Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

cylinder 0,75

wiem, że niby można wziąć soczewki o większej mocy i nimi się ratować
ale jak mi okulistka wczoraj założyła mocniejsze szkła to efekt nie był tak dobry jak wtedy gdy założyła cylinder
O to ja mam większy 😉 no tak jak mówię, soczewki noszę rzadko, więc jakoś daję radę, jak trzeba to zakładam i potrzebuję parunastu minut żeby zacząć widzieć dobrze, chociaż ostro widzę od razu po założeniu. Na co dzień mam 2 pary różnych okularów, jednak z cylindrem takim samym, no i jest inny komfort. Jak założę soczewki góra raz na dwa tygodnie albo codziennie przez niecały miesiąc na kilka godzin, to jakoś dawało radę 🙂 ale jednak do codziennego, stałego użytkowania może to być trochę męczące... Jest coraz lepsza dostępność soczewek z cylindrami, a szczególnie jeśli chodzi o miesięczne (te nawet nie odstają kolosalnie cenowo od zwykłych). Ja brałam pod uwagę tylko jednodniowe, no i tutaj był mały wybór (bo z moją wadą+cylinder musieliby sprowadzać do Polski), o różnicy w cenie nie wspominam już nawet...
Witajcie!
Forum czytam od dawna, ale odzywam się sporadycznie. Teraz szukam porady, bo w temacie soczewek jestem totalnie zielona.
Potrzebuję soczewek jednodniowych na wyprawy w teren. Tygodniowe, miesięczne odpadają - tylko takie na ok 4 - 5 h na okres wizyty w stajni.
Mam jaskrę barwnikową (wysokie ciśnienie w oku), więc stałe noszenie soczewek odpada.
Wada nie za duża - 1,25 na każde oko. Astygmatyzmu i innych 'atrakcji' na szczęście brak.
Polecicie coś w przyzwoitej cenie?
maiiaF no ja raz w miesiącu to nie zakładam soczewek 😉 Niestety różnica w cenie mnie boli, do tej pory kupowałam 6 sztuk za ok 40-50zł. A astygmatyczne widzę 3sztuki za 75zł, 6 za 120 🙁 a to tylko na 1 oko, do tego muszę dokupić na drugie.

fialar idź do salonu optycznego, tam b, często są promocje typu "kup soczewki badanie gratis", gdzie w praktyce podczas badania dobiorą Ci odpowiednie. Chodzi np o średnicę, nauczą zakładać itp
czy ktoś z Was używał soczewek AquaView?

http://www.szkla.com/aquaview.html
Gillian   four letter word
04 lutego 2015 20:18
mam w tej chwili na gałach AquaView Moist. Całkiem przyjemne 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2015 08:06
A używa ktoś soczewek podrasowujących kolor oczu?  👀
używałam kiedyś przez 6h dziennie. Nie polecam na tak długi czas, czuć je na oku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2015 08:14
Skoro czuć szkła na oku to były źle dobrane. Ja noszę ponad 12h i zapominam, że je mam. 😉
Parametry mialy takie jak te normalne, ktore nosze na codzien i sa ok
mam w tej chwili na gałach AquaView Moist. Całkiem przyjemne 🙂


one są miesięczne
ale czy zdejmujesz co dzień czy zakładasz na miesiąc?
Bo w opisie na szkła.com pokonało mnie hasło "soczewki miesięcznej wymiany"
Gillian   four letter word
06 lutego 2015 13:04
zdejmuję co dzień, zresztą w sumie zakładam je raz na jakiś czas (basen, impreza itd). Chyba bym umarła nosząc na stałe 🙂
Moje oczy tolerują tylko te- .

Napisane jest, że są dwutygodniowe, ja je noszę 3-4 tygodnie i jestem zadowolona. Próbowałam nosić jednodniowe, jednak kosztowały dużo więcej, a pod koniec dnia miałam dużo bardziej zmęczone oczy.
Zdejmują na noc. Nie cierpię uczucia, gdy się budzę i mam suche oko.


