Dopasowanie siodła

mila   głęboka rekreacja
05 marca 2015 08:32
mila okej, to raczej dosc logiczne, ale co powoduje taki nacisk w tym miejscu? Tak łopatologicznie. Nie za wąski łęk - jest taki akurat, nawet wydaje sie ze moglby byc delikatnie wezszy. Za szeroki? Czy po prostu slaby ksztalt poduch? Wypelnione są cairem wiec nie wiem na ile to ich wina. Niemniej strasznie mnie to ciekawi 🙂


jeśli miałabym zgadywać to:
- niedopasowanie paneli do grzbietu konia w okolicy kłębu, może są za proste profilem i tam się wbijają?
- a może siodło jest za duże (za szeroki łęk) i się buja w przód? Możesz podłożyć futro pod siodło?

Znam tylko ogólne wskazówki jak dopasować siodło, więc może niech się wypowiedzą osoby z większym doświadczeniem w tym temacie. Aktualnie staram się dopasować pierwsze siodło w moim życiu. Zawsze miałam wsparcie...
Gniadata   my own true love
05 marca 2015 09:19
Ja wiem pewnie jeszcze mniej, same teoretyczne podstawy podstaw które wyciągnęłam z tego wątku :P I jedyne siodło które dopasowywałam to to gdy latało tyłem - z pomocą tunridy, jak pamiętam. (:kwiatek🙂 Jakiś czas jeździłam z podkładką właśnie (i tyłem z wepchniętą podkładką z karimaty) i bylo lepiej, potem moja matura, kulawizna kuca i teraz (po roku!) wsiadłam kilka razy, z grubaśnym czaprakiem było okej, a z cienkim zrobiło się takie coś... Także w sumie obie Twoje zgadywanki są możliwe. :kwiatek:
Help..
Czym wysyła siodła p. Ryszard Andersz?? Zapomniałam zapytać a już nie chce dzwonić po raz n'ty. Akurat jak w środę wyśle siodło  kurierem, to na piątek może dojdzie -kiepsko będę miała wtedy z odbiorem. Bo jak  pocztą to spokojniejsza bym była.
7mka chyba.
O to jest nadzieja,że odjdzie w poniedziałek. Akurat ta firma ostatnio długoo przetrzymuje przesyłki.
Na śmierć zapomniałam,  że w ten week mam zjazd  😤
Witam. Czy mogę prosić o opinie jak to siodło leży?






xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 marca 2015 12:44
Cytrusowa za małe zdjęcia




xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 marca 2015 18:31
Nadal nie działa... wrzuć do galerii revolty (na górze po prawej)
ushia   It's a kind o'magic
11 marca 2015 20:35
po mojemu to za dlugie na to koniątko, zeby zdjąć je z łopatki trzeba by cofnąć, a tam juz nie bardzo jest gdzie

poza tym, równowaga siedziska chyba lekko do tyłu leci i pytanie czy jak wsiadasz przedni lek nie dociska do klebu?
Popieram. Dodatkowo wydaje mi się, że cofnięte za łopatkę siądzie na kłębie.
Tak czułam, że  jest z nim coś nie tak. Jak wsiadam to mam miejsce  na dwa palce. Po 30min  jeździe mogę  przeciągnąć  bacik  pod siodłem.
Mam chyba dość laickie pytanie 😡 Jeżdżę obecnie w siodle wszechstronnym Euroriding Diamant. Poszukuję siodła ujeżdżeniowego i zastanawiam, się, czy jeśli siodło wszechstronne, rozmiar siedziska 17, rozstaw łęku 3 pasuje, to jest szansa, że siodło o tych samych parametrach (Diamant, 17 cali, łęk 3) też będzie dobrze leżeć? Czy to w ogóle nie będzie miało przełożenia?
Siodło, które wpadło mi w oko jest w innym mieście i zastanawiam się na ile opłaca mi się ryzykować i zamawiać siodło na przymiarkę 😉
Libella skoro masz możliwość przymiarki to ja bym się nawet nie zastanawiała.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 marca 2015 07:51
Z czego domowym sposobem zrobić siatkę na końskim grzbiecie do siodła na wymiar? Którą potem trzeba by było oczywiście wysłać, czyli nie może ulec zniekształceniu w paczce.
ushia   It's a kind o'magic
13 marca 2015 08:43
hmmm, domowym sposobem to moze byc ciezko
a nie wystarczy papierowy obrys co 10cm?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 marca 2015 14:26
sepia odrysować krzywikiem?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 marca 2015 08:58
Sepia

(...)
Odlew też można zrobić. Narywasz grzbiet konia folią spożywczą i... gipsujesz. Miska z gipsem, cienkie zwilżone bandaże i warstwa po warstwie. Żywice syntetyczne też są, ale szkoda zachodu, ew. później cienką gipsową formę pomazać, żeby się nie kruszyła. Ale z przesłaniem gorzej. Kartonowy model 3-D najłatwiejszy. Sporo poważnych firm je stosuje. Kształty można wyciąć z pianki "modelarskiej" (takiej jak do przyklejania dużych zdjęć), 4 mm grubości powinno wystarczyć.
Witajcie 🙂

Mam siodełko do oceny, ale najpierw pytanie za 100pkt, czy nie osiodłałam za bardzo z przodu, bo mam nieodparte wrażenie że nachodzi na łopatkę, chociaż na żywo wydawało mi się że jest ok.
Jeśli tak zrobię nowe zdjęcia z lepiej osiodłanym koniem.

