Przepisy kulinarne

czy ktoś ma sprawdzony przepis na seromak? chodzi za mną od tygodnia.
umiem świetny sernik, umiem świetny makowiec, ale seromaka nigdy jeszcze nie robiłam. w necie jest dużo przepisów, ale chcę żeby wyszedł taki mega, najchętniej ten "łaciaty" - sernik z kropami z maku  😁 ktoś, coś?
Mam stary "domowy" przepis, wielokrotnie "przerobiony" (na tortownicę 26 cm)

Masa serowa:
- 600g twarogu
- 150g margaryny
- szklanka cukru pudru
- 5 jajek
- 2 łyżki proszku budyniowego waniliowego
- łyżeczka proszku do pieczenia

Masa makowa
- 250 g maku
- 100 g bakalii (orzechy, rodzynki)
- szklanka cukru pudru
- 4 jajka
- 2 łyżki mąki pszennej
- łyżeczka proszku do pieczenia

W obu masach ubija się białka na pianę. Mak i ser oczywiście się mieli. Potem nakładałam łyżką masy na przemian i wychodziło takie łaciate ciasto.
Piekło się 50-60 minut w 170 stopniach.

Dietetyczne to nie jest, ale znikało w tempie 😉
czy ktoś ma sprawdzony przepis na zupę-krem?  😜
ja robię zupę - krem cebulową. Moim zdaniem najlepszy krem 🙂 Chcesz przepis ?
jagoda1966 pewnie! 🙂
Ja też chcę przepisy na zupy-kremy. Dużo przepisów 😀
Na oliwie podsmażam:
1-2 pokrojone szalotki
1-2 ząbki czosnku
1/2 ostrej papryczki
jak się zeszkli cebula dodaje 1/2 kg obranych pomidorów, przesmażam, bulion do odpowiedniej konsystencji.
Na koniec przecieram na sicie (ma ładniejszy kolor) lub blenduje
Mam stary "domowy" przepis, wielokrotnie "przerobiony" (na tortownicę 26 cm)

(...)

Dietetyczne to nie jest, ale znikało w tempie 😉


nie prosiłam o dietetyczne, prosiłam o pyszne ^^ dzięki  😅 :kwiatek: :kwiatek: ide probowac
Robi się 🙂 Na ok 8 porcji potrzeba: 2 kg cebuli, 3,4 ziemniaki, pietruszka. Cebulę kroję w dość grube plastry, nie trzeba się specjalnie starać, bo przecież i tak będziemy miksować 🙂, wrzucam ją do rozgrzanego garnka (sporego) podlanego odrobiną oliwy. Cebula musi się trochę zeszklić, trzeba mieszać, żeby się nie przypaliła, można dodać łyżkę masła. Kiedy cebulka odrobinę zmięknie, dorzucam pokrojone ziemniaki, pietruszkę, imbir w kawałku lub w proszku i zalewam to do wyboru bulionem lub wodą, w zależności od stanu posiadania. Solimy oczywiście, dodajemy czarny pieprz ziarnisty lub zmielony, 2,3 listki laurowe. Jeśli ktoś toleruje kostki rosołowe, można dodać, ja unikam. Wszystko musi się pogotować do miękkości, powiedzmy ok godzinki, pod przykryciem. Kiedy wszstkie składniki są miekkie, doprawiamy wywar do smaku. Przyda się gałka muszkatołowa, może jeszcze trochę imbiru zmielonego lub startego, sól, pieprz wiadomo. jak juz będzie nam smakowało to zdejmujemy zupę z ognia i odstawiamy do wystygnięcia. odlewamy gęste od wywary i blendujemy lub miksujemy, w zalezności od tego czym dysponujemy. Pote ponownie łaczymy to ze sobą, podgrzewamy, żeby wszystko sie dobrze połączyło i prawie gotowe. Ja zupę nalewam w miseczki, posypuję grzankami (własnej roboty z angielki), posypuję serem zółtym lub lazurem i do piekarnika. Całość pięknie się łączy i mamy super danie. Jeśli ktoś lubi to może pod koniec gotowania dodać kieliszek białego wytrawnego wina lub miarkę koniaku. Pycha 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 marca 2015 12:47
Możecie podpowiedzieć, do czego mogę wykorzystac pszenice? Mam mielona, taka w płatkach i nie wiem, co z niej zrobić 🙂
ma ktoś pomysł na nieprzeciętną sałatkę z wędzonym pstrągiem bez majonezu?
śródziemnomorska już oklepana, mam jeszcze z fasolą szparagową ale na święta nie bardzo pasuje.
Czy ktoś robił bułki/chleb z mąki razowej 2000? Bo sobie taką przez pomyłkę kupiłam i ponoć ona się z drożdżami nie lubi. A nie chcę wyrzucać.
Ktoś, coś? Przepis jakiś?
🙂
osobiście piekę chlebek z każdej mąki żytniej/pszennej/orkiszowej od typu 450 do 2000 na zakwasie lub drożdżach i zawsze wyrasta i jest pyszny.
bułki robię na oko:
drożdże -  ciut mniej niż pół kostki (tej większej)
woda- szklanka
mąka- pół szklanki
mieszam i zostawiam na ok 15-20min
potem dosypuje mąki i wody tak aby nie było za luźne i odstawiam znów na 15 min
potem formuje bułki i zostawiam na 10 min i do piekarnika na ok 20 min tak chyba na 180* ale nie jestem pewna bo mi piekarnik szwankuje.

