Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2015 18:20
Mnie to zwyczajnie nudziło.. za to polecam np ćwiczenia Tiffany (są na youtubie).

Wczoraj po raz pierwszy poszłam na siłownie wyłącznie w celu zrobienia brzucha - jak inni patrzą to człowiek bardziej się stara  😁 A dziś już normalny trening, nogi+barki.


Jak jest z piciem kawy? Raz czytam, że bardzo spowalnia metabolizm, innym razem, że właśnie powinno się ją pić przy odchudzaniu  🤔
przyspiesza a nie spowalnia, z tego co wiem.
Minus to to, że zakwasza organizm, a to nie jest ponoć zdrowe. I wypłukuje magnez.
Mnie to zwyczajnie nudziło.. za to polecam np ćwiczenia Tiffany (są na youtubie).

poszukam i popróbuję  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2015 18:31
tunrida dzięki  :kwiatek: No właśnie wczoraj przeczytałam artykuł, w którym spowalniała i trochę się zdziwiłam. Piję jedną dziennie, to chyba nie tak źle.
busch   Mad god's blessing.
18 marca 2015 18:49
Kaprioleczka, ja nie wierzę w 6 weidera bo jest: a)nudna b)nawet nie podnosi tętna c) jest masa bardziej efektywnych ćwiczeń d)jest to zestaw bardzo jednostronny, tzn. skupia się na mięśniach brzucha, a ignoruje antagonistyczne mięśnie pleców. Można się nabawić przez to bóli pleców. Uważam, że brzuszki powinny być jedynie uzupełnieniem, a nawet właściwie całkiem można z takich typowych ćwiczeń na brzuch zrezygnować jeśli się rzetelnie wykonuje ćwiczenia angażujące całe ciało, takie jak chociażby przysiady, wykroki, planki, pompki i masa innych. Przede wszystkim do ładnego brzucha trzeba mieć mało tłuszczu na brzuchu, czyli dużo palić - a przy 6 weidera pali się malutko kalorii. Sama "rzeźba" daje cokolwiek jeśli już nie ma za wiele tłuszczu, bo można mieć pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha... schowane pod ochronną warstwą tłuszczyku 😉. No i brzuch angażujemy również jeśli robimy ćwiczenia na całe ciało bo musi stabilizować naszą postawę przy rozmaitych wygibach - więc nie ma potrzeby się na nim szczególnie koncentrować  🙂

Jeśli coś koniecznie chciałabyś typowo na brzuch, to myślę że dużo fajniejsze, bardziej wszechstronne i ciekawsze są te ćwiczenia:

chociaż ja je robię już po "treningu właściwym" jak chcę brzuch szczególnie mocno skatować 😀 - jakoś nie wierzę w to, że można robić tylko ten program (z rozgrzewką i rozciąganiem oczywiście) i zanotować jakieś efekty. Najlepiej łączyć go z programami na całe ciało 🙂

A tak w ogóle to witaj z powrotem! Dawno Cię nie czytałam 😀
A tak w ogóle to witaj z powrotem! Dawno Cię nie czytałam 😀


dawno mnie nie było  😎 ale przywiało mnie z powrotem

Kaprioleczka, ja nie wierzę w 6 weidera bo jest: a)nudna b)nawet nie podnosi tętna c) jest masa bardziej efektywnych ćwiczeń d)jest to zestaw bardzo jednostronny, tzn. skupia się na mięśniach brzucha, a ignoruje antagonistyczne mięśnie pleców. Można się nabawić przez to bóli pleców. Uważam, że brzuszki powinny być jedynie uzupełnieniem, a nawet właściwie całkiem można z takich typowych ćwiczeń na brzuch zrezygnować jeśli się rzetelnie wykonuje ćwiczenia angażujące całe ciało, takie jak chociażby przysiady, wykroki, planki, pompki i masa innych. Przede wszystkim do ładnego brzucha trzeba mieć mało tłuszczu na brzuchu, czyli dużo palić - a przy 6 weidera pali się malutko kalorii. Sama "rzeźba" daje cokolwiek jeśli już nie ma za wiele tłuszczu, bo można mieć pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha... schowane pod ochronną warstwą tłuszczyku 😉. No i brzuch angażujemy również jeśli robimy ćwiczenia na całe ciało bo musi stabilizować naszą postawę przy rozmaitych wygibach - więc nie ma potrzeby się na nim szczególnie koncentrować  🙂

