Młode Konie

Wystarczy chcieć . 😁
Zadebiutuje w tym wątku 😉 W końcu za chwilę kończy dwa lata to już do źrebaków nie pasuje.

Czy ktoś z was dawał dwulatkom odżywkę minrealno-witaminową Equistro Mega Base?
Jakie efekty?
Ja nie dawałam, ale słyszałam, że jest bardzo dobry.
Kasija ja dawałam moim młodziakom, zwłaszcza tym, których kondycja w dniu zakupu pozostawiała wiele do życzenia. Uważam, że to dobry preparat, zauważyłam poprawę jakości sierści przede wszystkim, więcej witalności i energii. Minusem jest niestety cena
tajnaa, katka dzięki  :kwiatek:
A jak z jadalnością preparatu? Rozpuszczałaś w wodzie czy dodawałaś do paszy?
No akurat cenę na tą odżywkę mam dobrą więc już się zaopatrzyłam w dwa opakowania  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 marca 2015 21:27
Kucykowa pierwsza linia
i drugi skok pod siodłem Ryjeczka, niestety dzisiaj wyjechał do nowego domu co strasznie mnie boli, bo znamy się od zawsze.
A jeszcze jutro się okaże czy idzie Ventylek 😕.

Kasija ja dawałam mega base i bardzo polecam. Dosyć chętnie zjadany.
A my zaczynamy powoli pracę pod siodłem 🙂 - już prawie 10 minutową 😉



Czy ktoś z was kiedyś zaczął pracę na wypinaczach z młodym koniem , który już jakiś czas chodzi na lonży, przyjął wędzidło i siodło , ale jeźdźca nigdy nie miał ? Może mi ktoś dokładnie powiedzieć jakie są argumenty ZA a jakie PRZECIW ? Co dokładnie musi taki koń umieć, jak bardzo potrafić się rozluźnić i łazić z łbem na dole żeby wogóle spróbować z wypinaczami ? Bo z różnymi opiniami się spotykałam i szczerze mówiąc gubię się w tym trochę . Boję się, że czymś takim nauczę konia "wieszania" się na wędzidle , a z drugiej strony chciałabym żeby ten inny niż dotąd kontakt z pyskiem odbył się za pomocą wypinacza a nie mojej ręki, bo kiedyś miałam niezłą serię baranów na młodziaku który pierwszy raz poczuł pewien dyskomfort w pysku którego wcześniej nie doświadczył,  dopiero jak pierwszy raz wsiadłam.
właduję się ze swoim kucykiem 🙂
3cie skoki młodej, ok 2 miesiące po zajeżdżeniu które przebiegło w trybie ekspresowym, na zasadzie- wsiadam i jadę  🏇  mała jest prze prze fajnym koniem, strasznie uważająca i świetnie reagująca. do tego ślepa na jedno oko (po wypadku), w kwietniu konczy 4 lata.
Klaudia777 ja zakładam, jak już koń dobrze reaguje na głos, umie ustępowanie i łopatkę z ziemi (tak, młodziak, przed wsiadaniem) i podstawową pracę na wodzach (działanie wodzy nie jest dla niego czymś nowym) to lonżuję na wypinaczach (po rozgrzewce oczywiście) zapiętych na dolne kółko i na tyle luźnych, żeby nie ustawiały mu same głowy- żeby koń nauczył się sam szukać kontaktu.
" działanie wodzy nie jest dla niego czymś nowym " mam rozumieć, że po prostu próbujesz z ziemi na normalnie założonym ogłowiu z wodzami tak ? W jaki sposób dokładnie ?
sotniax, faktycznie turbo 🙂 Ale całkiem fajnie te skoki wyglądają, trochę slalomu, ale generalnie się spisała. A jak radzi sobie z niewidzącym okiem?

Wystawiłam dziś na plac straszaki. Młody super, mimo, że ostatnio tyle płotków itp. widział w sierpniu, spisał się dobrze.

