Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Scottie   Cicha obserwatorka
17 lutego 2015 10:20
Graba., a w Krakowie był dowód wyrabiany? Jeśli tak, to zgłaszasz do Urzędu, w którym go odbierałaś- i jednocześnie składasz wniosek o nowy dowód. Natomiast możesz zadzwonić do swojego banku (lub na infolinię 828 828 828- tylko nie wiem, czy jest to numer ogólnokrajowy), żeby zablokować ten dowód, żeby już nikt nie mógł z niego skorzystać. Jeśli pamiętasz, w jakiej części miasta go zgubiłaś, to możesz spróbować na najbliższym komisariacie zapytać, czy nikt nie oddał lub szukać w biurze rzeczy znalezionych.
Był u mnie w pracy wczoraj pan, który sprzedawał za 50,00 zł bonusy do biletów do teatru i opery. W ramach jakiegoś wspierania kultury. OK. Już kiedyś byli inni ludzie z czymś podobnym. Rozumiem pomysł, jednak.....
Pan wydał mi się mocno podejrzany. Oferował 10 zniżek 50%! Czyli prezent za np. 500 zł.  👀 A ja wiem, że w życiu nie ma takich okazji. No nie ma i już. Pytałam pana o namiary do akcji, czy mogę tam zadzwonić i sprawdzić i pan się poderwał jak oparzony i wyszedł mówiąc, że on w zasadzie to tylko kogoś zastępuje, że on nic nie wie etc. Podejrzane. Czy ja już mam bzika?
Zdecydowanie podejrzane, ja nigdy się nie skuszam na takie akcje i każe wszelkim panom spadać na bambus. Inna sprawa, że nikt mnie tu w korpo nie nachodzi 😉
Zdecydowanie podejrzane, ja nigdy się nie skuszam na takie akcje i każe wszelkim panom spadać na bambus. Inna sprawa, że nikt mnie tu w korpo nie nachodzi 😉

No i mnie się tak wydawało. Zwróciłam uwagę na to, że w broszurce pan miał operę krakowską i zdjęcia spektakli jakich tam nie ma. Wiem, bo bywam obsesyjnie często. I pan mi to zaraz z ręki wyjął i coś tam ojtamojtam tłumaczył. A mój pracownik chciał te bony na jutro, bo chciał spytać żonę o zdanie i prosił o telefon pana i też pan się wypłoszył.
Uważajcie, to może być oszust.
Gwash poza żyrafiarnią są też nowe wybiegi dla lwów, tygrysów i panter śnieżnych. Stare są połączone w większe, więc reszta kotów ma luźniej. Nowe wybiegi dla małp (aczkolwiek i tak za małe moim zdaniem), budują też coś na tyłach pawilonu dla zwierząt nocnych. Monia uwielbia też mini zoo  🙂 Myślę, że warto pokazać dzieciakom  🙂


O to super 🙂 , bo pamiętam że te koty w klatkach to był smutny widok, pamiętam tygrysa w klatce, chodzącego przy kratach w te i we wte.. 🙁
Graba.   je ne sais pas
23 lutego 2015 18:18
Scottie, dzięki, poszłam do urzędu, gdzie składałam dowód, wsyztsko zalatwione było w 5 minut. 🙂


Znacie może jakąś dobrą(a nawet bardzo) pierogarnię w centrum? Chcę zabrać znajomego, a że nigdy nie jadł pierogów to zależy mi na miejscu, w którym już ktoś był...
Nie wiem czy one sa takie super dobre w nomenklaturze pierogowej, ale zapiecek na sławkowskiej to dosc kultowe miejsce pierogowe no i otwarte całą dobę 😀 .
Jadłam też w Miód i wino na Grodzkiej i były okej bardzo 🙂 Tam mają takie misy mieszane itp. Ale też dużo drożej 🙂.
Babcia Malina?
No to wczoraj po raz pierwszy odwiedziłam ICE. Wrażenia bardzo mieszane. Gmach jest imponujący, ale jakiś taki.... obcy. Bardzo komfortowy. Chyba największe wrażenie zrobiła na mnie ... toaleta. Hi!Hi! I to, jak się prosektoryjnie wygląda w świetle w windzie. Znakomite nagłośnienie. Wszystko takie lśniące i takie niekrakowskie. No, może chaos z wyjazdem z parkingu tylko nasz.  😉
Pokaz "Nabucco" okropny. Pokaz, bo nie był to spektakl operowy tylko coś na kształt. Zaledwie jeden solista śpiewał jak trzeba, reszta raczej wyła nieprzyjemnie. Szczególnie jedna z pań. Brrr... jakby szkłem po mózgu. Orkiestra dudniła jak taka strażacka.
Kocham operę i jestem rozpaskudzona znakomitymi wykonaniami. Pomyslałam, że jeśli ktoś po raz pierwszy zobaczy coś w stylu  tego "Nabucco" to już nigdy na sepktakl operowy nie pójdzie. To rodzaj sztuki, która stawia wysokie wymagania. I złe wykonania są naprawdę odstręczające.
No, ale byłam i zameldowałam.
jaki klub polecacie na organizację urodzin? Miejsce z klimatem, tanimi drinami 😉 , parkietem. Byle by nie jakieś tandetne disco.
Raul poleciłabym Ci "Ranczo Furia" w Trąbkach. Miła, fajna knajpka ze specyficznym klimatem 🙂.
Graba.   je ne sais pas
02 marca 2015 14:23
Zorilla, szepcik, dziękuję za polecone miejsca, bylismy w koncu w zapiecku i mogę w 100% polecić to miejsce! jedzenie wyborne, a i cenowo przyzwoicie 🙂
Potrzebuję namiarów na dobrego dentystę. Najlepiej taki, który by miał jakieś doświadczenie z ósemkami, nie zdarłby ze mnie wszystkich pieniędzy i ktory mógłby mnie przyjąć jak najszybciej 🙄
Wojciech Klonowski, dentysta-koniarz 😉 http://www.klonowski-krakow.pl/
Dziękuję! 🙂
Ja i moja rodzina od lat chodzimy do małżeństwa Sołtysów (Sołtys?) http://stomatologiasoltys.pl/

