Kuce - wszystko o

Witam, czy jest tu ktoś kto trzyma kuca 24h na dobę na wybiegu? W zimie też?
anyann jest  😉
Kuc w typie fiorda razem z klaczką młp u mnie, zamykane na noc jedynie gdy jest jakaś wichura z deszczem lub coś podobnego, mają do dyspozycji wiatę.
anyann moje dwie kf i szetland od maja stoją na wybiegu cały czas nawet w największe mrozy ich nie zamykaliśmy bo jak chciały to poszły do swoich boksów - od wiosny zdążyły się przygotować do zimy, obrosły okrutnie, ale najgorsze chyba za nami bo zaczynają zrzucać sierść.
czyli, że mają wiatę/stajnię otwartą? A często tam się chowają?
tak, boksy mają cały czas otwarte, ale praktycznie wcale z nich nie korzystają, jak były takie silne wiatry w nocy to widziałam, że się chowały, ale tak to mają kilka swoich miejsc na drzemki w ciągu dnia za różnymi budynkami, do domku swojego wchodzą jak jest świeżo naścielone, albo polizać lizawkę. Pamiętam, że w lecie jak te muszyska latały to częściej się chowały, a tak zima, mróz, śnieg, lekki deszcz, czy wiatr - nic im nie straszne 🙂
Hej, chcialam zapytać czy ktoś z Was uzywa na kucyka siodla Wintec pony 250, 500 lub pro dressage? Poszukuje siodła idealnego dla kucyka 🙂
pampera również się nad tym zastanawiałam,  tylko mój nie ma nawet paspzortu, bedę robiła mu paszport niedługo to popytam baby, narazie kazała mi zrobić badania krwi,
ekuss   Töltem przez życie
19 lutego 2015 10:22
ekuss, fajna, co to za panna? Spowiadaj się duży uśmiech

5-letnia klaczka, od ojca super pochodzenie, matka byla bdb klacza hodowlana. Takie toto male, nieporadne troche i jak sie boi to sie za mnie chowa  😁

[quote author=ontaria link=topic=200.msg2294220#msg2294220 date=1424101127]
ekuss , jak zwykle jestem zachwycona . I jeszcze ta malutka stajenka  💘


Stajnia my little pony 😀 Generalnie miesci sie 15 koni.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 lutego 2015 14:26
Pampera badanie Dna kosztuje 160 zl. Przy NN nie wiem czy  to cos da.
Zaczynamy cywilizować chłopaczka. Bo się rozwydrzył straszliwie i wydaje mu się, że świat należy do niego, a on ma wyłącznie prawa i przywileje.
Uznł, że czyszczenie kopyt nie jest potrzebne. Zwłaszcza tyłów, którymi majtał. Pod brzuchem wszystko łaskocze. Stanie w miejscu jest dla frajerów, a jak już się prowadzamy, to w sumie można na kogoś wleźć, wyprzedzać, skręcać wedle własnego uznania.

Ale cóż... małe to to i łatwo go spacyfikować 😁

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10347493_886929397996255_1256992737907560936_n.jpg?oh=fc91626edf2bcf3a3405be29449b33a5&oe=55915E67&__gda__=1435715551_f302f017d73b8a23438d2b03eb34db9e[/img]

O! O! Tu masz iść!
Kayra   Kucusiowy wariat :P
25 lutego 2015 20:51
Dworcika, o matulu! On jest przepiękny 😀 Dawaj więcej fotek 🙂 A co do rozwydrzenia to mój ma to samo, jak mu dam trochę laby to później zaczyna to wykorzystywać. Tego mu się nie chce, tu sobie stanie i nie ruszy. Kreci się przy czyszczeniu, macha nogami bo chce cukierki. Rozpieszczony 😀
Mój gamoń i jego "szaleństwo" z piłką
Dworcika   Fantasmagoria
02 marca 2015 07:34
Brus w weekend pierwszy raz woził dziecko. Mimo wielkich oczu na początku dał sobie świetnie radę. Żałuję tylko, że skośnik zdjęłam 😉






Chrześniak mi się zakochał w kucuniu i kategorycznie odmówił zejścia. Dał się przekonać dopiero, kiedy miał obiecane zobaczenie jak konik mieszka i karmienie wszystkich łbów.
Duże kobyły zachwycone takim małym karmicielem 😉
A ja mam takie dość dziwne pytanie 🙂
Mam kuca 138cm, ja mam 170cm. Potrzebuję go przepchać przez zawody a niestety nie mam nikogo niższego aby mógł to zrobić. Nie będę wyglądać śmiesznie? 🙂


