Rywalizacja jeździecka na Endomondo - Horseloverz Race

W stajni, w ktorej jezdze sa 3 konie z Polski, 2 we Francji, w innej mi znanej sa 4 polskie konie i jeszcze jeden jest w kolejnej stajni. O innych mi nie wiadomo, ale pewnie jakies sa 😉 rozne, nie tylko naszej hodowli
iza90 Wstawiaj często zdjęcia i pisz relacje 😀
Czasem cos wrzucam 😉 tu sezon juz sie konczy, zaczyna sie w Europie, mam nadzieje, ze polskie konie beda mialy okazje sie niezle pokazac 🙂 jak bedzie dobrze,na pewno nie zapomne poinformowac 😉
Trzymam kciuki 😀
Może kącik endurance odżyje 😉
Niestety moje dzisiejsze 35km , nie będzie dopisane 👿... Wyświetla mi się w telefonie komunikat  ,,Niestety aplikacja endomondo została zatrzymana".
Ktoś pomoże rozwiązać ten problem  :kwiatek:?
Tak chyba mialam jak gps zgubilo. Ale bardziej prawdopodobna wydaje mi sie mozliwosc problemow z telefonem, oprogramowaniem czy systemem telefonu. W starym tel pojawialo mi sie to notorycznie przy roznych aplikacjach.
wrócę jeszcze do tematu prędkości - przed ostatnim terenem trochę sobie pozmieniałam w garminie sposób zapisu trasy bo mi czasem spore odległości ucinało :/ (komputer podróży pokazywał jedną odległość, a po wrzuceniu zapisu trasy na endomondo okazywało się, że jest ona dużo mniejsza) wyszło na to, że zapis trasy jest znacznie uproszczony, dlatego teraz zapis każdego kolejnego punktu w pliku następuje co 5 sek nawet jak bym stała w miejscu pół h to te punkty się tam utworzą(przed zmianą zdaje się, że był podwójny warunek - tj określony odstęp czasowy + minimalna odległość między kolejnymi punktami) w wyniku tych zmian okazało się, że nagle różnice pomiędzy odległościami zmniejszyły się do około 100m  🏇 z czego się bardzo ucieszyłam :P
jednak co by nie było tak kolorowo - teraz zastanawiam się nad tym skąd się biorą znaczne rozbieżności co do wykazywanych na wykresie prędkości...
i tak oto wg endomondo galopowałam... 16,68 km/h

ja rozumiem, że mogą występować różnice w sposobie zapisu - w końcu nie korzystam z appki, a z GPS'a z którego jedynie podczytuję powstałe pliki, jednak garmin pokazał sporo wyższą wartość:

i odpowiednio w trzech miejscach z najwyższym pomiarem:



jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że endo wylicza sobie po swojemu prędkości, ale opierając się na stałych odległościach - to by się mogło zgadzać z wykresem i z tym, że nasze 'szybsze' odcinki były dość krótkie - pojechaliśmy pozwiedzać nowe drogi, a koń poczuł wiosnę i musiałam go nieco strofować /udawane spłoszenia, złośnik próbował też stawiać warunki w stylu 'albo stęp, albo galop' mieliśmy też na trasie kilka nieznanych ostrych zakrętów, a pod koniec i tak mało nie zaparkowaliśmy w bagażniku osobówki tarasującej przejazd ot tak w lesie...  🤔wirek:/
a wg endomondo ( nie wykresu, tylko w podsumowaniu treningu), jaką masz najwiekszą?
a wg endomondo ( nie wykresu, tylko w podsumowaniu treningu), jaką masz najwiekszą?


