Nowe zasady szkolenia trenerów PZJ

smoku, na zawody WKKW coraz częściej ściąga się sędziów z zagranicy, bo... są tańsi
Tj pracują właśnie na zasadach wolontariatu  🤔 przy czym widziałam jakość ich pracy  😵
Ale czy to chodzi o to żeby zatrudniać tanią siłę roboczą z byłego bloku wschodniego ,czy żeby zapewnić pracę dla swoich i jeszcze im za to zapłacić ? Jeżeli to są zawody Towarzyskie to Ok , no może jeszcze niektóre regionalne ( powiny być podzielone na zawody A i B czyli do 100 koni i powyżej ) ,ale jeżeli to są już zawody szczebla centralnego , to powinny mieć profesjonalna obsadę sędziowską . W przypadku podziału na A i B mozna by dostosować stawkę sędziowską w zależności od ilości sędziowanych zawodników . 😉
smoku od paru lat nie ma WKKWowskich zawodów regionalnych, tym bardziej towarzyskich, są tylko ogólnopolskie i międzynarodowe (zmieni się to od 2014 roku). Sędziowie nijak z "bloku wchodniego" nie są i mają licencje FEI.
Gaga-wcale mnie nie dziwi obsadzanie zagranicznych sędziów z wkkw, miałam wątpliwa przyjemność pracować (ja na wolontariacie)z sędzią komisarzem z płn, na zawodach międzynarodowych, który ani be ani me ani kukuryku po angielski, gdy przychodzili kolejni zawodnicy po prostu nawiał, Szef Komisarzy dwoił się i troił, wolontariusze odwalili całą robotę a pan sędzia lansował się pod trybunami z zawodnikami. Żenada...
Karla o tym właśnie mówię  🙁
Dlatego na wolontariat w wkkw nikt mnie już nie namówi- 4dni wyjęte z życia na samych zawodach plus dwie nocki, bo "sędzia" zniknął i trzeba było zastępować,a potem 4 dni odsypiania i dniówki w robocie lecą... a są wyższe niż sędziowskie 🙁
wolontariat tak, ale po to by się uczyć, dokształcać, nabierać praktyki a nie po to żeby zapierniczać na pensję kogoś innego
[quote author=_Gaga link=topic=92950.msg1951033#msg1951033 date=1386927641]
smoku od paru lat nie ma WKKWowskich zawodów regionalnych, tym bardziej towarzyskich, są tylko ogólnopolskie i międzynarodowe (zmieni się to od 2014 roku). Sędziowie nijak z "bloku wchodniego" nie są i mają licencje FEI.

[/quote]
Podzielisz się informacją jak i co zmieni się od 2014 roku? Jest gdzieś projekt tych zmian?
[quote author=_Gaga link=topic=92950.msg1951033#msg1951033 date=1386927641]
smoku od paru lat nie ma WKKWowskich zawodów regionalnych, tym bardziej towarzyskich, są tylko ogólnopolskie i międzynarodowe (zmieni się to od 2014 roku). Sędziowie nijak z "bloku wchodniego" nie są i mają licencje FEI.
[/quote]

Już się zmieniło http://pzj.pl/node/1172748 trzeba weść w załącznik

[quote author=Karla🙂 link=topic=92950.msg1951054#msg1951054 date=1386928681]
wolontariat tak, ale po to by się uczyć, dokształcać, nabierać praktyki a nie po to żeby zapierniczać na pensję kogoś innego
[/quote]

No właśnie o tym mówie  🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Smok10 sądzę, że _Gaga miała co innego na myśli, towarzyskich i reginalnych już od dłuższego czasu nie ma (wkkw), są ogólnopolskie i międzynarodowe a od 2014 ma się coś zmienić.
Dotychczas przepisy dyscypliny WKKW nie pozwalały na organizację zawodów poniżej rangi krajowej.
Od roku 2014 ma się to zmienić - stąd w uchwale PZJ z grudnia br dopuszczalne jest rozgrywanie również towarzyskich konkursów w C. Dlatego - jak pisałam - od kolejnego sezonu bedzie inaczej, niż przez ostatnie 3 (?) lata.
Dzięki za wyjaśnienie🙂
[quote author=_Gaga link=topic=92950.msg1951124#msg1951124 date=1386932763]
Dotychczas przepisy dyscypliny WKKW nie pozwalały na organizację zawodów poniżej rangi krajowej.
Od roku 2014 ma się to zmienić - stąd w uchwale PZJ z grudnia br dopuszczalne jest rozgrywanie również towarzyskich konkursów w C. Dlatego - jak pisałam - od kolejnego sezonu bedzie inaczej, niż przez ostatnie 3 (?) lata.
[/quote]

A to nie do końca prawda 😉
W bieżącym roku przy okazji zawodów krajowych WKKW w Facimiechu rozegrano 4 konkursy towarzyskie w WKKW (zgodnie z obowiązującymi przepisami) m.in w klasie LL: Akademicki Puchar Polski Amatorów, Mistrzostwa Polski Amatorów i w klasie mini LL (do 60cm) konkursy dla dziaciaków, kucy i wszystkich chętnych do zabawy na tym poziomie.