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/247065_824606914267137_1367415219898511045_n.jpg?oh=02f96b6a66f4b221815ab58aea1e54c0&oe=5572673F&__gda__=1435097811_c1db96c814a443bdd026aa0d6019b909[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11026115_824606967600465_4155455590782296874_n.jpg?oh=cb38d6d76292d884ba5f01b375a458e0&oe=55796277&__gda__=1433908990_0b4169bd991fa88b3fbe39d698e0f320[/img]

Film:
deborah   koń by się uśmiał...
08 marca 2015 18:56
anai, super! Jakby ich nie zauważał 🙂
deborah, a co u Twojego młodego? 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
08 marca 2015 19:52
quantanamera, wracamy do pracy po przerwie spowodowanej kontuzją i moim brakiem czasu... Ponakładało sie trochę spraw, musiałam dopilnować firmy i rozruch przesuwał się z miesiąca na miesiąc.
Ale od stycznia pracujemy. Teraz pojechał do trenera bo na głowie mam kolekcje i nie chciałam tracić kolejnych tygodni. '

Po powrocie bardzo się zmienił. Nie wiem czy to przerwa czy wiosna ale jest strasznie do przodu i nigdy się "nie kończy"
Tylko galop mu w głowie i skoki. Przejechanie przez drążki powoduje straszne podekscytowanie. Aż boję się zacząć skakać 😉

Dziś pierwszy raz na dworze w Rakowcu i było bardzo wesoło 😉

na koniec udało sie nawet ujechać kilka metrów kłusem na wprost 😉

Klaudia777 wrzucałam chyba ze 2 strony temu filmik, gdzie takie zupełne podstawy robię z moim młodym. Jeszcze nie wszystko dopracowane, ustępowania za mało do przodu, ale cośtam widać.
Deborah - kask, kask i jeszcze raz kask !!!!! mAtko dzieciom!!!!!! 🤬 🤬 🤬
kasiakliczkowska , ok ,dzięki. Fajny filmik 🙂
Anai o dziwo radzi sobie świetnie, nikt kto nie spojrzy z bliska w oko nie może uwierzyć że młoda nie widzi. Podejrzewam że te slalomy też mogą po części wynikać z tej ślepoty, ale Kasablanka jest o tyle czuła i uważna że można ją między łydkami odbijać jak piłeczkę, więc prowadzenie jak na tym etapie jest bardzo przyjemne  🤣 .
na filmie jej turbo było już baardzoo ogarnięte, pierwsze galopy w jej wykonaniu czy na lonży przed zajazdką czy już pod siodłem odbywały się na zasadzie "nie patrzę na którą nogę, nie patrzę gdzie- byle do przodu ile fabryka dała" za dwa  tygodnie jedzie na pierwsze zawody- wtedy będę mogła powiedziec jak radzi sobie z jednostronną ślepotą bo wiadomo że stajnie, hale i otoczenie zna więc jest jej już łatwiej, chociaż w terenie jest o wiele spokojniejsza od mojego drugiego 7mio letniego konia, więc mimo wszystko nie przewiduję większych problemów 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
09 marca 2015 07:49
Dodofon, w pierś się biję, ale kask został w stajni bo nie planowałam pojechać do konia 🙁
deborah, 😉 i żeby to było ostatni raz!  🤬
deborah   koń by się uśmiał...
09 marca 2015 08:53
sama żałowałam bo koń wymagał sumiennego wiosennego wygalopowania a bez kasku jakoś mnie paraliżowało ;/
po półtorarocznej rozłące  zaczynamy już coś poważniejszego, a dopiero kupiłam aparat więc mam tylko takie zdjęcia, ale pokażemy się 🙂 Ogierasek Korybut
od: Konwalia (po Torf)  po: Narwik (po Split)
deborah, miło was znów widzieć 🙂
anai, siwy ma w nosie straszaki, przecież to już stateczny i zrównoważony Pan Koń 😉
galopada_   małoPolskie ;)
10 marca 2015 18:42
wpadam powiedzieć tylko, ze żegnamy się z Julą 🙂

Klaudia777 dziękuję, to tak na wesoło 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 marca 2015 22:27
A ja z Mują...
Wojenka, sprzedany? Idzie w takie ręce, że będzie kontakt z właścicielem, czy raczej gdzieś daleko?
galopada_, super wiadomość! Oby dobrze się chowała u nowych właścicieli! 🙂 A ja puchnę z Davcia, bo miał w ostatni weekend zapoznanie z przyczepką i powoli, krok po kroku, udało się go do niej wprowadzić, na luzie i bez paniki 🙂  😅 następne ćwiczenia dopiero w weekend, bo przy moim ostatnim trybie pracy w stajni bywam dopiero po nocy 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 marca 2015 22:40
Jedzie do Francji,do jednego z czołowych trenerów. Kontakt mam nadzieję będzie, bo już dostałam zaproszenie na wakacje w Prowansji na co się niezmiernie cieszę!
Mam nadzieję, że przyniesie mi jeszcze trochę powodów do dumy!
Ostatnio dostałam gratulacje od pani Vet, która robiła mu TUV, za świetne wychowanie konia. Miło takie rzeczy słyszeć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się