nie mam podanej - zgaduję, że z racji tego, że zapis nie pochodzi z appki bo wersja /tj czy premium czy nie/ chyba nie ma nic do rzeczy tutaj
mam pytanie zwłaszcza do marysi550  rozmawiałam ostatnio z koleżanką i w rozmowie wyszło, że ona jak jeździ w tereny ma śr prędkość 0o 13 km/h, ja na swojej hucułce mam śr. prędkość ok 6 km/h, i teraz się zastanawiam czy mój koń tak wolny czy to normalne tempo dla hucuła - nogi krótkie, krok krótki 😉
Any u Ciebie też widzę na garminie podobna prędkość, ale trasa 2x dłuższa od moich 😉
U mnie jest rozpietosc od 6 z groszami do 9.19 ale to zalezy od dystansu i uksztaltowania terenu
[quote author=kasia-pala link=topic=97081.msg2320840#msg2320840 date=1427113984]
mam pytanie zwłaszcza do marysi550  rozmawiałam ostatnio z koleżanką i w rozmowie wyszło, że ona jak jeździ w tereny ma śr prędkość 0o 13 km/h, ja na swojej hucułce mam śr. prędkość ok 6 km/h, i teraz się zastanawiam czy mój koń tak wolny czy to normalne tempo dla hucuła - nogi krótkie, krok krótki 😉
Any u Ciebie też widzę na garminie podobna prędkość, ale trasa 2x dłuższa od moich 😉
[/quote]
U nas koń wlkp, 167cm,  śrenia prędkośc bez galopów ok 9km/h tylko stemp i kłus w zaprzęgu  🙂
Ja także jeżdżę na hucułach. Prędkość ok. 8,5 -9.0 na ok 10km trasie, w tym ok. 4-5,km stempa co zdecydowanie zaniża prędkość
kurcze u nas stępa dużo jest na początku i końcu w sumie 3 - 4 km rozstępowania i powrotu stępem + stęp w międzyczasie (wymuszają to szosy). Mój koń ma krótki krok bardzo no i po górkach trochę zasuwamy (ostre podjazdy i zjazdy, ale to tylko na kawałku trasy). Galopów wcale mało nie ma. Czyli jednak wychodzi że wolni jesteśmy 🙁
A czy endomondo jak jest postój to przestaje liczyć czas do średniej? Ja nie mam tel z tym bajerem tylko mój współterenowiec więc nie wiem. Jemu też w tel nie podaje max prędkości tylko prędkość na poszczególnych kilometrach -jak sprawdzić jakie są max prędkości?
W ustawieniach mozna zrobic zeby czas zatrzymalo w czasie postoju. Ja jezdze spokojnie, sporo mokrego mamy, troche gorek.Moj kon do szybkich nie nalezy.
Ale ja tam w te predkosci nie wierze, bo druga, na ktorej jezdze smiga szybciej i generalnie krotszy czas ale intensywnej jazdy, a duzych roznic w predkosciach nie ma. To jest baaaardzo orientacyjnie
[quote author=kasia-pala link=topic=97081.msg2320840#msg2320840 date=1427113984]
mam pytanie zwłaszcza do marysi550  rozmawiałam ostatnio z koleżanką i w rozmowie wyszło, że ona jak jeździ w tereny ma śr prędkość 0o 13 km/h, ja na swojej hucułce mam śr. prędkość ok 6 km/h, i teraz się zastanawiam czy mój koń tak wolny czy to normalne tempo dla hucuła - nogi krótkie, krok krótki 😉
Any u Ciebie też widzę na garminie podobna prędkość, ale trasa 2x dłuższa od moich 😉
[/quote]

ja jeżdżę bardziej spacerowo/turystycznie - często się w terenie zamyślam przez co koń się snuje mało żwawym stępem  😁 ostatnio tylko ma jakieś fiu bździu w głowie i z reguły każda zmiana kierunku czy też samo przejechanie przez skrzyżowanie oznacza dla niego przyspieszenie :P tylko są to raczej krótkie zrywy 🙂 poza tym ja sama mam jeszcze resztki instynktu samozachowawczego i raczej staram się na drogach których nie znam lub gdzie wiem, że coś może wyskoczyć, nie pędzić 😉

[quote author=kasia-pala link=topic=97081.msg2321013#msg2321013 date=1427124930]
kurcze u nas stępa dużo jest na początku i końcu w sumie 3 - 4 km rozstępowania i powrotu stępem + stęp w międzyczasie (wymuszają to szosy). Mój koń ma krótki krok bardzo no i po górkach trochę zasuwamy (ostre podjazdy i zjazdy, ale to tylko na kawałku trasy). Galopów wcale mało nie ma. Czyli jednak wychodzi że wolni jesteśmy 🙁
A czy endomondo jak jest postój to przestaje liczyć czas do średniej? Ja nie mam tel z tym bajerem tylko mój współterenowiec więc nie wiem. Jemu też w tel nie podaje max prędkości tylko prędkość na poszczególnych kilometrach -jak sprawdzić jakie są max prędkości?
[/quote]

nie wiem jak appka, ale mi po wrzucaniu śladu jako średnią prędkość na stronie endo wyświetla bez odliczenia postojów - na fotce którą wcześniej wstawiałam z wyświetlaczem garmina widać, że on podaje dwa warianty czyli ogółem i oddzielnie śr prędkość ruchu

