Kącik WEGE DZIECI oraz matek/ciężarówek myślących "alternatywnie" :-)

Ale jak to wpadliście? Nie zabezpieczyliście się w ogóle?  😎

Mam przy okazji pytanie co-sleepingowe: nie zdarza wam się, że się dzieć przesika? Mała ma czasami takie noce, że pielucha nie wytrzyma, a generalnie w nocy się już nie przewijamy. Teraz mam pod nią cienką gąbkę, która była wkładką do rożka. Na tym flanelowa pielucha. Jak się zdarzy awaria, to przebieram małą, ściągam flanelkę i biorę nową - ta gąbka nie chłonie i nie przepuszcza, ona sucha i pod nią sucho. Fajne. Ale... niedługo będzie za małe. Dziecko duże i ruchliwe -nie sądzę, żeby wystarczyła ta gąbka. Macie jakieś zabezpieczenia? Czy szczelne dzieci? 😉


Hej, mi się zdarza, że nawet starszy jak padnie jakoś wybitnie wcześnie i się przed snem nie wysika to czasem nie zdąży na kibelek.
Dla małej mam z lidla takie matki do przewijania. Z jednej str chłonne z drugiej cienka cerata - kładę to pod prześcieradło. Wtedy jak 'wypadek" to tylko prześcieradło przebieram, matkę wyrzucam, kładę nową i po sprawie.
Jak miałam materac nowy to z żalu aby mi go dzieci nie zaszczały dokumentnie moja mamusia, w trosce o ten materac, wyposażyła mnie w podkład dla osób niedołężnych kupiony w sklepie rehabilitacyjnym... to taka gruba cerata, która jest frotą po jednej stronie a po drugiej gumą. O matko przenajświętsza - chyba już mi się wygodniej spało w aucie na parkigu w czasach zamierzchłej młodości. Tak więć rozwiązań predysponowanych p. sikaniu w bety nie polecm.

A w ogóle to mam chwilowy przypływ "macierzyńskiego widzenia przez różowe okulary" - moja córka do mnie co rusz podchodzi, przynosząc jakiegoś misia czy królisia pluszowego i mi go przystawia do piersi i cmoka (że niby króliczek teraz je). To jest takie słodkie, że wszystkie troski idą precz.
slojma   I was born with a silver spoon!
08 marca 2015 21:27
aszhar-dziekuje :kwiatek: I wyglada to inaczej niz moja wyobraznia. Czyli u ciebie to idzie gora?  A jak spisz to zdejmujesz? Bo mi wlasnie czesto koldra spada jak spie.
slojma, nie to bylo zamontowane na stale w nogach.
Właśnie po to aby nie spadala kołdra.
Śmiałam się ze to taki pasek do spodni tylko ze na lozko
Patrzcie ile fajnych książek dla dzieci o karmieniu piersią.
http://www.motherlove.com/blog/view/Books-about-breastfeeding-for-kids

ja bym po polsku jakieś chciała.
dea, Julie ciesze sie, ze udalo nam sie spotkac  🙂
Pandurska sliczny kurczaczek, ja juz tesknie za takim malym noworodkiem, mimo ze Anisa jest jeszcze  malutka  🙂

Czy u was tez dzisiaj byla taka piekna pogoda? Zabralam dzieci na 6 godzinno wyprawe po plazy i skarpach. Pojawily sie pierwsze motyle, robaki, muchy, kwiaty. Chlopcy byli zachwyceni, niestety moje plecy ucierpialy po tylu godzinach noszenia malej 😉 A jutro przychodzi do mnie tula hot air baloon. Juz nie moge sie doczekac  😅
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 marca 2015 22:34
Serio mowicie, ze to BLW takie fajne? Hmm to może spróbuję? A co z zakrztuszeniem się? Tego się boję 😲

U nas wszyscy chorzy. Ja i mąż też 🙁

A poprzednia noc była jedną z najgorszych - budziły się co godzinę/ dwie, jadły po 30ml i to na zmianę, albo w ogóle nie jadły, tylko się płakały. Dziś zapowiada się podobnie, bo od godziny jest jazda 🙁

nerechta no to oficjalne gratulacje :kwiatek:
No ale dzieki temu systemowi Paulinka wazy juz dzis 2450g, czyli przeslicznie przybiera!

