Cavaliada Tour 2014/2015

Brawo dla Pana Psiuka i Aresa  😅
Strasznie szkoda, że Opłatek zrzucił ostatnią to byśmy bardziej zróżnicowali pierwszą dziesiątkę 🙁
A ogólnie to strasznie trudna trasa
Epk ja byłam w bluzce z długim rękawem i bluzie i było ciepło 🙂
Jak tam z temp. na widowni? W sensie czy mam ubierać dwa swetry czy raczej da radę normalnie przeżyć?


JEST ciepło.
Marynarka czy jeden sweterek spokojnie wystarczy
czy ktoś oglądający Speed&Music może mnie oświecić co koń Natalii Czernik ma na głowie? widzę milion paseczków, ale nie przypomina mi to niczego co znam  🤔


Przepraszam za post pod postem. Jakoś mi się samoczynnie tak zrobiło  😡

Gillian - ja mam takie zdjęcie
Gillian   four letter word
14 marca 2015 22:46
szemrana, o dzięki, teraz widzę wyraźnie 🙂 paskudnie to wygląda, przypomina mi Hannibala w masce 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2015 22:58
Ogłowie D'yon+ hackamore nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, ani brzydkiego.
anai dziękuję, nie przepadam za zaplataniem koni, których nie zaplatam na co dzień, ale Magda miała go ładnie przerwane.

Strasznie mi szkoda Aresika, bo bardzo się starał. Na szczęście się nie przewrócił w tym zakręcie, chociaż było blisko.
Niestety podłoże pozostawia wiele do życzenia.
Gillian   four letter word
14 marca 2015 23:00
lusia722, Ty się obracasz w dużym sporcie i pewnie nie takie rzeczy widywałaś na końskich głowach. Dla mnie, jeźdzca zastodołowego na koniu z minimalnym ogłowiem to jest po prostu plątanina paseczków, która straszy 🙂 nie oceniam, skoro działa to niech sobie to nosi, ot wyrażam swe skromne zdanie 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2015 23:08
Gillian bez przesady z tym dużym sportem po prostu w polsce to ogłowie już było od lat. Ewka Mazurowska miała już dawno i ma też Agnieszka Olszewska. Myślałam, że już się ludzie opatrzyli.
Swoją drogą mi się bardzo, ale to bardzo podoba to ogłowie, nawet miałabym kandydata na nie 😉
Gillian   four letter word
14 marca 2015 23:10
samo ogłowie obleci, ale w połączeniu z hackiem - no nie mogę przegryźć 🙂 ale ja to tam ze wsi jestem 😉
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
15 marca 2015 00:16
Czy kogoś jeszcze poza mną strasznie rozczarowały sobotnie pokazy? Woltyżerka jest co roku i mam wrażenie że co roku wygląda tak samo, konie zimnokrwiste owszem piękne, ale ich występ trwał 5 minut, a zaprzęgi po pierwsze były chwilę wcześniej, a po drugie chwilę pojeździły w kółko i zjechały.  🤔wirek:


Temat był poruszony przeze mnie wczoraj.. Dziś jednak zawód coraz większy.. Co się dzieje z tak wielką światową imprezą?!

Kętrzyn ze swoimi ziomniokami potrafi zrobić mega przedstawienie.. W tym roku niestety została im przydzielona minimalna możliwość "występu".. Rozmawiałam z jednym członkiem ekipy Kętrzyna. Cavaliada podobno nie była chętna na ich występ.. Dlatego ich tak skrzywdzili (moim zdaniem).

Woltyżerka..  🤔wirek: Ciemno, głucho i nudno według mnie.. Co roku to samo.. Żal..

Zabytkowe Wozy.. SERIO?! Kur…de! Chcą pokazać majestat i piękno tych zaprzęgów?  😲  WŁĄCZCIE ŚWIATŁO!!!!!!! Ciemno, nic nie było widać, żadnych szczegółów, budowy.. A tyle się naopowiadali..


