Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Kami   kasztan z gwiazdką
21 marca 2015 20:18
Kolebka dr Kruk operował mnie prawie pięć lat temu - jest świetnym lekarzem, wszyscy znajomi i rodzina z problemami kolanowymi chodzą do niego. Poza tym dusza człowiek - dalej jak mam jakiś problem to piszę do niego maila i zawsze pomaga  🙂 Przyjmuje w CM Liszki  🙂
Kami czytalam w necie same pozytywne opinie, to chyba dobrze  😁  będę tam dzwonić w poniedziałek, długo się czeka na wizytę ?
I czy tylko tam przyjmuje ? Koleżanka pisala też o Scanmedzie w św.Rafale...
Kami   kasztan z gwiazdką
21 marca 2015 20:46
Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia... Ja z nim ostatnio się spotykam bardziej towarzysko jak przychodzę do jego brata-pediatry z córkami  😉 Ostatni raz jak byłam u niego w Rafale trzy lata temu to chciał stamtąd odejść. Ale musi jeszcze gdzieś przyjmować, bo musi gdzieś operować  🙄
Jeśli chodzi o czas oczekiwania, to on daje grafik tylko na konkretny miesiąc, więc zależy jakie ma akurat obłożenie. Może Cię przyjąć za tydzień, a może będziesz musiała czekać na następny grafik.

Edit: jest wymieniony jako lekarz współpracujący w Ortopedicum, więc pewnie tam operuje  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 20:49
Zupełnie nie orientuję się w Krakowie - czy ulica Brzozowa jest gdzieś w centrum i czy da się tam zaparkować auto w weekend? (Niby widzę jej lokalizację na mapach google ale kompletnie nic mi to nie mówi  😡 )
Tak to jest centrum. W zasadzie już chyba Kazimierz, bo widzę, że przecina się z miodową.
Co do parkowania to Ci nie pomogę, ja do takich okolic nie zapuszczam się autem, tylko tramwaj.
Myślę, że w niedzielę jest szansa zaparkować, ale tam na pewno jakaś strefa jest, nie wiem jak to teraz z tym jest, może ktoś obeznany się wypowie.
Kami   kasztan z gwiazdką
21 marca 2015 20:58
W weekend nie ma strefy  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 20:59
Kami czyli w sobotę zaparkuję bez płacenia? (Albo i z płaceniem, byle nie jakąś kosmiczną kwotę bo muszę stać cały dzień).

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi  🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
21 marca 2015 21:03
Bez, strefa jest tylko w tygodniu  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 21:07
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Graba.   je ne sais pas
22 marca 2015 08:42
przepraszam, ze się powtarzam, ale spadlo na tamtą strone, a sprawa pilna, bo we wtorek mam koncert :kwiatek:
znow ja... zna ktoś dobrą krawcową w okolicach nowej huty, która na cito(na wtorek) skroci mi sukienke z prostym dołem?
Nie znalazłam odpowiedniego wątku,jeśli taki istnieje to przepraszam za off top'a 🙂
W kwietniu mam zamiar z lubym zjechać do Polski na tydzień,chcielibyśmy spędzić weekend(albo trzy dni w tygodniu) w jakimś ośrodku/pensjonacie etc,zależy nam,żeby w okolicy były jakieś atrakcje(np.jazda na quadach,basen itp.),było gdzie pospacerować,rozerwać się. Jesteście w stanie coś polecić ?🙂

Bischa   TAFC Polska :)
28 marca 2015 18:57
Czy ktoś z was mieszka może w Andrychowie i mógłby mnie przekimać (wystarczy nawet sama podłoga+poduszka i możliwość wykąpania się, luksusy nie potrzebne)? A może wieczorem (22-23) 18 kwietnia będzie się wybierał do Krakowa/Bielska-Białej/Katowic? A może jest jakiś sposób na wydostanie się z Andrychowa o tak dziwnej porze do Krakowa/Katowic? Ostatnie możliwe busy/pociągi wyjeżdżają najpóźniej o 19:55, a niestety mam koncert który zaczyna się o 20. Patrzyłam na noclegi na booking.com, niestety są zbyt drogie, nie stać mnie, a te tańsze są w innych miasteczkach 🙁 Mogę nawet w stajni na sianie się przespać.

Sprawa PILNA, bo muszę ogarnąć też szybko bilety do Krakowa/Katowic i z...
Bischa - sprawdź na coufsurfing'u. Poza tym jak ciagle jeździsz na konćerty właśnie moze ta forma bedzie dla ciebie najlepsza opcją. Tez od czasu do czasu kogoś przyjmiesz w Warszawie i bedzie git.
Potrzebuję namiarów na dobrą i niedrogą firmę sprzątającą. Taką co może wyszorować parą i używa dobrych środków. I niczego nie popsuje. Ktoś? Coś?  :kwiatek:
ja ostatnio brałam tanią ze śląska. Opłacało im się przyjechać, ale nie wiem co u Ciebie. Rudobrody. Bardzo OK właściciel.
ja ostatnio brałam tanią ze śląska. Opłacało im się przyjechać, ale nie wiem co u Ciebie. Rudobrody. Bardzo OK właściciel.