Pandurska cudnie, ze już jesteście w domu, no i rzeczywiście rośnie jak smok !!!

nerechta graaaaaaaaaaaatki  😅
Wspinasz sie czy odpuściłaś ?

Ja chyba będe miała cały klub ściankowy. Iwo jęczy żeby go już zapisać, a Kajtek ma takie predyspozycje, że głowa mała  🤣.

dea u mnie szczelne wszystkie dzieci. Im starsze tym szczelniejsze, wiec chyba nie masz się co martwic  😉. Co do spódnicy to też pomyślałam -jaka fajna przekoszona  😁.

Diakonka dla mnie w BLW jest przechlapane tylko to wygrzebywanie resztek jedzenia z włosów  😉. To co na ziemi wyliże do czysta pies  😉.
Nasz aktualnie jest najlepszym przyjacielem Kajtka  😁.
Z zakrztuszeniem tez miałam schiza, ale Kajtek długo był głównie na piersi, więc swoje pierwsze BLW zaczynał jako duży chłopiec.
Tez lubi skrobać surowa marchewkę  😉

Coś było o niejadkach. Moje zjedzą z wegańskiego menu raczej wszystko, ale fasola nie wchodziła im w żadnej postaci ( no oprócz słodkich kuleczek ).
Ponieważ jak większość dzieci lubią zupe pomidorową, robię im bardzo gęsta pomidorówkę z dodatkiem ugotowanej fasoli adzuki. Proporcje są takie, aby adzuki nie była zbytnio wyczuwalna w smaku.
No i przeszło, no i jest nawet dobre, no i moje dzieci jedzą wreszcie fasole  😀

Demon nawet nie wiesz jak bym chciala miec klub sciankowy w domu 😀 W ogole wasza rodzina to taka moja wymarzona 😀
Ostatnio wspinalam sie w grudniu, potem nie bylo za bardzo okazji i tez nie czulam sie najlepiej, albo bylam zmeczona po 5 minutach chodzenia 😀 Dobrze ze przypadlo na zimny czas, bo wtedy zazwyczaj sie wycofuje z duzej aktywnosci. Teraz juz wracam do normy, troche biegam (chociaz kurde wiezadla pachwinowe troche bola przy tej okazji), chce wrocic do jako takiej formy na gorolazenie. Scianki na pewno nie odpuszcze jak sie nadazy okazja, mam wrecz nadzieje ze nie bede miala wielkiego bebzola i dam rade w skaly pojezdzic 🙂

Zupa wyglada mniami, nerkowa fasole tez dodajesz?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 marca 2015 10:51
Czemu to takie wazne, zeby przy diecie wege podawac fasole? :kwiatek:
dea   primum non nocere
09 marca 2015 12:49
Strączkowe to jeden z jej filarów, źródło białka. Mają też sporo składników mineralnych, z tego co pamiętam.
Czarownica Poniewaz skads w diecie wege trzeba wziac bialko i rosliny straczkowe sa jego idealnym zrodlem. Kazdy rodzaj straczkowcow ma inny mix aminokwasow i dlatego wazne jest, aby jesc rozorodnie. Czystym mitem np. jest to, ze w zastepstwie miesa trzeba jesc przede wszystkim soje. Ta jest owszem latwa do przerobienia na wszelki wege-fastfood, ale inne fasolowate sa generalnie lepsze.

