ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

O proszę.
Dzięki za info.
Constantia, szer4egi to zapewne np. konkurs 6 barier.
Konkurs szeregów:
"Artykuł 278. KONKURS SZEREGÓW
1. W tym konkursie tor musi składać się z sześciu przeszkód;
przeszkodą pierwszą jest przeszkoda pojedyncza, reszta przeszkód to
szeregi. Przynajmniej jeden z szeregów musi być trójczłonowy.
2. Konkurs może być sędziowany według tabeli A lub C.
3. Jeżeli ma nastąpić rozgrywka – zgodnie z warunkami zawartymi
w propozycjach, to jej tor musi składać się z sześciu przeszkód. Tor
musi zawierać: szereg podwójny, szereg potrójny i cztery przeszkody
pojedyncze lub trzy szeregi podwójne i trzy przeszkody pojedyncze.
Z uwagi na powyższe, niektóre elementy przeszkód z przebiegu
podstawowego muszą zostać usunięte.
4. Ustalenia artykułu 204.5 nie mają zastosowania w tym
konkursie. Jednakże długość trasy nie może przekraczać 600m. "

Raz w życiu taki jechałam 😉
nieaktualne  :kwiatek:
Pytanie odnośnie certyfikatów szkoleniowców PZJ

Czy te kursy są już całkiem bezwartościowe? Na stronie PZJ jest zakładka: http://pzj.pl/szkolenia-i-odznaki/zawodowe-uprawnienia-szkoleniowe a tam informacja o International Group for Equestrian Qualifications (IGEQ)
Uzyskanie certyfikatu instruktora sportu PZJ jest teraz równoznaczne z uzyskaniem Equestrian Passport IGEQ Level 2? 🙂
Jeśli ktoś się orientuje będę wdzięczna za informacje  :kwiatek:
Czy to ubezpieczenie NNW to konieczne? Na stronak ZJów piszą, że tak, ale ja do tej pory nie miałam takiego i jeździłam. A w jakiej firmie polecacie wykupić? Może macie jakieś linki
araucaria, tak, jest konieczne. Na zawodach mogą Cię poprosić o pokazanie polisy (czy potwierdzenia zawracia ubezpieczenia). Najprościej chyba zakupić przez stronę PZJ: http://pzj.pl/node/1631956
Dzieki, faktycznie na stronie pzj jest i zalatwilam w nocy w 10 minut 🙂
Takie laickie pytanie mam 🙂 Czy przy starcie na HPWiM płaci się wpisowe HPWiM + ZR czy tylko jedno z nich? 😡

Propozycje
Za jedno z nich + boks
_Gaga Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Nie mam już sił przekopywać się przez przepisy. Czy na CSYH* potrzebna jest licencja FEI dla jeźdzća i konia czy wystarczy PZJ?
A ja mam pytanie dotyczace konkursow towarzyskich/amatorskich. Czy trzeba sie rejestrowac w zj? I jak to teraz wyglada ze szczepieniami. Dalej dwa razy w roku? Dawno nie startowalam i doczytalam,ze na towarzyskie konieczne NNW ale nic poza tym nie znalazlam. Z gory dzieki za odp.
dorena, proszę poczytaj trochę temat, na prawdę co 2 stronę piszemy w kółko co jest potrzebne do startów w konkursach towarzyskich
Skoro jednak tak ciężko przeczytać te 2 strony napiszę:
Zawodnik: ubezpieczenie NNW, badanie od lekarza medycyny sportowej, pozwolenie od rodziców dla niepełnoletnich
Koń: paszport PZHK z pełnym programem szczepień - od bazowego. Szczepienia nie rzadziej niż co 12 miesięcy, ostatnie nie starsze niż 6 miesięcy.
Dziekuje bardzo z info i przepraszam za swoje lenistwo
Mam pytania związane z debiutem na zawodach uj:

- czy na regionalnych zawodach ujeżdżeniowych można wystąpić w brązowym kasku?
- czy ktoś ma bezpośredniego linka do strony ubezpieczyciela oferującego ubezpieczenia jeździeckie na kilka dni/weekend (nie mogę znaleźć, będę wdzięczna za pomoc)?
-można
Przepisy mówią: "Kask ochronny lub cylinder - czarny lub tego samego koloru co frak "