Pan doktor usuwał mi dwie ósemki, które rosly krzywo i były ogólnie ciężkie do usunięcia. Za kazdym razem zabieg trwał krócej niż pół minuty 😀
kolebkadziękuję bardzo 🙂
Ja i moja rodzina od lat chodzimy do małżeństwa Sołtysów (Sołtys?) http://stomatologiasoltys.pl/

Pan doktor usuwał mi dwie ósemki, które rosly krzywo i były ogólnie ciężkie do usunięcia. Za kazdym razem zabieg trwał krócej niż pół minuty 😀


Ja również polecam pana Sołtysa. Babeczka moim zdaniem kiepska, ale gość jak najbardziej 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
16 marca 2015 08:34
I ja i cała rodzina, plus część znajomych chodzi do Klonowskiego (mnie leczy już prawie 20 lat) i mogę się pod nim podpisać obiema ręcami  😉 Ósemki wyrwał mi tak, że się w ogóle nie zorientowałam. Tylko jak będzie Cię chciał znieczulić to poproś o Wanda  😉
Swoją drogą właśnie dziś z nim obmyślałam plan nacinania dziąseł u Anetki, bo jej się ząb nie chce przebić....
Kolejny raz wkurzył mnie parking pod US na Krowoderskich Zuchów. Kurczę... 6 zł za wjazd a taka tam dziura jest, że szok!
Parking pełny i nie załatają. Oburzające.
gdzie w tym mieście dają dobra pizze i jak ją dowiozą to jest wciąż jeszcze CIEPŁA!?
bo ta z banoli nie dość że jest wątpilwa w smaku, to jeszcze dowieźli mi ja zimną  😵
Bannolli jest obrzydliwe - zimne i niesmaczne pizze, mega się popsuli :/

Dobra jest Dominium (chyba dowożą?) i Domino's Pizza.
Nigdy nie zamawiałam, ale w lokalu dominium smakuje dobrze. I fajną zniżkę dla biednych studentów dają  😁

Ja do domu zamawiam z Da Grasso i może jakiegoś szału totalnego nie ma, ale jest smaczna. Z temperaturą różnie chyba zależy od pogody i tego jak oni tam ogarniają danego dnia, ale chyba mi się nie zdarzyło, żeby była zimna.
Dominium ma dobre pizze, zgadzam sie 🙂 nie pamiętam czy u znajomej zamawiałyśmy z Dominium czy z Domino's  😁
Magillo na bieżanowie robi naprawdę fantastyczną, ale nie wiem czy wszędzie dowożą, bo zamawiam tylko jak akurat jestem w tamtejszej okolicy 😉
Całkiem lubię Capri2, ale zamawiam może raz na pół roku, więc nie jestem na bieżąco.
Cariotka   płomienna pasja
20 marca 2015 04:47
Jak byłam  teraz w Polsce przetestowałam 3 pizzerie.
Magillo wypadło najgorzej.  Pizza w lokalu niedobra i zimna. Ciasto też mi nie smakowało.  Słyszałam mnóstwo opini że słynne Magillo na biezanowie się popsuło.
Druga pizza była fantastyczna w Bosca Iola na siennej.  Pizza wymiata!
Trzecią zamówiłam przez telefon z Pepe na bieżanowie i bardzo mi smakowała ale była letnia a mają do mnie 10 minut na nogach ☺
tu w uk pizza z zizzi wymiata!  Jakby ktoś był warto skosztować; )
capri2 nie! kiedys zamawiałam, i było fajnie, a potem zaczeli mi mówić "będziemy DO godziny", a byli nieraz po półtorek z kompletnie zimna pizzą  🤬 
przestałam dzwonić

dominium, domino's spróbuje, bo jeszcze nie dzwoniłam
o da grazzo to znam, też mi się wydaje że przywzwoite, szału nie ma, ale jest okejka  🙂
Eee, zimnej bym nie przyjęła! Z Magillo zamawiałam równo miesiąc temu, była ciepła i dobra jak zawsze (szczególnie wegetariańska). Ale wyrzucili z menu zapiekanki, które były naprawdę rewelacyjne :/
Graba.   je ne sais pas
21 marca 2015 18:39
znow ja... zna ktoś dobrą krawcową w okolicach nowej huty, która na cito(na wtorek) skroci mi sukienke z prostym dołem?
I jeszcze ja - szukam namiarów na DOBREGO ortopedę od kolan, słyszałam pozytywnie opinie o dr Kruku - ktoś, coś 🙂  :kwiatek: ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się