Uff, nastepna noc za nami i znowu nie bylo najgorzej. Tym razem byly 2 karmienia  2 mega kupy, ale za to spalysmy potem do 10. Teraz Paulinka sie wkomponowala w moja klate i zarzadala kangurowania. To niech ma 😉 Zarlocznosc nie przeszla jej wcale. Od godz. 7 rano wciagnela min. 400ml zarcia, a tu caly dzien jeszcze przed nami  😲
Za namowa mojej poloznej karmilysmy sie dzisiaj wprost z cyca i bez kapturka. Ojej, jakie to malo klopotliwe! Dostalysmy wiec zadanie na nast. tydzien, zeby jak najczesciej sie cycowac i odstawic laktator w cholere. Nie ukrywam, ze byloby to mega odciazenie dla mnie.

Oczywiscie dziekuje za wszelkie zachwyty nad moja glodzilla 😉 Pojutrze zwazymy sie znowu i obstawiam kolejne + 150g!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 marca 2015 13:07
Dzieki :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 marca 2015 13:23
A ja tylko wspomne, ze po wciagnieciu 1 buteleczki odzywki moje dziecko magicznie odzyskalo apetyt... Owszem, jeden dzien jest lepiej, inny gorzej, ale generalnie JE 😉 Zaczal odczuwac glod i miec 'fazy' na cos- dzis np na mus owocowy (a zazwyczaj w mekach wchodzi maks 1 tubka- 90ml na dzien) i wciagnal na raz 400ml 🤔 Nie zabraniam, skoro chce jesc to niech je. Wiem, ze jak zaproponuje cos zamiast, to nie ruszy. Zaczal tez jesc banany (ktorych nigdy w zyciu nie ruszal!), zolty ser, pomidory, zupy kremy nawet czasem. Tylko kolacja jest wciaz problemem, bo po poludniu wlasciwie nie chce juz jesc (po 17).
Potrzebuje pomyslu co moge mu zaproponowac- w miare mozliwosci nie nabialowego, bo to staramy sie ograniczac do minimum.
Nada i Pandurska jak Wasze wpisy czytam, to mi się jakoś tak gęba cieszy i rozczulam się mocno  😁 super wieści!
Szafirowa trzymam kciuki, zeby już tak Jaśkowi zostało a nawet progresowało!
Szafirowa o jakiej "odżywce" piszesz? Cóż to jest? 😉
Też mnie zainteresowało 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
09 marca 2015 17:18
szafirowa-super ze Jas zaczal jesc.  Nie udalo mi sie znalesc tego dokumentu.
aszhar- ok juz zalapalam hehe jakos mozg mi wolno pracuje
Pandurska- milo czytac ze tak dobrze sobie radzicie
A moje dziecko cwiczy obluge talerzy lyzeczek na sucho.  To najlepsza zabawka gdy chce cos ugotowac.  Powiem szczerze ze fajnie sobie radzi z lyzeczka. Ugotowalam dzisiaj krem brokulowy pychota.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 marca 2015 18:13
gwash, udorka, o odzywce dla dzieci (glownie ciezko chorych) w przypadkach lub zagrozeniach niedozywieniem. Ja kupilam Resource junior od nestle.
Chwalimy się! Po wizycie kontrolnej u neonatologa ważył 3050! Czyli od 2-9.III przytył pół kilograma  😅 Miał też morfologię (przechlapane to pobieranie z wyciskaniem) i też wszystko w najlepszym porządku 🙂 Kolejną wizytę mamy już normalnie za miesiąc, a nie za tydzień. uffff.. 🙂

Zauważyłam, że lekko przesusza mu się skóra. Kąpię go prawie w samej wodzie, może z kilkoma kroplami babydream. Do pupy używam linomagu. Czym smarujecie swoje szkraby? Chciałabym już dzisiaj czymś go nasmarować, mam tylko oliwki, olej arganowy... hmmm czym by tu..?

Z optymistycznych wieści to jeszcze to, że wczoraj byliśmy na pierwszym spacerze (2 godziny zwiedzania). 🙂 było pięknie. Wcześniej się tylko werandowaliśmy.