Nie sądzę żeby zawody regionalne w WKKW były dobrym pomysłem. Będzie może na początku więcej zawodów ale przy małej frekwencji organizatorzy będą do nich dopłacać a po jakimś czasie przestaną je organizować. Czas pokaże czy mam rację
fabapi kiedyś regionalne zawody WKKW były organizowane - wymóg rozgrywania krajowych wprowadzono 3 lub 4 lata temu (dokładnie nie pamiętam)
Na regionalki przyjeżdżało się z młodymi końmi. U nas w zach-pom regionalne LLki jeździli też amatorzy
Regionalne zawody są jednak tańsze w organizacji od krajowych.
A sędziami przeszkodowymi ( wolontariuszami z przymusu ) byli wojskowi ze szwadronu . 🤣 🤣 🤣 Nie mieli zielonego pojęcia o co chodzi . 🤣 🤣 🤣 Ale wszyscy swietnie się bawili . 😉 I myślę że do 1* to o to chodzi .
Nie widziałem, żeby ktoś tu wstawiał: tekst jednolity ustawy o sporcie: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20101270857&min=1
Załączam dla wygody.
Może i odgrzewam kotleta, ale w wątku przyklejonym o formalnościach PZJ moje pytanie pozostało bez odpowiedzi, być może wynika to z tego że jest mało poczytny. Wrzucam tutaj, może się uda.

Pytanie odnośnie certyfikatów szkoleniowców PZJ

Czy te kursy są już całkiem bezwartościowe? Na stronie PZJ jest zakładka: http://pzj.pl/szkolenia-i-odznaki/zawodowe-uprawnienia-szkoleniowe a tam informacja o International Group for Equestrian Qualifications (IGEQ)
Uzyskanie certyfikatu instruktora sportu PZJ jest teraz równoznaczne z uzyskaniem Equestrian Passport IGEQ Level 2? 🙂
Jeśli ktoś się orientuje będę wdzięczna za informacje  :kwiatek:

kajpo, nie wiem jak jest teraz. Kiedyś, jeśli kurs to obejmował, zdawało się egzamin z prowadzenie jazdy w języku angielskim (może być, że albo niemieckim, francuskim...)
Co do certyfikatów PZJ, to cóż - albo ktoś jest certyfikowanym szkoleniowcem PZJ albo nie jest.
Jak było kiedyś, to już mi się nie przyda, ja potrzebuję aktualne info po tych wszystkich zmianach 🙂
Ze strony:
Absolwenci polskich kursów organizowanych według zasad zawartych w niniejszym opracowaniu będą mogli przystąpić do dodatkowego egzaminu teoretycznego i praktycznego przed międzynarodową komisją powołaną przez IGEQ. Pozytywny wynik tego egzaminu będzie podstawą do wydania międzynarodowego paszportu szkoleniowego - Equestrian Passport


Wygląda na to, że może być organizowany dodatkowy egzamin. Czy ktoś korzystał lub po prostu wie jak to wygląda w praktyce? Serio nie wystarczyłby przetłumaczony certyfikat?  🙄
Póki co obowiązują stare zasady , bo zakusy na papierowych instruktorów i trenerów wybili z głowy PZJ -tu prawnicy i środowisko. W tym roku ma powstac system szkolenia dostosowany do obowiązujących przepisów prawa a przede wszystkim do ustawy deregulacyjnej.  😉

http://www.swiatkoni.pl/media/news/attachments/U-464-1-Z-2015.pdf

Najważnieszy 2 paragraf.

W bieżącym roku nastąpi dostosowanie systemu do potrzeb
podyktowanych ustawą deregulacyjną z uwzględnieniem postulowanej
przez Zespół Szkoleniowy pod kierownictwem Pana Huberta Szaszkiewicza
relacji uczeń – mistrz, powiązania awansów szkoleniowych z osiągnięciami
wychowanków oraz własną karierą sportową.

Kajpo- uczestniczyłam w kursie na instruktora sportu PZJ i zdawałam egzamin po polsku i angielsku. Dzięki osiągnięciom w sporcie dostałam od razu level 2.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się