wrzody żołądka

W piątek przyszła druga paczka. Dzisiaj wysłałam następną cześć omeprazolu. Przesyłki idą do:
Narrrvana
Murmel
Rhinoe
Chiquita
Xequus

Ostatnia część omeprazolu jeszcze nie wysłana, buuu. Jutro napiszę do nich zapytanie dlaczego.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
16 marca 2015 18:40
Dziekuje  :kwiatek:
Daj znac jak odpisza! A z ciekawosci, ile wyszlo nam saszetek?
Heyo, u nas odpukac poki co dobrze, zamowilam sobie ta pasze healty tummy i drozdze z pro-linen mam nadzieje ze moj wybredny koniur to zje ze smakiem, no i do tego dojdzie omeprazol i bedzie cudenko :P a jak w koncu podajecie ten abprazol jesli go moczyc nie mozna tzn podawac z mokra pasza a u nas wyslodki moczone.. 🤔 ❓
famka   hrabia Monte Kopytko
17 marca 2015 07:38
Monnowot, spokojnie możesz podać w wysłodkach, ja dawałam i w normalnym zwykłym musli koń wyjadał bardzo ładnie

co do osłonowych dawałam derbymed ulcosan i uważam że działał najlepiej ze wszystkich możliwych dostępnych środków
dla porównania powiem że dawałam także pronutrin i inne cuda wianki 
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 marca 2015 11:57
Doszedł omeprazol  :kwiatek:

A powiedzcie mi, bo przedtem od weterynarza miałam Abprazole Plus, a teraz widze zamówiliśmy Abprazole - to jest jakaś duża różnica?
Ten z plusem ma dodatkowo probiotyk.
Dokładnie tak jak pisze Dorcysia abprazole plus ma probiotyk oprócz tego kiedyś miał też wyższą cenę. Teraz patrzę że cena jest jednakowa  🤔
Czyli na jesień możemy zamówić ten z plusem - bo już są chętni na jesienne zamówienie.
Tylko pozostaje kwestia dogadania dogodnego terminu.
Witam wszystkich,
czy ktoś ma nadmiar i może odsprzedać mi omeprazol w saszetkach chociaż 30 szt?
W temacie jestem dopiero kilka dni i niestety nie mogłam dołączyć do wspólnych zakupów, chętnie wpiszę się na listę jesienną.
Gdyby ktoś miał zapas byłabym wdzięczna. Pozdrowienia dla wszystkich, jesteście kopalnią wiedzy. :kwiatek:
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
20 marca 2015 11:48

Poszukuję osób chętnych do zamówienia abprazolu lub abprazole plus ze Stanów. Większa ilość zmówionych saszetek leku obniża cenę za sztukę. Jeśli ktoś ma konia z wrzodami do leczenia lub zna kogoś kto wydaje kupę kasy na leki dostępne w Polsce dajcie piszcie proszę. Abprazol jest najtańszą opcją długotrwałego leczenia, jakie mam do realizacji, tylko trzeba lek zamówić ze Stanów.
dzien dobry 🙂 dotarla do nas pasza healty tummy pieknie pachnie i chyba smakuje niezle bo klaczunia wciana bez zastanowienia 🙂 a zaczeliscie juz podawac omeprazol czy czekacie jeszcze ? milego 🙂
czy sianokiszonka jest bardzo niewskazana przy wrzodach?
Evson ja daję sianokiszonkę i nie widzę żeby szkodziła. Tylko moja jest bardzo sucha z dodatkiem lucerny.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 marca 2015 17:30
Ja niestety mam inne obserwacje. Moj po sianokiszonce od razu zmarkotnial i widac bylo, ze bardzo mu szkodzi.
Wrzodowce u mnie w stajni dostały od razu boleści po sianokiszonce.
to nie będę ryzykować, szukałam zamiennika części siana, żeby nie pylilo, ale w takim razie sobie odpuszcze.
Louisa bardzo dziękuję za zorganizowanie całej akcji abprazolowej.  :kwiatek:

Ponawiam moje pytanie sprzed kilku stron, mam kulawca ze zwyrodnieniem i muszę podać preparat na stawy, czy zrobić to przed kuracją na wrzody, czy po? Czy może ktoś łączył kuracje takimi preparatami? Jeśli podam najpierw preparat na stawy to jaką i czy powinnam zrobić przerwę przed podaniem abprazolu?

Będę wdzięczna za rady 😉
[quote author=Murmel link=topic=1307.msg2320131#msg2320131 date=1427028733

Ponawiam moje pytanie sprzed kilku stron, mam kulawca ze zwyrodnieniem i muszę podać preparat na stawy, czy zrobić to przed kuracją na wrzody, czy po? Czy może ktoś łączył kuracje takimi preparatami? Jeśli podam najpierw preparat na stawy to jaką i czy powinnam zrobić przerwę przed podaniem abprazolu?

Będę wdzięczna za rady 😉
[/quote]

Mam identycznego konia,  z tym, że leczyłem najpierw wrzody, a dopiero potem zwyrodnienie rzepki. Kontuzja nastąpiła w listopadzie ubiegłego roku, a wrzody w styczniu, ale mogę pomóc.