I na koniec najlepsze 🙂 Butelka calma daje radę i maluch przysysa się do piersi bez problemu i w niepamięć odeszły kapturki. Jak ja ich nie lubiłam  😫 teraz zadaniem nr 1 jest podkręcenie laktacji na tyle bym mogła mieć zapas w lodówce i jeszcze w razie potrzeby dokarmić butlą. Docelowo oczywiście chcemy zostać na samej piersi. Obecnie Staś wypija ok. 120 ml za jednym podejściem, ale z piersi tyle nie uciąga. Dopajam moim z butelki bo głodomór chce jeszcze i robi awantury.

Skończyła nam się bio gaja? Jak długo stosowałyście jeśli stosowałyście?

Pozdrawiamy z drzemki tuż przed kąpielą.

Pandurska karmienie bez kapturków jest super! Fajne uczucie i mega wygoda.
dea   primum non nocere
09 marca 2015 19:31
Pandurska - ale masz smoczycę! Wzięła sobie na ambicję, żeby szybko nadrobić 🙂

nada - zaczęłabym od pozbycia się tych kilku kropli babydream (też używałam, teraz kąpię w czystej wodzie), możesz zmniejszyć częstotliwość kąpieli albo kapnąć do wody oliwy z oliwek. Jak nie pomoże, to moze olej kokosowy? Miałam następny na liście, ale problem zniknął, więc nie sprawdziłam czy działa.
slojma   I was born with a silver spoon!
09 marca 2015 20:06
nada- ja od poczatku nie stosuje zupełnie nic. Pierwsza kapiel dosc pozno.  Teraz kapiel co 2-3 dzien.  Nie smaruje niczym.  U maluszkow tlumaczono mi ze pierwsza skora sie zlusci I bedzie ok. Wygladalo to kiepsko duzo bialych platow na paluszkach ale faktycznie skora dala rade jest mega mieciutka bez kosmetykow. Jesli juz cos to olej kokosowy.
nada  wspaniale wiesci i sliczny kruszynek  🙂
nerechta gratulacje  🙂

A do mnie przyszla tula i jestem bardzo zadowolona. Ostatnie dni z chusta elastyczna, mimo ze limit wagowy to 12 kg, a Anisa wazy tylko 7.5, to byla pomylka. Material rozciagal sie, mala byla zle ulozona. Jednak jezeli chusta elastyczna to tylko na poczatek. Tule kocham miloscia wielka od pierwszego dzisiejszego spaceru 🙂 Polecam 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 marca 2015 20:40
nada, u nas olej kokosowy sie nie sprawdzil, za to odrobina oliwy z oliwek do kapieli bardzo dobrze robi 🙂
Problem, może nie na dużą skalę, kilka przesuszonych miejsc, zaczął sie, kiedy położna zaleciła mycie go codzienne. Dotąd kąpiel była co 2-3 dni i wszystko było super. Wczoraj nie kąpałam.

W nocy mieliśmy dziwny epizod. Mały zgłodniał ok. północy, przystawiam, a on w krzyk, wygina się w drugą stronę i zmany pozycji, cycków nic nie pomagały. Próbuję z butlą i też nic. Dotąd był głód, jedzonko i spanie, a tu taka akcja. Miał trochę zapchany nosek i myślałam, że w tym tkwi problem, ale oczyszczanie nic nie dało. Poszedł spać bez awantury głodny. Nie jadł od 22-6 rano. Nie dało mu się nic wcisnąć 🙁 Po 6 wypił tylko 80 ml i zasnął. Czy wasze maluchy też tak miewały?

p.s. stosowała któraś z Was Ricinus Communis?
ale u niemowlęcia?po co???
nerechta dzięki, ale wiesz ja tu wstawiam fotki na których moje dzieci się kochają, a w realu nie zawsze to tak różowo wygląda  😎 😜

Fasole daje im w ten sposób różne, ale najczęściej adzuki- najlżejsza to jedyny powód. Chociaż moja ulubiona to zwykły duży Jaś  😉.

