Odznaki PZJ

W te wakacje minął rok jak zdałam srebrną odznakę, plakietka dotąd mi nie przyszła, a przydałaby mi się teraz, kiedy będę szukać wakacyjnej pracy. Nie chcę odsyłać do strony PZJ, żeby ktoś sprawdzał w wykazie. 
Mam do nich napisać maila/zadzwonić i się upomnieć czy mają na serio aż takie opóźnienia ?
Interbeta, zapytaj organizatora egzaminu, czy nie dostał Twojej odznaki, bo one tam właśnie najczęściej trafiają.
Dziekuję 🙂
Zapraszamy do testów online na brązową odznakę PZJ - baza zawiera ok 300 pytań. Wynik testu online. http://www.huculki.com.pl/quizy-i-testy.html?task=quiz&quizId=2
Pytanie za 100 pkt- gdzie na str Pzj znajdę o obowiązujący program do odznaki brązowej? Srebro widzę, ale nic poza tym..... 👀

Nieaktualne 🙂
Wie ktoś kiedy terminy w Dolnośląskim na Odznaki ,prócz tych wiadomości co na stronie pzj?
Przy zdawaniu brązowej odznaki Instruktor szkolenia podstawowego może zwolnić nas z "opieki stajennej" czy wiecie może czy może to samo zrobić na srebro?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 marca 2015 21:36
Dominikap63, z tego co mi wiadomo niestety nie.

Czy znajdę gdzieś kalendarz odznak w woj. mazowieckim?
Mam dwa pytania dot. odznak
1) Odznaka Brązowa - czy jest możliwe, a jeśli tak to w jakich przypadkach zwolnienie ze skoków w BOJ?
2) Czy w trakcie jazdy na srebro, sędziowie naprawdę nie patrzą na konia tj. zebranie, ustawienie itd, tylko na jeźdźca?
1) "Kandydaci w wieku powyżej 45 lat mogą być zwolnieni ze zdawania części skokowej egzaminu na Brązową Odznakę."
2) Jak ja zdawałam to patrzyli tylko na jeźdźca, jeśli koń był od nich
kozdanda, na odznakach to oni w ogóle nie patrzą na nic (jak nie spadniesz, nie będziesz uprawiać zamordyzmu i będziesz panować nad koniem - zdasz). A jak już patrzą to właśnie na jeźdźca, ale koleżanka miała pozytywną uwagę jak koń też się fajnie prezentował. Są dwie opcje: albo trafisz na sędziów, którzy nie patrzą w ogóle, albo na takich którzy czepiają się wszystkiego 🙂.
1) "Kandydaci w wieku powyżej 45 lat mogą być zwolnieni ze zdawania części skokowej egzaminu na Brązową Odznakę."


Tu chodzi jednak o dość młodą kobietę, wiec ten powód się wyklucza
Kiedyś chyba jak ktos miał licencję to mógł nie jechać, ale nie jestem tego pewna. w przepisach na pewno wszystko jest 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 marca 2015 18:01
Wystarczy poczytać =):
http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Zasady_Szkolenia_PZJ-2015-02-08.pdf

"Kandydaci w wieku powyżej 45 lat mogą być zwolnieni ze zdawania części skokowej egzaminu
na Brązową Odznakę. Informacja o takim zwolnieniu musi znaleźć się na zbiorczym i
indywidualnym protokole egzaminacyjnym. Odznaka zdobyta tym trybem może być podstawą
do wydania uprawnień sportowych jedynie w dyscyplinie ujeżdżenia"

i
"Z egzaminu praktycznego (z części odpowiadającej uprawianej dyscyplinie) na Odznakę Brązową
zwalniani są zawodnicy posiadający aktualną, dowolną klasę sportową, a także z części skokowej
egzaminu osoby mające zdany skokowy egzamin licencyjny. Niniejszy zapis odnosi się tylko do
zawodników zarejestrowanych w WZJ/PZJ przed dniem 01.01.2007"

