Podróże

Dzionka, ależ pięknie  😜

Hexa, ojej, nie możesz się starać jeszcze raz?
kujka   new better life mode: on
11 marca 2015 20:35
buyaka, moze ale nie wroze powodzenia 😉 skoro juz raz odmowili w ten sposob.
Hexa, jakie masz podejrzenia? Niefajnie 🙁 Mojemu tacie też odmówili wizy do USA, popsuł wszystkim wycieczkę gangster jeden 😉 Do Gruzji jedź koniecznie, bardzo polecam 🙂

Ciesze się, że się foty podobają 🙂
Mój znajomy miał odmowę 3 razy. Za 4 dostał bez problemu.
To zależy kto w danym dniu siedzi za okienkiem i jaki ma humor 😉
Poszło PW  :kwiatek:. No trudno, szkoda mi ale może jak kiedyś zmieni się sytuacja polityczna to jeszcze pojadę. Dobrze tylko, że musieliśmy załatwiać formalności wcześniej bo przeważnie wbijają wizę na granicy - jakby mnie jedyną cofnęli to dopiero by było niefajnie 🙂
To racja. Lepiej tutaj niż na granicy bo wtedy i czas, nerwy i pieniądze stracone.
Mam do Was pytanie. Planuję wybrać się w do Wiednia na 2-3 dni i chciałam zapytać, czy nie znacie może jakiś tanich ale w miarę fajnych noclegów. Chodzi mi o to, żebym się mogła z chłopem wygodnie wyspać, ale żeby to nie była żadna nora 🙂 Jako, że będę u mojego M przed dwa tygodnie a trakcie Świąt a do Wiednia mamy 300 km to wymyśliłam taki krótki wypad 🙂
Byłabym wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
solusiek na TripAdvisor sobie znajdź cos fajnego. Są ceny, zdjęcia, opinie ludzi co tam byli w tych hotelach 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 10:38
Wyskoczyły mi na fejsbuku loty do Sztokholmu za 40zł, nie było rady, musiałam kliknąć  😂 Polecacie jakieś ciekawe miejsca itp do zobaczenia w Szwecji?  😉 Najlepiej niezbyt daleko od Sztokholmu bo mamy tylko 5 dni a będziemy stopować, różnie może być z powrotem  😉
O rany, ale zazdroszczę Szwecji. 😍
smarcik, muzeum Vasa wraz z całym Djurgarden, pałac królewski. Nie będę oryginalna. 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 16:23
lenalena  :kwiatek:


flygirl 40zł w jedną stronę z Lublina, kupuj  😉
A gdzie to taka oferta? 👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 16:42
Strona Wizzair  🙂 Po prostu trzeba wybrać odpowiedni termin, ja lecę 30 maja  🙂
Do Szwecji i Norwegii takie ceny za przeloty to norma 🙂 gorzej na miejscu. Ale od czego jest cs, stop i dla 'odważniejszych' freeganizm 😉 Zresztą - ja jedzenie w Norwegii kupowałam w marketach i wbrew obiegowej opinii wcale koszmarnie drogo nie wyszło 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 marca 2015 08:48
magda no dla mnie normą to nie jest, bo nie co dzień otwierają mi lotnisko pod domem  😉 A gdybym musiała jechać gdzieś daleko to i koszty od razu sporo rosną niestety.

