Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

u mnie za to nie najgorzej z pogodą, trochę dziś padało ale bez przesady, więc 2 tereny zaliczone  😀
U mnie w końcu 10 marca wyszło słoneczko. I nie mogłam się powstrzymać. Co prawda w ciąży.. ale tak mnie ciągnie do koni, a jak wiem że moja kobyłka taka spokojna i wiem że naprawdę mogę jej ufać i polegać na niej, to czemu by nie skorzystać?
Po cichaczu wsiadłam, byłam szczęśliwa jak dziecko, nawet chwile pogalopowaliśmy.
Trasa ze skanu Endomondo, wygląda to trochę jak eee.. latawiec?  😀
Livia   ...z innego świata
12 marca 2015 09:54
quintana, zazdroszczę! U nas tak lało, że wróciłam przemoczona, a z koniem coś porobiłam niecałe pół godziny 😵

Ratina, gratulacje 🙂 W sumie grunt, żebyś szczęśliwa była, a jak kobyłka spokojna to korzystaj 🙂

My się dzisiaj wybraliśmy z samego rana, na szczęście już nie padało. Widać, że idzie wiosna - ziemia rozmarza i poziom strumyczków się u nas nieźle podniósł 🙂 Nie obyło się bez przygody - spotkaliśmy w lesie ciężarówkę / tira, do którego szczypcami ładowali drewno. Na szczęście panowie odjechali po chwili 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 marca 2015 10:39
RatiNa super, że masz takie zaufanie do konia, ja niestety nie ryzykowałam ale starałam sie przyjeżdżać do konia i przynajmniej lonżować

U nas dzisiaj potwornie zimno, wieje wiatr i pochmurno . Mam nadzieje, że do niedzieli pogoda sie nieco wyklaruje i wyjdzie słonko.
RatiNa korzystaj jak tylko się da  😀 póki masz czas  😉 później trochę z tym gorzej niestety, ale po roczku brzdąca wszystko się jakoś normuje, przynajmniej u mnie tak było  😉
Taaaaa.... 😉


stanął jak wryty jak taką kombinację zobaczył  🙂
My dziś w deszczu- spłoszyliśmy żurawie, na które czaił się lis w krzaczkach 🙂

Ratina- rób co chcesz, ale nie tylko upadek zagraża kobiecie w ciąży na koniu.
Ratina- rób co chcesz, ale nie tylko upadek zagraża kobiecie w ciąży na koniu.


Wiem 🙂 i mam tą pełną świadomość 🙂 ciąża przebiega bezproblemowo i jest wszystko ok, ginekolog mi nie zabrania.
RatiNa gratulacje  😉  po tym jak kolezanka spadła z  konia nie wiedzac, że jest w ciąży mam stracha jak ktoś chce wsiąść na konia w ciąży . 😉
U  nas dzisiaj taka piękna pogoda była, chociaż troche wiało.  Z kumpelą ustawiłyśmy się  na teren, a tu klop koń kuleje  😵  nosz jak nie urok to...
Ja wiem że takie obawy są i wcale się przed nimi nie kryję, wiem jakie to ryzyko niesie za sobą, dlatego wsiadam tylko raz w miesiącu dla relaksu w teren 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 marca 2015 22:20
RatiNa czy gdybyś spadła lub gdyby koń cię nieumyślne  kopnął lub gdyby stało  się  cokolwiek innego i twoja  ciąża  byłaby zagrożona lub gdybyś miała  przez  to urodzić chore dziecko czy wybaczylabyś sobie? To jest zaledwie kilka miesięcy,  przecież to tak niewiele w porównaniu do całego życia i do tego jak wiele jest warte zdrowie i życie  twojego  maleństwa.  Nie ma znaczenia czy ty siadasz  raz w tygodniu  czy raz w miesiącu,  ryzyko  jest takie samo, a koń to tylko  zwierzę i nawet  ten najspokojniejszy może się  spłoszyć.  Nie straszę Cię  ale mam 4 letnią  córkę i jest dla mnie  całym  światem  😀,  oczywiście decyzja należy  do ciebie, a lekarz może  nie mieć pojęcia  co to jazda  konna w praktyce.
Ja wiem że takie obawy są i wcale się przed nimi nie kryję, wiem jakie to ryzyko niesie za sobą, dlatego wsiadam tylko raz w miesiącu dla relaksu w teren 😉

Euforia- Przecież napisała, że jest świadoma. Mnie też zawsze w takich sytuacjach zastanawia, czy ginekolog zdaje sobie realnie sprawę z zagrożenia.
stanął jak wryty jak taką kombinację zobaczył  🙂


Pewnie zna się na znakach drogowych  😉  w końcu jak STOP to STOP  i nie ma bata  🤣
Livia   ...z innego świata
15 marca 2015 07:52
doorka, haha, dobry komentarz 😁

U nas dzisiaj bardzo ładnie, więc na pewno jedziemy! 🙂 W ogóle ten tydzień będzie mocno terenowy, jeśli pogoda okaże się mówić prawdę 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 marca 2015 07:57
stop hihihi, się śmiejecie- ja zawsze staje przed znakami stop, przejazdami kolejowymi etc🙂
ot żyję nadzieją, że jaki kiedyś mnie poniesie to na jednym z przejazdów się zatrzyma  😅
Livia   ...z innego świata
15 marca 2015 14:58
My już po 🙂 Dla odmiany dzisiaj pojechałyśmy z koleżanką na pola (chociaż wracałyśmy lasem). Sander mnie zadziwia swoim spokojem, był super! Tylko przy jednej oponie nieco wymiękł 😉 A w lesie napotkałyśmy chyba ze cztery stada jeleni, i to takie po kilkanaście sztuk 💘

