Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 marca 2015 07:42
nie wiem co to ten super brzeszczot, ale brzmi groźnie;p
derby taka miniaturowa piłka do cienkiego drewna, deseczek itp.  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 marca 2015 07:49
haha, nieźle;p

z podobnej konstrukcji jest metalowe zgrzebło- też dobre🙂
dla mnie bajer na tym polega, ze uzywasz dwóch rąk i sie tak nie meczysz jak jedną , w przypadku zgrzebla 😉
u mnie dzis brzeszczot działał...i nóż taki zabkowany 🙂 🏇  lecą kłaki jak salone,napewno włąsnie trwa to poprostu szybciej ,cyściłam tez puzdro Rigusiowi..a fuj ...sprzeciw oczywiście był,ale w granicach normy do opanowania,ze nikt nawet nie musiał pomagać  😀iabeł:
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
20 marca 2015 14:07
Alicja, brzeszczotem to puzdro potraktowałaś?  🤣
nie,nie puzdro czysciłam chusteczkami  🥂
Znowu nam wątek zjeżdża, trzeba przeciwdziałać 😉

Za pomysł z brzeszczotem powinien być jakiś re-voltowy Nobel!  👍

Miałam dzisiaj wsiadać, ale niespodziewanie musiałam zmienić plany, w efekcie czego byłyśmy na spacerze na nowej trasie, która skończyła się na górze wąwozu, w którym znajduje się rezerwat. Pies sugerował, że da się zejść na dół, ale jakoś mnie nie przekonał  😁 Chciałam rudej zrobić pozowane zdjęcie z głową w paśniku, ale chyba nie chciała pozować.  🤣
Potem za to stwierdziłam, że może i mój koń obecnie jeszcze nie ma takich mięśni, jakbym chciała, ale za to ma taką linię brzucha, jakbym chciała! (szkoda, że nie w stój, ale nie można mieć wszystkiego  :icon_rolleyes🙂
to teraz tylko praca i utrzymać taki piękny brzuszek  🏇
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 marca 2015 18:59
Ja dzis ruszylam tez mlody 5 letni zadek po gorkach, ale straszylo go wszystko, wiatr nam urywal glowy 😀
Potem okazalo sie ze derka nie gryzie, ale koc w kolorze brazowym pozera biedne siwe arabki. Po krotkiej rozmowie jednak dal sie przekonac ze to cos go nie zje 😉
Wykapalam ogonek i znow jest bialy  😅

Zwiekszylam do 5 kg dziennie dawke owsa, jestem wstepnie umowiona z Pania Wet,  podaje pasze a jak przyjedzie nam jeczmien to  zmniejszymy owies i dodamy jeczmien.
Zrobimy zeby i odrobaczymy wstepnie, w czerwcu drugi raz. Cos jeszcze?  👀

Na zdjeciu fotorelacja z focha na koc 😉




5kg owsa dziennie?  🤔
Tak serio serio?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 marca 2015 19:24
No  miarkowo wychodzi 2,5 na dawke, ale wagowo mniej, no ale zwiekszylam.  1kg miarkowo wychodzi 650 dag wagowo.I serio. Kon jest nie za wysoko w hierarchi i ma problem z pobieraniem siana do woli. Jak przyjdzie jeczmien to go wdrozymy i odejme owsa. Po zabiegu zamowie tez wyslodki na probe czy wogole bedzie poprawa.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 marca 2015 19:29
Ja źrebnym i karmiącym klaczom nie dawałam więcej jak 3-4 kg owsa i wyglądały świetnie.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 marca 2015 19:34
No wagowo wychodzi 3,25 kg na dzien to chyba nie duzo, a mial niecale 2 kg.
a moze zagadaj z wlascicielem zeby siano postawil jeszcze w innym miejscu, tak zeby wszystkie konie mogly jesc tyle ile trzeba?
to ile w koncu dostaje tego owsa...?rigo dostaje 1kg owsa i 2 kg wysłodek(oczywiscie do tego nie liczę otrębów)
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 marca 2015 19:56
Armani dostaje dokladnie 3,25 kg dziennie, napisalo mi sie 5 kg bo miarka jest przeklamana a dopiero gadalam przez telefon zeby zwiekszyc dawke do 5 kg tych miarkowych i tym tropem napisalam tu 5kg  🤦

Alicja i jak z wyslodkami? zjada je chetnie? bo moj podziamal i zostawil  - mialam probke z prolinen i dalam na sprobowanie, ale cos nie bardzo, moze jablek mu tam trzeba dodac czy czegos?
Rigo- rzuca sie na żarcie jakby go nigdy wczesniej nie widział...nie zdażyło się zeby czegos nie zechciał pożreć...więc nie mam problemu,zaś np.w pracy koniki odmawiają jedzenia owsa z glutem z siemienia ,wec jak widać preferencjeróżne...rigo nawet jak mu gluta wleje ,dodam jabłko i marchew to zapluje sie wymemła ,naciamka naslini a żłób wylize do czysta 😜
szamanka ale wymieszalas mu je z otrębami?
Mój samej papki tez nie rusza, ale z musli i otrębami i jakimś ziolkiem juz jak najbardziej
Dziewczyny, jaki rozmiar pasa do lonżowania macie na swoje arabki?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 marca 2015 08:22
Mirinda ja mam neoprenowy full. 