wiem, że zaraz zostanę tu zlinczowana  🤦 ale tłuszczu u mnie na brzuchu sie nie doszukasz 😉 na tyłku, udach za to proszę bardzo, bez problemu 😉
właśnie chciałam odbudować mięśnie brzucha, bo niby nic tam nie ma, ale taki mało jędrny się ten brzuch zrobił, a latka lecą, więc chciałam takie typowe ćwiczenia na brzuch. poza tym robię jeszcze ćwiczenia na mięśnie grzbietu bo zdiagnozowali mi przepuklinę kręgu, więc musiałam się za siebie wziąć 😉 i ten brzuch tak jakoś jeszcze bardziej się zaczął rzucać w oczy, tzn mi oczywiście.
generalnie poza tym biegałam, ale na razie przez tą przepuklinę mam zakaz od lekarza, więc pedałuję sobie na rowerku i na koniku  😁 i to póki co tyle. na kondycję nie narzekam, a i mam nadzieję, że niedługo pozwolą mi znowu biegać, więc będę mogła robic sobie normalne cardio.

Jeśli coś koniecznie chciałabyś typowo na brzuch, to myślę że dużo fajniejsze, bardziej wszechstronne i ciekawsze są te ćwiczenia:



:kwiatek: :kwiatek: 😅 😅 dzięki zaraz sobie zobaczę 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2015 21:36
kapri jesteś pewna, że możesz robić brzuszki z przepukliną? One naprawdę mocno obciążają kręgosłup.
Busch nie wszystkie cwiczenia, ktore nie podnsza tempa nie wyrabiaja miesni. Ale taktylko wtracam, nie znam sie na tym weiderze
kapri jesteś pewna, że możesz robić brzuszki z przepukliną? One naprawdę mocno obciążają kręgosłup.


moj terapeuta pozwolil mi robic brzuszki jesli nie odrywam całych plecow od ziemi - tylko same łopatki. i tak własnie robie, a kregoslup ledzwiowy zostaje na ziemi.
Kaprioleczka - hej kochana!! :*

Marta Okuniewska napisała dziś notkę o Weiderze chwilę temu na fejsie, przeczytajcie sobie.
Kaprioleczka - hej kochana!! :*


normalnie sie czuje sławna aż  😎 😡 miło wrócić 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2015 22:29

Marta Okuniewska napisała dziś notkę o Weiderze chwilę temu na fejsie, przeczytajcie sobie.


Bardzo fajnie to napisała. Ona w ogóle ma fajne podejście, bardzo na luzie  🙂
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 marca 2015 00:01
Padam na twarz po dzisiejszej siłowni, ło matkoboska. Dopiero niedawno wrocilam.
Dzien na 4+, trochę czekoladki wpadło  😉
czwartek,pt,sobota odpoczywam od siłki (treningi zrobione, poza tym całe dnie w pracy siedzę:/ ), a w niedziele basen  😅
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 marca 2015 06:37
Jak tam się trzymacie w ten piękny, słoneczny poranek?  :kwiatek:

Ja właśnie zjadłam śniadanie, pakuję się i ruszam na górski (lub raczej wyżynny) trekking, popołudniu ścianka wspinaczkowa  💘
jett   success is the best revenge
19 marca 2015 07:29
Ja wczoraj troche zawaliłam  😡 przyszli znajomi na wspólna naukę i wpadło kilka ciastek i dwa cukierki. Ale dzisiaj juz jedziemy na 5 😀 Poranna owsianka zjedzona, jedzonko na pózniej w trakcie przygotowań, a wieczorem ćwiczenia na brzuch, pupę i nogi  😀
busch   Mad god's blessing.
19 marca 2015 07:44
Busch nie wszystkie cwiczenia, ktore nie podnsza tempa nie wyrabiaja miesni. Ale taktylko wtracam, nie znam sie na tym weiderze


Możesz mi powiedzieć, jakie ćwiczenia masz na myśli? Może jestem skrzywiona ze względu na swoją własną, kiepską wydolność, ale trudno mi znaleźć przykład ćwiczeń, gdzie wykonuje się jakąś konkretną pracę i nie podnosi się tętna. Jeśli masz na myśli trening siłowy, to u mnie jak najbardziej jest w stanie wywołać wzmożone walenie serducha 😉. Miałam doświadczenie tylko z żałośnie lekkimi ciężarkami, więc podejrzewam że w normalnym treningu siłowym również bym tak miała - że co prawda nie dostaję zadyszki jak przy HIIT-ach czy cardio, ale tętno jak najbardziej mi przyspiesza, i czasami nawet porównywalnie do tego, jak przyspiesza gdy po prostu robię wesołe podskoki.

Albo masz na myśli jogę lub pilates? Nie mam doświadczenia w tych sportach i nie wiem, czy byłabym w stanie ćwiczyć i nie zanotować jakiegoś poważnego wzrostu tętna. Nie wiem tylko, czy takie programy w ogóle mają na celu budowę mięśni? Chyba bardziej ich uelastycznienie, rozciągnięcie, wzmocnienie, ale niekoniecznie rzeźbę?

A Marta Okuniewska w sumie chyba okazuje się ma podobne zdanie, co ja 😁
Czy przy odchudzaniu, oprócz ćwiczeń i diety, mogę jeszcze chodzić na masaże? Jeżeli tak, to jakie? I czy to muszą być masaże w studio, czy mogę kupić sobie jakieś urządzenie do masażu w domu?
Cierpik dziękuję Ci za info o bialkach.
Zastanawiam sie tylko nad tym czy w fazie odtluszczania jest to pptrzebne.?
Ja biegam okolo 45 minut albo ro ie turbowyzwanie ewki - zalezy ile mam czasu .
Czuje czesto takie przesilenie mięśni. 
Co na to mozna poradzic? Jak odzywic miesnie przed bieganiem i po bieganiu?


Uwielbiam wyrzut endorfin gdy biegam.
Uwielbiam wyrzut endorfin gdy biegam.


kiedy go masz? Po której minucie biegu? Potrafisz podać przybliżony czas, czy masz to o różnym czasie?
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
19 marca 2015 12:11
Dziewczyny macie jakieś linki do stron/blogów z fit przepisami bo mi już weny brakuje. Ile można jeść kurczaka na parze. 🙁
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 marca 2015 13:01
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
19 marca 2015 15:25
Dziękuje Iga :kwiatek:
galop - proponouję Ci aminokwasy, albo z jedzenia albo do picia jako BCAA


kochani fajna stronka z przepisami na Wielkanoc. My z moją mamą robimy Wielkanoc w wersji Fit 🙂
Robię te jajka nadziewane kaszą jaglaną, sałatkę z kurczakiem, warzywami i ryżem basmatti, na słodko muffinki pełnoziarniste i chyba sernik białkowy.

http://www.mojdietetyk.pl/cos_pysznego_zdrowego?typ_dania=wielkanoc&s=&typ_diety=



wistra - możesz pewnie, ja chodzę na rollenmasaż i saunę dodatkowo 🙂
[quote author=galop link=topic=89332.msg2318077#msg2318077 date=1426758895]
Uwielbiam wyrzut endorfin gdy biegam.


