Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Livia   ...z innego świata
23 marca 2015 11:48
srokate, dziękuję 🙂 Współczuję przeżyć z psem, mam nadzieję że wszystko skończyło się dobrze i bez upadków / kulawizn?

budyń, jakoś zawsze się składa że taki las mamy (a to nie ten sam, co rok temu jeszcze :hihi🙂 🙂 U nas tez łysawo, ale już wszystko się powoli zieleni. Jakie zdegustowane uszy na ostatnim zdjęciu 😁 A mój kozy pewnie też by się wystraszył 🙂

Zeave, taki się zawsze las nam trafia, ale nie narzekam, bo jesień bardzo lubię 🙂 Czekam na twoje fotki z Czarną 🙂

ElaPe, rany, u ciebie to taka wiosna że hej 😜 Fajny filmik 🙂

Na_biegunach, zamarzyło mi się jesieni znowu 🙂

U nas dziś był znów rano przymrozek, więc wybraliśmy się na luziku do jeziorka i z powrotem. Mogłam przetestować znowu naszego nowego hacka i coraz fajniej mi się na nim jeździ 🙂
To my tez się pochwalimy wczorajszym spacerem  🙂 a nie tylko siodła i siodła 🙂
konik Przy[pomniało mi się czego chciałam Kluskę nauczyć! Faajne takie spacerowanie jest!  😜
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 marca 2015 16:22
ElaPe, ciekawe ale i śmieszno-straszne. Producenci kukurydzy w okolicach wrocławskich siłą rzeczy dożywiają dziki, rosną ogromniaste  😲
konik123 Spacer pierwsza klasa 😀  Może kiedyś... marzy mi się dokart 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 marca 2015 17:18
kilka metrów wyżej czyli teren do Dinoparku🙂

Euphorycznie Na biegunach jak mi się akurat nie chce wsiadać to nie ma nic lepszego 🙂 tak sobie jadę i obserwuję konia przed sobą 🙂 ech... para by się przydała 🙂
derby wymiękłam w połowie i nawet rude uszy nie pomogły - mam lęk wysokości...  😵
konik ja bardzo czekałam na śnieg w tym roku bo na śniegu łatwiej by było zacząć przyuczanie ale zima pokazała mi środkowy palec w tym roku i znowu nici z powożenia.
Chociaż może to znak jakoś jest...  👀 W końcu teraz Czołgu będzie śmigała w westowym sprzęcie i z nieco innymi priorytetami w ustawieniu.
srokate, dziękuję 🙂 Współczuję przeżyć z psem, mam nadzieję że wszystko skończyło się dobrze i bez upadków / kulawizn?


Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale tamtą trasę będziemy już omijać z daleka. 🙄
my dziś 21km zrobiliśmy :P a już miałam odpuścić sobie terenowanie  😁
wcześniej trochę w kopytkach pogrzebaliśmy 😉




derby- można koniem do Rezerwatu Przyrody wjeżdżać?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 marca 2015 19:44
wiesz, nie mam pojęcia, tu wszędzie są rezerwaty- gdyby był problem to byśmy nigdzie nie mogli jeździć🙂
no tak, jak i u mnie, ten sam Park Krajobrazowy. Tylko tam konkretnie to, co jest chronione to właśnie podłoże.
derby- można koniem do Rezerwatu Przyrody wjeżdżać?

oficjalnie? z całą pewnością nie można  😤
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 marca 2015 07:06
Dowiem się, sam leśniczy jak pytaliśmy gdzie poleca nam zabierać turystów-powiedział między innymi na gagaty- a gagaty to właśnie to miejsce.
Podpytam go przy okazji żeby nie było🙂
derby, any super krajobrazy i te drogi ... Ja mam trochę lęk wysokości, moja kobyła za bardzo nie lubi ostrych zejść w dół, więc pewnie byłoby gorąco. U nas różnorodności terenu właściwie brak. Super dziewczyny 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 marca 2015 07:29
Ja też mam "lęk", ale musimy coś ćwiczyć bo może na treca pojedziemy🙂
niby mamy szansę🙂
Livia   ...z innego świata
24 marca 2015 07:45
konik, ale super! Ja bym tak chciała kiedyś pojechać zimą, z perspektywy małych sanek 🙂

