Konie czystej krwi arabskiej

Ja mam Loesdau rozmiar S z naturalnym owczym futrem same przody 😉

Daihala zgadzam się co do paszy, moja zaczęła łysieć 2 lata temu po paszy granulowanej, lekarz stwierdził, że to alergia na białko (a raczej jego nadmiar), nie pamiętam tylko co to był za granulat 🤔 Generalnie preferuję mieszanki, w których mogę zobaczyć gołym okiem z czego się składają, np. muesli Pavo rudej bardzo smakowało, a ona raczej z tych wybrednych, jak się ostatnio okazało 😁
Ja mam Woof weary tendon boots - Pony jesli chodzi o skorupy i kontaktowki Yorka tez pony 🙂 ale znowu HKMy pony byly takie jak ulal, ani cm nogi wiecej by sie nie zmiescilo🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 marca 2015 16:41
Daihla odpisalam na priv 😉

Co do ochrow, ja tez wlasnie zamawiam dla siwego i tez mam zagwozdke.  Konkretnie kupuje te --> http://konik.com.pl/ochraniacze-norton-competition-na-kolki  i tez mysle coby czy pony.
No cena nawet, nawet a musze miec na kolki bo czuje ze z rzepami to jeszcze dlugo powalczymy  😁
Wiecie co mam konia złoto  💘 Żyłam w przekonaniu, że nie cierpi on skakać i mocno mnie to bolało. Ale dziś się okazało, że jak ustawie mu porządny korytarz, ze wskazówkami, zabudowanymi przeszkodami to tak śmiga, że szok 😀 ani razu nie wyłamał, a miedzy linki sam zasuwał, ja właściwie tylko stałam i podziwiałam, jestem z niego mega mega zadowolona.
Ale włąśnie tak ostatnio z Murat rozmawiałam, że prowadziłam już rozmowy odnośnie zakupu nowego konia.. i wiecie mi się wydaje, że zwierze czuje takie rzeczy, bo ostatnimi dniami on stara sie jak nigdy.
A ze złych nowin to niestety jutro znowu wet. Po 10 dniach podawania aktualnego leku miałam zadzwonić zdać relacje, dziś jest dzień 8 i jak poszłam z nim postepować do lasu to zaczął mi znowu kasłać i zaraz po gilu z jednego nozdrza poleciała krew.. także odrazu telefon do weta, jutro przyjeżdża dać coś doraźnie, a na piątek załatwi endoskopie czy bronchoskopie, nie pamietam dokładnie. Ale jestem dobrej myśli, a dodatkowo rozmawiałam z p. Blanką Wysocką i na początku kwietnia też przyjedzie go obejrzeć, bo teraz ma L4.
No i przyszły nowe szmatki, Eskadron iceblue i hibiscus :3 Ten DL to jak derka prawie 😉
Ja mam Loesdau rozmiar S z naturalnym owczym futrem same przody 😉

Daihala zgadzam się co do paszy, moja zaczęła łysieć 2 lata temu po paszy granulowanej, lekarz stwierdził, że to alergia na białko (a raczej jego nadmiar), nie pamiętam tylko co to był za granulat 🤔 Generalnie preferuję mieszanki, w których mogę zobaczyć gołym okiem z czego się składają, np. muesli Pavo rudej bardzo smakowało, a ona raczej z tych wybrednych, jak się ostatnio okazało 😁


bo poza opisem paszy (każda jest wd. producenta genialna i zrobi nam z konia gwiazdę!) należy czytać jej SKŁAD i ANALIZĘ BIOCHEMICZNĄ gdzie w przypadku arabów na 1szym miejscu należy zwracać uwagę na BIAŁKO
szamanka a ja na twoim miejscu zrobila bym zęby ( ELEKTRYCZNYM TARNIKIEM, NIE RĘCZNYM !!!) i juz. zaraz sie trawa pojawi i konio poleci do przodu. z paszami bym uwazala, bo mloda trawa jest bardzo "tucząca" , mozna przegiąć dodajać jeszcze specjalistyczne pasze. odrobaczaj glupka 4 razy w roku i zrób zęby, koniecznie 😉.
a czy ty nie mialas zmienic pensjonatu?  👀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 marca 2015 18:11
OBIBOK mialam, ale wlasciciel sttajni zaczal sie zmieniac, jak uslyszal ze rozmawiamy o zmianie stajni 😉 Kazde zyczenie spelnia , az boje sie czasem prosic o wiecej. Powiedzialam, ze moj kon nie moze jesc splesnialej sianokiszonki to bum! na drugi dzien mlody ma zieolne, pachnace sianko w zlobie  💘 Poprosilam o wiecej trocin - i jest. Prosze o podawanie dodatkowej paszy - i jest podawana nawet razem z biotyna!