Co jeszcze zwróciło moją uwagę:

Ozdoby parkuru pod tytułem kwiaty.. Sorry, krzaki wyrwane z lasu.. WTF !!!  😵  😵  😵  🤔  🤔  🤔  Przepraszam, ale zdanie prowadzącego "Pod przeszkodą PGE można zauważyć przepiękne kwiaty firmy XYZ"  Że słucham?! Te tyci doniczuszki? Litości.. To są (przypomne jeszcze raz), światowe zawody, tylu zawodników z zza granicy przyjeżdza, a polska Cavaliada wita ich leśnymi krzakami..

Kolejną rzeczą sponsor pod tytułem RADIO ESKA.. Speed & Music to jeden z najlepszych konkursów na tych zawodach, a oni po każdym przejeździe swoją reklamę puszczali.. Bez przesady.. Każdy wiedział, że byli sponsorami.. Po co ciągle tą cholerną reklamą przeszkadzać..


Może wiele z Was uzna, że przesadzam.. Jednak uczestniczę jako widz, fotograf oraz pomoc w pokazach od kilku już ładnych lat i to nie tylko w Warszawie, ale również w Poznaniu i Lublinie i powiem Wam szczerze, że coraz bardziej jestem zniechęcona przez to wszystko do tej wielkiej jeździeckiej imprezy.. Popatrzmy na inne kraje.. Tak piękne przeszkody, ozdoby, muzyka.. Cavaliada to potrafi (patrząc lata wcześniej).. W tym roku według mnie kompletna klapa.. Jestem bardzo, ale to BARDZO rozczarowana tym wszystkim..

😕 😕 😕 😕 😕
Błagam, niech zatrudniają tego pana tłumacza na język angielski co roku. Jest o niebo lepszy od pani z zeszłych lat  😜
lusia722, ares jest naprawdę dzielny, bo do wywrócenia się było bardzo blisko, a oni pozbierali się i pogalopowali dalej do przeszkody. Także podwójnie szkoda zrzutki. A co z podłożem jest nie tak?
Wczoraj nie lada atrakcją okazał się pies mojej córki :-) Wszyscy chcieli miziać, przytulać i brać na ręce  😀

[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10995749_1545920865669703_4105513669143147694_n.jpg?oh=1afdba03ad573c19389dcced1fed8c6c&oe=557DDF64[/img]
Cudny! Jakbym Was spotkała to też musiałby być męczony!
Widziałam, widziałam, też chciałam pomiziać, ale taki był tłok w korytarzu, że się nie dopchałam.  😁
Uwielbiam buldożki  😍

Byłam z jednym ludziem trochę końskim i jednym niekońskim. Woltyżerka podbiła im serca, za sprawą malutkiej niespełna 3-letniej dziewuszki przez chwilę ćwiczącej na wielkim koniu.

Spinway Memento w kucach jak zawsze mi się podobał.

Zaprzęgi to było to na co pojechałam, więc się nie rozczarowałam.

Ale Spinway Memento pod Julią Elzanowską chyba lepiej śmigał, a przynajmniej na mnie rewelacji wczorajszy przejazd nie zrobił.
lusia722 co prawda nie ma mnie w Warszawie, ale oglądałam relację z S&M w domku i... zamarłam na tym zakręcie! Genialna para, mega szkoda zrzutek, bo czas wykręciliby fajny!
Mogę zapytać czemu nie przywieźliście Ciasteczka do Warszawy?  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 marca 2015 11:25
Można tylko 3 konie. Młodziaki chciałyśmy opatrzyć!, Ryżol ma inny plan startowy pod RA i ME.
A Ciasteczko aktualnie jest jeżdżony przez trenera i to on mu ustala plan treningowy.
Averis   Czarny charakter
15 marca 2015 11:31
Kto jest dzisiaj? W razie czego z Tuch jesteśmy w sektorze F. Mam baardzo różową bluzę  i kucyk😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 marca 2015 12:43
To w tym roku wpuszczali z psami?
powiedziano co estończykowi przeszkodziło w linii? Coś sygnalizował po tym jak mu koń spłynął przed przeszkodą.
Averis   Czarny charakter
15 marca 2015 13:07
Chyba flesz z aparatu.
Dzięki  :kwiatek:
I tylko zostało pogratulować komuś "ynteligencji"
lusia722 rozumiem, dzięki za info  :kwiatek:
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
15 marca 2015 16:20
Czy was też w tym roku roczarował speed&music?
Dla mnie muzyka nie była porywająca... Moim zdaniem wręcz było jeszcze słabiej niż w Lublinie  🤔
Muzyka była rewelacyjna na zaprzęgach w piątek, super zgranie z przejazdami. Na speedzie faktycznie nie było już takiej atmosfery, ale i tor nie był ustawiony "pod publike". W pełni zadowoleni byli chyba tylko miłośnicy wyłamań i zrzutek  🙄
Brał ktoś udział w Akademii Hodowcy i Jeźdźca? Jakieś ciekawe wykłady?
powiedziano co estończykowi przeszkodziło w linii? Coś sygnalizował po tym jak mu koń spłynął przed przeszkodą.


