Stajnie na Śląsku

desire   Druhu nieoceniony...
04 marca 2015 15:26
Livia, 'moim' fryzom w Bieszczadach też robiła zęby, w tym usuwała wilczaki. 🙂  Jest bardzo ok, tylko że 'tańsza' 😉 też nie.
Livia   ...z innego świata
04 marca 2015 15:29
desire, to chyba zależy, u nas w okolicy była najlepsza jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny (brzydko wyszło, przedmiotowo, ale wiesz o co chodzi 😉).
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
06 marca 2015 18:53
Ponawiam pytanie:

czy ktoś wie, dokąd sprzedano konie z Pandora? Zwłaszcza interesuje mnie Orion. Może pojawił się w jakiejś rekreacyjnej stajni w okolicy? a może ktoś go kupił prywatnie i wstawił w pensjonat... Macie nowego, siwego, pogrubionego, pluszowego sąsiada?

Będę wdzięczna za info 🙂
A ja jestem właścicielką przydomowej stajni w Siewierzu  "Fryga" i teraz moje pytanie : chciała bym poznać wasze opinie o mojej stajni zarówno te dobre a przede wszystkim złe i dowiedzieć sie czy wogóle o niej ktoś słyszał. Cel mam prosty: chce zmieniać na lepsze , ale potrzebuje waszych opini i poddaje sie waszej krytyce
Hegemonia Damaszek jest w Omedze 😉
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
14 marca 2015 08:30
Gazellasta, czyli chłopcy zostali sprzedani osobno? Dzięki za odpowiedź 🙂.

dalej czekam na info o Orionie...
Może u kogoś w stajni się pojawił nowy koń na pensjonacie albo w rekreacji? Siwy (ni to deresz, ni to jabłka...), ciemna grzywa, jasny ogon, mały (ok. 150cm wzrostu) pogrubiony, 7 lat.
desire   Druhu nieoceniony...
14 marca 2015 09:28
Hegemonia, myślę, że jak zadzwonisz do byłej właścicielki to Ci powie gdzie koń poszedł  🙂
Jako, że po roku przerwy chciałabym powrócić w siodło, tym razem już bez własnego konia, szukam miejsca gdzie mogłabym zacząć od "nowego początku", od zupełnych podstaw wytłumaczonych w sposób klarowny i zrozumiały. Zależy mi na systematycznych treningach indywidualnych, poprowadzonych w profesjonalny sposób( nie na zasadzie "pięta w dół i palce do konia"😉) na koniach profesorach, zadbanych i chętnych do pracy🙂 Czy znacie takie miejsce położone w okolicach Sosnowca i Katowic? Czy też bujam w obłokach i mam zbyt wygórowane wymagania?
witam, szukam informacji na temat stajni w okolicach Zlotego Potoku (za wyjatkiem Wikinga,Wolty, Przymilowic koniczyny, Biskupic) ktos cos?

jak szerokiej okolicy 😉? W okolicach złotego potoku/żarek/zawiercia itp. dość się orientuję
jeśli to nie za daleko ze złotego potoku, to sprawdź Kasztankę w Parkoszowicach, wg mnie najlepsza w okolicy, mogę opowiedzieć więcej jeśli będziesz chcieć ;D
Stajnia Mosir Zabrze - czy ktoś coś słyszał na temat tej stajni? Od dłuższego czasu całkowita cisza. Nic się tam nie dzieje. Podobno zmienił się właściciel? Wszystkie numery telefonu, jakie znalazłam są nieaktualne. Czy działa tam rekreacja? Za wszystkie informacje będę wdzięczna.
Livia   ...z innego świata
15 marca 2015 07:46
UlaBrzydula, wiem, ze w zeszłym roku tam się sporo pozmieniało, ale stajnia na pewno dalej działa. Czy mają rekreację - nie wiem, to już nie moje rejony 🙂 Może spróbuj zadzwonić na numer stacjonarny?
UlaBrzydula, masz pw  😉
Stajnia Mosir Zabrze - czy ktoś coś słyszał na temat tej stajni? Od dłuższego czasu całkowita cisza. Nic się tam nie dzieje. Podobno zmienił się właściciel? Wszystkie numery telefonu, jakie znalazłam są nieaktualne. Czy działa tam rekreacja? Za wszystkie informacje będę wdzięczna.

