Konie czystej krwi arabskiej

szamanka u was przynajmniej słońce, u nas szaro, buro, zimno i ponuro.
faith będzie dobrze! teraz non stop konie poprzeziębiane, ledwo co moja też chorowała przecież.

Mimo paskudnej pogody rudej energii nie brakowało... 🙂
Zrobiłam dzisiaj ogromny błąd- zabrałam chłopaka do stajni 😵. Przydał mi się do przeniesienia worka z muesli z samochodu do stajni i nic poza tym, a jeszcze po godzince zaczął marudzić 🙄.
Podjęłam próbę zmierzenia konia pod nowe siodło, ale okazało się, że kupiłam zbyt miękki drut i jak ściągnęłam go z grzbietu wszystko mi się rozjechało 🤔, swoją drogą może możecie polecić jakiś dobry dosyć sztywny drut do zmierzenia koniska ❓ Samo mierzenie wyglądało mniej więcej tak:

Mam nadzieję, że mierzymy w odpowiednim miejscu, a to miał być pierwszy pomiar z trzech 😉

Mój luby dzisiaj marudził, za to koń bardzo grzeczny- znowu spacerowałyśmy bez uwiązu i konina bardzo ładnie się zachowywała 😍

A na padoku ruda sprzedawała soczyste buziaki smutnemu dzisiaj panu 😁

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 marca 2015 17:21
marlin skad ja to znam - moj wlasciciel arabiastego umarudzil sie cala sobote. Wial wiatr ale ja bylam w samej bluzie i nie narzekalam - on zas opatulony w koce i wciaz mu bylo zimno  😵

Murat ale Twoje arabiaste ciemne, mało jej brakuje do smakowitej czekolady  😁

szamanka ja więcej nie popełnię tego błędu,chyba, że przyjedziemy na dwa samochody i on będzie mógł wrócić kiedy będzie mu się podobało 😉 Dzisiaj pojechał pod pretekstem szukania działki pod budowę naszego przyszłego (niedoszłego :emoty327🙂 domu, wyciągnął mnie żeby pochodzić po jakichś chaszczach, gdzie mało się nie zabiłam w oficerkach, a później już tylko marudził 😉 Ale chociaż koń się cieszył, bo dostał nadprogramową porcję muesli od pana "na spróbowanie" 😵
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2320001#msg2320001 date=1427012544]
Mirinda ja mam neoprenowy full. 

Ja jak zwykle pojawiam  się raz na ruski rok i znowu mam post od czapki. ..znowu są klacze do sprzedania. Właściciel sprzeda je handlarzowi,  ten mówi,  że pójdą na puszki ale myślę,  że najpierw spróbuję je sprzedać wiec dopóki jest cena po 2,5 tysiące od klaczy to może by ktoś chciał z Was lub waszych znajomych którąś kupić.  No i z właścicielem łatwiej się dogadać niż z handlarzem. .
Klacze mają 7 lat, mają wpis pasb, są opisane ale nie mają wyrobionych paszportów. Obie są po Osecie,  nie miały nigdy zrebakow no ale są surowe....stoją w Starachowicach. 
Po więcej info piszcie pw.  Standardowo koleżanka Kasia może przetrzymać u siebie ( Podkarpacie ) bo to od niej mam to info, sama chciała je odkupić ale nie dysponuje taką gotówką.
wrzucam zdjęcia

[/quote]
zduśka, a nie wiesz dlaczego jeszcze rano koleżanka Kasia sprzedawała je za 3 i 5 tys?
marlin1990 ano zimówkę ma ciemną dość, jeszcze czasem w okresie przejściowym robią się jabłuszka, ciekawe, czy tym razem będą.

Natomiast bardzo mnie cieszy, że po prawie dwóch latach walki wreszcie ma grzywę sensownej jakości, a nie "coś" smętnie wiszące z boku szyi.
Pierwsza fotka z kwietnia 2013 niedługo po kupieniu, druga z wczoraj. Mam nadzieję, że widać, o co mi chodzi 😉

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 marca 2015 18:41
Murat na moje oko to nie tylko urosla ale ile zgestniala! no wogole Twoj kon to takie metamorfozy przechodzi ze mnie szczeka opada. (tfu tfu)  :kwiatek:
Murat ja widzę, że objętości przybyło 😀 Ostatnio w sklepie jeździeckim skusiłam się na preparat na porost włosów, wczoraj była pierwsza aplikacja na grzywę i ogon, stosuje się raz w tygodniu, zobaczymy co z tego wyjdzie  😜 Niestety mam fioła na punkcie grzywy, na szczęście ruda stara się mi oszczędzić stresów związanych z wyrywaniem włosów, miałyśmy tylko jeden taki incydent w zeszłym roku i to na tle chorobowym 🙁
A ja nie kupowałam żadnych preparatów, tylko poszła suplementacja od wewnątrz. 🙂
Ja mam fioła na punkcie ogona, ale tutaj muszę mieć dużo więcej cierpliwości...