Koleżanka mi opowiadała, że nie ściągała soczewek na noc, potem się okazało, że ma odcisk na oku od soczewki i nie może już teraz ich w ogóle nosić. Słyszałyście o czyms takim?
Ja też noszę te Acuvue Oasys i są to najlepsze soczewki akie do tej pory miałam, a nosiłam różne modele z różnych firm.. Są cieniutki i w ogóle nie czuć ich na oku i oko tak nie wysycha jak przy innych soczewkach.. Mogę je nosić bardzo długo i wszystko jest ok 🙂
Ja też noszę oasis od chyba 7 lat, czasem tylko jak noszę bardzo długo i siedzę przed kompem albo jest super sucho to muszę sobie zakropić oczy a tak to ich nie czuję.Z innych firm zawsze czułam coś na oku, te są super cienkie i takie bardziej giętkie(?) nie wkem jak to nazwać, ale dobrze dopasowują siędo oka 🙂 też zdejmuję na noc, trzeba dać trochę odpocząć oku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2015 09:46
[quote author=Gillian link=topic=766.msg2284376#msg2284376 date=1423081105]
mam w tej chwili na gałach AquaView Moist. Całkiem przyjemne 🙂


one są miesięczne
ale czy zdejmujesz co dzień czy zakładasz na miesiąc?
Bo w opisie na szkła.com pokonało mnie hasło "soczewki miesięcznej wymiany"
[/quote]

Co miesiąc kupujesz nowe, a nie po miesiącu ściągasz z oka 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 marca 2015 21:28
Potrzebuje szybkiej porady- gdzie kupić najtaniej soczewki? Do tej pory nabywalam w twoje soczewki, jest tańsza opcja? U nich wysypka za granice jest mozliwa- kosztuje 25zl, dobrze wyczytalam?
Ja kupuję w rossmanie, soczewki b lens. Chyba 23zł za miesięczne soczewki, czasem są w promocji. Noszę od ponad roku, nie narzekam, nie widzę różnicy między nimi i droższymi soczewkami. Płyn też tam kupuję. Wiem, że teraz wprowadzili jakąś nową firmę ale nie używałam.
Jeśli masz u siebie rossmana to jest duża szansa, że też będą.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 marca 2015 06:13
Nie mam... i duzych mocy pewnie i tak nie maja? 🙁
U mnie chodzi o sile -9 i -7.25.
Nie mam pewności bo patrzę w okolicach -3 ale -7 prawie na pewno widziałam.
Nosze soczewki na zmiane z okularami, slepa jestem, bez nich ani rusz.
Planuje zakupic soczewki dzien/noc, bez wyciagania przez miesiac.
Czy mozecie jakies polecic?
rtk ja jestem dokładnie takim przykładem🙁 nosiłam 10 lat soczewki, zaniedbałam higienę i mam zakaz dożywotni.

Znacie kogoś kto zdecydował się na laserową korekcję wzroku?

Znacie kogoś kto zdecydował się na laserową korekcję wzroku?


Ja znam i jest bardzo zadowolona. Zabieg robiła gdzieś w Krakowie, na oboje oczu już dobre kilka lat temu. Od tamtej pory nie już problemu ze wzrokiem, widzi sper, obyło się bez komplikacji. Kto wie może i ja się na to kiedyś zdecyduję..
dempsey   fiat voluntas Tua
20 marca 2015 21:08
to mi przypomina mój jutrzejszy dylemat: zagrać w lotto czy nie.. ? 😉
(to a propos cen zabiegów  :hihi🙂

rtk, ja chyba jeszcze ostatni raz dam szansę Acuvue.

W zasadzie noszę soczewki głównie latem (lubię okulary przeciwsłoneczne) a zimą z wielu powodów przesiadam się na okulary. Mam nawet nowe fajne okulary, ale idzie wiosna, słońce.... hm.