Właścicielem stajni cały czas jest MOSiR Zabrze. Zmieniają się tylko jej dzierżawcy 😉 Pół roku temu był jeden koń duży i jeden kucyk do rekreacji. Szukali kolejnego konia, nie wiem jak jest teraz. Jazdy prowadzi m.in. Bogusia W. która prowadziła też za czasów SMK.
Ciach
Vesna, bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂
Witam serdecznie poeci mi ktoś pensjonat w okolicach Wodzisławia? 🙂
co sądzicie o Marklowicach i Kkoszycach bo te stajnie mnie najbardziej zainteresowały 🙂
Witam!
Czy ktoś zna kogoś z okolic Katowic, Tychów, Mikołowa lub kawałek dalej kto mógłby (oczywiście płatnie) zrobić trening na swoim koniu? 🙂
Lub jakąś dobrą stajnie w tych samych okolicach? :x
Z Katowic całkiem blisko jest do Jaworzna, tam zawsze była możliwość treningu na ich koniach (więc pewnie dalej jest). Treningi z Piotrem Kubaczką - zdecydowanie polecam  :kwiatek:
Dzięki za informację! 🙂 . Może się wybiorę, ale jednak może coś bliżej kojarzy ktoś?
desire   Druhu nieoceniony...
23 marca 2015 20:38
kamiiilcia, jak w okolicach Wodzisławia to tylko Skrzyszów.  😉
Aczkolwiek wolne boksy będą dopiero od czerwca, bo nowa stajnia w trakcie tworzenia.
Agniecha100, trening ujeżdżeniowy czy skokowy? konie sportowe czy ambitna rekreacja?
Olson raczej coś konkretnego ale nie wymagam super konia sportowego. Trening ujeżdżeniowy i skokowy (obie dyscypliny mnie kręcą) 🙂
Poleca ktoś jakiegoś końskiego dentystę ? <okolice Lędzin>  😅
I który robi ząbki za jakąś normalną cene 😀
Saklavet - stomatologia i dermatologia koni. Hanna Buch-Kupczyk. Profesjonalne podejście, przystępne ceny.
Tez polecam bardzo Hanie. Ma specjalizacje w stomatoligi konskiej a ceny nie wygorowane
Czy w woj. Śląskim jest jakas stajnia typowo dla kaszlaków i z super opieką (tak bym mogla tam konia zostawic) ???
efeemeryda   no fate but what we make.
25 marca 2015 23:15
mogę polecić Frygę w Siewierzu, obecnie chyba nie ma miejsc, ale zawsze można zadzwonić 🙂
padoki (latem pastwiska), stajnia angielska, trociny i moczone siano jeśli trzeba 🙂
Właściciele mają oko na konie 24h/dobę 🙂
Planują się  w kwietniu  jakieś  zawody  towarzyskie  skokowe?  😅
desire   Druhu nieoceniony...
26 marca 2015 08:38
PATRYCJA10822, 11-12.04 Zbrosławice, zwykle robią konkursy amatorskie przy ZR.
Tydzień później Świerklany (19.04.)- Śląska Liga Towarzyska i ZR.

a tak poza tym to spojrzenie na strone SZJ nie boli 😉
http://szj.info.pl/2012-05-15-19-51-57/kalendarz-zawodow - jest zaktualizowany na cały rok, zawodów ci u nas w bród !  🏇
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
26 marca 2015 09:06
Czy w woj. Śląskim jest jakas stajnia typowo dla kaszlaków i z super opieką (tak bym mogla tam konia zostawic) ???


Evson moja koleżanka ma niedużą stajnię w Ustroniu i min. kaszlaka w pensjonacie, którego próby przeniesienia w inne miejsce zawsze kończą się fiaskiem (tj. kaszlem). Kaszlak u niej nie kaszle w ogóle, wiec właściciel już przestał próbować szukać stajni bardziej pod siebie.
Zależy czego oczekujesz. Ja tam akurat znalazłam dla konia miejsce na ziemi i zostawiłam w dzierżawę "na zawsze". Ani koń, ani ja nie żałujemy i choć czasem mi się za nim tęskni, to wiem, że Portek ma tam swój koński raj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się