I to jedyne wyjątki.
Dzięki, czyli reasumując, najprawdopodobniej srebro będę jechać na "krzywym" ale miękkim koniu nie mam sie czego bać, że koń będzie wyglądał jak paralityk?
Kon ma byc ustawiony na pomocach i na to beda patrzyc i zwracac uwage, jak kon bedze szedl rozwleczony, co chwila innym tempem, czy bedzie ci szedl  po dwoch sladach to tak nie do konca dobrze 😀 Ale wszystko zalezy od miejsca gdzie bedziesz zdawac. Na YT widziala cala mase filmow, gdzie  "jezdzcy", ktorzy brazu nie powinni pomiec zdawali srebro...
apropo odznak - http://blog.equishop.com/pl/brazowa-odznaka-jezdziecka-jak-sie-przygotowac/ artykuł wyjaśniający przygotowanie do odznaki i uprawnienia które daje  🏇
Zdawał może ktoś z was w ŁKJ?
Czy sa jakies warunki konieczne do spelnienia aby zdac zloto? Oczywiscie oprocz  posiadania  srebra. Np. zrzeszenie w klubie jezdzieckim?
ja mam pytanie od strony organizacyjnej - nie wiecie czy mozliwy jest taki tryb egzaminu ze egzaminator (egzaminatorzy?) przyjeżdżają przeprowadzić egzaminy do stajni nie będącej certyfikowanym ośrodkiem pzj (przy załozeniu ze jest oczywiscie odpowiednia infrastruktura i odpowiednio dużo chetnych)?
Esef, doczytaj na stronie pzj, ale obawiam się że tylko certyfikowane ośrodki mogą prowadzić egzaminy. Także sorry, chyba nic z tego  😉
esef, miejsce może być "w terenie" (np. obóz letni "gdzieś"😉, ale "firmować" musi ośrodek certyfikowany.
Pytanie !

Zgubiłam legitymację z odznaką, czy jak napisze do PZJ to wydadzą mi duplikat ?  😫
legiutymację na pewno, nie wiem co z tą odznaką  🙄
W jakim wieku zdawałyście/ zdajecie BOJ? Ja mam 25 lat i się zastanawiam czy to  nie wstyd 🙁  😡 że za stara jestem na to, chociaz marzy mi się od dawien dawna
rudoslaw90, 40+ też zdają.
rudoslaw90, e tam wstyd, ja też dopiero w tym roku planuję brąz. Ba, dalej mam zagwozdkę, czy aby na pewno zdam na poziomie 🤣
rudoslaw, luzik, u znajomych kiedyś zdawała pani z córką. córka no tak jakoś ze 12-14 lat, to pani na pewno 40+
i się fajnie przy tym bawiły i super zadowolone, więc co to za problem te twoje 25  😁
Dzięki kochane za szybkie odpowiedzi 🙂, postaram się schować wstyd w buty i spełnić marzenie 😀, sportowcem może nie będę ale fajnie by było mieć jakieś potwierdzenie tego, że się coś umie 😀. A powiedzcie mi, bo od jakiegoś czasu są te odznaki "jeżdżę konno" - do kogo one są skierowane? Czytam na forum, że "dzieciaki mają frajdę", co taka odznaka daje? W sensie czy jest sens ją robić? I czy jest jakaś pula pytań na egzamin do niej? Czy to jest raczej wydawane przez dany ośrodek i każdy ośrodek ma jakby hmmm swój system?
Przynzać może każdy szkoleniowiec pzj (nie musisz zdawać komisyjnie), z tego co pamiętam, o ile twój instruktor ma licencje pzj, to może ci nadać taką odznakę, bez żadnego egzaminu, po prostu za sam fakt że coś tam umiesz
Co to daje? Ano nic nie daje! Poza tym, że tak jak mówię dzieci czująs ię lepiej, fajniej, bo instruktor ich doecnił  🙂  I mają fajną odznaczkę z pzj
a BOJ już jednka coś tam daje, bo o czymś świadczy, zdajesz przed komisją, tak oficjalnie i już coś trzeba umieć, żeby zdać  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się