Kamera!!! Jakiś cholerny, porypany dupek przełożył kamerę przez barierki.
Przełożył na tyle daleko, że kamera całym swoim jestestwem znalazła się na parkurze.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 marca 2015 18:18
Averis ja byłam, ale nie miałam pojęcia, że będziesz. och, kurcze 🙁

To moja pierwsza Cavaliada po długiej przerwie (ostatni raz byłam na Torwarze chyba w 2011 albo 2012?). Mam mieszane uczucia  🤔

Świetna organizacja, krótkie przerwy techniczne, większe targi, więcej zagranicznych jeźdźców. Dalej słabo z jedzeniem i piciem (ale rozumiem, że COS nie życzy sobie konkurencji jeśli chodzi o gastronomię).

Część rozrywkowa - leży i kwiczy. "Za moich czasów" w soboty zawsze była wielka gala, Wajda, Lorenzo i te sprawy. Teraz w sobotę była woltyżerka, powozy (jak zauważyła mbalicka po ciemku, więc widoczność słaba) i dwa absolutnie cudowne zimnioki, które dostały dosłownie 5 min. Gdzie się podziało show?!

Szczerze mówiąc cieszę się, że wygrałam, a nie kupiłam, wejściówki na Cavaliadę. Inaczej byłabym mocno zawiedziona.

Przez ten mecz na Legii wszystko dookoła Torwaru obstawiono policją. I tak oto dostałam mandat. W sumie promocja, bo zamiast 300 zł dostałam 50 zł (zaparkowałam pod wiaduktem) i odbyłam mega fajną rozmowę z panami policjantami. Taki bonus na koniec dnia  😁
Błagam, niech zatrudniają tego pana tłumacza na język angielski co roku. Jest o niebo lepszy od pani z zeszłych lat  😜


Mało tego jest on o niebo lepszy od naszego komentatora. Bardzo mi się jego komentowanie podobało  😜

O pokazach wszystko napisała już mbaicka dno i  2 metry mułu.

Dziś szczególnie jedna rzecz mnie ukuła. Sposób w jaki została potraktowana Zuzanna Gowin na dekoracji po Grand Prix. Najpierw ją poprosili jako najlepszego młodego jeźdźca, a potem stała tak dobrych parę minut obok podium, w cieniu i nikt na nią nie zwrócił uwagi. Jak już sobie o niej przypomnieli na koniec to panowie jakby od niechcenia podali jej dłoń w przelocie i tyle. Nie wyglądało to ani fajnie, ani miło. I miałam wrażenie, że ona też nie bardzo  wiedziała co ze sobą zrobić stojąc tam.

Ujeżdżenie jak zwykle potraktowane po macoszemu. Rozwaliło mnie jak przed ujeżdżeniem ważniejsza była pamiątkowa fotka zamiast równanie i ustawianie czworoboku. Takie fotki niech sobie robią na koniec po imprezie, bo wyglądało to trochę tak jakby nawet dla organizatorów Cvaliada skończyła się po Grand Prix, a ujeżdżenie? a jakieś byle co po Grand Prix, kto by się przejmował...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się