Proszę nie zwracać uwagi na ciążę spożywczą, koń od dawna się rekonwalescenci, długo miał areszt boksowy :P




edit: oczywiście zdjęć mam więcej, na razie wstawiam tylko to bo nie wiem czy wgl można oceniać przy tym osiodłaniu
zoriczkowa, na oko jest ok. Siodło mało wyględne, ale tu wygląda dobrze. nawet gdy się przesunie ze 2 cm do przodu (bo się chyba przesunie, samo) to nadal będzie dobrze.
halo, W takim razie wstawiam  :kwiatek:
A mało wyględne w sensie brudu i brązowych póki co puślisk, czy jakim? Osobiście mi się ten model z wyglądu całkiem podoba, to daw-mag millenium










Wrażenia osobiste na żywo miałam takie,że nie uciska, przylega delikatnie, ale jest dość dopasowane.
Wydaje mi się że jest takie "w sam raz" i za chwilę będę musiała zmieniać no i nie wiem czy futerko pod to ?
Będzie wyżej i ok czy zrobi się ciasno?

Aczkolwiek nie znam się za bardzo, więc chętnie usłyszę Waszą opinię.
zoriczkowa, niewyględne w sensie estetyki: pomarszczone poduszki, nierówne obszycia, wygląda jak świeżo farbowane...
2 i 4 zdjęcie wyglądają niepokojąco, jakby "coś" było krzywe: siodło albo koń. Zapewne koń nie stał równo na czterech. Pooglądaj sobie dokładnie na równo ustawionym koniu.
Jest jeszcze ciut miejsca, ale czy aż na futro - wątpię.
futro zdecydowanie odpada, bardziej cienki (!) żel.

Zoriczkowa, pamiętaj, że Kasztanka wróci w trening, wyrzeźbi mięśnie 🙂
halo, koń nie stał równo, to muszę przyznać, nie chciała za nic stanąć na 4ech.
ACZKOLWIEK muszę przyznać, że rzeczywiście również zastanawia mnie jak to siodło leży, na żywo. Bo ogólnie zdjęcia zdjęciami, wtedy koń stał na 3 i jeszcze zdjęcia można zrobić pod średnim kątem. Pooglądam jeszcze dokładnie, zobaczę jak pod nim stępuje na lonży.

Co do estetyki: wydaje mi się, że zdjęcia są bardzo niekorzystne. Rzeczywiście jest używane i ma to nacięcie, ale też tanio je kupiłam, nie stać mnie na nowe, ani też w super stanie.  Taka estetyka za tą cenę mi wystarcza jeśli dobrze mi się jeździ i dla konia będzie dopasowane. Wolę kupić daw maga o obniżonej estetyce niz jakieś gówno "nówka" . Najbardziej oczywiście marzę o stubbenie genesis 😀
Dołączam zdjęcia z ogłoszenia, które rzeczywiście oddają to jak siodło wygląda 'na żywo'.

korysindex4, no właśnie wieeeeeem. Na razie siodło mi odpowiada, bo ruda nie zanosi się na razie na powrót do pracy, a jeżdżę na węższych koniach. Dlatego patrzę też trochę pod kątem początku pracy, jak zacznie chodzić i się rozrastać, siodło bym zmieniła. Ale nie chcę zaczynać w źle dopasowanym, szczególnie biorąc pod uwagę na co ją leczę <3

No nic, poprzyglądam się jeszcze, ale chyba faktycznie pod kątem Tasminy rozejrzę się za innym. A szkoda bo siedzi mi się w nim fantastycznie :P
Póki co zawsze mam dla niej super leżącą ujeżdżeniówkę 😁 I może się w niej rozbudować.
całkiem zadbane siodło  😉 Oby dobrze służyło 🙂
zoriczkowa, przecież możesz sprzedać GDY przestanie pasować. Nie tak łatwo o niedrogie siodło, które pasuje i "koniu" i tobie.
To teraz ja poproszę o opinię. Siodło na przymiarce, nowe. Ale wydaję mi się że chyba jednak na odesłanie wg mnie to chyba leci do tyłu...

zdjęcie z czaprakiem jest to krótkiej jeździe
IMO ciut przywąskie i leci na tył 🙂 Generalnie siodlo na pasuje na tego konia ( rozumiem, że koń bez treningu ? ) pojdzie w trening, dostanie mięśni i zmiana siodła Cię czeka
Tak koń od maja ze względu na moją ciążę chodził tylko po pastwisku. Tylko zastanawiam się czy wymiana łęku na większy załatwi sprawę czy nie kombinować i oddać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się