Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

ms_konik, jakiś czas temu kupiłam cały czarny - chciałam z paseczkami ale nie było w hurtowni i powiem Ci, że nie żałuję 😉
Uwielbiam ten kask, kompletnie nie czuję go na głowie a do tego muszę stwierdzić że ładnie mi w nim 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 marca 2015 18:34
Cobrinha,
no właśnie mnie zainspirowałaś tym Paso, bo mi chłop zakosił Allegrę :/.
No i na wszystkich fotkach netowych paseczkowy ma tworzywo łączeniowe
nie przykryte tym czymś czarnym i w takiej formie mi się nie podoba 🙁.
A kurde wszystkie inne kolory Paso oczywiście mają to czarne coś, wrrr.
ms_konik, może to kwestia zdjęcia bo ja byłam miło zaskoczona tym czarnym, który jest matowy a pasek łączący plastikowa skorupę z tym od spodu, jest błyszczący i mieni się odblaskowo - dla mnie super się to prezentuje - prosto i elegancko.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 marca 2015 18:44
Cobrinha,
trza będzie zaryzykować 😀
Osobiście polecam 😉
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
15 marca 2015 19:51
Hej 🙂
Niedługo wybieram się do X-HORSE w Wejherowie i do BERGO w Gdyni w poszukiwaniu kasku. I stąd do was moje pytanie - czy możecie polecić któreś kaski z oferty tych dwóch sklepów? Aktualnie posiadam jakiś stary model z decathlonu i niestety po tych 26 upadkach nie jestem pewna co do tego, że przy poważniejszym upadku (tfu, tfu!) ochroni mi należycie głowę.
Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂
Jullqa - ja polecam Casco Mistrall, ekstra wygodny, regulowany w każdym miejscu, przewiewny no i na pewno bezpieczny 😉 w Bergo była jakiś czas temu promocja na ten model
Jaki odcień w rzeczywistości ma brązowy Samshield ?? Oglądam zdjęcia i widzę, że różnie wychodzi. ??
Prośba o radę  :kwiatek:
Lubie mojego Lami-Cella Ventexa ale przekręca mi się okrutnie na jeden bok i płytko leży na mojej łepetynie...
Nie mam funduszy na kupno kasku pod tysiąc albo więcej złotych... A chce kupić koniecznie granat - po zdjęciach będzie widać dlaczego oraz już troszkę lepsza firmę niż Busse, Lami-Cell itp, skorupy te same tylko firmy inne... Tak jak mi z reszta doradzili inni tu oraz sama się przekonałam macając ostatnio kilka kasków i przymierzając 😉

Więc... Przedstawiam zdjęcie aktualne i projekcie w Uvexie, którego chce sobie na szybko nabyć.
Jak myślicie? Zakładam, że kask na żywo nie będzie tak mocno odbiegał od mojego granatowo-ciemnego fraczka bo on na większości zdjęć wychodzi prawie jakby był czarny a niektórzy jak maja sprzęt fotograficzny na wypasie dopiero uwieczniają, ze jest on granatowy. Podejrzewam, ze tez będzie inaczej na dworze niż na hali...

Ja w moim Lami-Cell ventexie:


projekcja w Uvexie mniejszym proporcjonalnie:


większym proporcjonalnie (nie wiem jak duży on na mnie będzie więc zakładam opcje mniejsza i większą...)
BlueHorse, to exxential? Faktycznie na zdjęciach w sklepach pokazują różne odcienie granatu. W x horsie jest chyba S-M od ręki dostępny, ja bym pojechałą przymierzyć 😉 Poza tym, uvex ma chyba same pozytywne opinie.
Dworcika   Fantasmagoria
25 marca 2015 08:19
To nie jest taki ciemny granat. Na bank od fraka będzie się odróżniać kolorem. Na żywo zbliżony do powyższych zdjęć, może odrobinę ciemniejszy.
Dava   kiss kiss bang bang
25 marca 2015 10:21
Jaki odcień w rzeczywistości ma brązowy Samshield ?? Oglądam zdjęcia i widzę, że różnie wychodzi. ??