To do mnie? Masz namiary? Chodzi mi o dużą powierzchnię do "wyparowania" i mnóstwo okien z kratami do umycia i proporcjonalnie ściany z flizami. Bo sami niedługo padniemy .  🙁
Tania tak, do Ciebie🙂
http://rudobrody.com/
chciało im się nawet poszukać kluczy, które zawieruszyli w workach ze śmieciami pomimo, że zmienili zamek na własny koszt i mogli olać resztę zamków mówiąc, że zgubiły się na amen i przepraszają. Nie, oni poszukali i wysłali kurierem.
Bischa ja znalazłam że jest autobus do Cieszyna koło 22.50 , jedzie przez Bielsko  🙂 http://www.pks-bielsko.pl/viewpage.php?page_id=11 wejdź w ten link i pod Andrychowem kliknij ,,pokaż tabliczkę przystankową ,,
Bischa   TAFC Polska :)
07 kwietnia 2015 21:00
Jak daleko jest z Hali Pofabrycznej Andorii-Mot na Krakowskiej (tam będzie koncert) w Andrychowie na dworzec, skąd odjeżdżają autobusy, także ten o którym mówisz? To też ma znaczenie, bo koncert (nie wiem dokładnie, jak to wygląda, ale przed Thomasem wystąpi Danzel, nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy całość zaczyna się o 20, czy o 20 wchodzi Thomas na scenę) zaczyna się o 20, jakieś 1,5-2 godziny koncertu, więc czas ma znaczenie. Znalazłyśmy z koleżanką kurs przed północą jakoś też do Wadowic.
Bischa to 15 minut z buta, trzeba dojść od hali do głównej drogi (to jest właśnie Krakowska), tam w lewo i prosto aż zobaczysz dworzec przy stacji BP.
Jak daleko jest z Hali Pofabrycznej Andorii-Mot na Krakowskiej (tam będzie koncert) w Andrychowie na dworzec, skąd odjeżdżają autobusy, także ten o którym mówisz? To też ma znaczenie, bo koncert (nie wiem dokładnie, jak to wygląda, ale przed Thomasem wystąpi Danzel, nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy całość zaczyna się o 20, czy o 20 wchodzi Thomas na scenę) zaczyna się o 20, jakieś 1,5-2 godziny koncertu, więc czas ma znaczenie. Znalazłyśmy z koleżanką kurs przed północą jakoś też do Wadowic.



Bischa co do noclegu, to może zadzwoń tutaj: http://www.leskowiec.com.pl/ ceny powinny być niskie, bo to jest taki hotel raczejna bardzo niskim poziomie,ale sama mówisz,że chcecie mieć tylko dach nad głową  😉
Znacie może jakieś dobre centrum fizjoterapii/ortopedii gdzie można zdiagnozować dokładniej problem z kręgosłupem a potem rehabilitować/leczyć?
Albo jakiegoś dobrego masażystę też?
Dwa razy już niestety się rozczarowałam, nie mam kasy i zdrowia na następne pomyłki  🙄
Będe wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Graba.   je ne sais pas
14 kwietnia 2015 08:06
Czy ktoś tutaj zajmuje się amatorsko fotografią albo ma znajomego, który traktuje to hobbystycznie(nie ukrywam, że tutaj rozchodzi się  koszty :P )? potrzebuję kilka zdjęć, oczywiście do użytku prywatnego 🙂
Graba, trochę ja 🙂 pisz na pw :kwiatek:
Dziewczyny, czy znacie miejsce w Krakowie z jakimiś gadżetami samochodowymi, najlepiej szajsowatymi, w którym znajdę pieska z kiwającą głową i takie pluszowe kostki, jakie się zawiesza na lusterki czy tam przedniej szybie?
Prawie każdy sklep "wszystko po 4zł" 😉
To ja też z pytaniem 🙂

Możecie polecić jakąś fajną kosmetyczkę, chodzi o regulowanie brwi? Najlepiej w okolicach Olsza, Prądnik Czerwony, Centrum
Kami   kasztan z gwiazdką
14 kwietnia 2015 14:05
Dumkowa moja przyjaciółka (też koniara  😉 ) przyjmuje w Nowej Rehabilitacji na Komuny Paryskiej. Jest świetnym specjalistą-fizjoterapeutą i mojego męża nie raz ratowała z kręgosłupem, a ma przepuklinę rdzeniową więc nie żadne przelewki. Lekarza też potrzebujesz? Bo jak tak to mogę męża zapytać do kogo on chodzi (jakiś dwóch najlepszych w krk od kręgosłupów). Daj znać na pw jak chcesz jeszcze namiary  🙂

Nav nie mam doświadczenia w kosmetyczkach, bo od kilku lat chodzę do jednej na Kapelance http://studiokosmetycznebess.pl/ - pani Justyna Bess (bo jest jeszcze jej mama). Właśnie dwa miesiące temu zaczęła walkę z moimi brwiami. Powiedziała, że pół roku i już nie będę mieć przecinków nad oczami  😵 ale mąż twierdzi, że i tak już jest super, a skoro on zauważył różnicę to musi być mocno widoczna  🤣
Kami dziękuję baardzo!  :kwiatek: zaraz poślę Ci pw
Bischa   TAFC Polska :)
18 kwietnia 2015 01:32
Potrzebuję na wszelki wypadek kontaktu do dobrego stomatologa w Krakowie, który w razie "w" (męczy mnie ząb od 2 godzin) przyjmie mnie z marszu, tanio, okolice rynku, MDA, Krakowa kompletnie nie znam. Pilne, o 7 wychodzę z domu i na forum zajrzę w niedzielę dopiero...

E: podam na wszelki wypadek swój numer komórkowy, gdyby nikt nie odpisał, jak jeszcze będę w domu, poproszę smsa w razie czego na 721611588. O 7 wychodzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się