nada suuuper, że tak rośnie nasz  drugi smok  😅
Demon może Ty podpowiesz pomysły na jakieś fajne zdrowe ciasta dla dzieciaków? Takie codzienne, najlepiej bez żadnych kremów, nadzienia itp, żeby można było zabrać do szkoły w formie kawałków, placków.  :kwiatek: A, i łatwe do zrobienia 😉
Skasowałam Kazikowi obiady w szkole, bo i tak ich nie jadł, panie się już podłamały, a obiady i tak nieciekawe.
Więc muszę mu dawać do szkoły dużo zróżnicowanego jedzenia i naprawdę to jest zagwozdka!
podejrzewam uczulenie/nietolerancje na gluten. Czy istnieją testy (z krwi) sprawdzające?
O, nadrobilam czytanie! Wybaczcie, ale pisze jedna reka, wiec nie recze za efekty 😉  Wlasnie sie cycujemy i mi reki braklo! Wlaczylam z youtuba "spiew slowika i ptakow w gaju" i mi dziecko odplynelo.

Dosc ciezka noc za nami, tzn. mala tak charczala i skrzypiala, ze sie nie dalo usnac. Dobrze, ze babcia przejela wachte od rana, to sie troche przespalam.

nada Ale cudowne wiesci!! Swietnie, ze Stas tak rosnie!3 kg to juz konkret. Mi mowili tu, ze jest to granica, gdzie dzieci staja sie silniejsze i sa w stanie uciagnac cala porcje z cyca. Super, ze nie dalas sobie wmowic tego mm zamiast dokarmiania swoim mlekiem!
Co do butelek, to przypadkiem kupilam zestaw 0-1mc. firmy Mam i tez jestem zadowolona z treningu! W klinice mielismy normalne flachy z Nuka z roznymi ksztaltami smokow do wyboru. Jakos nic a nic nie zaburzyly nam odruchu ssania i Paulina swietnie wspolpracuje z cycem. Poniewaz ma silny odruch ssania dostaje tez czasem smoka Mum ( tez z polecenia poloznej). A do kapturkow nic nie mam szczerze mowiac. Posiadam dosc plaskie brodawki i mlodej trudno sie zassac, a z kapturkiem nie musze az tak uwazac na prawidlowe przyssanie. No ale w nocy to juz niezla gimnastyka z zakladaniem tego wszystkiego  🙄

Wczoraj pierwszy raz sie kapalismy! Takze stosujemy sie do zalecen 2-3 razy w tyg. , chociaz Paulinka kocha sie kapac! Wczoraj takie slowicze spiewy zaliczyla, ze az sie nie moglam przestac smiac. Wyprobowalam plyn so kapieli z Ziajki- taki natluszczajacy, a po kapieli olejek migdalowy. Ziajka byla prezentem od kogos tam z rodziny i nie wiem, czy bedziemy uzywac na stale, ale od swieta moze byc.



dea Tyle dobrej energii do rosniecia poplynelo w nasza strone, ze nic dziwnego, iz dziec tak szybciutko rosnie. Ciekawe, czy z takim apetytem przescignie Stasia. Niby ok, 0,5 kg lzejsza, ale dostaje tylko 10ml mniej na posilek, niz jej kolega  😉

mac No mi tez sie geba usmiecha! Mimo  poczatkowych przebojow oba dzieciaki pieknie sie rozwijaja!

Szafirowa To sie Jasiek. Co ty sie umeczysz! W sumie to chyba byl dobry posmyl z tymi odzywkami. Moze jego organizm zaskoczyl, ze fajnie jest moc cos zjesc i domaga sie wiecej.  Ja bym sprobowala uderzyc do jakiegos specjalisty na konsultacje, tylko do kogo nie mam pojecia. Moze to jakies zaburzenia na tle nerwowym, bo pisalas, ze on taki nadpobudliwy od poczatku. Co do pomyslow na jedzonko zarzuce ci czyms, co robie ostatnio sobie!

http://www.jadlonomia.com/2013/09/rozpustny-budyn-jaglany.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się