kiedy go masz? Po której minucie biegu? Potrafisz podać przybliżony czas, czy masz to o różnym czasie?
[/quote]tak okolo 35 minuty i najlepiej jak jakiś interwal zrobie sobie - Pol minuty na 12 pol na 8.
I pelnia szczescia. Dzis postaram sie dzis tez biegać.  I dokladnie spojrzę jeszcze na czas.
Tunrida a ty bierzesz bcaa?
Cierpik kiedy brac to bialko i jak ?
Biore teraz l karnityne forte plus olimpu tak okolo 30 minut przed biegiem
Nic nie biorę, bo uważam, że nie mam takiej potrzeby. Za mało we mnie zawodowca, żebym czuła potrzebę brania czegokolwiek poza żarciem. 🙂 Czasami zjadam zamiast posiłku 1 baton dietetyczny, lub proszek jakiś dietetyczny. ( są takie zastępujące posiłek zawierające mikro i makroelementy, witaminy, białko, cukier, tłuszcze) Zjadam to po to, żeby nie mieć niedoborów przy moim słabo przemyślanych na razie posiłkach
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 marca 2015 23:25
Ooo Tunrida, mozesz napisać coś więcej o tych proszkach? Kilka stron wczesniej wlasnie pytałam o takie zastępujące posiłki produkty, ponieważ też czasem nie mam czasu na normalny zbilansowany posiłek  :kwiatek:
A mozesz tunrid podac nazwe tego pysznego?
Mi chodzi wlasciwie o cos pysznego i odzywczego.

Właśnie przebieglam 40 minut. Około 19 minuty miałam kryzys. Od 35 mminutymoglabym biec i biec ale o 6tej muszę z dziećmi wstac. Jem jogurt biały,  powiesze pranie, prysznic i spac....
Kupuję ostatnio w Rossmanie, bo chyba najtańsze. Firma Smart Food- są koktajle, zupy, dania makaronowe, batony. Ja nie lubię kombinować i dla mnie koktajl bananowy i waniliowy są super. Dodajesz 250 ml chudego mleka i całość ma 200 kcal. Jest mega słooodkie. Uwielbiam. Może mozna by wybrać coś mniej słodkiego, jak ktoś nie lubi. A jak się nie chce mleka, to można jakiś inny proszek wybrać, lub do tego dać wody. Batony są fajnym wyjściem, bo nosisz w torbie i jesteś zawsze przygotowana na głód.
Inną firmą którą jadałam jest Allevo. Do kupienia też w Rossmanie, albo w innych dużych marketach. Jadłam tylko batony i mam swoje ulubione smaki.
Jeszcze inne produkty to Eurodieta- znam dobrze i do tego miałabym największe zaufanie, ale są najmniej smaczne. Też mam i też używam.

Nie mam czasu na gotowanie, kombinowanie, układanie składników. Żyję w biegu i dla mnie żarcie NA OGÓŁ musi być proste i łatwe. A boję się, że na serkach, musli, mięsku i warzywkach jednak nabawię się jakichś niedoborów. Taki posiłek z raz dziennie daje mi poczucie, że "odżywiłam się" nieco.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 marca 2015 06:09
I to jest zdrowe? Tzn nie zawiera milionów konserwantów itp? Zawsze jedzenie w proszku kojarzyło mi się z ostatecznością, muszę zajrzeć do rossmanna jak będę w Polsce  😉


Mam pytanie - jakiś czas temu znajomy wspominał o gumie do podciągania na drążku dla ludzi z wielkim tyłkiem którzy mają z tym problem, czyli mnie  😉 Jak to wygląda i czy można to kupić w decathlonie/go sporcie? Google wypluwa mi dziesiątki gum do ćwiczeń różnego rodzaju, nie umiem zlokalizować tej odpowiedniej  🤔
Jak ma się wielki tylek do podciągania? Mam gigantyczny dół i podciągania robie bez problemu. To chyba zależy od siły rąk a nie proporcji ciała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się