Rozmawiałem z wetem i on powiedział, że przy kuracji koń najlepiej jeślibyłby odstawiony od pracy.
Czyli w koncu co siadamy przy omeprazolu czy nie?
Podczas kuracji p/ wrzodowej dobrze jest konia odstawić od pracy. Koń podczas biegania napina mięśnie brzucha, które powodują ściskanie żołądka i kwas żołądkowy zalewa część bezgruczołową. Jeżeli są tam jakieś zmiany to leczenie jest mało skuteczne.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 marca 2015 05:41
Dziewczyny, jesli podajecie owies to caly czy gnieciony?
ja swojej nie podawałem w ogóle owsa, jedynie ziarno słonecznika w ilości mniej więcej szklanki. Owies gnieciony czy tez nie ma łuski i one podrażniają. Jeszcze zależy jakie to wrzody, jakie stadium itp.  Moja ma początku jadła tylko siano, najdelikatniejsze i mięciuteńkie, a było z koniem na prawdę źle... potem płatki owsiane zalane wrzątkiem-teraz je owies gnieciony, na mokro + paszę. I nie zamierzam jej nigdy podawać całego.A przenigdy sianokiszonki. Nic ciężkiego tez nie jada generalnie.

Może żarcie nie jest tyle ważne co  psychika i ograniczenie do minimum nerwów. 
famka   hrabia Monte Kopytko
23 marca 2015 07:21
żarcie też jest bardzo ważne, jeśli koń ma ostre wrzody to nie powinien dostawać owsa bo jest ostry i podrażnia, od sianokiszonki także to przecież jest kwaśne a my leczymy przeciwko kwaśności w bebechach, to chyba dość logiczne a było o tym mówione już enty raz ale jak kto woli, ruch, w tracie ruchu większego jak stęp ciśnienie w żołądku powoduje wypychanie kwasów na część bez gruczołową i jeśli tam są ubytki to leczenie jest bez sensu, to chyba też jest logiczne, kilka stron wcześniej dawałam na ten temat artykuł o wrzodach i ciśnieniu w żołądku w trakcie pracy, cały myk polega na tym aby minimalizować stres dla koni które są nerwowe i nie pokazują tego a spalają się od środka i na tym aby jeśli kichy są zaburzone i produkują kwas aby ten kwas neutralizować

Monnowot, to Twój wybór czy leczysz czy czekasz jak coś się będzie działo, każdy tu z obecnych trochę inaczej podchodzi do leczenia omeprazolem, dlatego że są różne stadia tej paskudnej choroby, jedni dają jak coś się dzieje przez kilka dni inni leczą pełną kuracją, zależy to od tego czy znasz i obserwujesz swojego konia   
nie jestesmy sportowcami ale jak od grudnia nie jezdzilysmy to bylo wiecej gorszych dni teraz siadam na 30-40 min na lekka prace wiecej stepa niz wyzszych chodow i mysle ze mimo ze konie maja duzy padok do chodzenia to to zaden ruch dla nich bo jak sie poustawiaja przy paszniku czy siatce to tak pol dnia stoja wiec mysle ze z tej lekkiej pracy nie bede jednak rezygnowac poobserwuje ja i zobacze u nas jeszcze byl ten problem ze miala oslabiona perystaltyke jelit a logiczne ze jak sie porusza to i w srodu wszytsko sie "poruszy" - poki co jest pieknie zeby nie zapeszac.. a co do owsa to ja tez poki co zrezygnowalam..

a mam pytanko jeszcze ma moze ktos do odsprzedania tak z 5 saszetek dodatkowo bo moj szanowny koniur juz raz ladnie odmowil wyjedzenie saszetek i nie przewidzialam zeby zrobic zapas :/
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
26 marca 2015 18:19
Mam konia z rozległym owrzodzeniem, na odźwierniku również, powikłania są spore. W kwestii żywienia dostałam zalecenie od weta, żeby wysłodki dawać zawsze z otrębami. Wysłodki nieco podnoszą poziom kwasu, otręby go neutralizują. Może się przyda taka informacja..
I jeszcze z naszego doświadczenia być może komuś się przyda. Przy powikłaniach wrzodowych dobrze jest zastosować  Helides ( Esomeprazol ), który skuteczniej niż Omeprazol hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku. 
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4247
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 marca 2015 18:23
Lecytyna, a jak z dawkowaniem tego?
Lecytyna a jaka ilosc tego helidesu na raz?
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
26 marca 2015 18:29
Mój waży koło 450 kg. Dostaje 50 kapsułek rano do porcji jedzenia. Lek jest bardzo gorzki, więc trzeba wsypać go bezpośrednio przed podaniem ( nie może leżeć w paszy i należy go wysypać z powłoczki ). Można polać miodem jedzenie, jeśli konik nie będzie chciał zjeść.
a helides w dawce 20 czy 40 mg? i jak dlugo takie leczenie?
Lecytyna   nic się nie dzieje bez przyczyny
26 marca 2015 18:36
40mg. Helides jest najtańszym na rynku esomeprazolem. Nie znalazłam tańszego. Za to jest refundowany, więc jeśli ktoś ma opcję wystawienia recepty przez przychylnego lekarza rodzinnego, to ma szansę na zmniejszenie kosztów. Ja zamówiłam 30 opakowań w aptece i dostałam rabat 🙂 kupuje go po 20zł i planuję go podawać co najmniej 10-14 dni, zanim zamienię na omeprazol. nasze wrzody są rozlane i mamy sporo nadżerek 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się