my dzisiaj znów troszkę podgoniliśmy - szkoda tylko, że mam w zwyczaju wyjeżdżać dość późno... bo bym pewnie więcej jak te 21km zrobiła :P ciekawe czy pogoda w czwartek pozwoli wsiąść :/
any- rywalizacja rywalizacją, ale pracować trzeba. Ja też z racji pracy nie jeżdżę tyle ile bym chciała. Poza tym mimo, że mam do jazdy dwa konie to wcale nie jest więcej km, bo tracę czas na przesiodływanie i czyszczenie i stępowanie. Zdecydowanie więcej mi szło przejechać na jednym koniu 🙁
Jeżdżę tylko tereny i na początku dziwiła mnie mała prędkosć srednia. Ale popatrzcie na zawody endurance. W nizszych klasach zawodnicy osiagaja średnia predkość kilkanaście km/h. A są oni przygotowani i konie sa odpowiednio trenowane. Zacytuję tu Regulamin Kawalerii z 1938 roku.

"109. Odbywanie dłuższych przemarszów.
Dla zaoszczędzenia sił konia przy odbywaniu dłuższych przemarszów, należy przestrzegać następujących zasad: z miejsca jechać przynajmniej l km stępem;
a) zmieniać chody, przechodząc z jednego w drugi co pewien czas, zależnie od pory dnia i drogi;
b) robić 10-minutowe odpoczynki co 1 - 1 1/2 godziny; pierwszy odpoczynek po 3-5 km marszu dla dociągnięcia popręgów;
c) przy marszach wykonywanych wyłącznie w stępie dobrze jest po każdej godzinie zsiąść z konia i prowadzić go w ręku przynajmniej l km; podczas marszów chodami zmiennymi w stępie unikać pozostawania na siodle, lecz prowadzić konia w ręku.
Przed dłuższym odpoczynkiem powinno się i ostatni kilometr prowadzić konia w ręku.
Nawroty kłusa nie powinny trwać ponad 10 minut. W małych oddziałach można stosować i galop w nawrotach do 1 km, jeżeli na to pozwala stan dróg i inne warunki.
We wszystkich okolicznościach wyszukiwać teren miękki, niegrząski (jak np. piaski), oszczędzający konia, i trzymać się boków, a nie środka szos.
Przemarsz kończyć stępem tym dłuższym, im dłuższy i cięższy był przemarsz.
Koń powinien wracać do stajni suchy i z normalnym oddechem.
Marsze z szybkością 9 i 10 km na godzinę są dla koni, zwłaszcza w większych oddziałach, uciążliwe, a więc należy je stosować nader oględnie, aby nie rujnowały koni; nie powinny trwać dłużej niż 3 godziny z rzędu.
Do tych ogólnych zasad, które należy pokazywać praktycznie, instruktor dodaje uwagi powodowane rodzajem, stanem terenu i dróg oraz rady dyktowane mu przez doświadczenie.
Przykłady stosowania chodów w celu uzyskania szybkości marszu:
a) 8 km na godzinę - 10 min. stępem (1 km), 5 min. kłusem (1 km), 10 min. stępem (1 km), 5 min. kłusem (1 km) itd.;
b) 9 km na godzinę - 5 min. stępem (1/2 km), 5 min. kłusem (1 km), 5 min. stępem, 5 min. kłusem itd.;
c) 10 km na godzinę - 5 min. stępem (1/2 km), 10 min. kłusem (2 km), 5 min. stępem, 10 min. kłusem itd. "

