M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

u mnie posuwa się, dziarsko
dziś ide do architekta - muszę mieć plan - chce zgody na zadaszenie tarasu, wiaty do aut oraz utwardzenia - niestety w tym dzikim kraju trzeba się o to starać o zgodę  😤 😤
kenna, ale tam można cacko zrobić, szkoda, że tak daleko mieszkam, bo chętnie bym doradziła!
Dodam ze w najbliższym czasie warto śledzić TK Maxx bo maja mieć jakąś większa akcje meblowa.
Pytanie na szybko:
Książki przy kaloryferze będą zabierać ciepło, prawda?
Dodofon, zmienia się prawo, nam znajomy który pracuje w urzędzie doradzał wstrzymać wszelkie rozbudowy na kilka miesięcy. Ma być prościej i taniej.

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/nowelizacja-prawa-budowlanego-sejm-uchwalil-ustawe-ktora-zniesie-obowiazek-uzyskania-pozwolenia-na-b,132_12981.html
Ascaia, tak, papier plus powietrze to jeden z lepszych izolatorów.
Jesteśmy na etapie oświetlenia... I nie potrafimy się zdecydować. Dzisiaj trafiłam na coś, po czym WRESZCIE drgneło mi serce (Lubemu też), ale poszukując najtańszej oferty w sieci trafiłam na genialny sklep... Taaaaaaaaaaaaaaaaaaakie bogactwo. I już sama nie wiem. 👀

A domu za to staramy się przywołać wiosnę. 🙂 Pierwszy raz przesadziłam kwiatki z kupnych doniczek. Ciekawe ile wytrzymają.

Bera7, ja chce miec taras na lato. Ńie chce czekać do lata 2016. Chce taras teraz.
Hmmm, a takie fajne miejsce pod parapetem "zobaczyłam" dla książek.
A gdyby tak dać półkę jakieś... 15cm od kaloryfera? 20cm? 
sandrita, dasz link do tego sklepu z oświetleniem?
yegua Pewnie! 🙂 KLIK

A co myślicie o takich lampach? Baaaaardzo mi się spodobały, bo to coś zupełnie innego niż jest w stacjonarnych sklepach. Tylko w domu nie mamy nic w połysku, a same lampy są ze stali lakierowanej...

A domu za to staramy się przywołać wiosnę. 🙂 Pierwszy raz przesadziłam kwiatki z kupnych doniczek. Ciekawe ile wytrzymają.


Ale zrobiło się wesoło! Niby taka niewielka zmiana, a jednak duzo życia wprowadziła 😀 Kwiatki przesadziłaś z doniczek do samych osłonek? U mnie nigdy się to nie sprawdziło 😡

U mnie niedługo minie miesiąc od odebrania kluczy! Robota wre w łazience, panele czekają na ułożenie, mam nadzieję, że do końca kwietnia te sprawy uda się zamknąć i zostanie sama kuchnia do zrobienia 😀
fin Cieszę się, że to widać. 🙂 Właśnie jak na nie patrzę to od razu na duszy lepiej! A kwiatki przesadziłam tak jak piszesz, tylko na dno doniczek wsypałam kamienie zebrane na drodze dojazdowej.  😁 Żeby jako taki drenaż był pod korzeniami (tak ze dwa centymetry tych kamyków)...
Ascaia, kwestia obiegu powietrza, ale... szkoda książek (kaloryfer dosłownie wpompuje w nie kurz).
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 marca 2015 06:59
Sandrita coz to za.rolety? :kwiatek:
Dworcika   Fantasmagoria
12 marca 2015 07:23
subaru2009, odpowiem za Sandaritę, bo jestem na 99% pewna, że to dzień-noc [url=http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=rolety+dzień+noc&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-3-o-0113]link[/url].
http://karinameble.pl/pl/p/industrialna-lampa-Loft-LDL-13623/4020

a ja taką lampe chyba kupię - szkoda, że jest tylko granatowa
sandrita, dziękuję, fajne mają tam lampy i są nawet takie poniżej 1000zł, które mi się podobają.
Te co wstawiłaś są bardzo ładne.
sznurka, dzięki za chęci 🙂 No niestety metamorfoza leży i  kwiczy, bo rozbijamy się o kasę. Wymyśliłam dwa symetryczne wieszaki po obu stronach drzwi wejściowych (po prostu surowa, nieregularna na brzegach deska, oszlifowana i polakierowana z nawierconymi dziurami, w których tkwić będą nieregularne kołki z drzewa - haczyki na ubrania), materiały kupione i na razie sprawa czeka, bo w stajni jest na wiosnę multum potrzeb, a jakieś wieszaki na ubrania są gdzieś przy końcu stopnia ważności hehe  😵


Nie wiem, czy w dobrym wątku pytam, ale czy wiecie może, czy można wymienić samo szkło w płycie elektrycznej? Mamy Elektrolux.
abre   tulibudibu
12 marca 2015 08:05
My wymienialiśmy gdy stłukłam. Kosztowało dużo bo prawie 1/2 wartości nowej płyty.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 marca 2015 08:05
Dworcika dzieki🙂
No to będę zaglądać częściej teraz tutaj, podpisałam umowę rezerwacyjną.

