Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ja właśnie czekam na źrebaka po SF z Gniezna, zobaczymy co to się urodzi
teraz myślę o Its me du Mesnil- co sądzicie?
katka -  jest już gdzieś w wielkopolsce urodzony zrebak po If du Reverdy. Ale nie mogę się o zdjęcia doprosic...
http://m.plock.gazeta.pl/plock/1,106516,17526425.html?i=0 - masakra... Ale swoją drogą to mając takie zyski, właściciel mógł ubezpieczyć nasienie.
primo ubezpieczyć, a dwa dewar do przechowywania nasienia był prywatny więc warto co jakiś czas go sprawdzić (wiem niestety z autopsji) lub podpisać umowę ze stadem  to robiła...
Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek, na pocieszenie trzeba pamiętać, że większość arabskich stanówek sprzedawana jest LFG, więc trzeba będzie zapłacić za przesyłkę ze Stanów i jakąś opłatę za słomki
Parę lat temu poszedł do kosza cały kontener fajnego ogiera sprzedanego do USA i tam wyciętego - nie do odzyskania

dopisek
Żeby nie było, że tylko u nas takie numery. Kilka lat temu znajomy po badaniu markerów dowiedział się że nie zgadzają się ojciec źrebaka. Całe szczęście że lekarz zostawił puste słomki i były nr seryjne, po wielkiej grandzie Niemcy przyznali, że może zaszła pomyłka i żeby sprawdzić innego ogiera który oczywiście pasował. Sprawa dotyczyła PASB więc nie wiem czy źrebak został uznany. Duża, znana stacja ogierów, ogiery za kilka tysięcy euro
myślę o Its me du Mesnil- co sądzicie?


no właśnie też się zastanawiam czy nie zaryzykować czegoś nim (bo gdzieś widziałam, ze wysyłka nasienia możliwa - chyba)
konisko prezentuje się fajnie, ale potomstwa za wiele nie ma, mimo, że koń z Warendorfu
taaa, gdzieś tam jakieś wnuki, ale to nie musi być jego zasługa - bo wnuk to jednak nie syn, tylko 25% krwi

koń wygląda fajnie, ciekawi mnie dlaczego stado go wybrakowało - wiek?
czy wyniki?