Możecie sie usmiechać, że taki stary tekst przytaczam, ale myślę, że nie stracił na aktualności
LSW super tekst 🙂 jak jeżdżę po "swoim" lesie to prędkości średnie wychodzą większe, jednak na rajdzie kilkudniowym  w 10-12 godz robimy góra 35 km.  a i tak po tygodniu konie są zmęczone.
Dostałem pod choinkę książkę Grzegorza Cydzika "Ułani, ułani" w której opisuje też rajd patrolowy " Wyruszyliśmy na trasę ok 22.30. Noc byłą bardzo mroźna i silnie dmuchała zadymka. Sypiący śnieg zaklejał oczy i zamarzał na twarzy..." Jadąc wg regulaminu, przebyli 100 km w ciągu 12 godzin. Po przybyciu na miejsce i po krótkim odpoczynku, musieli w galopie przebyć tor przeszkód, władanie szablą i strzelanie.
Regulamin jest doskonały. Opracowywali go najwybitniejsi jeźdźcy Europy. Jest na stronie "Łucznictwo konne" i biblioteki centralnej (ale nie pamiętam linku). Na forum "Hipologii"  Jacob Spahis opisuje dzień po dniu , szkolenie młodego konia wg (między innymi)  tego regulaminu. Arcyciekawa lektura. Mało mamy tak , w każdym szczególe, dopracowanych podręczników.
I ja ostatnio doznałem dobrodziejstw z tej lektury. Wracaliśmy drogami twardymi, stepem, ok 5 godzin. Większość przeszedłem z buta, prowadząc konia w ręku. Koledzy moi pomarzli na koniach, pochorowali się, a mi było ciepło. I co ważniejsze, na drugi dzień obudziłem sie rano jak nowo narodzony, zadnych boleści. A zawsze, po rajdzie, przez kilka dni, z bólem podnosiłem sie z łóżka, bolało mnie wszystko. i nie mówie o bólu tyłka, bo to najmniejsza niedogodność.
LSW - aż go sobie przejrzę w wolnej chwili 🙂

Ja dzisiaj miałam nadzieję, że będę miała porównanie przebytych odległości w tym samym czasie na ujeżdżalni na mojej długonogiej Czarnej i na hucułce, z którą pracuję, ale niestety endo zgłupiało 🙁 W okolicznych lasach, na wsiach itd się nie gubi, a na obrzeżach miasta - nie dało rady. No nic, może jutro pójdzie mu lepiej 😉
Niestety moje dzisiejsze 35km , nie będzie dopisane 👿... Wyświetla mi się w telefonie komunikat  ,,Niestety aplikacja endomondo została zatrzymana".
Ktoś pomoże rozwiązać ten problem  :kwiatek:?


U mnie dalej endo nie działa  😕.... Szkoda , bo się wkręciłam  🙁...
figaro, próbowałaś wyłączyć i włączyć telefon? Mi tak się już kilka razy zawiesiło i nie zmierzyło przez cały teren ani jednego kilometra. Warto co jakiś czas sprawdzić czy endo działa, czasem może zgubić zasięg. Ale zawsze lepiej mieć teren podzielony na 2 treningi, niż nie mieć nic  😉
Tak,  próbowałam ... Odinstalowałam też endo, i ściągnełam na nowo ... Nic nie ruszyło 🙁...
Polecam w trakcie jazdy gdy słyszycie komunikat "GPS signal lost" wejść w telefonie w:
ustawienia > ustawienia lokalizacyjne > wyłączyć dostęp do lokazlizacji > po kilku sekundach włączyć na nowo.

Zrestartowanie GPS'a działa lepiej niż czekanie aż sam się odnajdzie.
Miałam to samo z endo. Przy próbie zalogowania wyłączała się aplikacja. Przez tydzień nic nie chciało ruszyć, nawet ponowna instalacja czy włączanie i wyłączanie telefonu, dzisiaj już samo wszystko działa  😉
mi się dziś nie chciało nic załadować - biały ekran- ale czekała aktualizacja i po aktualizacji ruszyło.

figaro- mimo wszystko zdaje mi się, że to wina telefonu 🙁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 marca 2015 20:26
Wczoraj wreszcie udało mi się wgrać endo na telefon  🏇  Dzisiaj krótki przebieg testowy, nagrał się na szczęście 🙂 A tymczasem to tylko połowa sukcesu 🤔 Jak go teraz dodać do rywalizacji? Czuję się jak ciemna masa  😡
Na stronie rywalizacji "Ty (Brak odpowiednich treningów)" a w treningach jest dzisiejszy :/
Dziwne, ponieważ w rywalizacji widnieje tylko jedno ograniczenie: "Wszystkie treningi poza wprowadzonymi ręcznie".
Na pewno najpierw dołączyłaś, a dopiero potem odbyłaś trening?

Na marginesie: dziś uruchomiliśmy pierwszy konkurs foto dla użytkowników i subskrybentów naszego fanpage na FB  😁

Pozdrowienia!


Mnie się nie podoba, że niektóre osoby mają poblokowany dostęp do treningów i innych informacji. Jeśli biorą udział w rywalizacji warto byłoby pokazać, że jest sie uczciwym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się