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 marca 2015 20:36
Cobrinha, cudny ten Twój młody!
Saladin, z takim koniem o mandaty się bać nie musisz 😉

Nareszcie wróciliśmy do terenów!  😅  Tak mi było dzisiaj dobrze, że mało się nie rozpłynęłam  😜
Wypad zapoznawczy na 5 koni, 4 baby i psa  🏇  Taaaakie drogi na galopy, o polach nie wspomnę  😍  Chyba trafiłam do terenowego raju ^^ Mam ochotę wszystkich wyściskać :przytul: A tak się martwiłam, że tereny w nowej stajni będą kiepskie  😀
Pozostaje jeszcze znalezienie rzeczki i test sezonu latających utrapieństw.



Na_biegunach jak ja Ci zazdroszczę takich terenów. Ja to raczej w terenowym dramacie jestem, mikro lasek, mikro łąki, drogi do galopu sztuk 2, też mikro 😉 Z przyjemnością oglądam takie zdjęcia.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 marca 2015 07:39
Na_biegunach piękne tereny macie! Czy ja widzę araba na zdjęciach?  😍
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 marca 2015 09:31
dziewczyny tereny piękne, pogoda wszędzie jednakowa ale najlepszy czas przed nami trzeba jeździć do puki te paskudne owady sie nie pojawia
A my wczoraj zrobiłyśmy ot takie małe szaleństwo




zdziwienie pracowników było nie małe  😁 ale jedna pani nawet konia przez okienko pogłaskała
Livia   ...z innego świata
16 marca 2015 10:57
Na_biegunach, jak cudownie! Ostatnie foto bajkowe 💘

Euforia, hahaha, ale fajny pomysł ten McDrive 😂 Jak konie zareagowały na hamburgery? 🙂

Ja dzisiaj już po terenie 🙂 Wreszcie, wreszcie zaczynam znowu ludzi spotykać 😀 Są ludzie, są zdjęcia 😁

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 marca 2015 11:18
Livia ja bym to nazwała McHors, konie nie za bardzo, jak tylko zwąchały zapach fast foodu od razy zrobiły nawrót ale powoli dały się przekonać i nawet zaglądnęły do okienka
Na_biegunach widze , że macie dwóch luzaków pies i to chyba koń w oddali
Euforia_80, padłam jak zobaczyłam zdjęcie przy Mc Drive heheh :P
Ja się pożegnałam z moim zoo - w środę wylatuję - oj będzie mi tych terenów i ogonów bardzo brakować.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
16 marca 2015 12:22
może taki mały  🚫 , ale jako że też często ruszam sama albo z kimś w teren i tak się zastanawiam jakich aplikacji używacie do pomiaru dystansów itp. coś na iphona macie może? 😀  🏇
mbalicka, chyba większość osób Endomondo - z resztą jest wątek na ten temat 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 marca 2015 14:08
Cobrinha no wybacz ale w tym przypadku McHors  😁 😁
mbalicka no oczywiście  Endomondo  😉
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
16 marca 2015 14:14
już ściągam.. będę testować w weekend  🏇
Livia, jesteś bezkonkurencyjną królową terenów  :kwiatek:

Na_biegunach   Pieknie u Was 🙂 Proste drogi aż proszą o galop  😉

Tutaj moja panna- emerytka 8 marca w terenie 





Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 marca 2015 18:31
iwona9208, dokładnie 🙂 Rześki 20-paro-latek koleżanki
Euforia_80 Zawsze miałam chęć na koński wypad do KFC :P Powstrzymuje mnie wewnętrzne przekonanie, że moje niewychowańce narobią na podjazd  🙄
Na drugim zdjęciu z tyłu to drobna kobitka pochylała się na małym gniadym. Tym razem luzaczka na sznurku - dziewczyny miały świeże konie, nie chciały niekontrolowanego odpalania wrotek przed nosem. Ja na miśku zazwyczaj nie ma takich problemów 🤣  Psisko dzielnie dawało radę! Widać, że nie pierwszy raz przemierzał te tereny, witał się z innymi psami jak ze swoimi 🙂

Livia Ostanie zdjęcie to moje ulubione 🙂 Co na nie spojrzę zaczynam nucić "niebo do wynajęcia..." Stara komórka potrafi czasem zaskoczyć takimi cudeńkami  🤣
Cobrinha Jak Cię to pocieszy to jak mam sezon w pracy swoich tez praktycznie nie widuje  🤔 Jakoś trzeba zarobić na utrzymanie głodomorów...
korysindex4 do tej pory jeszcze nie miałam aż takiej długość i mnogości ścieżek galopowych  😍  zdecydowanie są warunki na wracanie do formy. Misiek już pewnie je przeklina  😉 
Witamy w zacnym gronie dojrzałych wiekiem. Czasem się śmieje, że stanowimy koński terenowy oddział geriatryczny: 23, 19, 16 i 13 lat
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się