Nasz budynek to dopiero dziura w ziemi, no ale co zrobić. 54,5m2, 13 piętro  🏇
wistra Gratki! 🙂

subaru tak, to rolety dzień-noc. Uwielbiam je! 💘

yegua Super, może coś sobie wypatrzysz ciekawego! 🙂
Ależ wam zazdroszczę tego urządzania! Ja to już od jakiegoś czasu w głowie próbuję sobie ułożyć, jak będzie wyglądać moje mieszkanie. I uwielbiam oglądać wszelkie aranżacje. 😁
wistra to udało Ci się jakos dogadać z deweloperem i bankiem? Gdzie to budują takie wieżowce?
sandrita fajne te krzesła 🙂

U mnie wreszcie zostały zamontowane plisy w sypialni - do tej pory mieliśmy tylko rolety zewnętrzne. Fajnie z tymi plisami, bo raz, że są białe, więc dzięki nim jest jeszcze jaśniej niż bez, a po drugie część okien mogę sobie osłonić tylko częściowo od dołu, żeby ludzie z poziomu chodnika nie zaglądali do środka, a ja nadal mam widok na przestrzeń i drzewa.
Poza tym - finally! Zamówiliśmy szafy i szafki łazienkowe. Wszystko na wymiar i pod nas, także będzie spersonalizowany układ wieszaków, półek i szuflad, plus oczywiście tam gdzie trzeba pantografy. Na dużej szafie w przedpokoju, która ma być jedną płaszczyzną zamykającą dwie wnęki, będzie fototapeta - zdjęcie przedstawiające ceglany tunel dworca kolejowego w Yorku, autorstwa świetnego fotografa a zarazem mojego kumpla ze Stanów, mam nadzieję, że wyjdzie! W pokoju-garderobie szafa będzie na całą ścianę, w lacobelu.

Jak już wszystko będzie na swoim miejscu (po świętach), to postaram się zrobić porządne zdjęcia całego juz mieszkania. Co prawda meble nadal są 'stare', ale to głównie brak szaf nam doskwierał, cała reszta jest jak najbardziej znośna.
wistra, oo, to witam w klubie dziur w ziemi 😀 Na kiedy masz datę oddania do użytku? 13 piętro brzmi super 🙂
Hiacynta, ja nie wiedzialam, że najpierw są transze i że od nich płaci sie "tylko" odsetki, cala rata później. Z odsetkami dam jakoś sobie radę.

A wieżowiec to Nowe Czyżyny, Orlińskiego 1.

Niebieski prostokąt to mój balkon  🤣


Oddanie styczeń 2017  😁
kujka   new better life mode: on
12 marca 2015 12:56
KDwZ niech sie nie martwi! Ja doczekalam sie i mieszkam, Wy tez dacie rade 😁

Wzielismy sie znow za temat meblowo-stolarski. Jakie to bedzie piekne miec umywalke juz_nie-w_kartonie! 💃
Hiacynta, ja nie wiedzialam, że najpierw są transze i że od nich płaci sie "tylko" odsetki, cala rata później. Z odsetkami dam jakoś sobie radę.

A wieżowiec to Nowe Czyżyny, Orlińskiego 1.

Niebieski prostokąt to mój balkon  🤣
Oddanie styczeń 2017  😁


O, to niedaleko mnie, w każdym razie ta sama dzielnica 😉 A jedynka nie bedzie czasem stała przy samej Stella-Sawickiego? Chociaż tak wysoko i tak powinnaś mieć w miarę cicho, no i te widoki!
Tak, płaci się same odsetki, co mi - jak rozważałam DzW - i tak nie odpowiadało, bo jednak płacisz te 2 lata za nic, a kwota transz  - kapitał od którego te odsetki są liczone - z czasem rośnie.
Trudno, nie było innego wyjścia. Wszystkie mieszkania na już to parter na klinach  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się