derby, ale urwiska! Ale te końcowe ścieżki super, idealne na szybszą jazdę 🙂 W ogóle - czy ty jakoś uczyłaś swojego konia wyjazdów na kantarku albo bez niczego? Czy zdarzało się, że koń cię nie słuchał? Może być na PW :kwiatek:

any, fajne uszy - i jakie tarzańsko na koniec 😁

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 marca 2015 07:56
Livia urwiska niezłe, strasznie kamieniste, ale wolnym stępikiem można tam śmigać.
Rzadko zdarzało się, że koń mnie nie "słuchał"w terenie. Jak ma długa przerwę to jedynie więcej uważna jest na potwory, ale problemów nigdy mi nie stworzyła.
Ona zatrzymuje się na "spuszczenie powietrza".
A czy uczyłam? Raczej nie, ale jeżdżę sporo na cordeo, daleko nam do precyzji, ale dobrze się bawimy🙂
jagoda1966 dziękujemy 😉 u nas w sumie też płasko, ale usilnie poszukuję jakichś odmiennych terenów w ramach urozmaicenia 😉
Livia, uszy muszą być xD za to na filmiku z galopu uchwyciłam niemal samą grzywę  😁 a tarzanko na koniec obowiązkowe! x)
Na mazurach dzisiaj pięknie  😍

marlin1990 widać po śladach, ze często tamtędy jeździcie 🙂 Ale dróżki super. I uwielbiam takie bagienka.
Tak, często tamtędy śmigamy, bo dróżka jest urocza 😀 Niestety cały czas same- przydałby się jakiś kompan od czasu do czasu 😉
Szkoda ze to nie bliżej nas, moja stoi przy Puszczy Boreckiej. I teraz jest "jazda" z leśniczym, bo podobno zakazał wjazdu do lasu 🤬
a ja mam kolejny film :-)
Magda Pawlowicz ale świetny urozmaicony teren, a te dróżki  w lesie 😍 I konie mają zarąbiste miny-zwis totalny 💃
jeżdżę po tych lasach kupę lat i jeszcze mi się nie znudziło! Są super, naprawdę!
derby ja mam jeszcze pytanie i przepraszam, że nie na temat, a mianowicie:
jak jeździsz w takie tereny z dość trudnym podłożem to kujesz konie, bose czy może buciki?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 marca 2015 07:30
marlin1990  ale prosta  😜 😜 😜 , nic tylko odpalać kopyta
konik123 zawsze mi sie tak marzyło, poprzedni koń był przyuczony do zaprzęgu, nawet szory kupiłam ale nie było okazji i do czego bo bryczki tez nie miałam, a obecny koń chyba w życiu przy dyszlu nie stał
derby takich krajobrazów to Ci zazdroszczę, super klimat w tym dinoparku
any u Ciebie same piaszczyste drogi, z galopu można nie schodzić, fajne te dróżki i ta otwarta przestrzeń. Latem musi być pięknie.
Magda Pawlowicz fajnie, że masz z kim jeździć , u nas tak ciężko zebrać więcej ludzi

Ja w niedzielę znowu nie pojechałam, padał mokry śnieg i wiał okrutnie zimny wiatr i niestety zrezygnowałam. Mam pecha, mam nadzieje, że po świętach uda mi się w tygodniu pojechać do konia.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 marca 2015 07:39
derby ja mam jeszcze pytanie i przepraszam, że nie na temat, a mianowicie:
jak jeździsz w takie tereny z dość trudnym podłożem to kujesz konie, bose czy może buciki?


nie kujemy koni, jeżdżą bose- te tereny krajobrazowe pokonujemy wolnym stępem. Dla naszych koni to jest obecnie bardzo dobre-rehabilitacyjne bo po poprzednim kowalu mieliśmy sporo problemów. Zmieniliśmy werkowanie, żywienie, ruch i problemy znikły- pfu pfu
Livia   ...z innego świata
25 marca 2015 08:07
derby, czyli nie masz żadnej sprawdzonej metody? W sumie na cordeo nigdy nie jeździłam, a może powinnam spróbować i zacząć 🙂

marlin, świetne ścieżki 🙂

Magda Pawłowicz, super film! I ten bażant 😁

My dopiero jutro jedziemy, mam nadzieję, że pogoda jakoś dopisze... 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się