zuza   mój nałóg
01 kwietnia 2015 13:29
Kaprioleczka a możesz podać przepis na ten pyszny sernik?
Chciałam coś dobrego i sprawdzonego zrobić na święta a maku nie lubię 😉
ma ktoś pomysł na nieprzeciętną sałatkę z wędzonym pstrągiem bez majonezu?
śródziemnomorska już oklepana, mam jeszcze z fasolą szparagową ale na święta nie bardzo pasuje.


Sałatka "podpatrzona" w jednej restauracji. Nie wiem, czy pasuje na Święta, ale jest bez majonezu 🙂

pstrąg wędzony
gotowane jajko
sałata lodowa
pomidorki cherry
ogórek świeży
pomarańcza
sos - świeży/rozmrożony szpinak zmiksowany z jogurtem i ew. odrobiną oliwy, przyprawiony solą ziołową, pieprzem, może być też z czosnkiem.

Układam składniki na sałacie i polewam sosem.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2015 13:59
Polecam pyszny sernik bez sera  🤣



z tych co go kosztowali nikt nie rozpoznał brak sera w serniku  😁

Brakuje polewy czekoladowej, którą zrobiłam później.
dziękuję Lena  :kwiatek: z takim sosem jeszcze nie jadłam, na sobotnią kolację będzie idealna  😉
Cariotka   płomienna pasja
02 kwietnia 2015 22:23
Dziś robiłam zupę krem buraczkowo marchewkową. Do buraczkowej dodałam całkiem sporo pieprzu a do marchewkowej zamiast ziemniaka dałam batata i trochę soku z pomarańczy:
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/zupy/zupa_krem_buraczkowa_marchewkowa/przepis.html

wg mnie rewelacja! Zrobiłam te zupy trochę na zasadzie kontrastu smakowego. Buraczkowa była dość pieprzna a marchewkowa słodkawa. Marchewkowa bardzo smakowała dziecku 😉
Ma ktoś sprawdzony przepis na sernik ale z sera typu philadelphia? Nie mam dostępu do sera białego z którego robiłam prawdziwy pyszny polski sernik🙂
Cariotka rozjechałaś forum długaśkim linkiem i nie idzie czytać.
Robię zakwas na żurek. Stoi już 5 dzień czyli teoretycznie powinno być już ok. Ale śmierdzi mi tak jakby winem, kwaśno to dobrze?
Chuda, kwaśno czy tak bardziej octowo??.
W jakiej temp. trzymałaś zakwas?? Mieszałaś??? Zakwas pracuje??
Jezeli nie ma widocznej pleśni a zakwas po wymieszaniu pracowal to jest ok.
Najlepiej spróbuj ma być kwaśne czasem pojawia się lekka goryczka, ale to tez jest ok
Robię zakwas na żurek. Stoi już 5 dzień czyli teoretycznie powinno być już ok. Ale śmierdzi mi tak jakby winem, kwaśno to dobrze?
Raczej słabo. Zakwas trzeba mieszać od czasu do czasu i trzymać w cieple. Jeżeli kwaśno to OK, jeżeli alkoholowo to niestety do zlewu.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
09 kwietnia 2015 11:07
Ma ktoś sprawdzony przepis na sernik ale z sera typu philadelphia?

Moja mama zrobiła na święta rewelacyjny z mandarynkami, jeśli chcesz, poproszę ją o przepis 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
14 kwietnia 2015 16:34
Aaaa, pomocy! Smażę pierwszy raz w życiu pokrojony na kawałki schab karkowy! Pierwsze 4 małe kawałki wyszły jak guma, jak resztę smażyć, żeby nie były jak podeszwa, co dodać ewentualnie? 😵
Karkowke w sensie? Rozbic przede wszystkim, smazenie tak bez przygotowania to nienajszczesliwszy pomysl... na przyszlosc rozbic albo zamarynowac.
I można podlać wodą i poddusić po podsmażeniu, zamiast tylko smażyć.
czy ma ktoś przepis na sos paprykowy ale bez pomidorów i przecieru pomidorowego?  Mogę po prostu zmielić paprykę i podsmażyć na patelni i dodać do ryżu np?
Najlepiej upiec i zblendowac a potem doprawic 🙂 upieczona bedzie bardziej aromatyczna.
ok dzięki spróbuje.
Lepszym sposobem na smażenie kotletów z karczku jest rozbicie ich dłonią, a potem nacięcie pas tłuszczu ostrym nożem. Mięso będzie wtedy soczyste, bo grubsze, a nie bedzie się kurczyć podczas smażenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się