Nawet w sobote zapytalam czy szkolenie moglabym zorganizowac w stajni - no i tez sie udalo, nawet konie udostepni!
Nie pytaj co sie stalo - ale chyba kazdy zaczalby sie starac jakby mial stracic darmowe 500 zl co miesiac 😉
bo poza opisem paszy (każda jest wd. producenta genialna i zrobi nam z konia gwiazdę!) należy czytać jej SKŁAD i ANALIZĘ BIOCHEMICZNĄ gdzie w przypadku arabów na 1szym miejscu należy zwracać uwagę na BIAŁKO
dlaczego u arabów trzeba zwracac uwage na bialko ? tak pytam z ciekawosci  😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
18 marca 2015 19:13
TheWunia, zrób mu rhinoskopię, czy nie ma polipów w nosie. Mój Niuniek miał i o mało się nie wykrwawił przy próbie zrobienia sondy w wypadku kolki, bo nikt o tym nie wiedział.
arabianesta a polecisz kogoś? Bo Ty w sumie nie tak daleko ode mnie 🙂
Bo wiesz jak to z wetami, aktualnie leczy go już trzeci i coraz bardziej załamuje ręce, bo dopóki sie coś powaznego nie wydarzy to wręcz olewają sprawe
Tak to dziś wyglądało:
TheWunia trzymam kciuki, żeby się wszystko dobrze skończyło.

Ja zaś ogłaszam wiosnę. Rude kłaki lecą!  😅
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 marca 2015 20:11
Krew z nosa u konia wygląda przerażająco. The Wunia oby było wszystko dobrze, kciuki są!
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
18 marca 2015 20:12
Kto tu pisał o brzeszczocie????
No wielbię tę osobę  😍  Przyjeżdżam dziś do koni, a tam Obibok chytrze uśmiechnięta od ucha do ucha i pełno kłaków wszędzie -i że wyczytała na wątku o brzeszczocie i że ma i że czyni cuda ...  🙄 - BCC (Brzeszczot Czyni Cuda). No to ja hyc - na młodej nie zrobiło wrażenia, ale Zawiej...  😍 W siódmym niebie-jakby mógł, to by mruczał  😉  3 min i cała siatka sierści - i żadnych włosów w ustach  😎

I jeszcze a propos Szamanki - chciałam zauważyć, że ona ma zaraz ślub! Proszę jej tu niepotrzebnie nie stresować, przecież robi co może - a koń i tak wygląda znacznie lepiej niż kiedyś  :kwiatek:  Szamanko, nie bierz do siebie tych wszystkich złośliwości i być może czasem wpisów z karcącym tonem - to nie tak :-) Fajnie, że się pytasz i szukasz i super, że za swojego pierwszego konia masz araba  😀 Nikt nie urodził się znawcą wszystkiego  👀 A Ty nikogo nie udajesz -zajmij się spokojnie planowaniem ślubu, a koń jak mu zrobisz zęby i odrobaczysz, to dojdzie do siebie :-) U Podkowy masz gotowe mieszanki witaminowe - wychodzą znacznie taniej niż pasze, a tak jak Obibok pisze (ja się jej zawsze słucham  😉 ) - zaraz będzie wysokowartościowa trawa i nie ma co przesadzać, żeby nie przedobrzyć - bo to wcale nie jest dobre   :kwiatek:

A co do kasy, to nie trzeba mieć jej w nadmiarze, żeby mieć konia - bez przesady - koń kosztuje miesięcznie tyle co dziecko, albo duży pies  ;-) Będzie dobrze  :kwiatek:

TheWunia, on tak ma po wzmożonym wysiłku? Bo galopie?
Daihla masz nowy arabski nabytek i sie nim nie chwalisz? 🤬 Zaraz zdjecia prosze wklejac i opowiadac co to!
TheWunia kurcze, mocno trzymam kciuki! A Karcza wzywalas?
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
18 marca 2015 20:32
larabarson   😉  Bo to nie arabka  😉 ..i do tego "łaciata"  😉  Więc słabo pasująca do tego wątku :-)
Daihla to było po spacerze w ręku, na małej łączce chwilke mu pozwoliłam pobiegać, ale to dosłownie 5 kółek na lonży, wiec raczej nie nazwałabym tego wysiłkiem, ani grama potu.
Krew była pierwszy raz (ale w sumie nie mam 100% pewności po podczas jazdy nie widze), a kaszle najintensywniej podczas jedzenia i na poczatku pracy, ale to zależy od dnia