W zeszłym roku dwutygodniowe Acuvue doprowadziły mnie do rozpaczy. Wytrzymywały 5-8 dni, po czym przylepiał się do nich PAPROCH  😤, przeważnie niewidzialny, którego nie usuwało ani wielokrotne płukanie, ani metoda pocierania o wnętrze dłoni ani w ogóle nic. I nowe opakowanie. I za parę dni - kłucie, łzawienie.
A pilnowałam już obsesyjnie, tylko 4-5h dziennie, żadnego absolutnie spania w nich (już się oduczyłam), zmiana płynów super regularnie, żadnego pylenia, czyściłam konia tylko "z wiatrem" i mrużąc oczy (rozpatrywałam użycie gogli 😉 ). I kicha.

Zawsze się zastanawiam jakim cudem funkcjonowałam w soczewkach na samym początku ich używania. Miałam ze 20 lat, zachłysnęłam się luksusem 😉 i wolnością od okularów. Nie rozstawałam się z nimi. Wtedy właśnie bywało, że zapominałam o zdjęciu ich na noc.
Pamiętam, że okulistka przepisała mi jakieś nowoczesne jak na te odległe czasy 😉 , ale chyba roczne (!). I one naprawdę tyle wytrzymywały
Numery, jakie ja wyczyniałam z tymi soczewkami, to po prostu wstyd dziś się przyznać 😉

Pewnie te dzisiejsze znacznie zdrowsze dla oczu.

Właśnie się zastanawiam nad soczewkami.
Dużo jest niewygod z ich noszeniem?
Chodzi mi bardziej o pielęgnacje, koszty produktów oprócz samych soczewek.
Jakieś wady i czego absolutnie robić nie wolno

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 marca 2015 21:56
Dla mnie soczewki sa mega wygodne. Jak juz dobierzesz dobre dla siebie- nie czuc ich na oku, nie zachodza mgla jak okulary(zwlaszcza w zimie doprowadzalo mnie to do szalu), nie spadaja, no fajne sa. Jedyny minus taki, ze np. wieczorem nie moge jak kiedys przy filmie zasnac, bo musze pamietac o zdjeciu- ale jak masz okulary na zmiane to nie ma problemu. No i wyglada sie jednak lepiej 😉
Koszta- ja placilam za soczewki na miesiac 44zl(jedna 18). Plyn kupowalam jeden duzy, wystarczal mi na 3-4 miesiace, kosztowal 20pare zl.
rtkKejsa ja przez wiele lat właśnie tak nosiłam soczewki. Ostatnimi były właśnie Acuvue Oasys. Nie ściągałam ich praktycznie wcale. Nie zrobił mi się żaden "odcisk na oku" ani nic - na szczęście🙂 Nie było problemów z kwalifikacją do zabiegu - ale przez bity miesiąc przed badaniem (i potem do zabiegu) nosiłam tylko pingle...

Nad zabiegiem ja bym się nie zastanawiała nawet - wiadomo, nie jest tani, ale jeśli kasa nie stanowi aż takiego problemu to naprawdę warto. Po raptem godzinie od zabiegu widziałam już prawie normalnie ( w sensie ostro). Nie powiem, że nie boli, ale mnie w sumie poza straszną migreną po zabiegu, bólem jednego oka (bo uszkodziła się ta odsłaniana część płatka rogówki) i wyglądem jak z horroru (wokół tęczówek miałam takie krwawe sińce) nic nie dolegało. Po dwóch dniach byłam rześka a po tygodniu nie było nic widać nawet.

Robiłam zabieg przeszło rok temu - rogówka jest już w pełni zagojona. Widzę perfekcyjnie. Nie robię z oczami NIC🙂😉)
Miałam wadę -5,5 i -6,0

Służę radą jakby co🙂
Znacie kogoś kto zdecydował się na laserową korekcję wzroku?


Mój tata robił 🙂 Z -8 zeszli mu do -1, ale to było prawie 10 lat temu. Generalnie jest bardzo zadowolony. Ja też się przymierzam, ale póki mogę nosić soczewki to jakoś mi się nie śpieszy, wada mi się musi ustabilizować, bo jeszcze się pogłębia :/
A miałyście / słyszałyście o problemach z bólem głowy parę dni po zabiegu i później? 
Tak jak pisałam - miałam migrenę w dniu zabiegu (bezpośrednio po).

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się