Teraz kusi mnie Gruzja za 188zł w dwie strony, ale kurcze nie mam ani jednego wolnego terminu do końca mojego mieszkania w Brnie, czyli do czerwca. Wszystkie weekendy, dni wolne i dni z mniej ważnymi zajęciami już pozajmowane, głównie wspinem  😁
Smarcik a w jakich terminach taka tania Gruzja?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 marca 2015 09:36
Teraz w kwietniu, z Katowic  😉 Na facebooku jest grupa "mleczne podróże" i tam często pokazują się różne fajne promocje, tylko trzeba szybko się decydować, bo zazwyczaj jest bardzo mało biletów. Ale można upolować coś w naprawdę fajnej cenie (ostatnio był np Nepal za 1800zł w dwie strony, poleciałabym ale szkoda mi lecieć na kilka dni, poczekam aż będę miała opcję na kilka miesięcy  😜 ).
A, to ja bardziej na lato szukam 😉 tak czy inaczej, z reguły nie są to jakieś mega drogie bilety, za 600 zł można ustrzelić...
smarcik, Gruzja, aa!
Ciekawe, jakie ceny na wrzesień będą, bo latem drogo, a teraz nie dam rady się wybrać.
Polecicie jakiś tani hostel w Madrycie?
w jakiej części miasta?
W sumie ciężko powiedzieć 😉 Wyprawa niskobudżetowa, przylatujemy 28. a wyjeżdżamy najprawdopodobniej 30.04 stopem do Gijon. Chcemy zobaczyć jak najwięcej, nie przeszkadza nam długie chodzenie 😉 Jakieś rady buyaka?
Ojej, to strasznie krótko!  🤦
Na tak piękne miasto warto sobie dać choć kilka dni, a tak, zostaje Wam tak naprawdę jeden dzień na zwiedzanie.

Mogę Ci na szybko jakąś mapkę w googlach zmajstrować z najciekawszymi miejscami  😉

Co do hostelu to bym celowałą raczej w centrum. Choć osobiście wielbię madryckie metro to nie ma sensu marnować czasu na dojazdy 😉

A nocleg... Zerkałeś na tripadvisor? Gdy wpiszesz interesujące Cię daty powinno pokazać cenę pobytu. Sama nigdy w hostelach nie nocowałam, bo zawsze się włóczyłam po znajomych/rodzinie/chłopaku  😉 Odezwij się jeżeli będziesz miał kłopoty ze znalezieniem miejsca.

[edit]
Link do mapki. klik
Jak będę miała chwilę wytłumaczę co i jak. I dopiszę jakieś fajne miejscówki na przekąski.

Z użytecznych informacji: po 22 obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu, sklepy typu „u Chińczyka-chleb mydło i powidło” są prawie na każdym rogu, otwarte zazwyczaj do 01.00 i tam się procenty kupi  😀 No i jest mnóstwo przechadzających się azjatów po placach i ulicach hiszpańskich sprzedających hiszpańskie piwa w puszkach.
Po wizycie w Szwajcarii jestem zakochana w tym kraju. Jako miłośnik gór czuję się tam jak w niebie. Zdjęcia nie oddają nawet 1/10 uroku. Pierwsze dwa z Grindelwald, gdzie byliśmy na sankach. Pozostałe dwa z okolic Zermatt, na ostatnim Matterhorn  😍
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 marca 2015 06:32
vanille przegięłaś, teraz muszę Cię zabić. Moje największe marzenie, miałam jechać teraz ale ludzie mi się posypali  🙁 Oby w drugiej połowie roku się udało..
Gdzie się sprawdza do jakich krajów albo w jakie ich regiony nie jeździć?
smarcik, polecam całym sercem! To najpiękniejszy kraj jaki widziałam i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę, może nawet na dłużej. I nie zniechęcaj się brakiem ekipy. Ja pojechałam sama i na miejscu poznałam cudownych ludzi, dzięki którym zobaczyłam o wiele więcej niż miałam w planach.
pokemon, na stronie MSZ-tu np.:
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ostrzezenia_dla_podrozujacych

vanille, o rany, jak pięknie! Też chcę!

Kto był w Armenii na dłużej i szedł w góry? Nasz kolejny cel po wizycie mojego W w tym kraju 🙂
buyaka dziękuję bardzo! Wiem, że czasu mało, ale my właściwie tam tylko "przejazdem", bo końcową stacją jest Asturias 🙂 W przyszłości planujemy objechać sobie całą Hiszpanię samochodem.
Jeśli tylko będziesz miała chwilę czasu i chęci to proszę dopisz te miejsca na przekąski itp. Już się nie mogę doczekać aż zjem pyszne tapas  😍
Noclegu będziemy też szukać przez couchsurfing, hostel to ostateczność 😉 Zastanawiałem się też, jak jest z rozbiciem namiotu w Madrycie? Możliwe czy nie bardzo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się