larabarson Karcz powiedział, że moge go przywieźć do niego.. a jeszcze nie wiem czy to na tyle poważne żeby odrazu klinika, aby do piątku to tej endoskopii i sie wszystko okaże. Narazie kazał dać podbiał i wykończyć ten lek co dostaje aktualnie.
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
18 marca 2015 21:03
TheWunia, bronchoskopię tez robisz? Tak brzmi jakby coś z drogami oddechowymi. Może faktycznie jakieś zapalenie? On jest COPDowiec? Teraz też się jakieś pyłkowanie chyba zaczyna?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 marca 2015 21:13
TheWunia trzymam kciuki za chłopaka!
Bronchoskopie pewnie zrobi dopiero p. Blanka za te 3 tygodnie, bo nikt inny tym sprzetem w okolicy nie dysponuje. Do tej pory nigdy nic sie nie działo, ale tydzień temu skończył 6 lat, a COPD to sie właśnie w tym wieku ujawnia, wiec musze zakładać taką mozliwość. Aczkolwiek on chrypiał już od stycznia jak nie było żadnych pyłków. Przez ten okres już tyle co na wetów wydałam, że chociaż diagnoze powinien mieć, ale cóż..

Dziękujemy za kciuki, będe meldować jak sie sytuacja rozwinie  :kwiatek:
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
18 marca 2015 21:44
Niestety, Jarek Karcz, który stale opiekuje się Niuńkiem, nie miał tego sprzętu zdatnego do użytku. W Łukowie działa dr Jaroć i on właśnie sugerował, żeby Niuńkowi zrobić to badanie, ale nie wiem, czy on to ma. Ty masz do niego bliżej. Przedtem raz Niuńkowi tak pociekło jak na zdjęciu, i to nie po robocie, ale przed, tylko że zaraz mu przeszło i nikt jakoś wtedy nie skojarzył tych faktów. Człowiek się całe życie uczy.
Dziękuję, że mówisz 🙂  jutro postaram się zorganizować telefon do tego Jarocia i dowiedzieć co i jak
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
18 marca 2015 22:31
Do niego są takie dwa numery: 511 187 872 i 604 520 173.
TheWunia a moze po prostu strzelilo mu jakies naczynko w nochalu. a RAO to ci serdecznie nie zycze  🙄 . ech.. ;(. teraz zamiast na makaca bedziesz kase wywalac na wetów ;/
albo wlasnie! to makac rzucil na was urok!  😀iabeł:
TheWunia -Taki sam "wyciek" z nosa miał w zeszłym roku na wiosnę ( jak zaczęło być ciepło) nasz stajenny emeryt. Wcześniej mu się to nie zdarzało. Miał endoskopię i wyszło RAO. Krew ciekła mu dość długo z różnym natężeniem. Jesienią przeszło.
Miał dwa razy ataki duszności, które wyglądało jakby miał kolkę bardzo szybko postępującą ( pokładał się i momentalnie był mokry jakby go ktoś oblał wodą), przy czym jelita pracowały w porządku. Przy ataku duszności- zamiast krwi ciekł mu biały gęsty glut.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 marca 2015 10:59
A nie mówiłam, że brzeszczot na linienie najlepszy  😀
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
19 marca 2015 16:10
TheWunia nie panikuj zanim nie poznasz diagnozy - może to nic strasznego, jakieś zapalenie. Trzymam kciuki.

iwona9208  😅 Psa dziś też zbrzeszczotowałam  💃 
Rewelacyjny pomysł!  :kwiatek:
Daihla ja nie panikuje, co by mu nie było to zawsze ma u mnie mieszkanie, czy bedzie sie to jazdy nadawał czy nie. Taki przywilej pierwszego konia, a jutro mam nadzieje, że wet troche rozjaśni sprawe co sie dzieje.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 marca 2015 16:27
Dziewczyny bylam dzis ogladac ten brzeszczot - jak wy to wyczesujecie? Pod kątem czy z gory czy jak?  👀
jakbys wode sciagala 😉 przylozysz i bedziesz wiedziala jak najlepiej 😉. zawinełam sobie tasma koncówki i heja 😉
TheWunia trzymam kciuki, oby to nie było nic poważnego ❗ Ja panikara chyba bym zwariowała ze strachu 😵

Dziewczyny myślę, że przekonałyście mnie do tego brzeszczota, jak już będę jechała do castoramy żeby kupić drut do mierzenia rudej pod siodło to zaopatrzę się też w brzeszczot 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się