Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Bischa   TAFC Polska :)
14 marca 2015 17:27
A jak moje koncertowe fotki się podobają?
Bischa, pierwsze mi się bardzo podoba, wyciągnęłabym tylko odrobinę ludzi z cieni. Drugie i trzecie jak dla mnie z kolorami "nie teges" - za ostre, a do tego przepalenia. Ostatnie jest wg mnie super 🙂
flygirl, to pierwsze jest mega, zwłaszcza niebo mi się podoba 😜

Ode mnie dzisiejszy Jarużyn, jak miło wziąć aparat do ręki! 😉







Dekoracja widziana w trochę inny sposób 😉


Niektóre konie pozują ładnie, a inne... trochę gorzej 😁

wymodelowana, ej to nie sprawiedliwe, dlaczego jak jadę to Ciebie nie ma, a jak Ty jedziesz, to mnie nie ma 😁 (chociaż tamte w końcu i tak odwołali...)
wymodelowana jak dla mnie to w tych zdjęciach najbardziej dopracowany jest podpis 😉 Poczekaj czasem chwilę przed zrobieniem zdjęcia, ustaw kadr na spokojnie, bo to są takie... no, pstryki. Drugie bez sensu cięte w kolanach i dziecko wyrasta z głowy konia. Takich jak trzecie mam milion z każdej jazdy, więc w ogóle go nie czuję. Czwarte leci mocno na lewo, ale za to fajny rozkład cienia w tle. Piąte... no ja nie rozumiem takiego przechylania kadrów, szczególnie, że wchodzi ci jakaś biała forma z sufitu. Szóste- gdyby to były same zady czy coś, ale konie z głowami uciętymi w różnych miejscach wyglądają po prostu słabo i nijak, ja takie wyrzucam. Portret przesunęłabym na lewo, nie centralnie.
Pierwsze tylko mi się na prawdę podoba, fajnie widziana przestrzeń, na nim widać, że było co fotografować i aparat pomógł, zamiast przeszkadzać :kwiatek:
Libeerte, skoro odwołali, to się nie liczy 😁
Atamanka, dzięki! Dawno nie przeczytałam tyle konstruktywnej krytyki, więc naprawdę dziękuję 🙂 Moim faworytem z tych zawodów też jest pierwsze. Resztą w sumie się bawiłam po prostu, niespecjalnie patrząc na zasady, bo ostatnio nudzą mnie bardzo moje własne zdjęcia, więc cięłam, przechylałam i ogólnie robiłam różne rzeczy, niekoniecznie udane 😀 Póki co nie jestem nimi załamana, chyba ze względu na to, że miesiąc nie miałam w ogóle aparatu w ręku i nadal cieszę się, że po prostu była okazja robienia zdjęć, ale za 2 tygodnie pewnie będę miała ochotę o nich zapomnieć 😁 Za komplement odnośnie podpisu też dziękuję 😁
wymodelowana, to ja w Kaszczorku teraz będę czekać! 😀
Libeerte, wysłałam pw 🙂
To ja się pochwalę, bo akurat zmniejszyłam zdjęcia 😉
Szepcik
no ja Cie proszę.
Nie rób nam tego  😀iabeł:
Czego  😡
Pursat   Абсолют чистой крови
15 marca 2015 22:01
wymodelowana, bardzo mi się podobają! 😀
szepcik
Dawaj więcej z takim światłem jak na pierwszym ;

wymodelowana
A mi się Twoje zdjęci podobają. Są bardzo reporterskie inne niż wszystkie, naprawdę bardzo ciekawe i na pewno nie są to zwykłe "pstryki" 🙂
wymodelowana mi też się podobają. Jedne bardziej, inne mniej, ale ogólnie na plus.
Zwłaszcza pierwsze jest dobre.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 marca 2015 23:06
A gdzie jest granica pomiędzy dobrą reporterka "inną niż wszystkie" a serią nieprzemyślanych, przypadkowych pstryków?
Pytam ogólnie, nie chodzi mi w tym momencie o zdjęcia wymodelowanej (pierwsze bomba, miazga, na ścianę!)
Dla mnie, w czystości przekazu.