Ja jak zwykle pojawiam  się raz na ruski rok i znowu mam post od czapki. ..znowu są klacze do sprzedania. Właściciel sprzeda je handlarzowi,  ten mówi,  że pójdą na puszki ale myślę,  że najpierw spróbuję je sprzedać wiec dopóki jest cena po 2,5 tysiące od klaczy to może by ktoś chciał z Was lub waszych znajomych którąś kupić.  No i z właścicielem łatwiej się dogadać niż z handlarzem. .
Klacze mają 7 lat, mają wpis pasb, są opisane ale nie mają wyrobionych paszportów. Obie są po Osecie,  nie miały nigdy zrebakow no ale są surowe....stoją w Starachowicach. 
Po więcej info piszcie pw.  Standardowo koleżanka Kasia może przetrzymać u siebie ( Podkarpacie ) bo to od niej mam to info, sama chciała je odkupić ale nie dysponuje taką gotówką.
wrzucam zdjęcia
zduśka mam nadzieję, że znajdą dobre domy, ale tak zupełnie  🚫 przerażają mnie te ceny koni, przecież to jest bezcen 😵 I jak tu wyhodować, wykarmić, wydać kupę kasy i sprzedać nawet nie za ułamek tego co się wsadziło 🤔
tak hodują to tak sprzedają. ile bys chciala dac za surowego 7 latniego araba i to bez super wypasionych papierów?
OBIBOK za 3 tysiące można kupić surowego 3 latka z dobry papierem, chodziło mi raczej o zjawisko niskich cen w ogóle 😉 Ale jeśli chodzi o jakość niektórych prywatnych hodowli tu masz 100% racji 🤔 Nie jestem znawcą tematu, ale moim zdaniem mnogość prywatnych hodowców znacznie obniżyła wartość koni arabskich w naszym kraju, a czasem niestety też jakość 🤔
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
22 marca 2015 10:32
To prawda, bo kiedy araby stały się dostępne na krajowym rynku, dużo było cwaniaczków, którym się wydawało, że zbiją na nich taki szmal jak na sierpniowej aukcji i zaczęłi je rozmnażać bez opamiętania.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 marca 2015 10:36
Dla mnie te konie powinny pójść za mniejsze pieniądze.  takich pseudo hodowli jest multum w pl...nie wiem czym oni się kierowali rozmnażając swoje konie. Takich arabkow jest na pęczki no ale wiadomo szkoda koni.
zduśka niestety w tym "interesie" to konie są najbardziej poszkodowane 🤔

Myślę, że dodatkowym problemem dla pseudo hodowców stał się arabski temperament, bo okazało się, że wcale nie jest tak łatwo "ujeździć" takiego konia, bo nie wystarczy wrzucić na niego siodła, wsiąść i naprzód 😵

A na rozluźnienie tematu "kwiatek" z katalogu marstalla, którego lekturą postanowiłam umilić sobie niedzielne przedpołudnie 😁
Ech... moja niestety na zwolnieniu - zapalenie gardla, kaszle, glut, w oskrzelach gra...niefajnie 🙁
Bronze   "Born to chase and flee.."
22 marca 2015 11:54
Faith - będzie dobrze. Pogoda zmienna jak w kalejdoskopie, przeziębiła się. Ja tam nawet wczoraj myślałam o Twojej M. i zapowiedziałam w stajni,że jak będzie cokolwiek padać to koń ma nie wychodzic, ale pomimo zimna brrrrrr jest ok. Suplementuję i odpukać, przesilenie wiosenne nam nie straszne. Zdrówka życzę !!
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 marca 2015 12:50
faith zdrowka zyczymy z siwym 🙂


U mnie dzis sypie sniegiem, ale temperatura na plusie wiec tylko mokro, moj mlody ma nadal futro zimowe i to grube, ale jak to mowia wiosna w bieszczadach pojawia sie dopiero w maju. Wiec czekam do maja, ale ogon wczoraj wypralam - dzwiek kapiacej wody konia wystraszyl, ale pozniej stal i dziamal.

Armani ma tez w koncu swoje miejsce w stadzie, pod skrzydla ziemiaka Manka sie zalapal i tak sobie razem spaceruja 😉




EDIT" lit
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się