-nie znam
Mam pytanie zwiazane z przepisami ujezdzenia. Jak to jest z mistrzostwami regionu amatorow oraz tradycyjnych mistrzostwach? Kiedy jestem amatorem? Jakie uprawnienia potrzebuje aby pojechac zwykle mistrzostwa regionu? Chodzi o to, ze nie wiem czy bede jechac amatorow czy moze juniorow i nie wiem co mam wykupic w wmzj/co bedzie wymagane. Mam srebrna i brazowa odznake.
oz, podejrzewam że do juniorów potrzebujesz III licencję, a do amatorów to zleży czy mistrzostwa oddzielne (towarzyskie) czy regionalne.
Sprawdź regulamin konkretnych mistrzostw.
Znalazlam cos takiegp: 'Amatorem jest zawodnik posiadający maksymalnie licencję A (W)'. I teraz pytanie - jaka to licencja?
może mi ktoś powiedzieć, czy jeśli w zeszłym roku się rejestrowałam pierwszy raz, to w tym roku przy wniosku o licencję regionalną też muszę wypełniać miejsce na podpis "licencjonowanego szkoleniowca pzj"?
Nie zrobiłam III licencji, no ale napisane jest tam dokładnie "tylko w przypadku nieletnich wnioskujących oraz nowo rejestrowanych do momentu uzyskania uprawnień III-go stopnia". Jak mówiłam uprawnień jeszcze nie mam, ale też nowo rejestrującą już w sumie nie jestem, bo wypełniłam to rok temu. Pomocy  :kwiatek:
oz, A(w) - czyli licencja wstępna. Z tego co wiem to posiadając odznakę srebrną uzyskujesz automatycznie uprawnienia A(3). Chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku 😡
devil, tak musisz, bo nie masz "uprawnień trzeciego stopnia". Chyba, że od czasu szumu dotyczącego tych regulacji coś się zmieniło w przepisach, ale nie przypominam sobie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 marca 2015 20:27
Mam pytania związane z debiutem na zawodach uj:
- czy ktoś ma bezpośredniego linka do strony ubezpieczyciela oferującego ubezpieczenia jeździeckie na kilka dni/weekend (nie mogę znaleźć, będę wdzięczna za pomoc)?


W zeszłym roku brałam takie ubezpieczenie w PZU na jeden weekend i kosztowało 20 zł.
oz, ale jeśli nie jesteś zarejestrowana to nie masz licencji.
devil, nie musisz (i nie musiałaś 🙂😉. Rubryka na podpis się pojawiła, ale "przepisów wykonawczych" nigdy nie było.
A gdyby były teraz, to sama zacytowałaś:"dotyczy nowo rejestrowanych".
oz, A(w) - czyli licencja wstępna. Z tego co wiem to posiadając odznakę srebrną uzyskujesz automatycznie uprawnienia A(3). Chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku 😡


Nie uzyskujesz uzyskujesz automatycznie, tylko masz prawo wykupić licencję wstępną  😉
halo, byłą uchwała. Nie chce mi sie jej teraz szukać. Natomiast o samym fakcie, że tak było świadczy chociażby lista zmian w regulaminie w regulaminie licencjonowania itp. na 2015r. gdzie wśród zmian jest równiez wykreslenie tego zapisu.
[[a]]http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin%20Rejestracji%20i%20Licencjonowania%20PZJ%20wersja%20mark-up%202015..pdf[[a]]

devil, na podstawie tego co powyżej, nie musisz. Wykreślili ten punkt regulaminu.
Klami, ten zapis nie funkcjonował, była stosowna uchwała o jego zawieszeniu. Nie chce mi się jej teraz szukać 🙂.
Ok, dziękuje bardzo za informacje  :kwiatek:
Jak to wygląda z opłatami rejestracyjnymi PZJ?  👀 Czy jeżeli kiedyś byłam zarejestrowana PZJ, a potem tylko w WZJ to muszę zapłacić opłatę rejestracyjną?  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się