Ciężko powiedzieć, są różnie zbudowane konie (czy kuce) i ludzie, nie zawsze wszystko zależy od wzrostu  😉
Dranga, przejrzyj sobie wątek, powinny być gdzieś moje zdjęcia na koniku polskim - 138 wzrostu, ja ok. 173.
Może i śmiesznie to wygląda, ale jeśli zgrywacie się z koniem, to nikt nie zwróci na to uwagi 😉.
emptyline   Big Milk Straciatella
05 marca 2015 22:07
Dranga, mój ma jakieś 143, trenerka z 178
emptyline, genialne te kolorowe owijki 😍 No i twój piękny kucyk... 😀
Kochani, piszę pracę inżynierską na temat koni prymitywnych oraz ich mieszanek użytkowanych w sporcie (ujeżdżenie, skoki, zaprzęgi, rajdy długodystansowe). Poszukuję koni, które mogłabym "wykorzystać" i opisać, oczywiście za zgodą właściciela. Muszą mieć znane pochodzenie. Więcej ewentualnych szczegółów na priv. 🙂
Skontaktuj się z p. Jerzym Łukomskim - może opowie o swoich doświadczeniach

Swego czasu postawił sobie za cel wyhodowania dobrych użytkowych koni sportowych starając się od konika polskiego zyskać m.in. spokój, zdrowie itd, ale dodać mu temperamentu i skoczności
Jego konie ciekawie się pokazują na różnym poziomie.
W Bonanzie w Lublinie  mają taka już chyba nawet pełnoletnia klacz Mante- matka kn, ojciec ak - świetnie skacząc,  swojego czasu regularnie na zawodach. W tej stajni nadal znajduję się jej matka i pewnie też mają jakieś jej potomstwo - u nas był Malachit ak.  - skoczny, ale diabelski charakter; )
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 marca 2015 17:20
A my dzielnie pracujemy i powoli to widać, efekty naszej metamorfozy w kąciku puchnących z dumy. Początki nie były łatwe, bo nie miałam jak z nim pracować (mieszkał 70km ode mnie), więc skupiłam się na diecie. W efekcie koń schudł, ale był bez mięśni. Potem zaczęliśmy jako-taką pracę. W międzyczasie wyszło kilka problemów, ale staramy się w miarę upływu czasu je niwelować.
Mam ogromne szczęście, bo przy pracy z Księciem korzystam z doświadczenia doskonałych zawodników. Zawsze służą mi radą, pomocą czy też swoimi umiejętnościami.
Mamy też doskonałą opiekę podkuwniczą, weterynaryjną i fizjoterapeutyczną.
Obecnie pracujemy nie regularnie, bo sezon w pełni i ciągle jestem w rozjazdach, ale jak tylko jestem na miejscu codziennie coś robimy lonża na sznurkach, skoki luzem czy spacer w teren. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale strasznie mnie podbudowało, że nie tylko ja widzę zmianę 😅.
emptyline   Big Milk Straciatella
17 marca 2015 17:20
Posiadacze szetlandów, albo innych koni w rozmiarze XXS (tak w okolicy 100-110cm w kłębie) - jakie macie siodełka na takie maluchy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 marca 2015 17:29
emptyline, gapy z WINTECA sprawdzają się najlepiej. Na większe i te bez kłębu - gapy z decathlona.

o to to:
http://konik.com.pl/wintecsiodlo-kids
emptyline   Big Milk Straciatella
17 marca 2015 17:39
Strzyga, a dzieciaki normalnie w nich jeżdżą? Nie mają problemów z równowagą czy dosiadem? I jakiej wielkości/w jakim wieku dziecko się w takiej gapie mieści?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 marca 2015 17:44
emptyline, ja czasem na nich jeżdżę :P
U nas dzieci nie skaczą 120 ani nie robią piruetów. Do rekreacyjnej jazdy są super.

w siodłach zero problemóœ z równowagą, jak się ma tłuste kucyki bez kłębów, to naprawdę, naprawdę, naprawdę ciężko znaleźć siodła, które będą dobrze leżały i się nie przesuwały. Gapy są ok.

emptyline   Big Milk Straciatella
17 marca 2015 17:45
Strzyga, super, dzięki za info.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 marca 2015 17:58
emptyline   Big Milk Straciatella
17 marca 2015 20:07
O a jaki to Wintec? I jaki ma rozmiar? 🙂
Fantastycznej maści ten kuc po lewej  😍
Strzyga , łaciaty zdecydowanie skradł moje serce  💘
Ten Wintec wygląda fajnie, podłączam się do pytania  emptyline 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się