typowa ciemna (ale nie za) ciepła czekolada jak dla mnie  🙂

Ja mam tego samshielda.Jest mega ciemny,jak gorzka czekolada
To znaczy wiecie... Ja sobie zdaje sprawę, ze jest on jaśniejszy ALE i tak chyba pasuje? Chyba najbardziej jednak do moich ślinianek  😂
Nigdzie chyba lepszego jakościowo a granatowego nie znajdę niestety...
BlueHorse, dla mnie nie musi być tego samego odcienia, co frak (tym bardziej, że frak masz naprawdę ciemny 😉) A do ślinianek i padu pasuje jak ulał 😉
Dworcika   Fantasmagoria
26 marca 2015 06:22
BlueHorse, pasuje 🙂
Zastanawiam się nad kaskiem KED Ventri, Pina i Paso. Czy ktoś posiadający takie modele mógłby wkleić bądź wysłać prv ze zdjęciem na głowie?  :kwiatek: Chętnie zobaczyłabym też taki kask od spodu, bo nigdzie w necie nie są "wnętrza" pokazane  😉 Jakie są Wasze wrażenia z użytkowania?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
28 marca 2015 19:47
BlueHorse kask jest swietny, bierz🙂
Jestem po pierwszej jeździe w kasku uvex exxential i muszę powiedzieć, ze ma świetną wentylację!  Po 13 latach jeżdżenia w jabu alfa jestem nieprzyzwyczajona do suchej głowy po jeździe  😲
Jestem posiadaczką kasku firmy jabu. Mam go od pięciu lat i cały czas jest dosłownie jak nowy. Przeżył na mojej głowie już sporo upadków i nic się z nim nie stało. Mam go do dziś i sprawuje się w 100% świetnie  😀
djcoffee9, wyrzuć go i kup nowy nawet taki sam.
kask po upadku  nie nadaje sie do użytku - nie chron wystarczajaco dobrze. powstaja - zawsze! mikro uszkodzenia, niewidoczne, ale wplywajace na ochronę. taka info masz tez na ulotce jabu.
nie wiem jak jabu, ale casco, chayene wymieniaja swoje kaski po np upadku za 50 czy mniej % ceny
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 marca 2015 19:38
Zastanawiam się nad kaskiem KED Ventri, Pina i Paso. Czy ktoś posiadający takie modele mógłby wkleić bądź wysłać prv ze zdjęciem na głowie?  :kwiatek: Chętnie zobaczyłabym też taki kask od spodu, bo nigdzie w necie nie są "wnętrza" pokazane   😉 Jakie są Wasze wrażenia z użytkowania?


Ja mam KED Ventri i jestem zadowolona. Wyglądam w nim [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,18.msg2295898.html#msg2295898]tak[/url]. W środku wygląda [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,153.msg2265122.html#msg2265122]tak[/url]
Ja po dłuuugim namyślę zamówiłam w końcu nowy kask. Wybrałam CASCO Choice, zobaczymy jak się będzie sprawował 😀
Dava, DressageLife, dzięki. Czyli powinien mi pasować w sumie.
A granat jak wypada ? Wiecie może ?
[quote author=Akkanika link=topic=153.msg2325143#msg2325143 date=1427571622]
Zastanawiam się nad kaskiem KED Ventri, Pina i Paso. Czy ktoś posiadający takie modele mógłby wkleić bądź wysłać prv ze zdjęciem na głowie?  :kwiatek: Chętnie zobaczyłabym też taki kask od spodu, bo nigdzie w necie nie są "wnętrza" pokazane   😉 Jakie są Wasze wrażenia z użytkowania?


Ja mam KED Ventri i jestem zadowolona. Wyglądam w nim [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,18.msg2295898.html#msg2295898]tak[/url]. W środku wygląda [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,153.msg2265122.html#msg2265122]tak[/url]
[/quote]

:kwiatek:
Wiem już zatem jak prezentują się Paso i Ventri  😅  Może ktoś ma jeszcze Pinę?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 marca 2015 21:40
Klami zobacz u Zuzy, a tu brąz u Moniki
Klami mój granatowy



lusia722, tulipan, dziękuję. To teraz muszę się powpatrywać i zdecydować co bardziej mi sie podoba. 😉
Jeśli ten typ to ja bym Klami zdecydowanie u Ciebie celowała w brązik 🙂
Z reszta patrząc po zdjęciach brąz jest ładniejszy niż granat czy niebieski zdecydowanie i niezaprzeczalnie 🙂
Hmmm..... się zastanawiam co będzie lepiej pasować.
Sprzęt brązowy ze złotymi okuciami, oficerki brązowe i teraz nie wiem czy kask też brązowy do powiedzmy brązowej marynarki. Czy też kask granatowy do granaowej marynarki. Czy jeszcze jakaś inna konfiguracja. Nie posiadam w ogóle zdolności wyobrażenia sobie takich zestawień, więc mam problem. :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się