edit. Chociaż jak tak teraz patrzę... Sierpień 2013 i wczoraj. 😀
Preparat to był spontaniczny zakup, poszłam do sklepu, chciałam odżywkę do rozczesywania (bez tego ani rusz z taką długą grzywą, chociaż ja chciałabym jeszcze dłuższą 🙂😉, a było akurat to, jeszcze sprzedawczyni poleciła ten środek, no i cóż, reklama czyni cuda 😁 A w tym tygodniu mam odebrać ze sklepu środek na kleszcze działający 2 tygodnie, oby faktycznie był taki dobry jak ekspedientka zapowiadała 😉
A my dzisiaj z niuniem zaszaleliśmy 😀 Konio bardzo na plus, sprawnie poruszął sie w 3 chodach zbytnio nie zważając na to, że coś sie za nim ciągnie 😉
I juz jesteśmy umówieni na endoskopie na wtorek
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 marca 2015 20:21
hihi, Drako the best xDDDD
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 marca 2015 20:45
Zły666 hmmm Tobie ? Może chciała zarobić  😉
ja mam info takie jakie opisałam w poprzednim poście. 

TheWunia  superrrrrrr,  z reszta już na fejsie pisałam,  że fajna sprawa !
zduśka- ten hodowca/właściciel ma dużo koni do sprzedania, a z tego także sporo jest w naszych ogłoszeniach ( w tym araby). To pakowanie ich do puszki wydaje się mocno naciągane 🙂
Osoba wystawiająca te konie, nie jest ich właścicielem, nie stoją w jej stajni. System "ogłoszenia grzecznościowego" jest powszechny. Kwoty ustala właściciel, który najwidoczniej nie sprzedał klaczy w danych pieniądzach i spuszcza z ceny (nie po to by zarobić na nich a po prostu jak najszybciej sprzedać/pozbyć się )
pewnie łatwiej by bylo je sprzedac jakby mialy zdjecia sprzedarzowe a nie błotne  🥂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 marca 2015 19:24
arabek na szczytach:

Ależ się można wczuć  😀
Super macie okolice 🙂

A mnie to już szlag trafi z tymi wetami, jutro miał być Karcz, a dziś dzwoni, że ma grype i zadzwoni w przyszłym tygodniu  😵
Aczkolweik poczyniłam dokładne obserwacje i zauważyłam, że jego kaszel nie ma związku z wysiłkiem fizycznym, a wręcz podczas pracy nie zdarza mu się kaszleć, najwiekszy problem jest podczas jedzenia
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
23 marca 2015 19:52
TheWunia Drako bardzo grzeczny jest! Obawiam się, że gdybym zapięła któregoś z moich powiewałabym jak chorągiewka na wietrze  😀
derby wow, ale piękne tereny-jak nie w PL  😉
derby jakie widoki  😍
masz tam gdzie pojeździć  ..przepieknie jak zawsze no i super muzyka  🏇 🏇
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 marca 2015 21:01
zduśka- ten hodowca/właściciel ma dużo koni do sprzedania, a z tego także sporo jest w naszych ogłoszeniach ( w tym araby). To pakowanie ich do puszki wydaje się mocno naciągane 🙂


Ogłoszenia są grzecznościowe , nie wystawia ich wlasciciel  ( z resztą jak napisała Marengo )!
the wunia czyli cos go uczula ;(. podawaj siano i pasze na mokro pare dni i zobacz
Murat faktycznie ogon też się poprawił  😉

derby ale macie widoki 😍 ale nie wiem, czy podjechałabym tak blisko tej "przepaści" bo mam lekki lęk wysokości i myślę, że mogłabym stchórzyć  😜

Wczoraj zrobiłam wielki błąd pojechałam w teren do lasu zaraz przed zapadnięciem zmroku, było tyle zwierzyny, że bałam się, że zaraz wskoczy mi jakaś sarna albo dzik na plecy 😜 Ostatecznie z zaplanowanego kłusa po lesie i lekkiego treningu kondycyjnego (w kłusie wypłaszałyśmy za dużo zwierzaków), jechałyśmy stępem a do tego ja śpiewałam, żeby bezpośrednio na nas nie wyskoczył jakiś łoś 😂, ale mimo przeszkód udało nam się przejechać 10 km i obejrzeć piękny zachód słońca  😍

Dzisiaj wyjątkowo mam wolne przedpołudnie, więc zaraz lecę do kobyła zrobimy jakiś dłuższy teren 😀
Dziewczyny ale macie piękne widoki  😍
Ja za to już odliczam godziny do odjazdu Cesibeja i zaczynam się nieźle denerwować tym całym przedsięwzięciem, najbardziej stresuje mnie ładowanie do przyczepy i sam transport.
Zaczęłam też organizować kogoś do pomocy po przyjeździe konia "do domu", żeby miał codzienny ruch i nie spadał z formy, mam nadzieję, że się uda.
larabarson nie panikuj, dobrze będzie!
larabarson będzie dobrze  😉, ja też się martwiłam jak się przeprowadzałyśmy (jedyne 700km :zemdlal🙂 ale koń zachowywał się jakby co weekend podróżował po kraju 😁

Piękna dzisiaj pogoda  😍 12,5 km udało nam się przetuptać było super 😀



marlin1990 ale mi się przez ciebie zachciało w teren... a dopiero w niedzielę mogę  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się