spojrzałam na zdjęcia wymodelowanej raz jeszcze, i większość mogłaby być zrobiona chwilę wcześniej/później, żeby np. ucho konia nie zasłanio twarzy jeźdźca. Ale podoba mi się, że szuka, i póki będzie błędów będzie coraz mniej.
to znaczy jak dla mnie w zdjęciach wymodelowanej "coś" jest, dlatego pozwoliłam sobie się przyczepić 😉 Widzę, że łapie fajne momenty i są tu szczegóły do przemyślenia i ew. poprawiania na przyszłość. Póki ktoś tylko "pstryka" wiem, że nie będzie w stanie na daną chwilę ogarnąć wszystkiego na raz. Potencjał widać także najbardziej sobie weź do siebie, żeby iść w stronę pierwszego zdjęcia, a nie np. drugiego, w którym to jak dla mnie jest już za dużo niepotrzebnych przeszkadzaczy 😉
Jak dla mnie to też wymodelowana uchwyciła parę fajnych scen, zwłaszcza pierwsze, ale podpis bardzo psuje mi odbiór prac.

Btw jak sobie stworzyć podpis?
Pursat, cervus, w takim razie bardzo mi miło :kwiatek: Dziękuję.
armara, o rany, dziękuję 😡 Bardzo mnie to podbudowało, zwłaszcza, że jesteś fotografem, którego zdjęcia strasznie mi imponują!
Facella, to chyba za bardzo cenię sobie moje ściany, bo mimo, że lubię pierwsze zdjęcie, to nie zasługuje ono jeszcze na nią 😁 Ale dziękuję :kwiatek:
Atamanka, ale spoko luz, naprawdę bardzo dawno nic nie usłyszałam na temat swoich prac na zasadzie "przesuń w lewo, krzywe, etc." i bardzo się cieszę,  że teraz miało to miejsce 🙂 Jest to dla mnie tylko motorem do działania i kolejnych poprawek, prób (znowu niekoniecznie udanych 😉 ). Dzięki za tekst o potencjale! :kwiatek:
szepcik, a co konkretnie w podpisie jest nie tak?
wymodelowana
Miło mi  😡 Jesteś młodsza, za chwilę mnie prześcigniesz 😉 Oko masz super, ja nie mam talentu i czucia do fajnych kadrów "reporterskich" i zawsze tego zazdroszczę innym 😉 Ale staram się jak mogę.

Cavaliada, Cavaliada i po Cavaliadzie. Kocham zawody na warszawskim Torwarze, zawsze mi się tam dobrze fotografuje, więc Was trochę pomęczę 😉 Nie przejrzałam nawet 50% zdjęć, trochę mnie to przeraża  😵







A tu jeszcze taki wynalazek - w świetle reflektora Krzystzof Ludwiczak, który zajął w Finale ŚR 2-gie miejsce, a zwyciężył jego wychowanek, Andrzej Opłatek (na pierwszym planie)

armara, ale cudo, takie perfekcyjnie dopracowane 😍
Nie widać, jakby brakowało Ci talentu i czucia albo to ja w takim razie mam spaczone spojrzenie na foto 🤣 :kwiatek: Szczególnie, gdy widzę takie kadry, jak to ostatnie lub "kwiatkowe", które wrzuciłaś na fanpage, są po prostu perfekcyjne. Naprawdę chciałabym kiedyś dojść do takiego wychwytywania momentów przy tak dobrej technice.

Skrzyczyński&Crazy Quick 😜 Uwielbiam tę parę bardzo, bardzo!
Wymodelowana po prostu jest duży 😉 i jeszcze z tym szarym paskiem. Generalnie nie lubię zbyt dużych i rzucających się w oczy podpisów 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 marca 2015 19:03
armara, uwielbiam wszystkie  😍
armara wielbię twoje foty!

Dzisiaj miałam takiego cudownego modela. 😍







Ale cierpliwy model! Na piątym ma wyciągniętą łapkę! Nie dało się tego trochę wyeksponować? 😉

Ja też coś jeszcze dorzucę 😉
No właśnie niestety na tamtym mi się nie udało. 🙁
Ale z łapką mam jeszcze takie:



Przepraszam za ten zasyp, ale nie mogłam się zdecydować. 😜
Ja bym jeszcze bliżej tej łapki podeszła 😉
Ja też, ale to już następnym razem. 🙂
szepcik, dzięki za opinię 😉 Póki co nie mam zamiaru go zmieniać, ale być może za jakiś czas - pomyślę wtedy o tym, co napisałaś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się