nie wiele idzie na jego temat znaleźć, poza opinią właściciela i tym, że wcześniej stał w zachodniopomorskim, gdzie pojawiło się nieco źrebiąt - ale ponoć różnej jakości (choć fakt, że od matek z bardzo wysokiej półki, a wiadomo, ze od matek wiele zależy). Osobiście źrebiąt nie widziałam, ale widziałam kilka zdjęć i słyszałam opinię, choć nie wiem na ile wiarygodną.
W Żelichowie nim kryli więc dla mnie też jest to jakaś wytyczna- uważam że ich hodowla jest doskonale zorganizowana i zaplanowana. I chyba zaryzykuję. Zwłaszcza, że to blisko mnie i cena atrakcyjna. Chyba, że zachwyci mnie mój If Du Reverdy 😉 a najlepszą swoją klacz będę kryć chyba Dominatorem.
no właśnie widziałam te zdjęcia, ale ponoć stawka po nim była najsłabsza na całym premiowaniu i z tego co słyszałam, nie planują nim powtarzać  🙄
nie jest to dobra wiadomość 😉
no właśnie i stąd moje zastanawianie się czy napewno próbować...
myślałam by zadzwonić do Żelichowa porozmawiać, ale z tego co mi wiadomo, bdb żyją z obecnym właścicielem konia (ma od nich kilka koni) i mogą nie powiedzieć wszystkiego  🙄
Czy ktoś coś na temat ogiera Krotoszyn sp. może jakieś potomstwo?
mi się ten ogier podoba papierowo. myślę, że warto zaryzykować 🙂
Właśnie ukazała się oferta stanówki u mnie i pojadę go obejrzeć. Cena powala całe 200 zł  😀
Chodzi o tego Krotoszyna?
http://www.bazakoni.pl/krotoszyn-damir-krua
Jeśli tak to gdzie stacjonuje?
A nasienie Nurjeva jest jeszcze gdzieś dostępne?
może w Wechcie lub u p.Dahlke?
a orientuje sie ktoś jak cenowo to jeszcze wychodzi??
krotoszyn porazka,ludziki czemu wybieracie takie byle jakie ogiery? Ani soba samym ani potomstwem nie blyszcza,po co kryc takim czyms?bo cena jest jak za flaszke?nie rozumiem...
Dorota- ja o Its me mówiłam.. 🙂 za Dżamirami osobiście nie przepadam a tym bardziej Wielandami... Chyba dwa gorsze ogiery kryjące w Posadowie niestety
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 marca 2015 21:41
Karla🙂 a dziwisz się, że taka cena 😉
Bo wrona orła nie urodzi.
po co płacić 2000 za krycie i mieć przeciętniaka? Gdy wystarczy taki za flaszkę i mieć konia do rekreacji.
A i tak nikogo nie muszę przekonywać, bo co bym nie zrobiła lub nie to zawsze znajdzie się głos że źle.
To po co wrone do hodowli brac? Przeciez na lubelszczyznie coraz wiecej fajnych ogierow w cenie dwie trzy db flaszki.Koni do rekreacji w cenie tanszej niz koszt utrzymania klaczy i jej potomka do 3rz jeszcze wiecej
Dodam ze w 2014 na premiowaniu zrebiąt w Żelichowie w stawce 19 zrebiąt został wyróżniony i wygrał syn ogiera It's Me du Mesnil  który uzyskał kwalifikacje na aukcje do Wechty.W roku 2015 będzie użyty w stadninie Koni Red Wine w Zelichowie
Dodam ze w 2014 na premiowaniu zrebiąt w Żelichowie w stawce 19 zrebiąt został wyróżniony i wygrał syn ogiera It's Me du Mesnil  który uzyskał kwalifikacje na aukcje do Wechty.W roku 2015 będzie użyty w stadninie Koni Red Wine w Zelichowie
maryska1 - fajnie że piszesz dobre rzeczy na temat tego ogiera. Ale napisz to jakoś w uporządkowany sposób. Dodaję zdjęcie z pokazu Ogierów w Glinnej Wolf"s Panter (zachodniopomorskie). Oraz jedno aktualne zdjęcie ogiera If du Mesnil u aktualnego właściciela. Uważam że za 800 zł to jest bardzo dobra opcja wybrania ogiera na reproduktora. Ma fantastyczny rodowód, wnuki są rozpoznawalne na elitarnych aukcjach, ogier przede wszystkim stoi w Polsce. Więc można zawsze pobrać nasienie w razie gdyby kobyła nie zaskoczyła.


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zdjęcia - giganty
mi się ten ogier podoba papierowo. myślę, że warto zaryzykować 🙂


warto. nawet się nie zastanawiaj  🙂 Masz tutaj filmik z Żelichowa z młodziakiem po nim



a co do Wolf's Panter to w 2010 r. pełnił rolę czołowego w SK Pępowo, ale nie został należycie wykorzystany. Koń na pewno ciekawy, z powodzeniem mogący być użyty w hodowli koni zaprzęgowych. Bardzo fajny charakter i ruch.
Dziś widziałem Talent Charboniere w parkurze L klasy. Bardzo mnie nie zachwycił.
rox   ogony trzy
08 marca 2015 18:52
Ciekawy ten Wolf"s Panter... gdzie stoi ?

Chciałam podbić moje pytanie o ogiera Cardamon (post przepadł już daleko, a zależy mi na opinii  :kwiatek: ). Ktoś mógłby się na jego temat wypowiedzieć? Jak u niego z głową ?

Poszukuję kandydata dla mojej klaczy i lada dzień przyjdę do Was z prośbą o porady  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się