muszę dać jak kiszonka się skończy.  🤔

Wysłodki  😅
Które?  👀 Starczy do siana i słomy?
Gillian   four letter word
24 lutego 2015 10:06
niemelasowane, jakiekolwiek 🙂 dorzucasz otręby i masz full wypas żarcie.
Euphorycznie, stopniowo przechodzisz oczywiście.Niemelasowane, zwykłe, bez konika w logo wychodzą około 48zł za 50kg worek.
Ile koń dostaje tego siana ? 

Edit. Wymazanie głupoty  🙇
Liściu, jak wysłodki bilansować sianem? I siano i wysłodki są zasobne w wapń i mają mało fosforu... (otręby pszenne odrwotnie)
No co ja bredze ?!  :emot4:
Nie było tamtego zdania  🙇
Dzięki. Dla grubasa chyba jednak lepsze będą otręby ryżowe?
Nie chce bialka za dużo...
Chcę zrezygnować w owsa. Dowiedziałam się już, że wysłodki i otręby w zupełności wystarczą, ale mimo wszystko chciałabym mu dodać jeszcze jakąś paszę. Niedrogą (mniej więcej koło stówy miesięcznie), ale taką żeby to miało sens. Możecie coś polecić?  :kwiatek:
Chcę zrezygnować w owsa. Dowiedziałam się już, że wysłodki i otręby w zupełności wystarczą, ale mimo wszystko chciałabym mu dodać jeszcze jakąś paszę. Niedrogą (mniej więcej koło stówy miesięcznie), ale taką żeby to miało sens. Możecie coś polecić?  :kwiatek:

Jaką i po co ? Energetyczną ?
Liściu, nie, nieenergetyczną. Zależy mi na czymś niskobiałkowym. Teoretycznie wystarczyłyby same otręby i wysłodki, ale obecnie je owies i wysłodki, więc nie wiem czy to nie byłby zbyt duży przeskok.  A konik gruby, mógłby nieco schudnąć 🙂
Liściu, nie, nieenergetyczną. Zależy mi na czymś niskobiałkowym. Teoretycznie wystarczyłyby same otręby i wysłodki, ale obecnie je owies i wysłodki, więc nie wiem czy to nie byłby zbyt duży przeskok.  A konik gruby, mógłby nieco schudnąć 🙂

No to chcesz żeby koń schudł to po co mu coś dodatkowo pakować?
Ile siana, owsa i wysłodek je ?
Jeśli szukasz czegoś nie drogiego a dobrego, to sama odpowiedziałaś sobie częściowo na pytanie.
Siano full, wysłodki i otręby do tego sensowna suplementacja i czego więcej chcieć i kombinować ?  😉
A otręby nie utuczą go zanadto? 😉 Myślałam, że znajdę paszę bardziej dietetyczną.

A wiadomo jaka najlepsza suplementacja do takiego zestawu? 🙂
A wiadomo jaka najlepsza suplementacja do takiego zestawu? 🙂

Jaka najlepsza to będzie wiadomo po badaniach  😀

A ile tych wysłodek i otrąb chcesz dawać ?
Hm, właśnie to dobre pytanie 🙂 Ile dla niedużego konia, który nie waży 500 kg?
Na razie je dwie niecałe miarki niegniecionego owsa w ciągu dnia i pół miarki wysłodek. Praktycznie nie pracuje, ale teraz ma zacząć.
Alice - otręby ryżowe nie wyjdą tanio i koń powinien pracować jak je podajesz.
Alicja, mowa o otrębach pszennych🙂
Na razie je dwie niecałe miarki niegniecionego owsa w ciągu dnia i pół miarki wysłodek. 

A możesz w kg ? Mam miarkę która ma 100 g i miarkę która ma półtora kilograma 😉
Niestety tak Ci nie powiem, bo musiałabym zważyć. To jest taka standardowa miarka Pavo, może to coś Ci mówi😉
Niestety tak Ci nie powiem, bo musiałabym zważyć. To jest taka standardowa miarka Pavo, może to coś Ci mówi😉

Niestety nie.
Ponawiam pytanie, ktoś mógłby podpowiedzieć ile docelowo podawać paszy Hilight Improver Conditioning dla konia chodzącego 3-4 razy (lekka, średnia praca) w tygodniu żeby nie przesadzić? Potrzebujemy podtuczenia jednak boję się odpalenia wrotek przez konia  🙇
Potrzebujemy podtuczenia jednak boję się odpalenia wrotek przez konia  🙇


Jeśli wchodzi w grę to polecam wysłodki.
Podtuczyłam konia z rodzaju szybko spalających i odpalających wrotki. Po 3 miesiącach zastanawiam się czy to już nie podchodzi pod nadwagę.
Koń przytył, a odpały ucichły-a nie myślałam, że w jego przypadku to możliwe i to jednocześnie (!) 😁
Liściu Próbowałam niestety i koń nie chciał tknąć 👿 🙁
Liściu Próbowałam niestety i koń nie chciał tknąć 👿 🙁

Też miałam problem z początkiem, jak dostał do żłobu wysłodki to zerknął z miną "a gdzie owies?" 😁
Zaczynając małą ilość mieszałam z otrębami. Powiedzmy pół małej garstki suchych wysłodków (spuchnie do 3 garstek), do tego kilka garstek otrąb i owies(czy co tam dostaje/lubi), można dodać łyżeczkę miodu, przetrzeć jabłko/marchew do tego, dodać sieczki, jakiegoś musli, łuskę słonecznika-mamy dużą paletę możliwości, zależy od konia. Dalej oczywiście stopniowo z tego schodzić i dochodzić do oczekiwanej ilości wysłodków. U mnie zadziałało na koniach, a niesamowicie kręciły nosami.
mam pytanie : gdybyście miały wybór,dawać marstall champion albo hilight improver condition dla konia chodzącego dośc intensywnie około 4 razy w tyg tereny,to która z tych dwóch pasz byście wybrały?
bardzo prosze o pomoc  💃
Jest gdzieś jakaś promocja na pasze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się